بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
ماکان میدونی نظر منو تو خیلی فرق داره البته خودت که میدونی من به فراخر رشته ی تحصیلیم از دید ادبی به همه چی نگاه میکنم

من صفحه ی قبل گفتم پخته تر شده که گویا برخورد بدوستان. بزار یه کم توضیح بدم. آنچارتد های قبلی همه قصدشون یه چیز بود تولید یه بازی اکشن که ست پیس داشته باشه هیجان انگیز باشه. مفرح باشه......... که به بهترین شکل انجام میشد. حالا میشه بحث کرد 3 بهتر بود یا دو یا هر چی. ( البته من Golden Abyss رو هم خیلی دوس دارم نمیدونم چرا هیچکس تحویلش نمیگیره)

اما تلو برای نوتی یه نقطه ی عطفه. تلو دیگه صرفا بازی نبود سعی میکرد روابط انسانی رو روایت کنه. عمیق تر باشه. سعی میکرد یه اثر هنری باشه تا یه بازی صرف. که اونم به بهترین شکل انجام شد.

حالا بحث اینجاست که طرز فکر نوتی عوض شده نوتی اون بازیساز قبلی نیست. یه جا تو مصاحبه نیل دراکمن گفته بود که نیتن شبیه خود ماست همونجور که اون بزرگتر شده سنش بالا رفته ما هم پیرتر شدیم دیدمون به زندگی تغییر کرده. الان من خودم یه پدرم و با اون نیل زمان آنچ 1 فرق کردم نیت هم مثل من عوض شده. تو چهره ی نیت هم واقعا میشه گذر زمان رو دید.
آنچارتد 4 دیگه بازی که صرفا پیدا کردن گنج باشه نیست.
ماکان اگه یادت باشه تو تریلر CG نیت میگفت همه فکر میکنن من اینجوریم یا اونجوریم بات This is not who I am. دقیقا بازی میخواد من بازیکن و خود نیت همراه باهم جواب این سوال رو بفهمیم که نیت واقعا کیه. خودشم نمیدونه می خواد بفهمه.

یه صحنه ای هست آخرای بازی که اون میز نهار خوری رو پیدا میکنن. نیت داره حدس میزنه که چه اتفاقی افتاده. تو اون صحنه اکثرا همه دارن نیت رو نگاه میکنن که با اشتیاق چیا میگه. ولی صورت الی خیلی دیدنی تره

تو اون صحنه الی یک کلمه هم حرف نمیزنه ولی صورتش رو نگاه کنی یه دنیا حرف داره. چیزی رو در مورد خودش و مرد زندگیش فهمیده. الی وقتی پاش رو بیرون از اون اطاق میزاره با اون الی که داخل اون اطاق اومده فرق داره.

چنین صحنه ای رو من واقعا تو سینما هم خیلی کم سراغ دارم. حتی تو تلو هم نیست

نیت از آنچارتد گلدن ابیس ( به ترتیب زمانی نه رلیز بازی) تا آنچارتد 3 شخصیت ثابتی داره بقولی Stock character هست. اما در طول آنچارتد 4 نیت عوض میشه. نیت اول بازی با نیت آخر بازی یکی نیست. الی هم همینطور هردوشون بعد از پایان بازی به آدمهای با تجربه تری تبدیل شدن و دید عمیقتری از محیط اطراف خودشون دارن. اینجوری پایان بازی فکر کنم معنای بهتری پیدا میکنه.

حرف زیاد هست ولی جاش اینجا نیست
تحلیلت از بازی اینقد جالب بود برام که هوس کردم برای بار چندم دوباره برم سراغش اما این بار با دید ادبی نگاش کنم =D>:D

خوبیه این تاپیک اینه که برعکس تاپیک خود بازیا همه چی به به و چه چه نیست و عمیق تر به قضیه نگاه میشه

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
ماکان میدونی نظر منو تو خیلی فرق داره البته خودت که میدونی من به فراخر رشته ی تحصیلیم از دید ادبی به همه چی نگاه میکنم

من صفحه ی قبل گفتم پخته تر شده که گویا برخورد بدوستان. بزار یه کم توضیح بدم. آنچارتد های قبلی همه قصدشون یه چیز بود تولید یه بازی اکشن که ست پیس داشته باشه هیجان انگیز باشه. مفرح باشه......... که به بهترین شکل انجام میشد. حالا میشه بحث کرد 3 بهتر بود یا دو یا هر چی. ( البته من Golden Abyss رو هم خیلی دوس دارم نمیدونم چرا هیچکس تحویلش نمیگیره)

اما تلو برای نوتی یه نقطه ی عطفه. تلو دیگه صرفا بازی نبود سعی میکرد روابط انسانی رو روایت کنه. عمیق تر باشه. سعی میکرد یه اثر هنری باشه تا یه بازی صرف. که اونم به بهترین شکل انجام شد.

حالا بحث اینجاست که طرز فکر نوتی عوض شده نوتی اون بازیساز قبلی نیست. یه جا تو مصاحبه نیل دراکمن گفته بود که نیتن شبیه خود ماست همونجور که اون بزرگتر شده سنش بالا رفته ما هم پیرتر شدیم دیدمون به زندگی تغییر کرده. الان من خودم یه پدرم و با اون نیل زمان آنچ 1 فرق کردم نیت هم مثل من عوض شده. تو چهره ی نیت هم واقعا میشه گذر زمان رو دید.
آنچارتد 4 دیگه بازی که صرفا پیدا کردن گنج باشه نیست.
ماکان اگه یادت باشه تو تریلر CG نیت میگفت همه فکر میکنن من اینجوریم یا اونجوریم بات This is not who I am. دقیقا بازی میخواد من بازیکن و خود نیت همراه باهم جواب این سوال رو بفهمیم که نیت واقعا کیه. خودشم نمیدونه می خواد بفهمه.

یه صحنه ای هست آخرای بازی که اون میز نهار خوری رو پیدا میکنن. نیت داره حدس میزنه که چه اتفاقی افتاده. تو اون صحنه اکثرا همه دارن نیت رو نگاه میکنن که با اشتیاق چیا میگه. ولی صورت الی خیلی دیدنی تره

تو اون صحنه الی یک کلمه هم حرف نمیزنه ولی صورتش رو نگاه کنی یه دنیا حرف داره. چیزی رو در مورد خودش و مرد زندگیش فهمیده. الی وقتی پاش رو بیرون از اون اطاق میزاره با اون الی که داخل اون اطاق اومده فرق داره.

چنین صحنه ای رو من واقعا تو سینما هم خیلی کم سراغ دارم. حتی تو تلو هم نیست

نیت از آنچارتد گلدن ابیس ( به ترتیب زمانی نه رلیز بازی) تا آنچارتد 3 شخصیت ثابتی داره بقولی Stock character هست. اما در طول آنچارتد 4 نیت عوض میشه. نیت اول بازی با نیت آخر بازی یکی نیست. الی هم همینطور هردوشون بعد از پایان بازی به آدمهای با تجربه تری تبدیل شدن و دید عمیقتری از محیط اطراف خودشون دارن. اینجوری پایان بازی فکر کنم معنای بهتری پیدا میکنه.

حرف زیاد هست ولی جاش اینجا نیست

ببین احسان من دلیل تحول UC4 و تبدیل شدن به چیزی که هست رو کاملا درک میکنم، و اتفاقا به نظرم علتش یه چیز خیلی واضح و مبرحنی هست. بعد از TLoU و اتفاق که افتاد شاید خیلی ها به این نتیجه رسیدن که باید تغییر کرد. حتی کوری میاد میگه GoW جدید تحت تاثیر TLoU هست. و مسلما خود نیل و بروس انقدر دچار تحول فکری شدن که ناخودآگاه UC4 رو یجور دیگه ببینن. اما وقتی در مورد سلیقه صحبت میکنیم دیگه خیلی چیزها معنی خودش رو از دست میده. چون اتفاقا خیلی ساده میبینیم همه چیز رو.

من علی رغم اینکه UC4 رو کامل میفهمم و خیلی هم دوسش دارم، گفتم به نظرم جزو معدود بازی های واقعا نسل بعدی هست که در همه زمینه ها دچار تحول شده نه فقط گرافیک، اما باز به عنوان فن UC با سلیقم خیلی جور نمیشه. مثلا یه چیزی که من تو UC دوست داشتم فضای فانتزی کار بود. البته درسته که همه بازی ها بالاخره تخیلی هستن و UC4 هم به هیچ وجه کار رئالی نیست، اما منظور من از فانتزی بودن UC خونه هایی هست که در و دیوارش قرمز تنده! یا کلا رنگ بندی های شادی که داره (به یاد تئوری آب رنگ بودن Uncahrted 2:D).

از نظر من UC4 هم مثل MGSV هست. من از تغییر و تحول هر جفتشون دفاع میکنم و به نظرم این تغییراتی که دادن و فرار از ایستا بودن رمز موفقیتشون هست و اینکه تونستن پرستیژ خودشون رو حفظ کنن، هرچند ترجیح میدادم هر جفتشون کماکان به سبک قدیم بمونه!! ولی واقعا مطمعنم چه UC4 و چه MGSV اگه بازم همون راه قدیم رو میرفتن میشدن مثل بازی های خوب نسل قبل که الان افت محسوسی داشتن و ابهت سابق رو دیگه ندارن!

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
خداییش تازه داره مثل فروم بحث میشه بین فن ها و این ددسته نه این که مثل قدیم سر یک بازی هی بگیم نه تو اشتباه میگی همه چیش کامله فلان و.. الان دارن راحت U4 نقد میکنن واقعا قبلا برخی مواقع ادم اسم ND میشنید اعصابش خرد میشه از بحث های که اخرش به بن بست میرسید

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
در هر فرنچایزی که برای خودش یکسری استاندارد ایجاد کرده است,برای اضافه کردن یکسری المان های جدید باید یکسری چیزهای دیگر را فدا کرد,آخرین نمونه این حالت در سینما Star Wars Rogue One بود که استاندارد های جدیدی مثل اتمسفر تاریک و واقع گرایانه تر را به فرانچایز اضافه کرد,ولی در راه اضافه کردن این موارد کاراکتر های های جذاب و فضای فانتزی Star Wars را از دست داد,الان هم طرفداران Star Wars به دو دسته تبدیل شدند,همین اتفاق دقیقا برای Uncharted هم افتاده,هیچ کدام هم اشتباه نمی گویند

مثلا یک عده وقتی می روند سینما که Indiana Jones ببینند,با داستان عمیق و کاراکتر های واقع گرایانه مشکلی ندارد,ولی هدف اصلیشان دیدن اکشن های نفس گیر و کمدی های هریسون فورد است,وقتی هم که بخوای داستان عمیق را وارد قضیه بکنی باید یکسری موارد دیگر را از قضیه حذف یا تقلیل بکنی

ND هم به میزانی این کار را کرده که هیچ کسی نظر قطعی دربارش ندارد,یعنی اگر قدری بیشتر داستان را عمیق می کرد احتمال داشت به عنوان یک نکته منفی محسوب بشه

من به شخصه فکر می کنم هر چیزی نیاز نیست عمیق تر بشه یا خودش را جدی بگیره,مثلا فرض کنید Mad Max به جای آن همه اکشن خیره کننده,یک داستان عمیق و معنا گرا داشت,هر چند از طرفی باور دارم که ND اینکار را به میزانی انجام داده که تمام نظرات در حد سلیقه باقی بمانه,آیا این مواردی که اضافه کرده است نیاز حیاتی برای این سری بودند؟نه
ولی باعث شدند مفهوم پایانی بازی قطعی تر باشد

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
آخرین ویرایش:

ALBERT W3SKER

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
کسی نمیخواد در رابطه با دیسانورد 2 و این شاهکار سبک مخفی کاری حرف بزنه؟!:-bdکاملا یاداور سری بازی thief هستند ایشون. در واقع بایوشاک ، هاف لایف و سیستم شاک را ترکیب کنی نتیجه معجون دیسانورد 2 هست.:*

به نظر من هر دو نسخه شاهکار بودن.از همون روز اول و دیدن نمایش های دیسانورد 1 در سال 2012 میدونستم جا پای بازی بزرگ و به عقیده ی خیلی ها اغازگر سبک مخفی کاری واقعی! یعنی سری بازی Thief میگذاره.هر چند متا خیلی دیگه ارزش نداره برام اما من چند وقت پیش به بازی نمره دادم و توضیحات گشنگی هم نوشتم!:D

jywx_capture.png

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
Uncharted 4: A Thief's End - 104

The Critics' Picks - 65

The Readers' Picks - 39

Overwatch - 84

The Critics' Picks - 77

The Readers' Picks - 7

DOOM - 15

The Critics' Picks - 14

The Readers' Picks - 1

The Last Guardian - 13

The Critics' Picks - 13

The Readers' Picks -

INSIDE - 12

The Critics' Picks - 12

The Readers' Picks -

Battlefield 1 - 11

The Critics' Picks - 6

The Readers' Picks - 5

Dark Souls III - 9

Dishonored 2 - 7

The Witness - 6

Final Fantasy XV - 4

The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine - 4

Titanfall 2 - 4

XCOM 2 - 3

Hitman - 2

Call of Duty: Infinite Warfare - 1

Firewatch - 1

Forza Horizon 3 - 1

Monster Hunter Generations - 1

Pokémon GO - 1

Sid Meier's Civilization VI - 1

SUPERHOT - 1

Thumper - 1

Tokyo Mirage Sessions ♯FE - 1

Tom Clancy's Rainbow Six Siege - 1

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
TLG هم داره نزدیک میکنه خودشو به رتبه ی 3
اگه دست من بود و مثلا 300 جایزه داشتم واسه دادن اینجوری میدادم :

TLG : 298
UNCHARTED : 1
OVERWATCH : 1
:D:D:D

البته این به معنی این نیست که TLG اختلافش با UNCHARTED و OVERWATCH انقدر هست ، طبیعتا عنوان UNCHARTED شایسته ترین انتخاب هست همینطور OVERWATCH که قابل احترامه شدیدا که من ساعت ها و روزها وقتم رو پاش گذاشتم .

منتهی این صرفا علاقه من به موفقیت TLG هست ، صرفا علاقه به موفقیت ، علاقه ای که این بازی و سازندش باید شدیدا حمایت بشه ، والا حتی اگر لیست من واقعی بود باز ناتی داگ و بیلیزارد شدیدا حمایت میشن .

ولی این فامیتو اودا هستش که اوضاعش هر از گاهی قاریشمیش میشه و در نتیجه ما محروم میشیم از شاهکارهای متفاوت اودا . بازی هایی که هیچ مثال و مشابه ای ندارن و به نظرم وجود همچین عناوینی نیاز هست چون طرفداران خاص خودشو دارن مثل خودم هر چند کم که حاضر نیستن با هیچ عنوان دیگه ای تعویضش کنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر