تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

سلام ... ممنون میشم سوالمو پاسخ بدین...

من تا دیروز 2 گیگ رم داشتم ...
امروز رفتم اونو فروختم 4 گیگ خریدم ...

نصبش کردم... منتها وقتی میرم تو پراپرتیز my computer، منیویسه

(RAM: 4GB (2.99 GB Usable

خواستم ببینم چرا اینطوریه؟
ایا واقعا" من 3 گیگ رم دارم؟
یا شاید رمی که خریدم قلابیه؟!

یه سری میگن برای بازی ها و برنامه های سنگین این طور نیست و کل 4 گیگ رم به کار گرفته میشه ... و ربطی به این نداره ... ایا درسته؟

لطف میکنید اگه کمکم کنید...

سلام ... ممنون میشم سوالمو پاسخ بدین...

من تا دیروز 2 گیگ رم داشتم ...
امروز رفتم اونو فروختم 4 گیگ خریدم ...

نصبش کردم... منتها وقتی میرم تو پراپرتیز my computer، منیویسه

(RAM: 4GB (2.99 GB Usable

خواستم ببینم چرا اینطوریه؟
ایا واقعا" من 3 گیگ رم دارم؟
یا شاید رمی که خریدم قلابیه؟!

یه سری میگن برای بازی ها و برنامه های سنگین این طور نیست و کل 4 گیگ رم به کار گرفته میشه ... و ربطی به این نداره ... ایا درسته؟

لطف میکنید اگه کمکم کنید...
ماجول شما 4 گیگه و هیچ مشکلی نداره

اما چون ویندوز شما 32 بیتی هست و بعضی از کارتای جانبی و کارت گرافیک از رم سیستم(آدرس دهی در فضای مذکور) استفاده می کنن، در عمل مقدار باقیمانده برای ویندوز همون 3 گیگ هست، هیچ برنامه و بازی دیگه ای هم نمی تونه بیشتر از این 3 گیگ استفاده کنه

اگر ویندوز 64 بیتی بریزی مشکل حله.

در ضمن بهتر بود 2 تا دو گیگ می گرفتی تا 1 دونه 4 گیگ، سرعت حافظه خیلی بیشتر میشد.

ماجول شما 4 گیگه و هیچ مشکلی نداره

اما چون ویندوز شما 32 بیتی هست و بعضی از کارتای جانبی و کارت گرافیک از رم سیستم(آدرس دهی در فضای مذکور) استفاده می کنن، در عمل مقدار باقیمانده برای ویندوز همون 3 گیگ هست، هیچ برنامه و بازی دیگه ای هم نمی تونه بیشتر از این 3 گیگ استفاده کنه

اگر ویندوز 64 بیتی بریزی مشکل حله.

در ضمن بهتر بود 2 تا دو گیگ می گرفتی تا 1 دونه 4 گیگ، سرعت حافظه خیلی بیشتر میشد.

خیلی ممنون...
بله من 2 تا 2 گیگ گرفتم...

یه سوال دیگه ... میتونم بدون حذف ویندوز، از 32 به 64 تغییرش بدم؟ یعنی پاکش نکنم... ویندوزم 7 هستش...
و یه سوال دیگه...
من شنیدم یه سری برنامه ها روی 64 بیت اجرا نمیشه ... ایا این درسته؟ یعنی ویندوزایی که 64 بیت هستن یه سری بازیا رو اجرا نمیکنن...
خواستم ببینم اگه 64 بریزم به مشکل بر نمیخورم؟
شما اگه استفاده میکنید راضی هستید؟

آخرین ویرایش:
خیلی ممنون...
بله من 2 تا 2 گیگ گرفتم...

یه سوال دیگه ... میتونم بدون حذف ویندوز، از 32 به 64 تغییرش بدم؟ یعنی پاکش نکنم... ویندوزم 7 هستش...
و یه سوال دیگه...
من شنیدم یه سری برنامه ها روی 64 بیت اجرا نمیشه ... ایا این درسته؟ یعنی ویندوزایی که 64 بیت هستن یه سری بازیا رو اجرا نمیکنن...
خواستم ببینم اگه 64 بریزم به مشکل بر نمیخورم؟
شما اگه استفاده میکنید راضی هستید؟
نه متاسفانه، ویندوز 32 بیتی قابل ارتقا به 64 بیتی نیست،باید از اول نصب کنی
اون شنیده ها هم برا خیلی قدیماست،الان دیگه کمتر برنامه ای هست که با 64 بیتی مشکل داشته باشه، تقریبا تمام بازیها هم توی 64 بیتی اجرا میشن

من بیشتر از 3 سال هست که بازیها رو توی نسخه ی 64 بیتی ویندوز VISTA و 7 اجرا می کنم.

سلام دوستان
من تازگی یه sapphire 6870 خریدم ولی تو بازی که میرم بعد از نیم ساعت سیستم crash میکنه !
یعنی میاد تو ویندوز . بعضی وقت ها هم blue screen میده ! .
دمای VGA هم نهایتا" به 76 میرسه. با هر دو تا درایور 10.10 و 10.12 هم تست گرفتم
psu من هم 580B از شرکت گرین هست یعنی از این سری ESP که 2 سال و نیم پیش خریدم یه بارم تازگی سرویس بردمش . کارت قبلیم هم که 4850 بود رو به خوبی جواب میداد.
میخواستم اگه ممکنه کمکم کنید.
ممنون

آخرین ویرایش:
سلام دوستان
من تازگی یه sapphire 6870 خریدم ولی تو بازی که میرم بعد از نیم ساعت سیستم crash میکنه !
psu من هم 580B از شرکت گرین هست یعنی از این سری ESP که 2 سال و نیم پیش خریدم یه بارم تازگی سرویس بردمش . کارت قبلیم هم که 4850 بود رو به خوبی جواب میداد.
ممنون

سلام عزیز

باید پاورت را با یک پاور قوی تر مثل 685عوض کنی و تست بگیری!
احتمال این هم وجود داره که مشکل از گرافیک باشه که می تونی ببری گارانتی اونجا برات تست کنن اگر مشکل داشت درست یا تعویض کنن!

یک ویندوز هم بعد از خرید کارت جدید عوض کنی بد نیست! :d

سلام دوستان
ممنون
بهتره اول کارت گرافیک روی یه سیستم دیگه و با همون بازیها تست کنی ببینی مشکل حل میشه یا نه،یا یه پاور دیگه روی سیستم بزاری ببینی مثل قبل هست یا درست میشه
بیشتر مشکلات کارتای ATI بخاطر درایور هست، اما اگر مشکل شما فقط توی یه بازی خاص نباشه ممکنه که خود کارت یا پاور مشکل داشته باشن

برای اطمینان هم هارد رو فرمت کن و ویندوز رو از اول بریز.

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

مشکل من اینه که بعد از ارتقای کارت گرافیک بوت شدن سیستمم تغییر کرده، همیشه موقع روشن شدن تصویر مربوط به مادربورد میومد و بعدش بلافاصله وارد لیست سیستم عاملا میشدم، ولی بعد از تعویض VGA بعد از تصویر مربوط به مادربورد یه تصویر سیاه و سفید دیگه برای لحظه ای میاد که در سمت راست بالای تصویر یه کمان زرد رنگ که در انتهاش یه ستاره قرار داره برای لحظه ای ظاهر میشه و بعدش وارد لیست سیستم عاملا میشه، تازه لیست سیستم عاملا رزولوشنش کمتر هم شده، در حالی که قبلا تمام صفحه بود!؟

سلام.اقا فرشید اون مشکلی که گفتم یادته ؟ گفتم هر 15 بار ویندوز بالا نمیاد.بایوس و آپدیت کردم بازم همونطوریه.یه چیزی یادم رفته بود بگم .اینجور مقع ها وقتی آرم ویندوز میاد یه خط های سفیدی پشت ش هست راه راهه .دیگه حتما از کارت گرافیک هست نه ؟ بیچاره شدم حالا بفرستمم هم گارانتی اونا که 20 بار امتحان نمیکننش یکی 2 بار امتحان میکنن میبینن درسته پس میفرستن تو رو خدا بگو چیکار کنم فرشید جان دارم دیونه میشم.:(:(:(:( حالا من چیکار کنم برم 300 تومن دیگه بدم یه کارت 460 دیگه بخرم ؟

آخرین ویرایش:
دوستان مخصوصا اقا فرشید.
یکی از فامیلامون یه مشکل پیدا کرده و اینکه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنه سر صفحه welcome ویندوز کامپیوترش رستارت می کنه و سر صفحه مادربورد(بایوس) کامپیوترش گیر می کنه.اشکال چیه؟؟

و خودمم یه مشکل دارم این اثر ویروسی(به احتمال خیلی قوی conficker) که permission کامپیوترو به هم می زنه رو چطوری از بین ببرم؟؟؟
ممنون.

آخرین ویرایش:
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

مشکل من اینه که بعد از ارتقای کارت گرافیک بوت شدن سیستمم تغییر کرده، همیشه موقع روشن شدن تصویر مربوط به مادربورد میومد و بعدش بلافاصله وارد لیست سیستم عاملا میشدم، ولی بعد از تعویض VGA بعد از تصویر مربوط به مادربورد یه تصویر سیاه و سفید دیگه برای لحظه ای میاد که در سمت راست بالای تصویر یه کمان زرد رنگ که در انتهاش یه ستاره قرار داره برای لحظه ای ظاهر میشه و بعدش وارد لیست سیستم عاملا میشه، تازه لیست سیستم عاملا رزولوشنش کمتر هم شده، در حالی که قبلا تمام صفحه بود!؟

خب تصاویر مربوط به قبل از بوت شدن ویندوز مهم نیست،مربوط به قطعات سخت افزاری مختلف هست، مهم بعد از اومدن لوگوی ویندوز هست،لیست سیستم عامل ها هم چون مد Text و غیر استاندارد هست ممکنه یکم توی کارتای مختلف فرق کنه، نمیشه کاریش کرد، مهم نیست.

سلام.اقا فرشید اون مشکلی که گفتم یادته ؟ گفتم هر 15 بار ویندوز بالا نمیاد.بایوس و آپدیت کردم بازم همونطوریه.یه چیزی یادم رفته بود بگم .اینجور مقع ها وقتی آرم ویندوز میاد یه خط های سفیدی پشت ش هست راه راهه .دیگه حتما از کارت گرافیک هست نه ؟ بیچاره شدم حالا بفرستمم هم گارانتی اونا که 20 بار امتحان نمیکننش یکی 2 بار امتحان میکنن میبینن درسته پس میفرستن تو رو خدا بگو چیکار کنم فرشید جان دارم دیونه میشم.:(:(:(:( حالا من چیکار کنم برم 300 تومن دیگه بدم یه کارت 460 دیگه بخرم ؟

بله،فکر کنم گرافیکت خراب شده، اگه مطمئنی از پاور نیست ،شاید بتدریج بدتر هم بشه، راهی جز تعویض یا تعمیر نداره عزیز،شما بده گارانتی و مشکل رو دقیق توضیح بده( مخصوصا مشکل خط های راه راه رو) خودشون شاید تونستن مشکل رو شبیه سازی کنن.

دوستان مخصوصا اقا فرشید.
یکی از فامیلامون یه مشکل پیدا کرده و اینکه وقتی کامپیوتر رو روشن می کنه سر صفحه welcome ویندوز کامپیوترش رستارت می کنه و سر صفحه مادربورد(بایوس) کامپیوترش گیر می کنه.اشکال چیه؟؟

و خودمم یه مشکل دارم این اثر ویروسی(به احتمال خیلی قوی conficker) که permission کامپیوترو به هم می زنه رو چطوری از بین ببرم؟؟؟
ممنون.
راستش مشکل ریست کردن توی ویندوز شاید از ویروس باشه، اما گیر کردن ویندوز از اون نمی تونه باشه و ممکنه مشکل سخت افزاری یا یه کارت ناسازگار با مادربرد باشه( مثل مودم و کارت TV)

کارت ناسازگار که وصل نیست.می تونه از اپدیت بایوس باشه؟؟؟

استاد نگفتی ما با این مشکل permission چیکار کنیم؟؟یه ساله ما رو اسیر کرده نمی زاره از یه درایوم (نه درایو ویندوز) فایل های قدیمیمو پاک یا کپی کنم.ویندوزم 7ه.
یک دنیا ممنونت میشم کمکم کنی مشکلم حل شه.

کارت ناسازگار که وصل نیست.می تونه از اپدیت بایوس باشه؟؟؟

استاد نگفتی ما با این مشکل permission چیکار کنیم؟؟یه ساله ما رو اسیر کرده نمی زاره از یه درایوم (نه درایو ویندوز) فایل های قدیمیمو پاک یا کپی کنم.ویندوزم 7ه.
یک دنیا ممنونت میشم کمکم کنی مشکلم حل شه.
فکر نمی کنم از آپدیت بایوس باشه،مشکل جدیتر از این حرفاست

راجع به Permission هم راهی بنظرم نمی رسه بجز پارتیشن و فرمت دوباره ی دیسک و Restore کردن دوباره ویندوز
اگر از خود ویندوز نمی تونی اینکارو بکنی با یه دیسک Ubuntu Bootable یا Bart PE XP Bootable امتحان کن ببین میشه کپی کرد یا نه.

نوشته شده توسط Farshidstar2012;1273005 بله،فکر کنم گرافیکت خراب شده، اگه مطمئنی از پاور نیست ،شاید بتدریج بدتر هم بشه، راهی جز تعویض یا تعمیر نداره عزیز،شما بده گارانتی و مشکل رو دقیق توضیح بده( مخصوصا مشکل خط های راه راه رو) خودشون شاید تونستن مشکل رو شبیه سازی کنن. [/QUOTE:
منم یه پاور شک دارم چون هاردم یکم صدا میده بعضی وقتا ولی متاسفانه اینجور پاورارو کسی ندارم که ازش بگیرم تست کنم.خیلی عجیبه باز اگه همیشه ایم مشکل بود حادقل میفهمیدم دقیقا از چیه.مثلا میخواستم یه سیستم خفن جمع کنم شانس ما چی دراومد از آب.

آخرین ویرایش:
سلام خدمت دوستان !
من مشکلم این هست که بعضی وفت ها که سیستم رو ریست میکنم وارد ویندوز نمیشه و یه صفحه سیاه میاد و مینویسه Cpu over temeruture که مربوط به گرمای Cpu هست ! باید سیستم رو خاموش کنم تا خنک بشه !
ولی دلیل گرم شدنشو نمیفهمم ! آخه فن که سالمه ! با برنامه ی Speed fan هم که دمای Cpu رو میبینم نرمال نشون میده !
ممنون میشم کمک کنید !

Back