برنامه ویژه سونی با حضور مارک سرنی در رابطه با PS5

به نظر شما در این استریم می توانیم منتظر چه چیزی باشیم !؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    127
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
PS5_03-17-20.jpg

معمار ارشد کنسول نسل نهمی سونی، آقای مارک سرنی قصد دارد در قالب یک ویدیوی از پیش ضبط شده که در تاریخ 18 مارس ساعت 9:00 صبح (به وقت PT) پخش خواهد شد اطلاعات جامعی در رابطه با PS5 با عموم به اشتراک بگذارد . این ویدیو در اصل مربوط به جلسه ای است که برای کنفرانس GDC برنامه ریزی شده بود ولی همانطور که می دانید به علت شیوع ویروس کرونا به تابستان موکول شد

Source

پ.ن: به وقت ایران فردا ساعت 19:30

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,257
نام
سروش
تا امروز طبق بیشتر شنیده‌ها و شایعات قدرت XSX بیشتر از PS5 هست، ولی اینکه دقیقاً چقدر معلوم نیست. :D
اگه PS5 ضعیف‌تر از XSX باشه ولی تفاوت دو کنسول خیلی هم زیاد نباشه (یه چیزی مثل نسل قبل که هنوز نمی‌دونم کدوم کنسول قوی‌تر بود!) خیلی بعید می‌دونم امروز به جز یه سری اطلاعات سخت‌افزاری چیز دیگه‌ای نشون بدن. یعنی میان یه سری صحبت در مورد سخت‌افزار می‌کنن و شاید حداکثر قیافه‌ی خود کنسول رو هم ببینیم و تمام (همون کنسول رو هم شک دارم!). ولی اگه اختلاف زیاد باشه، احتمال نمایش حداقل یه بازی یا دموی تکنیکی هم بالا میره که این‌طوری تمرکز رو یه ذره از روی این قضیه بردارن و بحث‌ها به سمت اون بازیه بره. :D
کلاً به نظرم نمایش یا عدم نمایش بازی توی برنامه‌ی امروز به اختلاف قدرت PS5 و XSX برمی‌گرده و بس!
اعلام قیمت هم که احتمالش در حد صفره و به این زودی‌ها چیزی در این مورد نمیگن. چون فاکتور مهمی هست و همچنان باید در موردش چونه بزنن و به رقیب هم نگاه کنن که چیکار می‌کنه.

بنظرت مسخره نیست ضعیف تر باشی و بذاری یک روز بعد از مشخصات کنسول رقیب؟ :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,018
نام
آریا
توی اون یکی تاپیک هم گفتم، به نظرم کلاً این قضیه ربطی به برنامه مایکروسافت نداشته و از قبل قرار بوده همچین چیزی رو اعلام کنن. :D
چون GDC 2020 قرار بود توی همین بازه زمانی (۱۶ تا ۲۰ مارس) برگزار بشه و سونی هم احتمالاً برنامه داشته که اونجا یه سری اطلاعات از PS5 بده. ولی کرونا از راه رسید و GDC رو ترکوند و الآن توی همون روز اطلاعات موردنظر رو این مدلی میدن، به جای حضور فیزیکی توی GDC. یعنی چه مایکروسافت اون کار رو می‌کرد چه نه، سونی احتمالاً قبلش برنامه‌ریزی کرده بوده برای این ماجرا. :D

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,634
نام
mohammad
اتفاقا اگه ضعیف تره الان وقتشه...نه اینکه بزاره دو سه ماه مونده به انتشار کنسول یهو ضعیف بودن کنسول و مقایسه اش با رقیب دم عرضه بشه تیتر همه سایتا:D دیگه هر اتفاقی میخواد بیوفته رو میخواد تو همین فاصله شش-هشت ماهه تا عرضه کنسولا(اگه تاخیر نخورن) یکم اثرشو کمتر کنه:D و نزدیکای انتشار فقط پشت سر هم بازی نشون بده:D

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
با توجه به سیاست استفاده سونی از آژور و شایعه اینکه سونی هم 52 تا cu داره با ری تریسینگی که مایکرو و ای ام دی مشترکا روش کار کردن یعنی رسما پی اس 5 چیپ یکسان با اس ایکس داره و اون بیلبیلکی که مایکرو نشون دادو خیلی شبیه پتنت سونی بود سیاست ریلیز فرست پارتیهای سونی روی پی سی من میگم دوتاکنسول یکی هستن یعنی احتمالا این نسل سونی و مایکرو با هم یه پلتفرم دارن.

shooshcity

کاربر سایت
Jan 3, 2011
448
آقا من یچیزی رو طبق تجربه مطمئنم اگر امشب سونی قدرت خام رو اعلام نکنه بلاشک ps5 ضعیفتره

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
با توجه به سیاست استفاده سونی از آژور و شایعه اینکه سونی هم 52 تا cu داره با ری تریسینگی که مایکرو و ای ام دی مشترکا روش کار کردن یعنی رسما پی اس 5 چیپ یکسان با اس ایکس داره و اون بیلبیلکی که مایکرو نشون دادو خیلی شبیه پتنت سونی بود سیاست ریلیز فرست پارتیهای سونی روی پی سی من میگم دوتاکنسول یکی هستن یعنی احتمالا این نسل سونی و مایکرو با هم یه پلتفرم دارن.
بابا بیخیال ... :D:D:D:D:)):)):))

• Like
Reactions: g4mer

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
میت
توی اون یکی تاپیک هم گفتم، به نظرم کلاً این قضیه ربطی به برنامه مایکروسافت نداشته و از قبل قرار بوده همچین چیزی رو اعلام کنن. :D
چون GDC 2020 قرار بود توی همین بازه زمانی (۱۶ تا ۲۰ مارس) برگزار بشه و سونی هم احتمالاً برنامه داشته که اونجا یه سری اطلاعات از PS5 بده. ولی کرونا از راه رسید و GDC رو ترکوند و الآن توی همون روز اطلاعات موردنظر رو این مدلی میدن، به جای حضور فیزیکی توی GDC. یعنی چه مایکروسافت اون کار رو می‌کرد چه نه، سونی احتمالاً قبلش برنامه‌ریزی کرده بوده برای این ماجرا. :D

اینی که میگی بخاطر کرونا عقب افتاده درست، ولی اگه ضعیف تر باشه، هر چقدرم امروز برنامه ریزی کرده باشن و اتفاقی اینجوری شده باشه (که عمرا) فردای برنامه مایکروسافت انداختن خیلی تابلوئه! راحت میتونن بندازن عقب، یه ویدیو از پیش ضبط شده است دیگه!

آقا یه هفته بندازن عقب اصلا شما بگو پنج روز! ولی وقتی فردای برنامه مایکروسافت قرار پخشش کنه فقط میخاد اطلاعات و هایپ مایکروسافت تحت تاثیر قرار بده! :D که اونم باید دستش پر باشه حالا نه اینکه حتما باید در مورد گرافیک باشه، چون این موارد در نهایت تو خروجی بازی ها اونقدری تفاوت نداره به نظرم، ولی خب حتما یه چیز خفنی تو چنته داره که گذاشته فردای برنامه مایکرو و همونطور که گفتم کنفرانس نیست که نتونه حداقل یه هفته بندازتش عقب یه ویدیو از پیش ضبط شده است که خودشون میدون وقتی میندازن فردای ماجرای مایکرو ملت میگن حتما قوی تره و یه چیزی هست و انتظارها میره بالا..

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
لزوما که نباید ضعیف تر یا قوی‌تر باشه :D ممکنه به صورت کلی دو کنسول در یه حد قدرت داشته باشن یا اختلافشون خیلی کم باشه.

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
بابا بیخیال ... :D:D:D:D:)):)):))
نه اخه خداوکیلی نگاه کن:

playstation-up.original.jpg

Xbox Series X Storage Drives Look a Lot Like This Sony PS5 Patent

همه چی خیلی مشکوک میزنه سونی میخواد از آژور استفاده کنه
مایکروسافت با ای ام دی یه چیپ رو دولوپ میکنه که قراره تو پی اس 5 استفاده بشه یه شایعه میگه که دقیقا به اندازه اس ایکس کامپیوت شیدر داره دقیقا همون سی پی یو رو داره از رابط pci ex 4 برای اس اس دی استفاده میکنه... یعنی دقیقا جفتشون دارن یه چیپ رو استفاده میکنن
سونی داره بازیهاش رو برای پلتفرم مایکروسافت ویندوز منتشر میکنه
مایکروسافت از یه چیزی خیلی شبیه به پتنت سونی استفاده میکنه.
یه چیز دیگه اینکه فیل اسپنسر میگه رقیب آینده ما سونی نیست چرا نیست؟ چون احتمالا شریک آیندشونه.

آخرین ویرایش:

Stephen Dedalus

کاربر سایت
Mar 18, 2020
82
Sarcasm Detected :D

نه عزیزم :D SFS یه سیستمی هست که اتوماتیک میگرده و تکسچرهایی رو که در طول بازی یا مرحله زیاد کاربرد ندارن رو از روی رم بر میداره تا جای اضافه نگیرن و با توجه به اینکه حدود 50 درصد از حجم رم رو همین تکسچرها تشکیل میدن با این کار بین 2 تا 3 برابر بهره‌وری رم بیشتر میشه :D روز خوبی داشته باشی :D

نه عزیزم Sarcasm نبود، SFS هم میدونم چیه، خودم برنامه نویسم و آشنایی نسبی با سمپلرها دارم. سوالم چیز دیگه ای بود، SFS مثل ESRAM نیاز به برنامه نویسی مجزا داره یا کامل هاردور هندلش میکنه؟

• Like
Reactions: LiviNG D3AD

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
نه عزیزم Sarcasm نبود، SFS هم میدونم چیه، خودم برنامه نویسم و آشنایی نسبی با سمپلرها دارم. سوالم چیز دیگه ای بود، SFS مثل ESRAM نیاز به برنامه نویسی مجزا داره یا کامل هاردور هندلش میکنه؟

عه پس ببخشید :D چیزی که من خوندم و متوجه شدم اینه که خود کنسول هندل میکنه ولی شاید بازیساز هم بتونه موقع طراحی بازی باز اطلاعات بیشتر بهش بده که بهتر عمل کنه :D

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,172
سلام لایو این مراسم رو کدوم سرویس استریم میکنه , لینکش رو زحمت بکشید بزارید پست اول ... ممنونم

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
نه اخه خداوکیلی نگاه کن:

View attachment 132491

همه چی خیلی مشکوک میزنه سونی میخواد از آژور استفاده کنه
مایکروسافت با ای ام دی یه چیپ رو دولوپ میکنه که قراره تو پی اس 5 استفاده بشه یه شایعه میگه که دقیقا به اندازه اس ایکس کامپیوت شیدر داره دقیقا همون سی پی یو رو داره از رابط pci ex 4 برای اس اس دی استفاده میکنه... یعنی دقیقا جفتشون دارن یه چیپ رو استفاده میکنن
سونی داره بازیهاش رو برای پلتفرم مایکروسافت ویندوز منتشر رمیکنه
مایکروسافت از یه چیزی خیلی شبیه به پتنت سونی استفاده میکنه...
اینکه مایکرو استفاد کرده یه اکسپنشن کارت هست که همین الآن هم با قیمت 150 دلار تو بازار پیدا میشه .. فقط اومدن با همکاری شرکاشون برای سری اکس قدرتمند ترش کردن ...

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,257
نام
سروش
اتفاقا اگه ضعیف تره الان وقتشه...نه اینکه بزاره دو سه ماه مونده به انتشار کنسول یهو ضعیف بودن کنسول و مقایسه اش با رقیب دم عرضه بشه تیتر همه سایتا:D دیگه هر اتفاقی میخواد بیوفته رو میخواد تو همین فاصله شش-هشت ماهه تا عرضه کنسولا(اگه تاخیر نخورن) یکم اثرشو کمتر کنه:D و نزدیکای انتشار فقط پشت سر هم بازی نشون بده:D

الان وقتش نیست میتونست قبل از مایکروسافت مشخصات بده الان یا سه ماه مونده فرقی نداره و باز همون بحث ها میشه :D

سونی همین دیشب یهو اعلام کرد که میخواد فردا درباره معماری ps5 صحبت کنه و تصمیم از قبل اعلام شده ای نبود مثلا مایکروسافت همون موقع که GDC کنسل شد گفت ما برنامه هامون رو آنلاین برگذار میکنیم ولی سونی سکوت کرده بود. :D

لزوما که نباید ضعیف تر یا قوی‌تر باشه :D ممکنه به صورت کلی دو کنسول در یه حد قدرت داشته باشن یا اختلافشون خیلی کم باشه.

make sense :D

• Like
Reactions: s.snake2

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
الان وقتش نیست میتونست قبل از مایکروسافت مشخصات بده الان یا سه ماه مونده فرقی نداره و باز همون بحث ها میشه :D

سونی همین دیشب یهو اعلام کرد که میخواد فردا درباره معماری ps5 صحبت کنه و تصمیم از قبل اعلام شده ای نبود مثلا مایکروسافت همون موقع که GDC کنسل شد گفت ما برنامه هامون رو آنلاین برگذار میکنیم ولی سونی سکوت کرده بود. :D

make sense :D
اخه مشکل اینجاست قدرت سری اکس رو اسپنسر 2 هفته پیش اعلام کرد
اگر 12 ترافلاپس رو مایکرو 2 شب پیش گفته بود میگفتیم اره قطعا یه چیزی هست که سونی داره بلافاصله نمایش میذاره ولی اخه این عدد هفته ها پیش اعلام شده !!!!!!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر