تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

خوب شما اول باید ببینی micro sdیی که میخوای فرمتش کنی سالم هستش یا نه چون وضعیت خرابی انواع حافظه ها با هم فرق میکنه.(منظور نوع خرابی هستش)
منظورت از مشکل ساز میشه دقیقا چی هستش ؟ خوب معمولا تو طراحی کیسها (کاری به قطعات نداریم) یه فن جلوی کیس میذارن یه فن هم پشت کیس که از جلو هوای خنک رو بکشه داخل و بعد از فن پشتی هوای گرم رو بده بیرون ، این از این حالا بعضی از کیسها که تو رنج خاصی قرار میگیرن واسه کمتر کردن هزینه ی ساخت این فن هارو بر میدارن ولی شکاف های هوا رو ، روش تعبیه میکنن که user بعدا بتونه خودش فن به این شکافها اضافه کنه حالا نبودشون هم مشکلی ایجاد نمیکنه فقط تهویه کیس رو بهم میزنه منظور کسی که کار خاصی مثل oc با قطعاتش انجام نمیده این قضیه زیاد مشکل ساز نمیشه ولی خوب اگه نگران تهویه قطعاتت هستی بهتره با توجه به نوع کیست از انواع فن های 8mm یا 12mm یکی واسه جلوی کیس و یکی هم واسه پشت کیس در نظر بگیری.

سلام.
من یه مودم اکسترنال(روتر) CISCOدارم و در اکثر موارد که کامپیوتر روشنه وقتی خاموش یا روشنش می کنم بعد از چند ثانیه کامپیوتر قفل می کنه و کاری نمیشه کرد و باید رستارت کرد.میشه راهنمایی کنید بگید مشکل از کجاست؟؟
ممنون.*

سلام.
من یه مودم اکسترنال(روتر) CISCOدارم و در اکثر موارد که کامپیوتر روشنه وقتی خاموش یا روشنش می کنم بعد از چند ثانیه کامپیوتر قفل می کنه و کاری نمیشه کرد و باید رستارت کرد.میشه راهنمایی کنید بگید مشکل از کجاست؟؟
ممنون.*
اولین راهکار اینه که آدرس IP پورت LAN رو که از مودم به کامپیوترت وصل هست بصورت MANUAL در بیاری
آدرس باید همونی باشه که خود مودم به سیستمت میده،یا حداقل 3 بخش اول آدرس همون 192.168.1 باشه و رقم آخر تفاوت کنه.

با سلام به دوستان عزیز.من چند تا سوال و مشکل داشتم
می خواستم بدونم آیا خاک گرفتن داخل کیس رو عملکرد سیستم تاثیر داره یا نه؟
من الان در کیسم رو که باز کردم ودیدم روی فن کارت گرافیک و قسمت های از cpu خاک زیادی نشسته ولی جرات تمیز کردنشو ندارم میترسم که بهش آسیب بزنم.در ضمن مدتیه فن کیس هم در اوایل شروع کارکرد سیستم صدای زیادی تولید میکنه.که فکر میکنم اونم به حاطر خاک گرفتگیه بیش از حده :confused:
حالا با این تفاصیل من سیستم رو خودم تمیز کنم یا پیشه یک متخصص ببرم.اگر هم خودم میتونم پس لطفا یک راه مناسب برای تمیز کردن کیس بگین
ممنون از همتون.

با سلام به دوستان عزیز.من چند تا سوال و مشکل داشتم
می خواستم بدونم آیا خاک گرفتن داخل کیس رو عملکرد سیستم تاثیر داره یا نه؟
من الان در کیسم رو که باز کردم ودیدم روی فن کارت گرافیک و قسمت های از cpu خاک زیادی نشسته ولی جرات تمیز کردنشو ندارم میترسم که بهش آسیب بزنم.در ضمن مدتیه فن کیس هم در اوایل شروع کارکرد سیستم صدای زیادی تولید میکنه.که فکر میکنم اونم به حاطر خاک گرفتگیه بیش از حده :confused:
حالا با این تفاصیل من سیستم رو خودم تمیز کنم یا پیشه یک متخصص ببرم.اگر هم خودم میتونم پس لطفا یک راه مناسب برای تمیز کردن کیس بگین
ممنون از همتون.
خاک گرفتن از طریق اخلال در عملکرد گردش هوا و عملکرد فن های سیستم باعث انباشت حرارت بیشتر در اطراف قطعات حساس و در نتیجه کاهش عمر قطعات و در مواردی خرابی قطعات میشه.

می تونی با یه جارو برقی -بدون تماس دادن لوله ی جارو با قطعات و جلوگیری از چرخش فن های سیستم-خاک داخل کیس رو تمیز کنی
البته وسیله ای بنام Blower هم که هوای فشرده تولید می کنه در بازار کامپیوتر برای همین کار فروخته میشه.

خاک گرفتن از طریق اخلال در عملکرد گردش هوا و عملکرد فن های سیستم باعث انباشت حرارت بیشتر در اطراف قطعات حساس و در نتیجه کاهش عمر قطعات و در مواردی خرابی قطعات میشه.

می تونی با یه جارو برقی -بدون تماس دادن لوله ی جارو با قطعات و جلوگیری از چرخش فن های سیستم-خاک داخل کیس رو تمیز کنی
البته وسیله ای بنام Blower هم که هوای فشرده تولید می کنه در بازار کامپیوتر برای همین کار فروخته میشه.
اگه میشه بیشتر توضیح بدین.باید قطعات رو جداگانه تمیز کنم؟:(

اگه میشه بیشتر توضیح بدین.باید قطعات رو جداگانه تمیز کنم؟:(
نخیر، کافیه فقط داخل کیس رو با جارو تمیز کنی، بدون اینکه قطعات رو باز کنی،

البته به خوبی هوای فشرده گرفتن تمیز نمی کنه اما باز وضعیت رو بهتر می کنه.

سلام.اقا من وقتی سیستمم رو بردم که اسمبل کنم وقتی سیستم روشن بود اون بنده خدا کابل برق کارت گرافیک رو وصل کرد الان نمیدونم بعضی وقتها هر 10 15 دفعه یبار که سیتمو روشن میکنم وندوز بالا نمیاد و صفحه سیاه هست وقتی ریست میکنم دوست میشه ممکنه کارت گرافیک صدمه دیده باشه واینم بگم که من بازی های COD 7 و METRO 2033 رو رو HIGH بازی کردم و مشکلی نداشتم با 3D mark vantage 2011 هم چک کردم و مشکلی نداشت حالا میخواستم بدونم این که سیستم بعضی وقتا بالا نمیاد هر 10 یا 15 بار یه بار اتفاق میفته که بالا بیاد از چی میتونه باشه از گرافیک یا مادربورد.
cpu:i7 930
ram:6 gig ddr3
m.b: X58 USB3
VGA:GTX 460 OC GIGA
H.D.D:WD 64 MB BUFFER

سلام.اقا من وقتی سیستمم رو بردم که اسمبل کنم وقتی سیستم روشن بود اون بنده خدا کابل برق کارت گرافیک رو وصل کرد الان نمیدونم بعضی وقتها هر 10 15 دفعه یبار که سیتمو روشن میکنم وندوز بالا نمیاد و صفحه سیاه هست وقتی ریست میکنم دوست میشه ممکنه کارت گرافیک صدمه دیده باشه واینم بگم که من بازی های COD 7 و METRO 2033 رو رو HIGH بازی کردم و مشکلی نداشتم با 3D mark vantage 2011 هم چک کردم و مشکلی نداشت حالا میخواستم بدونم این که سیستم بعضی وقتا بالا نمیاد هر 10 یا 15 بار یه بار اتفاق میفته که بالا بیاد از چی میتونه باشه از گرافیک یا مادربورد.
cpu:i7 930
ram:6 gig ddr3
m.b: X58 USB3
VGA:GTX 460 OC GIGA
H.D.D:WD 64 MB BUFFER
خب طرف خیلی شوت بوده که اینکارو کرده، کاشکی همون جا خیلی جدی حالشو می گرفتی.

اون مشکل هم معلوم نمیشه از کارت گرافیک هست یا نه، مگر اینکه کارت گرافیک رو یه مدت عوض کنی ببینی بازم تصویر سیاه میشه یا نه

بعدم بهتره قبلش بایوس مادربردت رو هم آپدیت کنی یا ویندوز رو دوباره نصب کنی، شاید مشکل نرم افزاری باشه.

خب طرف خیلی شوت بوده که اینکارو کرده، کاشکی همون جا خیلی جدی حالشو می گرفتی.

اون مشکل هم معلوم نمیشه از کارت گرافیک هست یا نه، مگر اینکه کارت گرافیک رو یه مدت عوض کنی ببینی بازم تصویر سیاه میشه یا نه

بعدم بهتره قبلش بایوس مادربردت رو هم آپدیت کنی یا ویندوز رو دوباره نصب کنی، شاید مشکل نرم افزاری باشه.

آخه طرف آشنا هم بود. نمیشد چیزی بگم در ضمن وقتی من رسیدم کا از کار گذشته بود این مشکلی که گفتم تقریبا هر 15 20 دفعه یه بار رخ میده شما تا حالا به همچین مشکلی برخوردید؟ یا مثلا اگه برق گرافیکو در حالت روشن بودن سیستم وصل کنیم چه اتفاقی میفته آخه یکی میگفت اگه میخواسه کارت گرافیکت خراب بشه همون اول خراب میشده و دیگه بالا نمیاد.مشکل اینجاست که حتی اگه از گرافیک و یا مادربورد باشه نمیتونم بفرستم گارانتی واسه که اونا یک یا نهایتا دو بار امتحان میکنن اگه دست باشه پس میفرستند و این مشکل من هم هر 10 15 دفعه یه بار رخ میده.حالا ویندوز رو عوض میکنم و بایوس هم آپدیت میکنم بببینم چی میشه. راستی از هارد نمیتونه باشه ؟ مرسی از راهنماییت اقا فرشید.

آخرین ویرایش:
آخه طرف آشنا هم بود. نمیشد چیزی بگم در ضمن وقتی من رسیدم کا از کار گذشته بود این مشکلی که گفتم تقریبا هر 15 20 دفعه یه بار رخ میده شما تا حالا به همچین مشکلی برخوردید؟ یا مثلا اگه برق گرافیکو در حالت روشن بودن سیستم وصل کنیم چه اتفاقی میفته آخه یکی میگفت اگه میخواسه کارت گرافیکت خراب بشه همون اول خراب میشده و دیگه بالا نمیاد.مشکل اینجاست که حتی اگه از گرافیک و یا مادربورد باشه نمیتونم بفرستم گارانتی واسه که اونا یک یا نهایتا دو بار امتحان میکنن اگه دست باشه پس میفرستند و این مشکل من هم هر 10 15 دفعه یه بار رخ میده.حالا ویندوز رو عوض میکنم و بایوس هم آپدیت میکنم بببینم چی میشه. راستی از هارد نمیتونه باشه ؟ مرسی از راهنماییت اقا فرشید.
اون کارایی که گفتم انجام بده، بعد دوباره بیا راههای دیگه رو امتحان کنیم،منم فکر می کنم گرافیکت سالم باشه.

از هارد نمی تونه باشه،اما از رم چرا، بایوسای گیگا هم توی این ایرادات بی ربط و ناسازگاری با قطعات پیشینه ی خوبی دارن.

با سلام من ديروز يك Hard 1 TB seagate خريداري كردم (به قيمت 69 تومان با كارانتي شركت Digital )وقتي ديشب ويندوز 7 رو نصب كردم موقعي كه روشن ميكنم و ويندوز بالا مياد يه صداي تق تق خيلي خفيف و كمي به همراه هارد مياد در حالي كه اين هارد قبليم كه 160 GIG IDE ماكستور بود 3 سال قبل كه خريداري كردم و نصب شد صىداي تق تق نمي داد در حالي كه اين هارد جديدم كابل SATA هم هستش و كمي عجيبه !
سوال من از اساتيد اينه ايا اين صىداي تق تق خفيف تو هاردهاي 1TB عادي هستش يا نه؟ و اينكه ايا garanty digital معتبر هستش ؟

صدا که نباید داشته باشه.
شما پاورت از چه مارکی و چه مدلی هست؟
مدلش power MBC 400 وات هستش يك نكته كه يادم رفت اين بود كه من به دليل كمبود كابل ساتا از power به هارد (تنها يك كابل power ساتا داشت كه اونهم به dvd rom وصل كردم) مجبور شدم كابل IDE از power رو به SATA تبديل كنم يعني از مبدل IDE به SATA براي نصب هارد 1TB استفاده كردم يعني ممكن از اين تبديل باشه؟

Last edited by a moderator:
مدلش power MBC 400 وات هستش يك نكته كه يادم رفت اين بود كه من به دليل كمبود كابل ساتا از power به هارد (تنها يك كابل power ساتا داشت كه اونهم به dvd rom وصل كردم) مجبور شدم كابل IDE از power رو به SATA تبديل كنم يعني از مبدل IDE به SATA براي نصب هارد 1TB استفاده كردم يعني ممكن از اين تبديل باشه؟
اول از همه می تونه از پاور تقلبی شما باشه!

اگه نمی خوای هاردت بسوزه سیستم رو خاموش کن، برو یه پاور Green با توان مناسب با سیستمت بخر و بیا روی کیست نصب کن،مثل یه 480 وات یا 535 وات، بسته به پردازنده و کارت گرافیک هم داره.

با یه دقت بیشتر گوش کن ببین صدا حتما از هارده یا ممکنه به خاطره یکی از فن ها باشه ؟
صدا به صورت مداوم میاد یه فقط بعد از یه مدت که می خوای یه درایو رو از اون هارد باز کنی ؟
به صورت پیشفرض توی بخش Power Management ویندوز پاور بعد از یه مدت خاموش می شه که این کار برای صرفه جوییه، اگه بعد از این مدت شما بخوای از هارد و درایو هاش استفاده کنی هارد معمولا با یه صدا و کمی تاخیر دوباره روشن می شه
البته از اونجایی که گفتی بعد از روشن شدن سیستم یعنی بلافاصله دیگه احتمالا
صدای تق تق معمولا از علائم رو به موت بودن هارده
اگه صدا فقط هنگام خاموش و روشن شودن هارده که جایه نگرانی نداره ولی اگر تمامه مدت این صدا رو داره هر چه زودتر دنبال کارای گارانتیش باش
صدا از خود هارد هستش تفاوت صداي فن رو با هارد كاملا مشخصه اين صداي تق تق اؤ هارد جديد هستش من الان كابل مستقيم برق ساتا رو اؤ خود power وصل كرىم ولي باز هم همون صدا رو ميده تازه بعضي وقتا يه صداي بوق كوتاهي هم از مادربورم مياى كه تا قبل از نصب هارد جديد بي سابقه بود !!!!!

صدا از خود هارد هستش تفاوت صداي فن رو با هارد كاملا مشخصه اين صداي تق تق اؤ هارد جديد هستش من الان كابل مستقيم برق ساتا رو اؤ خود power وصل كرىم ولي باز هم همون صدا رو ميده تازه بعضي وقتا يه صداي بوق كوتاهي هم از مادربورم مياى كه تا قبل از نصب هارد جديد بي سابقه بود !!!!!
ای بابا،امروز چرا همه دارن اذیت می کنن،مگه من گفتم صدا از پاور درمیاد؟!

می گم برو پاور رو عوض کن،مشکل از پاور هست،باز میای پست می زنی که بیشتر فشار بیاد به هاردت؟!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or