برنامه ویژه سونی با حضور مارک سرنی در رابطه با PS5

به نظر شما در این استریم می توانیم منتظر چه چیزی باشیم !؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    127
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
PS5_03-17-20.jpg

معمار ارشد کنسول نسل نهمی سونی، آقای مارک سرنی قصد دارد در قالب یک ویدیوی از پیش ضبط شده که در تاریخ 18 مارس ساعت 9:00 صبح (به وقت PT) پخش خواهد شد اطلاعات جامعی در رابطه با PS5 با عموم به اشتراک بگذارد . این ویدیو در اصل مربوط به جلسه ای است که برای کنفرانس GDC برنامه ریزی شده بود ولی همانطور که می دانید به علت شیوع ویروس کرونا به تابستان موکول شد

Source

پ.ن: به وقت ایران فردا ساعت 19:30

آخرین ویرایش:

yaser_9000

کاربر سایت
May 28, 2013
264
خیلی هم عالی، موفق باشید:Rose:

منظور من این بود خیلی ها تو حرفه های مختلف هستن و مثل خود من از سخت افزار اطلاعات چندانی ندارن... با ارائه چند تا عدد متوجه حجم تغییرات نمیشن، و هنوز یه بازی با گرافیک نسل بعدی ندیدیم....
حرف کاملا درسته....ولی واقعا 2 ترافلاپس خودش یک کنسول PS4 هستش که ردد یا گادافوار رو اجرا میکرده... که با جو درست کردن میتونه همون تعویض روغنی روبه سمت یه کنسول دیگه بکشونه...من بارها دیدم یارو میاد مغازه میگه اقا درسته گرافیک ایکسباکس کمتر از PS4 هستش؟...حال یک ساعت یاید طرف توجیه کنی که فلان و.....

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,649
نام
سهيل
پیش بینی من برای برتری سخت افزاری :

cpu : سری ایکس
rt core : سری ایکس
ssd: پی اس 5
رم : پی اس 5
gpu : سری ایکس

مجموعا حس میکنم تا عرضه چندین بازی نسل بعدی برتری مشخص نخواهد شد. حتی احتمالا اگر این پیش بینی که کردم درست باشه در طول نسل شاهد بازده های بالا پایین اما نزدیک باشیم. یعنی تو یک بازی و موتور سری ایکس بهتر باشه تو اون یکی ps5

Soulsborne

کاربر سایت
Feb 29, 2020
67
سونی بجز این یارو سرنی شخصیت کاریزماتیک دیگه این نداره همه جا باید قیافه شو ببینیم =)):D

• Smile
Reactions: g4mer

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
سونی بجز این یارو سرنی شخصیت کاریزماتیک دیگه این نداره همه جا باید قیافه شو ببینیم =)):D
روز معرفی "معماری" کنسول، جای کسی که سر طراحش هست میخواین کی رو بیاره ؟ محبوبیت هم مهمه که داره بین فن های ps

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
یک حسی به من میگه PS5 قوی تره (احتمالا ۱۳ ترافلاپس)

یکم قویتر یکم ضعیفتر هیچ فرقی نمیکنه دیگه , این نسل دیگه نسل شمارش پیکسل و جزئیات نیست که کلا انقدر ارتقاع زیاد بوده حد نداره با این مشخصات بازم سازنده میتونه گند بزنه اگه بهینه سازی انجام نده اما حساب کن با XB1 و Ps4 معولی بازی های به این خوبی ساخته شده درسته 4k نبودن و ری تریسنیگ نداشتن اما بازم بازی ها کیفیت قابل قبولی داشتن.

به نظر من تفاوت این نسل یکم کمتر بیشتر شاید روی ray tracing خودش نشون بده یکم فریم بالا پایین باشه که انم مهم نیست میخواد چقدر مگه تفاوت باشه به شخصه اگه بخواد تاثیر زیاد داشته باشه خاموش میکنم اگه بشه از بازی لذت میبرم.

اگه PS5 هم در حد همون 9-10 هم باشه بازم با توجه به تفاوتی که بین این نسل و نسل قبل بوده زیاد تفاوت نشون نمیده جز موقع استفاده از ray tracing که قدرت بیشتری از سخت افزار میگیره وگرنه با همین 9-10 هم میشه 4k و 60 فریم گرفت.

روز معرفی "معماری" کنسول، جای کسی که سر طراحش هست میخواین کی رو بیاره ؟ محبوبیت هم مهمه که داره بین فن های ps

خدایش من که قبل از PS4 اشنایی چندانی باهاش نداشتم اما خدایش به نظرم خیلی بیشتر از اینکه بین طرفدار های PS خودش جا کنه و محبوب باشه خیلی بین سازنده ها محبوب .

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,055
نام
آریا
تا امروز طبق بیشتر شنیده‌ها و شایعات قدرت XSX بیشتر از PS5 هست، ولی اینکه دقیقاً چقدر معلوم نیست. :D
اگه PS5 ضعیف‌تر از XSX باشه ولی تفاوت دو کنسول خیلی هم زیاد نباشه (یه چیزی مثل نسل قبل که هنوز نمی‌دونم کدوم کنسول قوی‌تر بود!) خیلی بعید می‌دونم امروز به جز یه سری اطلاعات سخت‌افزاری چیز دیگه‌ای نشون بدن. یعنی میان یه سری صحبت در مورد سخت‌افزار می‌کنن و شاید حداکثر قیافه‌ی خود کنسول رو هم ببینیم و تمام (همون کنسول رو هم شک دارم!). ولی اگه اختلاف زیاد باشه، احتمال نمایش حداقل یه بازی یا دموی تکنیکی هم بالا میره که این‌طوری تمرکز رو یه ذره از روی این قضیه بردارن و بحث‌ها به سمت اون بازیه بره. :D
کلاً به نظرم نمایش یا عدم نمایش بازی توی برنامه‌ی امروز به اختلاف قدرت PS5 و XSX برمی‌گرده و بس!
اعلام قیمت هم که احتمالش در حد صفره و به این زودی‌ها چیزی در این مورد نمیگن. چون فاکتور مهمی هست و همچنان باید در موردش چونه بزنن و به رقیب هم نگاه کنن که چیکار می‌کنه.

آخرین ویرایش:

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
دقت کردین ماکروسافت اصلا نمایش بازی نسل بعدی رو سری X نداشته این چند روزه
بنظرم هماهنگ شده دارن پیش میرن رونمایی ها
مطمعنم امشب سونی با دو سه تا معرفی یا نمایش کوتاه بازی نسل بعد تمام سعیشو میکنه ااختلاف سخت افزاری رو بی معنی جلوه بده و خواسته گیمر رو با طلب بازی با کیفیت و قوی ببره که ضعفش به چشم نیاد
از اونطرفم که قربونش برم ماکرو اصلا نمایش نسل بعدی نداشته ک بخاد خفن باش یا ضعیف(منظورم تو این چند روزه)
که حالا بعد میدون داری ماکرو نوبت سونی شده که بتازونه
بعدشم میره واس E3 که ماکرو قرار با بازیاش بمب بارون کنه و بتازونه
بعدشم سونی
دارن خیلی حساب شده پیش میرن
اما این شکلی اصلا قشنگ نیست بنظرم
حتما دو روز دیگه ماکرو هم بعد نمایش سونی میخاد دو سه تا بازیشو نمایش بده:|

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
پیش بینی من برای برتری سخت افزاری :

cpu : سری ایکس
rt core : سری ایکس
ssd: پی اس 5
رم : پی اس 5
gpu : سری ایکس

مجموعا حس میکنم تا عرضه چندین بازی نسل بعدی برتری مشخص نخواهد شد. حتی احتمالا اگر این پیش بینی که کردم درست باشه در طول نسل شاهد بازده های بالا پایین اما نزدیک باشیم. یعنی تو یک بازی و موتور سری ایکس بهتر باشه تو اون یکی ps5

اگر GPU ضعیفتر باشه بالطبع نیاز به رم و پهنای باند هم کمتر میشه :D

Stephen Dedalus

کاربر سایت
Mar 18, 2020
82
تا امروز طبق بیشتر شنیده‌ها و شایعات قدرت XSX بیشتر از PS5 هست، ولی اینکه دقیقاً چقدر معلوم نیست. :D
اگه PS5 ضعیف‌تر از XSX باشه ولی تفاوت دو کنسول خیلی هم زیاد نباشه (یه چیزی مثل نسل قبل که هنوز نمی‌دونم کدوم کنسول قوی‌تر بود!) خیلی بعید می‌دونم امروز به جز یه سری اطلاعات سخت‌افزاری چیز دیگه‌ای نشون بدن. یعنی میان یه سری صحبت در مورد سخت‌افزار می‌کنن و شاید حداکثر قیافه‌ی خود کنسول رو هم ببینیم و تمام (همون کنسول رو هم شک دارم!). ولی اگه اختلاف زیاد باشه، احتمال نمایش حداقل یه بازی یا دموی تکنیکی هم بالا میره که این‌طوری تمرکز رو یه ذره از روی این قضیه بردارن و بحث‌ها به سمت اون بازیه بره. :D
کلاً به نظرم نمایش یا عدم نمایش بازی توی برنامه‌ی امروز به اختلاف قدرت PS5 و XSX برمی‌گرده و بس!
اعلام قیمت هم که احتمالش در حد صفره و به این زودی‌ها چیزی در این مورد نمیگن. چون فاکتور مهمی هست و همچنان باید در موردش چونه بزنن و به رقیب هم نگاه کنن که چیکار می‌کنه.

اتفاقا کاملا برعکس دارید میگید. اگه سخت افزار قوی تر باشه دیگه نیازی به نمایش بازی نیست، یعنی مارک سرنی میاد و صرفا درباری معماری کنسول و اینکه چه قدرتی داره و .... صحبت میکنه. ادامه هم موکول میشه به نمایش های اصلی تر با حضور بازی ها. صحبت درباری معماری کنسول و تاکید روی این قوی تر بودن هم کار خودش رو میکنه. دقیقا مثل اول نسل قبل که سرنی از این صحبت ها داشت و ویدئو هم میداد بیرون. اما اگه کنسول ضعیف تری باشه، باید بازی های خوب نمایش بدن تا این ضعف رو پوشش بدن و سر گیمرها به نمایش های فک برانداز گرم بشه.

در کل پیشبینی من این با توجه به این مدل معرفی ضربتی بعد از مایکرو یه سخت افزار قوی تره. شاید تو شایعات XSX قوی تر بوده باشه اما تو معدود صحبت هایی که از دولوپرها لیک شده PS5 سخت افزار برتر بوده. اینکه سرنی هم برنامه داره یعنی کنفراتس مانند نیست که بخواد توش بازی نمایش داده بشه. یحتمل میاد با یه سری اینفوگرافی از معماری کنسولش صحبت میکنه. شاید یه تک دمو مانند از یکی از بازی هاشون هم نمایش بدن. به هر صورت به نظر من بیشتر تاکید روی معماری و سخت افزار خواهد بود تا معرفی خود کنسول و بازی هاش. وگرنه مدیر سونی میومد نه سرنی. تیپ صحبت سرنی هم باید مثل نسل قبل باشه، با سازنده ها صحبت کردم، گفتن برای نسل بعد اینو میخوایم و .... در نتیجه اینو ساختیم و ....

• Like
Reactions: gintoki

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,649
نام
سهيل
اگر GPU ضعیفتر باشه بالطبع نیاز به رم و پهنای باند هم کمتر میشه :D

من فکر میکنم رم XSX با توجه به سایر قطعات در حد کافی نیست که اونم قیمت بالای GDDR بوده که مانع شده بیشتر بذارن.

• Like
Reactions: 8030v2

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
من فکر میکنم رم XSX با توجه به سایر قطعات در حد کافی نیست که اونم قیمت بالای GDDR بوده که مانع شده بیشتر بذارن.

والا شایعه اوایل 2019 که گفته بود PS5 از 12 گیگ رم استفاده میکنه و برای لاکهارت هم گفته بود 12 گیگ رم و فکر هم نمیکنم خیلی اختلافی باشه از نظر میزان رم بین این کنسول‌ها :D ولی خب این میزان کم رم (نسبت به PCها) رو مایکرو با سیستم SFS که برای کنسول پیاده کرده احتمالا تا حدود زیادی رفع میکنه، هر چند باید در عمل دید چه اثری میذاره روی بازیها :D

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
امیدوارم قیمت زیر پونصد دلار باشه
خب همین قضیه قیمت بالای GDDR در مورد سونی هم صدق میکنه و هر دو کمپانی باید قیمت تموم شده رو تا یه حدی حفظ کنن

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
عین ESRAM؟

Sarcasm Detected :D

نه عزیزم :D SFS یه سیستمی هست که اتوماتیک میگرده و تکسچرهایی رو که در طول بازی یا مرحله زیاد کاربرد ندارن رو از روی رم بر میداره تا جای اضافه نگیرن و با توجه به اینکه حدود 50 درصد از حجم رم رو همین تکسچرها تشکیل میدن با این کار بین 2 تا 3 برابر بهره‌وری رم بیشتر میشه :D روز خوبی داشته باشی :D

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
یه حسی بهم میگه با اون بیلبیلکی که مایکروسافت به عنوان مموری اکسترنال برای اس ایکس معرفی کرد و خیلی شبیه به پتنت سونی بود دوتا شرکت یه کنسول ساختن میدونم مسخرس ولی نمیدونم چرا همش میاد تو ذهنم

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر