بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,270
نام
وحید
نکته ای که برای من جالبه این هست که این همه که از تکراری بودن آنچاتد ایراد گرفته میشه واقعا تو این صنعت چند تا بازی مثلش داریم؟:D کسی ندونه فکر میکنه دارید درباره یه بازی زامبی کشی حرف میزنید مثلا:D درسته تو سینما مشابه آنچارتد زیاد هست ولی چیزی که کاملا مشخصه اینه که این سری تو صنعت گیم تو سبک خودش عملا تکه و پرچم دار به حساب میاد. واقعا کدوم بازی با این سطح از کارگردانی و صحنه های اکشن انجام دادید که الان آنچارتد تکراری شده واستون؟:D
65 درصد کسایی که اینجا پست دادن و گفتن انچارتد تکراریه بازی رو از نزدیک هم ندیدن. 2 الی 3 تاش که اصلا تابلو هست اگه دقت کنین.
Unch 4 همه چیز بود جز تکراری، نقص های خاص خودش رو داشت ولی تکراری... قطعا از اونا نیست.

یه دسته هم هستن منتظر بودن چشم راست نیتن از حدقه بزنه بیرون، النا شکمش سفره شه، سالی از بیضه هاش اویزون شه و اخر بازی هم بمب اتم بخوره به بشریت همه بمیرن، اینا رو باید ولشون کرد چون قبل اینه بازی رو تموم کنن دو سال قبل اومدن بازی تو ذهنشون بازی رو تموم کرده بودن و غیر از این رو نمیتونستن بپذیرن و از نظرشون پایان خوبی نبوده.

Uncharted 4 یه عرفان و درجه بالایی از بازیسازی هست، گرافیک در بالاترین سطح، گیم پلی بالاترین در ژانر خودش ( متاسفانه بعضیا هنوز متوجه نشدن شوتر سوم شخص نیست و بازی Adventure هم داره! ) ، موسیقی در بالاترین سطح، صداگذاری و کارگردانی هم لازم به ذکر نیست. یه بنده خدا خوشحال ذهنی هم هست که میخواد انچارتد رو با فیلم های سوپرهیرویی و ارزش هنریشون مقایسه کنه که این بنده خدا رو کلا ول کنید بزارید تو دنیای خودش بچرخه برای خودش.

من خودم به Inside رای دادم و بنظرم در کنار انچارتد از تاپ ترین تجربه های این نسل و عمر گیمم بوده اما یه مقایسه کوچیک وجود داره و اونم اینه هر استدیویی توانایی ساختن بازی های AAA رو نداره و از این نظر ناتی و کیفیتش بی نظیرن. توقعاتی که از اینا هست و فشاری که روشون هست و خروجی عالی که میدن نشون میده چقدر سطح این تیم و بازیاش بالا هست.

خلاصه کلام همه بازیای این لیست فوق العاده هستن و از هر دیدی بخوایم نگاه کنیم جز GeOW همشون بدون شک لایق جایزه بهترین بازی سال هستن ولی خب من خودم به شخصه رای به بازیایی دادم که خودم بازی کردم و هنوز Dishonored 2 و Titanfall 2 و Civ V و BF1 رو بازی نکردم. FH3 هم متاسفانه امکانش وجود نداره وگرنه بدجور تو کفش هستیم :D

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
65 درصد کسایی که اینجا پست دادن و گفتن انچارتد تکراریه بازی رو از نزدیک هم ندیدن. 2 الی 3 تاش که اصلا تابلو هست اگه دقت کنین.
Unch 4 همه چیز بود جز تکراری، نقص های خاص خودش رو داشت ولی تکراری... قطعا از اونا نیست.

یه دسته هم هستن منتظر بودن چشم راست نیتن از حدقه بزنه بیرون، النا شکمش سفره شه، سالی از بیضه هاش اویزون شه و اخر بازی هم بمب اتم بخوره به بشریت همه بمیرن، اینا رو باید ولشون کرد چون قبل اینه بازی رو تموم کنن دو سال قبل اومدن بازی تو ذهنشون بازی رو تموم کرده بودن و غیر از این رو نمیتونستن بپذیرن و از نظرشون پایان خوبی نبوده.

Uncharted 4 یه عرفان و درجه بالایی از بازیسازی هست، گرافیک در بالاترین سطح، گیم پلی بالاترین در ژانر خودش ( متاسفانه بعضیا هنوز متوجه نشدن شوتر سوم شخص نیست و بازی Adventure هم داره! ) ، موسیقی در بالاترین سطح، صداگذاری و کارگردانی هم لازم به ذکر نیست. یه بنده خدا خوشحال ذهنی هم هست که میخواد انچارتد رو با فیلم های سوپرهیرویی و ارزش هنریشون مقایسه کنه که این بنده خدا رو کلا ول کنید بزارید تو دنیای خودش بچرخه برای خودش.

من خودم به Inside رای دادم و بنظرم در کنار انچارتد از تاپ ترین تجربه های این نسل و عمر گیمم بوده اما یه مقایسه کوچیک وجود داره و اونم اینه هر استدیویی توانایی ساختن بازی های AAA رو نداره و از این نظر ناتی و کیفیتش بی نظیرن. توقعاتی که از اینا هست و فشاری که روشون هست و خروجی عالی که میدن نشون میده چقدر سطح این تیم و بازیاش بالا هست.

خلاصه کلام همه بازیای این لیست فوق العاده هستن و از هر دیدی بخوایم نگاه کنیم جز GeOW همشون بدون شک لایق جایزه بهترین بازی سال هستن ولی خب من خودم به شخصه رای به بازیایی دادم که خودم بازی کردم و هنوز Dishonored 2 و Titanfall 2 و Civ V و BF1 رو بازی نکردم. FH3 هم متاسفانه امکانش وجود نداره وگرنه بدجور تو کفش هستیم :D
رفیق این بحث بازی از نزدیک ندیدن و کنسولو از 10 متری ندیدن و فقط من خوبم دیگه کهنه شده و بهتره دنبال تیکه های جدید باشین و این نگاه از بالا به پایین که من چون فن کنسولم فقط من کنسول دارم و دور وروریام و بقیه ندارن همون بحث اسباب بازیه من فقط خوبه و بازیهاش و همون U4 که شما میپرستین و در مدح و ستایشش غزل میگین خیلی از فن هاش دوست نداشتن تو همون تایپکشم نظراتشون ببینید بد نیست حتما اونا هم ندارن کنسولو

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
رفیق این بحث بازی از نزدیک ندیدن و کنسولو از 10 متری ندیدن و فقط من خوبم دیگه کهنه شده و بهتره دنبال تیکه های جدید باشین و این نگاه از بالا به پایین که من چون فن کنسولم فقط من کنسول دارم و دور وروریام و بقیه ندارن همون بحث اسباب بازیه من فقط خوبه و بازیهاش و همون U4 که شما میپرستین و در مدح و ستایشش غزل میگین خیلی از فن هاش دوست نداشتن تو همون تایپکشم نظراتشون ببینید بد نیست حتما اونا هم ندارن کنسولو
فك كنم اين رفيق دقيقا به عدد ٦٥٪‏ اشاره كرد كه اين سوتفاهم پيش نياد ، بنده هم موافق اين حرف هستم كه ان طرف كه مياد اينجا مياد ميگه انچارتد تكراره و فلان بازي أيده نو داره ، انچارتد رو تجربه نكرده و فقط ٢ تا تريلر ديده .
ربطي به اين بحث كه كنسول رو نداره و ... هم نيست ، كهنه شدن يا نشدنش رو من نميدونم ولي چيزي كه من با قطعيت ميگم اينه كه پلير اول بايد بازي رو تجربه كنه و بعد بياد اينجا نظر بده . صحبت اين رفيق هم كه ميگي اينه . در واقع مخاطبش افرادي هستند كه ما و همه سايت اونارو به خوبي ميشناسيم و ميدونيم از روي تجريه كردن عنوان حرف نميزنه بلكه بر أساس أفكار خودش و علايق خودش نظر ميده . البته ، صد البته به خاطر نفرت و تنفر از بازي
هايي كه دارند نظر ميدن :D
اينم بگم اون ٦٥ ٪‏ فراموش نشه ، مخاطب همه نيستن يه سري أفراد ديگر هستند :D

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
من معمولا پست نمیدم ولی یه چیزایی هست که ادم رو وادار به واکنش میکنه

اینجا بحث بهترین بازی سال هستش و بصورت دیفالت وقتی میخوان بهترین رو انتخاب کنند یه سری المانا میاد وسط. المانایی مثل خلاقیت و ابتکار برای IPهای جدید و بسط گسترش انقلابی برای IPهای ادامه دار.

امسال تنها IP جدید که پتانسیل GOTY رو داره INSIDE هستش که البته اون هم بخاطر طول زمان بازیش ممکنه از رقابت حذف بشه. ولی تو IPهای ادامه دار UNCHARTED 4, DS 3, GEOW 4, DISHONORED 2, FH 3, DOOM , و ...... هستن که همشون هم عناوین خوبی هستن.

ولی تو این IPهای ادامه دار واقعا چنتاشون به معنی حقیقی دگرگون شده بودن و بسط داده شده بودن؟

انچارتد عنوان خوش رنگ و لعابی بود و یه ادامه خوب ولی به نظر شخصی بنده(تکرار میکنم نظر شخصی!) اصلا بین اکشن و ادونچر بالانس نداشت و اینو نسبت به شماره 2 و 3 همین عنوان میگم . عنوانی مثل RISE OF TOMB RAIDER خیلی بالانس تر بود. اصلا و ابدا هم در حد انچارتد 2 انقلابی نبود.

بدون شک DISHONORED 2 نسبت به هر IP ادامه داری انقلابی تر عمل کرده. فضا و اتمسفر بازی از یه طرف و ازادی عمل هوشمندانه و دلچسب بازی در کنار طراحی مراحل انقلابی بازی باعث میشه از هر جهتی شایسته دریافت عنوان بهترین بازی سال بشه. این بازی نسبت به انچارتد 4 از نظر “GAME” بودن بهتر نیست؟ این بازی واقعا همون حسی رو به ادم میده که بزرگانی مثل HALF LIFE و BIOSHOCK به ادم میداد. البته بازی به شدت رفته زیر سایه عناوین بزرگ و از تاییکش تو همین بازی سنتر مشخصه که زیر سایه عناوین بلاک باستره.

DOOM هم حقیقتا کار بزرگی کرده ، عنوانی کالت کلاسیکی مثل DOOM رو اینطوری بروز کردن کار ساده ای نبود که ID از پسش بر اومده، اگر عنوانی مثل DISHONORED 2 نبود الحق جز شانسای GOTY بود.

DARK SOUL 3 از هر نظر خوب و قابل احترام بود ولی اون اتفاق و انقلابی که تو یکش یا حتی BLOODBORNE بود رو نداشت.

FORZA HORIZEN 3 هم حقیقتا غایت یه عنوان ریسینگه و من به چشم BUNROUT 3 TAKEDOWN بهش نگاه میکنم که اگر قرار باشه یه ریسینگ پتانسیل فتح GOTY رو داشته اون عنوان حتما FH 3 هستش.

عناوین شوتری مثل COD , B1 , TITANFALL2 هم که هیچجوره شکل و شمایل GOTY بودن رو ندارن.

بنظر من رقابت بین عنواینی مثل INSIDE, DISHONORED 2 و FH 3 هستش و حقیقتا غیر از این باشه نشون میده تعریف GAME داره عوض میشه.

هر کسی که میگه UNCHARTED 4 در حد GOTY نیست هیتر و بدخواه ناتی داگ نیست. اگر این بازی GOTY بشه اول از همه در حق UNCHARTED 2 و LAST OF US جفا شده ....

• Like
Reactions: stanley

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779
آنچارتد 4 شاهکار بلا منازع این نسل تا الان هستش . هیچ بازی ای حتی نمیتونه نزدیک یکی از فیچرهاش بشه . داستان سرایی ، گرافیک ( بهترین این نسل تا الان) ، موسیقی ، شخصیت پردازی و هر المان دیگش در بالاترین سطح خودشه . بازی کاملا با سه شماره قبلیش متفاوته و به هیچ وجه تکراری نیست ( باید بازیش کنید ). انتخاب من بعد آنچارتد 4 میتونه تایتان فال 2 و در آخر دیزآنرد 2ئه ( که متاسفانه نسخه دسکتاپش بد جور تو در و دیواره) . وجود بازی های سطح پایینی مثل Doom ( تکراری و بی داستان و بدون شخصیت پردازی و پوچ) و بتلفیلد 1 (فقط گرافیک و آنلاین) و اوور واچ (آرنا شوتر آنلاین) در لیست خنده داره . حتی به نظرم بازی Shadow Warrior 2 لیاقت بهتری نسبت به Doom تو لیست داره . نظرات شخصی ...;)

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,039
نام
مازیار
بحث موضع گیری و بت سازی نیست .. بحث اینه که چیز خوب, خوبه ... این خلاف جریان اب شنا کردن و روز رو شب نشون دادن ... چی دیگه ... این شما نمیفهمید و ما خیلی خوبیم ... دیگه قدیمیه
.......
ایجا دیگه بحث مقایسه دو تا بازی هم نیست که سلیقه و علاقه توش مطرح شده باشه ... انچارتد هم مثل mgsv یا mass effect ۳ چیزی نداره که تو ذوق بزنه ...
وقتی یه چیز کاملا عالی که تو همه چیز در بالاترین سطحه و بهترین تجربه بهت ارایه میده .. بازی هم از هر نظر هم توسط منتقدا و گیمرا تحسین شده ...
شما فقط همون تخریب پذیری و ویژوال افکت های بازی رو ببنید. کاملا چند گام جلوتر از باقی و پیشروست . تو شماره ۴م یه سری باز هم یه تجربه تازه و فوق العاده خلق کردن .. چیز کوچیکی نیست ... نمیتونن هم به خاطر نو اوری بازی رو h&S کنن .. فقط میتونن سیستم های گیم پلی ارتقاع رو بدن و ازادی عمل و حق انتخاب بیشتر به گیمر بدن یا لول دیزاین رو بهتر کنن. که تو این موارد انچارتد تو هر نسخه موفق بوده .
اینکه یه نفر بی هیچ منطقی .. بدون هیچ مرجع و اساس مقایسه ای ... فقط بر اساس یه سری اشعار بی معنی و مسخره ... میاد میگه نه این افتضاحه و هر کی خلاف این فکر کنه چیزی سرش نمیشه .... فقط و فقط هیتره ... یا ....

..........
این حرفا به خاطر این نیست که امسال بازی بهتر از انچارتد نیست و هیچ بازی دیگه حقش نیست گوتی بشه ... شاید منتقدا تصمیم بگیرن به جای یه بازی کامل و بی نقص ..یه بازی خلاق و نو اور رو انتخاب کنن ...
ولی این شیوه برخورد شما در رابطه با تک تک بازی های انحصاری و به خصوص nd مسخره است.
موندم چرا زمان lbp کسی نریخت تو سایت ها از خلاقیت دفاع کنه ...

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,765
نام
محمد
آنچارتد 4 شاهکار بلا منازع این نسل تا الان هستش . هیچ بازی ای حتی نمیتونه نزدیک یکی از فیچرهاش بشه . داستان سرایی ، گرافیک ( بهترین این نسل تا الان) ، موسیقی ، شخصیت پردازی و هر المان دیگش در بالاترین سطح خودشه . بازی کاملا با سه شماره قبلیش متفاوته و به هیچ وجه تکراری نیست ( باید بازیش کنید ). انتخاب من بعد آنچارتد 4 میتونه تایتان فال 2 و در آخر دیزآنرد 2ئه ( که متاسفانه نسخه دسکتاپش بد جور تو در و دیواره) . وجود بازی های سطح پایینی مثل Doom ( تکراری و بی داستان و بدون شخصیت پردازی و پوچ) و بتلفیلد 1 (فقط گرافیک و آنلاین) و اوور واچ (آرنا شوتر آنلاین) در لیست خنده داره . حتی به نظرم بازی Shadow Warrior 2 لیاقت بهتری نسبت به Doom تو لیست داره . نظرات شخصی ...;)
Overwatch با اون امتیازات عالی و تعریف های زیادی که کاربرها ازش میکنن، حتی طبق نظر شخصی هم بازی سطح پایین به حساب نمیاد :D این که شما از بازی خوشت نیومده دلیل بر سطح پایین بودن اون بازی نمیشه. البته این شرایط واسه Doom و Battlefield هم صدق میکنن.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,270
نام
وحید
Overwatch با اون امتیازات عالی و تعریف های زیادی که کاربرها ازش میکنن، حتی طبق نظر شخصی هم بازی سطح پایین به حساب نمیاد :D این که شما از بازی خوشت نیومده دلیل بر سطح پایین بودن اون بازی نمیشه. البته این شرایط واسه Doom و Battlefield هم صدق میکنن.
تایید میشه :D

Overwatch بدون شک یکی از بهترین و بالانس ترین مولتی پلیری بوده که تو عمرم بازی کردم :D بازی یه شاهکار بلامنازع تو سبک خودش هست که حاصل تجربیات چندین و چند ساله یکی از بزرگترین استدیو های دنیای گیم هست :D

Doom هم همینه :D یه کامبک فوق العاده از پدران شوتر اول شخص :D بازی دقیقا چیزی بود که باید باشه و اتفاقا و اتفاقا داستان بسیار خوب و پیچیده ای داشت که بنظرم اگه نبودم لازم نبود ولی پایان بازی و کاراکتر ها عالی بودن :D

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
چه انتظاری از اعضای گروه 3 برادر دارید آخه؟ اینه وقتی روی جلد بازی ID رو ببینن دیگه تریگر می شن Softwareـش رو نمی تونن بخونن، انتظار دارید از بازی خوششون هم بیاد؟:-j

• Like
Reactions: Cait Sith

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
آقا بزارید TLG و FF XV هم بیان بعد بگید فلان بازی میشه.یهو دیدید یکیشون یا هر دو تاشون یه چیز عجیب غریبی در اومدن که طومار قبلیها رو پیچوندن.انقدرم به این Uncharted 4 بدبخت گیر ندید با 38 نقد کامل:D
اگر این بازی GOTY بشه اول از همه در حق UNCHARTED 2 و LAST OF US جفا شده ....
اما من به شخصه انچنان چیزخاصی در گیم پلی این بازی مشاهده نکردم که لیاقت goty بهش بدم اینکه از 15 ساعت بازی 10 ساعت از 1 جا بری بالا از اونجا بیای پایین
ویرایش:خیلی وقت بود از ته دل نخندیده بودم.ممنون=))

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
DOOM احتمال زیادی داره که بهترین اکشن fps بشه اما قطعا بازی سال نمی شه.

inside هم که بهترین بازی امساله اما چون بازی 60 دلاری نیست احتمالا نشه.

fh3 هم که 100 درصد لیاقت داره اما یاد ندارم racing بازی سال شده باشه اگر بشه رکوردی هست.

titan fall 2 هم که عالیه لیاقت goty داره اما اکثرا بازی نکردن ببینن چه شاهکاری هست.

در نهایت u4 هست که درسته فن بیس بالایی داره 1 علت اصلیشم تبلیغات بسیار بالا در زمینه این بازی هست اما من به شخصه انچنان چیزخاصی در گیم پلی این بازی مشاهده نکردم که لیاقت goty بهش بدم اینکه از 15 ساعت بازی 10 ساعت از 1 جا بری بالا از اونجا بیای پایین برای من یکی که بهترین نیست حالا نمی دونم دوستان دقیقا چه چیزیش براشون جذابه داستان بازی هم مشابهش زیاد هست نکته ی خلاقانه یا شوک کننده که در ذهن ها بشینه در این بخش نداشت اما روایتش بسیار خوب بود دیالوگ ها قدرتمند و به جا بود اما در جمع بندی این بازی 1 بازی خلاقانه که تنوع زیادی در گیم پلی داشته باشه یا چیز جدیدی در گیم پلی تعریف کنه نداشت اگر بخش هیجانی بازی و بخش سینماتیک بازی به مراتب بیشتر می شد با بازی خیلی بهتری طرف بودیم.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,230
نام
نـــــــویـــــــــد
یه بازی هم داریم از ۱۰ ساعت ۸ساعت بیخودی میکشی
بازی هایی هم هستن که دنیای بزرگی دارن همینجوری الکی میری ول میچرخی و آدم میکشی
ریسینگ همینجوری الکی رانندگی میکنی
فوتبال که اصن هیچی
بازی های فایتینگ هم اصن مال این حرفا نیستن
یک بار دیگه بازی ها ND تاریخ ساز شدن :D

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
من نمی دونم بعضی دوستان چرا تفاوتی بین سلیقه کلی و بازی های مورد علاقه شون با شروط لازم قابل بررسی گوتی شدن احتمالی یک بازی قایل نیستن؟:D
منم مثلا برای آنچ مقوایی و گیرز کاغذی تره خرد نمی کنم ولی به گوتی شدن و نشدن شون چیکار دارم؟ بشن یا نشن سو وات؟ گوتی شرایط خودش رو داره و گوتی شدن اول از همه یعنی فقط گوتی شدن:D بعد حالا شما معنی بارش میکنن که بعضی هاش واقعا به مغز نمی رسه، از همون نخاع برگشت می خوره اینقدر که پرت و پلاست( یعنی بدون در نظر گرفتن شرایط ه):D
اسم "بازی های سال کاربران بازی سنتر و شرکای منورالفکر" بیشتر به تاپیک می خوره. ملزومات گوتی و گوتی شدن رو پیش ذهنتون داشته باشید که بعد نیاید اینجا فاز انتلکچوآل بردارید یقه جر بدید که وای حالا که این آتا آشغالا دارن جایزه میبرن چی به سر گیم های آوانگارد و ساختار شکن و آرتیستیک میاد:D

• Like
Reactions: vaan 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر