بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.
شما باید صبور باشید ... سلطان توریکو جلوس کنن ... بعد سر u4 , ds2 و اینساید تو سر و کول هم بزنید .
....................
ولی بین بازی هایی که تا الان اومدن ..شانس انچارتد ۴ به مراتب بیشتره چون نود درصد reader choice ها با احتمال خیلی بالا به انچارتد میرسه .

مشکل میدونید چیه؟ ... یه سری هستن تا الان رنگ آنچارتد رو ندیدن ( حتی کنسول رو) . سمت بازی ها و کنسول مایکرو هم نمیرن و حتی یه زحمتی هم به خودشون نمیدن رو استیم یا اوریجین اشتراکی پایریت کنن! . یه سری کمپانی بازی سازی براشون شده بُت و هر چیزی بسازن میگن خداست !!! . حالا شانس آوردیم دووم و اینسایذ کرک شد و اینا تونستن بازیش کنن! . تو این فروم کسی رو ندیدم جز من نشسته باشه دیزآنرد 2 رو خریده باشه تمومش کرده باشه و امتیازشو بده . دیزآنرد 2 لیاقت گوتی شدن نداره چون پرفورمنس بازی رو تمامی پلتفرم ها فاجعه بار هستش و گرافیک آنچنانی نداره . یه لول دیزاین خوب داره که عینا تو 9 مرحله بازی تکرار میشه ، داستان معمولیش هم به کنار .کسانی هم که دم از انقلابی بودن بازی دووم میزنن من که به شخصه چیزی ندیدم که انقلابی باشه ، داستان که نداشت، سینگل بازی بیشتر شبیه Horde Mode و Survival Mode بود تا بخش تک نفره! . نسبت به نسخه های قبلیش 2 تا پیشرفت داشت : 1- پرش اضافه شده بود ( نسبت به شماره دوم )( و نسبت به شماره سومش جت پک 2 پرشه داشت!) 2- لبه ها رو هم میگرفت! ( اینم تعریف انقلابی بودن از طرف دوستان!!!!).
کلا این دوستان تعریف بازی رو این میدونن : یه محیط یا آرنا یه مشت کرکتر بی سر و ته (حشره هم میتونه باشه) با نوک تفنگ ( یا دشنه ) ، بریزن سر هم و همدیگرو تیکه پاره کنن! ( دووم هم عینا همیچین چیزی بود).

مشکل میدونید چیه؟ ... یه سری هستن تا الان رنگ آنچارتد رو ندیدن ( حتی کنسول رو) . سمت بازی ها و کنسول مایکرو هم نمیرن و حتی یه زحمتی هم به خودشون نمیدن رو استیم یا اوریجین اشتراکی پایریت کنن!
برادر حداقل بذار 2 خط بگذره بعد خودت رو نقض کن:
مه سری کمپانی بازی سازی براشون شده بُت و هر چیزی بسازن میگن خداست !

کلا این دوستان تعریف بازی رو این میدونن : یه محیط یا آرنا یه مشت کرکتر بی سر و ته (حشره هم میتونه باشه) با نوک تفنگ ( یا دشنه ) ، بریزن سر هم و همدیگرو تیکه پاره کنن! ( دووم هم عینا همیچین چیزی بود).
"-یه عده هم میان با تبدیل کردن بازی های مقابل به ساده ترین تعریف می خوان ثابت کنن بقیه بازی ها به درد نمی خورن "

به امید خدا یه روزی دوستان متوجه می شن که این طرز انتقاد از یه بازی چقدر بچه گونه اس. باور کنید میشه بدون به خفت دادن بازی های دیگه از بازی مورد علاقه تون به عنوان بهترین بازی سال دفاع کنید.

آنچارتد4 بدون هیچ شک و تردیدی نه تنها بهترین بازی امسال بود بلکه یکی از بهترین ، کم نقص ترین و خوش ساخت ترین بازی هایی بود که تا حالا دیده بودم و به دلایلی بهترین آنچارتد ساخته شده هم بود (جمله ای که در خیلی از نقدها هم دیدیم)
واقعا برام خنده داره که بعضی ها به داستان آنچارتد بگن کلیشه ای ! اگه اینطوریه پس بقیه بازی ها اصلا چیزی به عنوان داستان ندارند که نمونه های زیادی از این بازی ها امسال بود ، آنچارتد4 از نظره روایت داستان ، شخصیت پردازی ، دیالوگ نویسی در بالاترین سطح ممکن قرار داره ، روابط بین شخصیت ها و زندگیشون به شدت real هست و از نسخه های قبلی خودش هم حتی یه لول بالاتر قرار میگیره نه تنها در کات سین ها بلکه در حین ادونچر و گیم پلی هم قابل مشاهده بود (چیزی مثل TLOU) ، به قدری گیمر رو جذب زندگی و روابط این شخصیت ها میکنه که انگار ماجراجویی و زندگی شخصیت های واقعی رو داری میبینی که از هنرهای کارگردانی بازی هست و اندینگ بازی هم که پرفکت بود همینطور که مشخصه داستان و کلا فضای سری آنچارتد نباید خیلی جدی و تاریک و غمگین باشه چیزی که در اولین تیزر بازی فن ها نگرانش بودن . از نظره گرافیک فنی و هنری خیلی صحبت نشه بهتره چون همه میدونن در چه سطح عجیب غریبی بود ، موسیقی و صدا گذاری بازی در سطح بسیار بالایی بود از موسیقی استارت و اندینگ بازی بگیر تا ترک normal life که با النا تو جیپ بودی و موزیک حماسی باس آخر brother keeper (خود اون باس هر لحظش در سطح بسیار عجیبی فوق العاده بود حتی دیالوگ هایی که ریف اونجا میگه واقعا عظمت nate رو نشون میده با اون موسیقی حماسی که نیت اینبار برا برادرش به شدت میجنگه نه گنج) ، محیط های بازی بزرگتر بود حس ماجراجویی زیادی داشت لول دیزاین عالی گیم پلی بازی از هر نظر پیشرفت داشت گان پلی روان تر میلی اتک ها بهتر و متنوع تر سکوبازی و جامپ ها هم حتی بهتر و ریل تر بودن و چیزی که عالی بود رو عالی تر کرده بودند چیزی که باید انجام میدادن در کل آنچارتد4 نمونه بارز یه بازی اکشن ادونچره شاهکاره از هر نظر و تا مدت ها هم ساپورت میشه .
حالا برخی کامنت های زیبایی که دیده میشه فازه خاص خودشونو دارن . بعضی ها هستن که مثلا آنچارتد4 رو به فیلم های سوپرهیرو تشبیه میکنن همونایی (یا دقیقا همونی) هستند که متای زیره 93 هم براشون شکستی در حده بسته شدن دره استدیو داشته نظیره این دوستان در دنیای زیبایی به سر میبرن که بهتره تو حس و حال خودشون خوش باشن ، یه دسته دیگه هستن که خب بازی رو اصن تجربه نکردن و بازی مورد علاقه خودشون رو تجربه کردن و میگن حق اونا هست ، بعضی دوستان هم هستن که کلا به شدت منتقد و سخت گیر هستن و خیلی خیلی حالیشونه و برا همچین بازی هایی دانششون به اوج خودش میرسه و علاقه خاصی به خلاف جهت آب شنا کردن دارن که همین امر باعث احساس بیشتر دونستن و یه برتری خاصی براشون میشه که خودشون درکش میکنن

آخرین ویرایش:
متأسفانه هنوز نتونستم Dishonored 2 و Doom رو کامل تجربه کنم، اما بازی سال من تا این لحظه Tyranny هست. داستان و روایت به حدی فوق‌العاده‌ و زیبا طراحی شدن که بازی برای شخص من در کنار بهترین‌های صنعت (از نظر داستانی) مثل Half life و Dark souls و Dragon age قرار گرفته. به این زودی‌ها هم فکر نکنم عنوان خاصی‌ بتونه از نظر داستان پردازی بهش نزدیک بشه. البته از نظر فنی بهترین RPG تاریخ نیست اما همون مورد برا بهترین شدن تو لیست من کافیه.:D
از ابعاد دیگه نگاه کنیم هم فکر کنم بعد تجربه Doom و Dishonored ، اونا هم احتمالا وارد لیستم بشن.:D

بینید بازی هم عین فیلم یا موزیک یا میلیارد ها چیز دیگه سلیقه ای هست چرا اصرار دارید نظرات به هم دیگه تحمیل کنید یکی می گه انلاین باز نیستی گیمر نیستی یکی دیگه می گه فلان نیستی گیمر نیستی. همه ی اینا سلیقه ای هست من می گم فلان بازی ها مناسبه دلایلم هم می گم دلیلی هم نداره کل سایت با من هم عقیده باشن حتی ممکنه 10 درصد هم نباشن اهمیتی نداره اسمش سلیقه س

بینید بازی هم عین فیلم یا موزیک یا میلیارد ها چیز دیگه سلیقه ای هست چرا اصرار دارید نظرات به هم دیگه تحمیل کنید یکی می گه انلاین باز نیستی گیمر نیستی یکی دیگه می گه فلان نیستی گیمر نیستی. همه ی اینا سلیقه ای هست من می گم فلان بازی ها مناسبه دلایلم هم می گم دلیلی هم نداره کل سایت با من هم عقیده باشن حتی ممکنه 10 درصد هم نباشن اهمیتی نداره اسمش سلیقه س
نوژن جان من کاری به دعوای این تاپیک و یا تنفر بیش از حدت به آنچارتد ندارم
در خصوص سلیقه باهات موافقم ( حالا سلیقه میتونه براساس معیار و شاخص باشه یا حتی تنفر)
ولی وقتی یه چیزی میخواد برگزیده بشه مثلا بازی سال بشه یا اثری با ارزش لقب بگیره، قطعا یه سری شاخص و معیار وجود خواهد داشت که براساس اونها ارزش گذاری انجام میشه و دیگه سلیقه چندان مطرح نیست
به عنوان مثال شما میتونی از بهترین فیلم ها و موسیقی های کلاسیک و یا نقاشی های داوینچی خوشت نیاد و درکشون نکنی ولی این ها آثاری بسیار با ارزش محسوب میشن. پس عدم درک اثر توسط شخص دلیلی بر بی ارزش بودن اون اثر نیست.

نوژن جان من کاری به دعوای این تاپیک و یا تنفر بیش از حدت به آنچارتد ندارم
در خصوص سلیقه باهات موافقم ( حالا سلیقه میتونه براساس معیار و شاخص باشه یا حتی تنفر)
ولی وقتی یه چیزی میخواد برگزیده بشه مثلا بازی سال بشه یا اثری با ارزش لقب بگیره، قطعا یه سری شاخص و معیار وجود خواهد داشت که براساس اونها ارزش گذاری انجام میشه و دیگه سلیقه چندان مطرح نیست
به عنوان مثال شما میتونی از بهترین فیلم ها و موسیقی های کلاسیک و یا نقاشی های داوینچی خوشت نیاد و درکشون نکنی ولی این ها آثاری بسیار با ارزش محسوب میشن. پس عدم درک اثر توسط شخص دلیلی بر بی ارزش بودن اون اثر نیست.

دیگه وارد بحث خطرناکی داری می شی نیما جان
در ابتدا چرا عادت کردی مغلطه می کنی من گفتم انچارتد بازی خوبی هست اما از نظر من شایسته goty نیست این یعنی تنفر؟ این از این
شما داری انچارتد با اثار داوینچی مقایسه می کنی؟؟؟؟؟؟
این که سلیقه 1 شخص درک بشه دلیلی بر داشتن منطق یا درک هست نه اینکه به زور 1 چیزی با ارزش نشون داده بشه ارزش اصلا چی هست؟ جز اینه که چیزی هست که انسان ها براش تعریف درست کردن؟ ارزش واقعی چی هست؟ اینکه کلی ادم بهش رای بدن؟ با این حساب ترامپ هم که رای اورده الان ادم خیلی با ارزشی هست و هر شخصی که قبولش نداره طبق تعریف شما درک کافی نداره.
نیما جان بهتره جای تعصبت روی سونی و انچارتد به درک و عقلت رجوع کنی اینقدر هم بحث درست نکنی.

دیگه وارد بحث خطرناکی داری می شی نیما جان
در ابتدا چرا عادت کردی مغلطه می کنی من گفتم انچارتد بازی خوبی هست اما از نظر من شایسته goty نیست این یعنی تنفر؟ این از این
شما داری انچارتد با اثار داوینچی مقایسه می کنی؟؟؟؟؟؟
این که سلیقه 1 شخص درک بشه دلیلی بر داشتن منطق یا درک هست نه اینکه به زور 1 چیزی با ارزش نشون داده بشه ارزش اصلا چی هست؟ جز اینه که چیزی هست که انسان ها براش تعریف درست کردن؟ ارزش واقعی چی هست؟ اینکه کلی ادم بهش رای بدن؟ با این حساب ترامپ هم که رای اورده الان ادم خیلی با ارزشی هست و هر شخصی که قبولش نداره طبق تعریف شما درک کافی نداره.
نیما جان بهتره جای تعصبت روی سونی و انچارتد به درک و عقلت رجوع کنی اینقدر هم بحث درست نکنی.
اولا که الان دقیقا خودت داری مغلطه میکنی ( بحث رای و ترامپ چه ربطی به ارزش گذاری و یا نقد داره؟ اینکه یه نفر یه اثر رو نقد میکنه چه ربطی به رای گیری داره؟) در ضمن بحث داوینچی و ... مثال بود که موضوع رو درک کنی. واقعا عجیب بود این طرز نتیجه گیریت!!!
دوما چون میدونم تنفر داری ، گفتم ( کاری به این فضای مجاری ندارم)
سوما برای من نظرت محترمه حتی اگر بر پایه تنفر باشه ولی نظرت پایه و اساس قوی نداره برای ارزش گذاری.
چهارما بنده متعصب و بدون درک و عقل، شما عاقل دهر. ولی عنوانی که در بیشتر شاخص ها فراتر از استاندارد های موجود هستش و اکثر منتقدا هم نظرشون اینه نه من میتونم زیر سوال ببرمش نه شما. ( بیخودی به این در و اون در زدن نداره) حالا برای شما این شاخص ها ارزشی نداره یا درکشون نمیکنی، دیگه یه بحث دیگه است.:-bd
خدایش من دلم میخواد انچارتد گوتی نشه تا لبخند رو لبات ببینم\m/

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: victor hogo
نظر شخصی و سلیقه فرق داره با اینکه بگی یو۴ از ۱۵ ساعت ۱۴ ساعت فقط از در و دیوار میری بالا یا ارزشی نداره یا بلاک باستر نماس یا تکراری هستش و هیچ چیزی جدیدی نسبت به نسخه های قبل نداره و ازین تیپ حرفا
وقتی همچین حرفایی زده میشه نمیتونین انتظار احترام و نقل قول نشدن ، داشته باشین

نظر شخصی و سلیقه فرق داره با اینکه بگی یو۴ از ۱۵ ساعت ۱۴ ساعت فقط از در و دیوار میری بالا یا ارزشی نداره یا بلاک باستر نماس یا تکراری هستش و هیچ چیزی جدیدی نسبت به نسخه های قبل نداره و ازین تیپ حرفا
وقتی همچین حرفایی زده میشه نمیتونین انتظار احترام و نقل قول نشدن ، داشته باشین
این اخلاق رو بذارید کنار لطفا. قرار نیست یکی گفت U4 بالا رفتن از دیواره یا مثل اون دوستمون Doom بکش بکش مسخره بازیه شما جوری بهت بربخوره که بخوای بی احترامی کنی. ماشالا، خود سازنده هاش هم اینقدر جو گیر نیستن کسی از بازیشون انتقاد کرد حتی ناحق بگن پس احترام گذاشتن تموم شد. شما اگر جزو تیم سازنده بودی فکر کنم تا حالا شونصد بار با منتقد ها دست به یقه شده بودی!

راستی یادته همین دو صفحه پیش چی گفتی؟

یه بازی هم داریم از ۱۰ ساعت ۸ساعت بیخودی میکشی
بازی هایی هم هستن که دنیای بزرگی دارن همینجوری الکی میری ول میچرخی و آدم میکشی
ریسینگ همینجوری الکی رانندگی میکنی
فوتبال که اصن هیچی
بازی های فایتینگ هم اصن مال این حرفا نیستن
یک بار دیگه بازی ها ND تاریخ ساز شدن :D
ماشالا، تو کمتر از 1 روز خودتون رو نقض می کنید.

• Like
Reactions: WCW, SoRoS and s.1
این اخلاق رو بذارید کنار لطفا. قرار نیست یکی گفت U4 بالا رفتن از دیواره یا مثل اون دوستمون Doom بکش بکش مسخره بازیه شما جوری بهت بربخوره که بخوای بی احترامی کنی. ماشالا، خود سازنده هاش هم اینقدر جو گیر نیستن کسی از بازیشون انتقاد کرد حتی ناحق بگن پس احترام گذاشتن تموم شد. شما اگر جزو تیم سازنده بودی فکر کنم تا حالا شونصد بار با منتقد ها دست به یقه شده بودی!

شما که احترام گذاشتن بلدی میشه معنی این جمله رو بفرمایید؟

-همه شروع می کنن رندوم لگد پروندن به هر بازیی که جرات کرده در کنار بازی مورد نظرشون نامزد بازی سال بشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or