بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
535
نام
مسعود
این مورد شاید بی ارتباط به اطلاع رسانی درباره GOTY نباشه" ظاهرا Twitter از ف.یلتر در اومده که خبر خوبی برا گیمرای ایرانیه! حالا نمیدونم واسه بقیه هم اینجوریه یا نه!
-------------------
پ.ن: آقا من هیچ دخلُ تصرفی تو ایجاد این نظرسنجی نداشتم و همینجا برائت خودم رو ازش اعلام میدارم:Dدر صورت تمایل یقه محمد Frobary رو بگیرید:D
نه هنوز توییتر واسه من ف*لتره.فکر نکنم به این راحتی ها از ف*لتر در بیاد.
دوستان شرمنده واسه کامنت بی ربط به تاپیک

• Like
Reactions: Oakenshield

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,039
نام
مازیار
یه زمانی روو صفحه ی اصلی سایت مقاله مینوشتین، بازیهای مورد انتظار رو معرفی میکردین، راجبشون دو خط مینوشتین، نظر سنجی میزاشتین ولی الان خیلی وقته خبری از این مقاله ها نیست. کلا حذف شدن یا نیروی انسانی کم شده؟! این تاپیکم خوبه اما روی صفحه ی اصلی سایت که بود، یه لذت دیگه ای داشت.
اون بیشتر برای بازی های مورد انتظار سال بعده که همچین مقاله هایی مینوشتن ... هنوزم کلی مونده تا شروعش ... برای بازی سال هم که یه لیست میدن و بعد برنده رو انتخاب میکنه تحریریه دیگه .... دشواری نداره ...

کاش جای رچت .... ffxv رو میزاشتید ... بازی نامه نانوشته است

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,744
نام
محمد
نظرسنجی خوبیه ولی Frobary با اغماض خواسته Geow4 هم باشه در حالی که بازی با تمام خوبیاش بازی بی نقصی نیست و مشکلات دارد و نمیتونه کاندید بازی سال باشه
Gears 4 و Doom و R&C متاشون در یه حده، لیست رو بیشتر روی امتیازهاشون گذاشتم :D فعلا تو این نظرسنجی شرکت کنید، وقتی FF XV و TLG و یه سری بازی دیگه تو چند روز آینده عرضه بشن و تعداد بیشتری از سایت ها جوایز رو مشخص کنن، طبق این مواردی که گفتم دوباره یه نظرسنجی دیگه میزارم :D

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
Gears 4 و Doom و R&C متاشون در یه حده، لیست رو بیشتر روی امتیازهاشون گذاشتم :D فعلا تو این نظرسنجی شرکت کنید، وقتی FF XV و TLG و یه سری بازی دیگه تو چند روز آینده عرضه بشن و تعداد بیشتری از سایت ها جوایز رو مشخص کنن، طبق این مواردی که گفتم دوباره یه نظرسنجی دیگه میزارم :D
نظرسنجی رو که نمیشه چند بار عوض کرد آخه :D :-" این نظرسنجی انتخاب بهترین بازی سال از دید کاربران بازیسنتر هست. از همین اول قطعی کنیدش که نیاز نباشه دوباره عوض بشه. به نظرم همین نظرسنجی خوبه دیگه نیاز به تغییر نداره

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,644
من بين كانديدها ، دووم ، انچارتد ، اينسايد و بتلفيلد رو بازى كردم و بنظرم انچارتد با تمام كامليش يك پسفرد بزرگ نسبت به نسخه هاى قبل داشت در نتيجه به عنوان يك امتياز بزرگه منفى در نظر ميگيريم و بازى سال بودن را ازش ميگيريم:D
بتلفيلد مولتى يه بسيار خوبى داره و با تمام احترام ، بخش كمپين براى من بشدت كنسل كننده بود و از اون ٤-٥ ساعت كمپين ٢ ساعت بازى كردم و ترجيح دادم وقتم رو روى مولتى بذارم. از اين جهت امتياز بازى سال بودن رو هم از ايشون ميگيريم!
اما دووم بدليل انچه زنده كردن نوستالژى و پايبند بودن به عناوين كلاسيك گفته ميشه ، برام حقيقتا لذت بخش بود در نتيجه بعنوان بازى سال انتخابش ميكنيم.
اينسايد ... اينسايد تجربه منحصر به فردى بود و بنظرم حتى با اينكه خيلى تحويل گرفتنش بازم كم تحويل گرفتنش:D. پس اينم جز بازى سال انتخاب ميكنم.
حدثم بر اينه كه بازى ديس انرد و دارك سولز هم ميتونن جز بازى سال باشند.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,402
نام
رامین
نمی دونم این ناتی داگ چه هیزم تری به بعضیا فروخته که اینجور باهاش برخورد میکنن .
کلیشه ای بودن uncharted 4 به لطف دوستان برایمان اثبات شد :|
در اینکه inside عالیه شکی نیست ، ولی برای اینکه از بازی خودتون طرفداری کنید لازم نیست بازی دیگریو بکوبید .
عملا با این کار خودتونو ترول می کنید .
Uncharted 4 کلیشه ایه که بیشترین نمره کاملو در این نسل میگیره اگه کلیشه ای نبود چیکار میکرد ؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
بین یک‌سری بازی کلیشه‌ای Blockbusterنما مثل U4 قطعاً Inside به نظر من بیشترین ارزش رو داره.:D هر کی هم سرش به تنش بیارزه به همین گوتی رو می‌ده.:D
lamo
چند وقتی بود از این جور کامنت‌ها نخونده بودم. کیف کردم استاد دمت گرم
بلاک باستر نما ... lol

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,186
نام
نـــــــویـــــــــد
طرف نسخه ۴ از یه بازی رو ساخته متای ۹۳ گرفته ، از نظر تکنیکی و بصری اگه بهترین و پولیش شده ترین نباشه قطعا تاپ۳ نسل هستش ، گیم پلی کاملا پخته و بی نقص ، فیزیک و هوش مصنوعی و داستان و شخصیت پردازی در بالاترین سطح ، بعد دوستان خاص بازیسنتری میگن کلیشه و بی ارزش و این چیزا :D
حالا هرکی بیشترین GOTY رو برد نوش جونش به هرحال غیر از یو۴ بازی انحصاری توی لیست نیستش , اما مقداری منطقی باشید بد نیست :D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
lamo
چند وقتی بود از این جور کامنت‌ها نخونده بودم. کیف کردم استاد دمت گرم
بلاک باستر نما ... lol
"مقایسه ریاضی اثر هنری" چی میگه استاد؟:)) ماشالله یه مشت مثل هم دور هم جمع شدیم نگران نباش.:D

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,788
نام
علی
نمی دونم این ناتی داگ چه هیزم تری به بعضیا فروخته که اینجور باهاش برخورد میکنن .
کلیشه ای بودن uncharted 4 به لطف دوستان برایمان اثبات شد :|
در اینکه inside عالیه شکی نیست ، ولی برای اینکه از بازی خودتون طرفداری کنید لازم نیست بازی دیگریو بکوبید .
عملا با این کار خودتونو ترول می کنید .
Uncharted 4 کلیشه ایه که بیشترین نمره کاملو در این نسل میگیره اگه کلیشه ای نبود چیکار میکرد ؟
بي خيال :D
نظر اون يه عده رو بريز سطل اشغال:D
U4 نهايت انتظار و توقعي بود كه از يه action adventure ميشه داشت ....

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
حالا کلاً چون احساس می‌کنم به اون دسته از یوزرایی که احساس سردرگمی کردن بعد خوندن پست من یه توضیح بدهکارم یه توضیح بدم.:D اول این که من اصلاً و ابداً هیتر هیچ ناشر/سازنده‌ای نیستم.:D اصلاً یعنی نمیتونم این "تنفر" رو به قول معروف درک کنم.:D من بیشتر از تعاریف بی‌جا و تکرار مکررات خسته شدم، یه نظر کاملاً شخصی هم دادم که البته جای نقد داره و باید نقد شه ولی مشخصه که چجور داره بیان میشه فکر کنم نحوه‌ی قراردادن اسمایلی برای همه روشن باشه که کی صحبت آدم اکیداً جدیه و کی نیست.من نظر خودم اینه که U4 کلیشه هست. تمام مکانیزم بازی، نحوه‌ی پرداخت به داستان، تم کلی بازی کلیشه هست. این که بلاک‌باسترنما هم بهش میگم چون داره دقیقاً سعی می‌کنه Indiana Jones ـه مدیوم گیم باشه، خب این که سعی می‌کنه شبیه یه سری بلاک‌باستر باشه آیا بلاک‌باسترنماش نمی‌کنه؟ :D تا کی ما میخوایم بازی‌هایی رو انجام بدیم که سعی می‌کنن شبیه فیلم‌ها و فرانچایزهای فیلم‌ باشن و مثه اونا روایت شن؟
Indiana Jones هم یه فیلم کلیشه‌ایه خب. یعنی یه بازی که مکانیزمش هر چند بی‌نقص و عالی ولی چیز جدیدی نیست با تقلید از یک سری فیلم بلاک‌باستری و کلیشه‌ای. من حین بازی کردن سری آنچارتد حس کردم دارم یک فیلم می‌بینم و اصلاً و ابداً دوست ندارم این حس رو. کاملاً هم سلیقه شخصیمه و هیچ مشکلی هم نیست یکی بدش بیاد و سرش حتی فحشم بده من اوکیم.
میدونم شبیه من هم کم نیستن. کلاً از این سری خوشم نمیاد. یکی میاد میگه تو هیتر TLOU ـی. نخیر بنده برید پستم رو بخونید با همه چیز بازی جز پایانش حال کردم و به نظرم بازی واقعاً عالیه.:D نمی‌دونم این چطور بهم چسبیده.:D بیشتر فن‌های tlou بودن توی این ۳ ۴ سال که سر هر چیز مسخره‌ای شروع به بحث کردن.:D
حالا در مقابل بازی ـی مثل INSIDE رو داریم که از همه کلیشه‌هایی که می‌تونسته دور شده.:D جالبه برای من که اکثر کسایی که به پست من گیر میدن از مریدان راه Bloodborne و Dark Souls و این که بازی باید بازی باشه و فلانن.
دیگه بالاتر از INSIDE به نظرم بازی ساخته نشده که دقیقاً همه چیزش مختص مدیوم بازی‌های ویدیویی باشه. شما توی بازی همش دارید از سمت چپ به سمت راست حرکت می‌کنید و کل اساس "تعلیق"ـی که تو بازی می‌شه حس شه صرفاً همینه.:D شما دوست دارید ببینید سمت راست چه خبره، در این حین بدون حتی یک دیالوگ یا نوشته که بهتون چیزی از داستان بگه، و صرفاً توسط پس‌زمینه، داستان در کمال تعامل‌پذیری(ترجمه‌ای بهتر برای Interactivity پیدا نکردم) که شالوده‌ی مفهوم لغت بازی ویدیوییه روایت می‌شه. داستانی که برای کسی که به این سبک شاید آشنا نباشه شاید سخت باشه گرفتنش ولی کمی سعی کنه و یه ویدیو یوتیوب ببینه و آشناتر شه با این سبک روایت کاملاً هاج و واج می‌مونه.
خلاصه کلیشه معنی بدی نمیده. بیشتر معنی تکراری می‌ده. تکرار هم می‌تونه به خوبی یا بدی صورت بپذیره.

باقی دوستان هم که تعارف به آب یخ و اینا کردن برف اومد یه سر اینورا استفاده می‌کنیم از همونا برای سوزش.:D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
حالا کلاً چون احساس می‌کنم به اون دسته از یوزرایی که احساس سردرگمی کردن بعد خوندن پست من یه توضیح بدهکارم یه توضیح بدم.:D اول این که من اصلاً و ابداً هیتر هیچ ناشر/سازنده‌ای نیستم.:D اصلاً یعنی نمیتونم این "تنفر" رو به قول معروف درک کنم.:D من بیشتر از تعاریف بی‌جا و تکرار مکررات خسته شدم، یه نظر کاملاً شخصی هم دادم که البته جای نقد داره و باید نقد شه ولی مشخصه که چجور داره بیان میشه فکر کنم نحوه‌ی قراردادن اسمایلی برای همه روشن باشه که کی صحبت آدم اکیداً جدیه و کی نیست.من نظر خودم اینه که U4 کلیشه هست. تمام مکانیزم بازی، نحوه‌ی پرداخت به داستان، تم کلی بازی کلیشه هست. این که بلاک‌باسترنما هم بهش میگم چون داره دقیقاً سعی می‌کنه Indiana Jones ـه مدیوم گیم باشه، خب این که سعی می‌کنه شبیه یه سری بلاک‌باستر باشه آیا بلاک‌باسترنماش نمی‌کنه؟ :D تا کی ما میخوایم بازی‌هایی رو انجام بدیم که سعی می‌کنن شبیه فیلم‌ها و فرانچایزهای فیلم‌ باشن و مثه اونا روایت شن؟
Indiana Jones هم یه فیلم کلیشه‌ایه خب. یعنی یه بازی که مکانیزمش هر چند بی‌نقص و عالی ولی چیز جدیدی نیست با تقلید از یک سری فیلم بلاک‌باستری و کلیشه‌ای. من حین بازی کردن سری آنچارتد حس کردم دارم یک فیلم می‌بینم و اصلاً و ابداً دوست ندارم این حس رو. کاملاً هم سلیقه شخصیمه و هیچ مشکلی هم نیست یکی بدش بیاد و سرش حتی فحشم بده من اوکیم.
میدونم شبیه من هم کم نیستن. کلاً از این سری خوشم نمیاد. یکی میاد میگه تو هیتر TLOU ـی. نخیر بنده برید پستم رو بخونید با همه چیز بازی جز پایانش حال کردم و به نظرم بازی واقعاً عالیه.:D نمی‌دونم این چطور بهم چسبیده.:D بیشتر فن‌های tlou بودن توی این ۳ ۴ سال که سر هر چیز مسخره‌ای شروع به بحث کردن.:D
حالا در مقابل بازی ـی مثل INSIDE رو داریم که از همه کلیشه‌هایی که می‌تونسته دور شده.:D جالبه برای من که اکثر کسایی که به پست من گیر میدن از مریدان راه Bloodborne و Dark Souls و این که بازی باید بازی باشه و فلانن.
دیگه بالاتر از INSIDE به نظرم بازی ساخته نشده که دقیقاً همه چیزش مختص مدیوم بازی‌های ویدیویی باشه. شما توی بازی همش دارید از سمت چپ به سمت راست حرکت می‌کنید و کل اساس "تعلیق"ـی که تو بازی می‌شه حس شه صرفاً همینه.:D شما دوست دارید ببینید سمت راست چه خبره، در این حین بدون حتی یک دیالوگ یا نوشته که بهتون چیزی از داستان بگه، و صرفاً توسط پس‌زمینه، داستان در کمال تعامل‌پذیری(ترجمه‌ای بهتر برای Interactivity پیدا نکردم) که شالوده‌ی مفهوم لغت بازی ویدیوییه روایت می‌شه. داستانی که برای کسی که به این سبک شاید آشنا نباشه شاید سخت باشه گرفتنش ولی کمی سعی کنه و یه ویدیو یوتیوب ببینه و آشناتر شه با این سبک روایت کاملاً هاج و واج می‌مونه.
خلاصه کلیشه معنی بدی نمیده. بیشتر معنی تکراری می‌ده. تکرار هم می‌تونه به خوبی یا بدی صورت بپذیره.

باقی دوستان هم که تعارف به آب یخ و اینا کردن برف اومد یه سر اینورا استفاده می‌کنیم از همونا برای سوزش.:D
فکر کنم فقط یه بار u4 تموم کردی برا همین این میگی این بازی هیچ چیش کیلیشه ای تیست فقط یه ذره اکشنش کمه یه بار دیگه بازی کن میفهمی چی میگم

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
من خودم خیلی دوست دارم Inside بهترین بازی سال بشه. اون فلسفه و تفکری که پشت داستان بازی بود رو به شدت دوست داشتم و به نظرم باید به این نوع اثار که روی تک تک جزییات بازی فکر شده خیلی بیشتر توجه بشه. البته قبلا یکبار واکینگ دد به عنوان یک بازی مستقل تونست بهترین بازی سال بشه و شانس برای Inside که یکبار دیگه این کار رو تکرار کنه هست. پارسال هم life is strange خوب مورده توجه سایت ها و مجلات قرار گرفت و فکر کنم یک 10 15 تایی goty اورد.

FH3 هم انتخاب خوبیه یکی از دوستان لقب ویچر دنیای ریسنگ رو بهش داده بود که به نظرم الحق شایسته این لقب هست. اگر بهترین بازی سال بشه که واقعا از لحاظ کیفی در سطح این افتخار هست یک سنت شکنی عظیمی رخ میده. در کل خیلی ها فکر میکنند فقط یک ریسینگ هست ولی تا وقتی تجربه اش نکنند اصلا به کیفیت بازی پی نمیبرند که چه طور ممکنه از ده ها بازی اکشن ادونچر و rpg و شوتر جذاب تر باشه .

من گیمپلی overwatch و تنوعی که بین هیرو ها بود رو هم خیلی دوست داشتم گیمپلی متفاوتی داشت بازی. ولی خب اگر یک سینگل پلیر خفن داشت که به دنیای بازی هویت میبخشید به نظرم میتونستم بهش رای بدم به عنوان انتخاب اولم:D ولی در نبود دو گزینه بالا اور واچ حتما به نظرم لایق این انتخاب هست.

titanfall 2 هم در بخش مولتی پلیر، بازی خوب و سرگرم کننده هست ولی بی نقص در حده بهترین بازی سال نیست ! مخصوصا اینکه سینگل پلیر خوبی نداره ( به جز جنگ تایتان ها) و تو مولتی پلیر هم اصلا اون اعتیادی که اور واچ به وجود میاره رو نداره، حداقل برای من

دووم هم خیلی خوب بود طراحی مراحل متفاوتی نسبت به اکثره شوتر های امروزی داشت ولی به نظرم بازی در سطح سرگرم کننده هست نه بهترین بازی سال چیزی نبود که بگیم wow باعث یک انقلاب تو صنعت گیم شده باشه. برای گیرز 4 هم همینطور به نظرم بازی بسیار خوب و سرگرم کننده ای بود ولی بهترین بازی سال خب نه !

دیگه باقی بازیهای نامزد که شانس زیادی دارند مثل Dark souls و uncharted و dishonored و ff xv و battlefield بازی نکردم. البته بتل رو امروز خریدم و Uncharted هم تا یکی دو هفته دیگه با یکی از دوستانم کنسول ها رو عوض میکنیم ببینیم وضعیت چه طور هست.

• Like
Reactions: MK_COD and sadegh93

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
دنبال گوتی شدن inside و.. نباشید بازی هرچقدرم واقعا بازی نو و جدیدی هست ولی از حد یک بازی همون ایندی فراتر نمیره و توان رقابت با بازی های پرخرج و AAA مثل U4 نداره و منتقد ها معمولا نگاه زیاد جایزه محوری به این بازی ها ندارن حتی اگه متاشون خیلی بالا باشه و تو نقد هم عالی عمل کنن جایزه معمولا نصیب بازی های AAA هست ولی از اون طرف اگه بخوایم به مکانیزم های گیم پلی نگاای بندازیم بازی مثل Dishonored2 هم میتونه یک عنوان عالی باشه که همه چیز شماره قبلیش به تکامل رسونده و فرارتم رفته با دو شخصیت قابل بازی شدن و باید بهش توجه بشه

• Like
Reactions: GPSY and sadegh93

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر