تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
سلام
تو سایت Nvidia درایوری واسه سری 500m نیست
الان من باید جچوری درایورشو آپدیت کنم؟
کارت گرافیک لپتاپ من Geforce 540 هست
میشه آخرین درایورشو لطف کنید
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فقط توی محیط خارج از ویندوز دورش بالا هست

یه سوال pci-e 1 برای 460 کافیه؟ چون من اکثر بازی ها لود gpu به 100 نمی رسه گاهی 30 اینا هست فکر کنم به خاطر cpu باشه که 5200

کسی cpu خوب نداره:d
بله، کافیه
لود گرافیک در بازی هم به اسلات PCI-E ربطی نداره، بیشتر گردن CPU هست که باید به موقع تغذیش کنه که پردازنده ی شما اونچنان قوی نیست

سلام
تو سایت Nvidia درایوری واسه سری 500m نیست
الان من باید جچوری درایورشو آپدیت کنم؟
کارت گرافیک لپتاپ من Geforce 540 هست
میشه آخرین درایورشو لطف کنید
ممنون

گرافیک شما چون جدیده هنوز توی آخرین نسخه های NVIDA بصورت رسمی گنجونده نشده
از اینجا یا خود سایت NVIDIA در اینجا می تونی درایورت رو دانلود کنی.

سلام

یکی از دوستان لطف می کنه لینک آخرین درایور کارت 460 رو برای ویندوز 7 - 64 بزاره.

ممنون میشم.

یا علی ...

همین پست قبلی و صفحه ی پیش لینک درایور رو گذاشتم
اینم لینک دانلود نسخه ی 64 بیتی.

• Like
Reactions: гадюка

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
من یه کارت afox 240gt گرفتم
بعد از نصب درایورش هیچی تصویر دیگه مانیتور نداره
کمک کنید
اگه فقط توی ویندوز تصویر نداری شاید درایورش رو اشتباه نصب کردی یا درست نصب نشده،
موقع بوت شدن سیستم با زدن کلید F8 از Safe Mode یا VGA Mode ویندوز رو بوت کن و درایور قبلی رو پاک کن و درایوری که از سایت NVIDIA گرفتی رو نصب کن شاید مشکل حل شد

اگر نشد روی یه سیستم دیگه نصب کن و درایورش رو هم تست کن ببین مشکل داره یا نه، اگر بازم نشد یعنی کارتت خرابه.

FARAVARTISH

کاربر سایت
Feb 25, 2009
150
نام
از همین اسما
سلام بر همه
من یه مشکل عجیب دارم که خواهش می کنم یکی کمک کنه
من یه مادر بورد دارم که روش یه گرافیک آنبورد داره. گرافیک هم NVIDIA 6150 SE هست.
سی پی یو هم دو هسته ای ای ام دی
رم هم دی دی ار 3 سه گیگا
گرافیک نخریدم
ولی این آنبورده وقتی درایورش رو نصب می کنم تمام فایل های تصویری رو مثلا سیاه سفید نشون می ده و یا موقعی که روی پلیر کلیک راست می کنم تصویر می لزره و خلاصه تو اجرای این فایل ها مشکل داره.
گفتم شاید درایوره. نسخه ی جدید درایور رو گرفتم و باز همینطوری بود.
کارت گرافیک جدید دوستم رو گرفتم و گذاشتم بهتر شد. ولی باز مثلا موقع نصب بازی بولت استورم اینستال بازی دیده نمی شد.
خلاصه کمک

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
بله، کافیه
لود گرافیک در بازی هم به اسلات PCI-E ربطی نداره، بیشتر گردن CPU هست که باید به موقع تغذیش کنه که پردازنده ی شما اونچنان قوی نیست

بله بیشتر به خاطر cpu بود هر چند الانم به 100 نمی رسه که احتمالا به خاطر ساختارش هست

چرا خوب مربوط که می شه اگه اون حجم اطلاعاتی که باید عبور کنه نکنه در واحد زمان سرعت افت می کنه که البته خیلی بعید بود pci-e بخواد کم بیاره

البته همین که پاسخگوی سوالات اعضا هستین جای کلی تحسین داره

سلام بر همه
من یه مادر بورد دارم که روش یه گرافیک آنبورد داره. گرافیک هم NVIDIA 6150 SE هست.
رم هم دی دی ار 3 سه گیگا
گرافیک نخریدم
ولی این آنبورده وقتی درایورش رو نصب می کنم تمام فایل های تصویری رو مثلا سیاه سفید نشون می ده و یا موقعی که روی پلیر کلیک راست می کنم تصویر می لزره و خلاصه تو اجرای این فایل ها مشکل داره.
کارت گرافیک جدید دوستم رو گرفتم و گذاشتم بهتر شد. ولی باز مثلا موقع نصب بازی بولت استورم اینستال بازی دیده نمی شد.

چه ویندوزی داری احتمالا 7 یا ویستا هست اگه می تونی روی xp یه تست بگیر اگه بازم شد احتمال خیلی زیاد سخت افزاری هست. اگه نشه که نرم افزاریه تا اخرین سری 9 خود 7 می شناشه نیازی نیست که درایور نصب کنی با اون کارت بازی هم که نمی خوای بکنی

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام بر همه
رم هم دی دی ار 3 سه گیگا
گرافیک نخریدم
خلاصه کمک

احتمالا تراشه ی مادربرد شما مشکل داشته باشه، وگرنه نباید اینطوری بشه،البته اگر مطمئنی درایورش درست نصب میشه.

چرا خوب مربوط که می شه اگه اون حجم اطلاعاتی که باید عبور کنه نکنه در واحد زمان سرعت افت می کنه که البته خیلی بعید بود pci-e بخواد کم بیاره
ی
وقتی می گیم مربوط نمیشه برای اینه که اسلات PCI-E اگر از سری 1.0 هم باشه هنوز جوابگوی تمام کارتای گرافیکی حتی جدیدترهای 2.0 هم هست و افت فریمی ایجاد نمی کنه، به بحث تئوری و کارکردش کاری نداریم.

Last edited by a moderator:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
لطفا این دو تا درایور رو لینک بدید ! (غیر از خود سایت اصلی چون دانلود نمیشه !)

آخرین درایور Nvidia 32bit Desktop
آخرین درایور ATI 5730 Laptop 64bit

ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
لطفا این دو تا درایور رو لینک بدید ! (غیر از خود سایت اصلی چون دانلود نمیشه !)

آخرین درایور Nvidia 32bit Desktop
آخرین درایور ATI 5730 Laptop 64bit

ممنون
مدل کارت اول مشخص نیست و همینطور osهاشون هم مشخص نیست ، در کل این آخرین درایور عرضه شده از طرف nvidia هستش :

NVIDIA 266.58 XP 32-bit
NVIDIA 266.58 Vista / 7 32-bit

این هم آخرین درایور عرضه شده از طرف amd واسه 5730 هستش :

Vista / 7 64-bit

• Like
Reactions: Isildur

FARAVARTISH

کاربر سایت
Feb 25, 2009
150
نام
از همین اسما
سلام
ممنون
تو هر ویندوزی همینطوره. این چیپست که می گین منظور چیپست کارت گرافیکه دیگه. اگر اینطوره به نظر شما برم یه گرافیک ساده بخرم یا برم بدم به گارانتیش که اگر شد تعویض اش کنن. به نظر شما این مشکل به بقیه ی جاهای مادر بورد ربطی نداره؟ و یا سرایت نمی کنه؟
گارانتی مادر برد سازگاره. چه طوریه؟ خوبن یا سرکاری هست؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
ممنون
تو هر ویندوزی همینطوره. این چیپست که می گین منظور چیپست کارت گرافیکه دیگه. اگر اینطوره به نظر شما برم یه گرافیک ساده بخرم یا برم بدم به گارانتیش که اگر شد تعویض اش کنن. به نظر شما این مشکل به بقیه ی جاهای مادر بورد ربطی نداره؟ و یا سرایت نمی کنه؟
گارانتی مادر برد سازگاره. چه طوریه؟ خوبن یا سرکاری هست؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم

مادربرد شما گرافیک آنبرده دیگه، بنابراین گرافیک شما توی همون چیپ ست مادربرد هست،
بهتره یه گرافیک جدا روی سیستم بزاری تست کنی اگر مشکل نداشت یه گرافیک ارزون قیمت جدا بخر.
گارانتی سازگار هم خوبه.

Last edited by a moderator:

nekooee

کاربر سایت
Apr 1, 2010
8
سلام

آخرین ورژن ارائه شده برای کارت گرافیک amd HD 5730 در سایت خود AMD این هست:
11-3_mobility_vista_win7_32-64_ccc

اما متاسفانه من دانلودش کردم و وقتی نصب کردم دیدم کاتالیست کنترل سنترم خراب شد. یعنی دیگه اجرا نمیشد. کارت گرافیک رو کلا با تمام برنامه هاش unistall کردم بعدش ری استارت کردم و دوباره نصب کردم ایندفعه دیگه کارت گرافیک هم نصب نمیشه و سیستم نمیشناسش کاتالیست سنتر هم اجرا نمیشه!!

با ورژنهای قبلیش مشکلی نداشتم. چیزی به نظر شما میرسه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

آخرین ورژن ارائه شده برای کارت گرافیک amd HD 5730 در سایت خود AMD این هست:
11-3_mobility_vista_win7_32-64_ccc

اما متاسفانه من دانلودش کردم و وقتی نصب کردم دیدم کاتالیست کنترل سنترم خراب شد. یعنی دیگه اجرا نمیشد. کارت گرافیک رو کلا با تمام برنامه هاش unistall کردم بعدش ری استارت کردم و دوباره نصب کردم ایندفعه دیگه کارت گرافیک هم نصب نمیشه و سیستم نمیشناسش کاتالیست سنتر هم اجرا نمیشه!!

با ورژنهای قبلیش مشکلی نداشتم. چیزی به نظر شما میرسه؟
با برنامه ی CCleaner تمام تنظیمات قبلی درایور AMD رو پاک کن و دوباره نصب کن ببین مشکل حل میشه یا نه

اگر نشد درایور گرافیکت رو باید از سازنده ی لپ تاپ دانلود کنی، بعضی وقتا تغییراتی توی مشخصات GPU می دن که ممکنه با درایور استاندارد سازنده ناسازگار باشه.

white_beard

کاربر سایت
Apr 3, 2011
119
سلام
من از موقعی کارت گرافیکgt 240 گرفتم سیستمم همش هنگ میکنه بیشتر موقع ها هم این eror میده (display drive has stop responding and has recovered) درایورش هم اپدیت کردم درست نشد. ویندوز هم 7 .به نظرتون مشکل چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر