بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush
کلا مقوله گیم تو ایران برای هیچ ISP ای شناخته شده نیست!
جیتر و پکت لاست دارم، " پینگ 8.8.8.8 بگیر"
زدین گیم رو فیلتر کردین باز نمیشه، "به چپم پینگ 8.8.8.8 بگیر"
آقا لانچر استیم/یوپلی دو روزه باز نمیشه، " چه جالب، پینگ 8.8.8.8 بگیر"
آقا سرورای گیم من چه ربطی به 8.8.8.8 داره این نمونه آی پی سروره کانکت نمیشه، " مبنای ما 8.8.8.8 هست اونو پینگ بگیر "
کلا تنها پاسخشون به مشکلات گیمینگ پینگ 8.8.8.8 هست، اگه پینگش درست بود میگن مشکل از گیمه و ما نمیدونیم، اگه خراب بود هم میگن خطت نویز داره و میزنن تو کمر پهنای باند دانلود و اپلودت یا میگن برو از سر خط تست کن!
یادمه یه بار می‌گفتم نت تایپم استریکت هست یه کاری کنید باز بشه. حدس بزنید چی جواب داد پشتیبان شاتل؟ " تایپ نتتون ADSL 2+ هست منظورتون از استریکت چیه؟ " همونجا گفتم ممنون خدانگهدار فرداش درخواست تخلیه دادم :))

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,518
سلام. میشه مودم LTE رو خودمون بخریم و اینترنت رو مثلا از مبین نت؟ چون من شنیدم این مودم های خودشون کیفیت خوبی نداره.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,736
سلام. میشه مودم LTE رو خودمون بخریم و اینترنت رو مثلا از مبین نت؟ چون من شنیدم این مودم های خودشون کیفیت خوبی نداره.
من 2 ساله مودم خودش رو دارم و مشکلی هم نداره.مودم نسبتا خوبیه و وای فای خوبی هم داره مگر اینکه برای فضای بزرگ بخواید که بهتره در کنارش روتر بذارید.
مهمترین چیز اینه که سیگنال رو خوب دریافت کنید که بعید میدونم بین مودم ها خیلی فرق باشه مگر اینکه بخواید هزینه گزافی بکنید.جای قرار گیری مودم و محله اتون خیلی مهمتره.

ضمن اینکه حتی اگه مودم دیگه ای هم بهش بخوره هر دفعه که مشکلی پیش بیاد مطمئن باش همین که مودم خودشون نیست رو بهوونه میکنن و رد مسئولیت میکنن.
البته اون زمان که ما خریدیم 2 مدل مودم داشت که ما اون گرونتره رو انتخاب کردیم.ولی الان چه مودمی میفروشن رو نمیدونم.

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,203
نام
هادی
کلا مقوله گیم تو ایران برای هیچ ISP ای شناخته شده نیست!
جیتر و پکت لاست دارم، " پینگ 8.8.8.8 بگیر"
زدین گیم رو فیلتر کردین باز نمیشه، "به چپم پینگ 8.8.8.8 بگیر"
آقا لانچر استیم/یوپلی دو روزه باز نمیشه، " چه جالب، پینگ 8.8.8.8 بگیر"
آقا سرورای گیم من چه ربطی به 8.8.8.8 داره این نمونه آی پی سروره کانکت نمیشه، " مبنای ما 8.8.8.8 هست اونو پینگ بگیر "
کلا تنها پاسخشون به مشکلات گیمینگ پینگ 8.8.8.8 هست، اگه پینگش درست بود میگن مشکل از گیمه و ما نمیدونیم، اگه خراب بود هم میگن خطت نویز داره و میزنن تو کمر پهنای باند دانلود و اپلودت یا میگن برو از سر خط تست کن!
یادمه یه بار می‌گفتم نت تایپم استریکت هست یه کاری کنید باز بشه. حدس بزنید چی جواب داد پشتیبان شاتل؟ " تایپ نتتون ADSL 2+ هست منظورتون از استریکت چیه؟ " همونجا گفتم ممنون خدانگهدار فرداش درخواست تخلیه دادم :))
اینا از عمد این کار رو میکنن دیگه بهشون زنگ نزنی و انصافا هم روش خوبیه.من دو سه بار زنگ زدم همین جوابای تکراری رو بهم داد دیگه زنگ نزدم.وقتی میگه مودم رو ببر سر خط میخوام خفش کنم طرفو...

• Like
Reactions: Sarvior

S@eEd

کاربر سایت
May 1, 2008
258
این چند صحفه رو خوندم حرفای دوستان رو خواستم اضافه کنم که شاید باور نکنین ولی من از 86 تا الان adsl پارس آنلاین دارم . واقعا خوب بود همیشه کیفیتش ولی از چند سال پیش که شرکتش رو به های وب فروختن دیگه روز به روز افت کرد تا به وضع امروز رسید

خوبه باز شما باهاش گیم فیفا بازی میکردین واسه من که اصلا جوری بود که تکل میزدی رو پای یارو چند دقیقه بعد میدیدی 3-0 عقبی :D این چند ماه رو با tde lte ایرانسل سر کردم که خارج بازی عالیه هم به قند شکن راحت وصل میشه هم سرعت دانلودش تا 7 8 مگ هم میرسه ولی واسه بازی اصلا استیبل نیست یعنی غیر شبا باقی تایما روز رو همش پینگ قرمزه تازه شبا هم بعضی وقتا خوب نیست !

واسه همین به فکر افتادم یا vdsl بگیرم یا فیبر نوری . فیبر که اهواز توی منطقه ما که زیتونه نداره میمونه vdsl . که زنگ زدم پارس آنلاین گفت نداریم به شاتل هم زنگ زدم گفت اول باید adsl بزارین بعد معلوم میشه به خطتتون vdsl میخوره یا نه ! کسی میدونه داستانش چیه؟؟

یا کلا از بچه ها کسی vdsl داره ببینم میارزه بگیرم یا نه سرعتش و ثباتش چه چوریه؟

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,588
نام
Alireza
جالبه خطی که من روش شاتل دارم الان 2 روزه snr اش از 14 اومده رو 9 و دائم crc داره میده و کلا داره تایم اوت میده
حتی حالت گیم هم خاموش میکنم snr نمیاد بالا خیلی خیلی عجیبه
برای منم شاتل از دیشب تا حالا SNRش ۹ شده.

• Like
Reactions: Brightman

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
این چند صحفه رو خوندم حرفای دوستان رو خواستم اضافه کنم که شاید باور نکنین ولی من از 86 تا الان adsl پارس آنلاین دارم . واقعا خوب بود همیشه کیفیتش ولی از چند سال پیش که شرکتش رو به های وب فروختن دیگه روز به روز افت کرد تا به وضع امروز رسید

خوبه باز شما باهاش گیم فیفا بازی میکردین واسه من که اصلا جوری بود که تکل میزدی رو پای یارو چند دقیقه بعد میدیدی 3-0 عقبی :D این چند ماه رو با tde lte ایرانسل سر کردم که خارج بازی عالیه هم به قند شکن راحت وصل میشه هم سرعت دانلودش تا 7 8 مگ هم میرسه ولی واسه بازی اصلا استیبل نیست یعنی غیر شبا باقی تایما روز رو همش پینگ قرمزه تازه شبا هم بعضی وقتا خوب نیست !

واسه همین به فکر افتادم یا vdsl بگیرم یا فیبر نوری . فیبر که اهواز توی منطقه ما که زیتونه نداره میمونه vdsl . که زنگ زدم پارس آنلاین گفت نداریم به شاتل هم زنگ زدم گفت اول باید adsl بزارین بعد معلوم میشه به خطتتون vdsl میخوره یا نه ! کسی میدونه داستانش چیه؟؟

یا کلا از بچه ها کسی vdsl داره ببینم میارزه بگیرم یا نه سرعتش و ثباتش چه چوریه؟
پارس انلاین به شکل جالبی رو خط داغون من بهتر از بقیه شرکتا کار میداد واسه فیفا ولی یهو یه شب اتصال به سرورای بازی به روح القدوس پیوست ک دیگه جمیعا صلوات شد! رفت که رفت. انگار نه انگار که این نت سابقه اتصال به سرورای گیم داشته!!!

• Like
Reactions: S@eEd

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
وضعیت خط از مخابرات رو که صفحات قبل گذاشته بودم. مقایسه کنید

اینم شاتل :/

Snr 10 با سرعت ۸ و مخابرات snr 10 با سرعت ۶

Attachments

• Screenshot_20240310_152344_Chrome.jpg
    Screenshot_20240310_152344_Chrome.jpg
    39.8 KB · مشاهده: 8

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
از اول با مخابرات مشکل داشتید یا بعد از چند وقت اینجوری شد؟ اتصال داخلیتون چجوره فرق خاصی کرده؟؟؟
نه والا. من از پارس انلاین که بودم این وضعیت شروع شد. مخابرات یک هفته بودم. الان هم اومدم شاتل اینجا‌ هم بدرد نمیخوره. باز اون افت مکس ریت وجود داره. و مسخره اینکه میگن ۴ گیم داریم و ۸ گیم. دقیقا ۶ گیم که من میخام رو ندارن!

اتصالات هم فرقی نکرده. حالا سیمبان میارم سر پست هم چک کنه برام ببینم اونجا هم همین وضعه یا نه

مقصد بعدی احتمالن اسیاتکه

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,736
نه والا. من از پارس انلاین که بودم این وضعیت شروع شد. مخابرات یک هفته بودم. الان هم اومدم شاتل اینجا‌ هم بدرد نمیخوره. باز اون افت مکس ریت وجود داره. و مسخره اینکه میگن ۴ گیم داریم و ۸ گیم. دقیقا ۶ گیم که من میخام رو ندارن!

اتصالات هم فرقی نکرده. حالا سیمبان میارم سر پست هم چک کنه برام ببینم اونجا هم همین وضعه یا نه

مقصد بعدی احتمالن اسیاتکه
اینکه رو همه isp ها خطتت همین حدود 8-6 مگ هست نشون دهنده اینه که خطت یه مشکلی داره.یا حالا سیمهای خونه خودتون هست یا سیمهای تلفن مخابرات که تو خیابونه.بعیده با عوض کردن isp فرقی بکنه.حداقل با همین 8 مگ بشین یه دست بازی کن ببین چطوره.

بعد چطوری یه روزه هم مخابرات تخلیه کردی هم شاتل گرفتی؟ :eek:

• Like
Reactions: Brightman

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
اینکه رو همه isp ها خطتت همین حدود 8-6 مگ هست نشون دهنده اینه که خطت یه مشکلی داره.یا حالا سیمهای خونه خودتون هست یا سیمهای تلفن مخابرات که تو خیابونه.بعیده با عوض کردن isp فرقی بکنه.حداقل با همین 8 مگ بشین یه دست بازی کن ببین چطوره.

بعد چطوری یه روزه هم مخابرات تخلیه کردی هم شاتل گرفتی؟ :eek:
نه الان مشکلم سر این نیست که چرا خط ۸ نمیکشه. مشکلم اینه که بخش کوالیفای ویکند گیم پلیش برام اصن خوب نیست. عجیبه که تنها شرکتی که تونستم کنار بیام باهاش و تقریبا راحت کوالیفای کنم پارس انلاین بود. با بقیه شرکتا مکافات دارم. حالا که اومدم اینجا خط روی ۶ بسته ولی میگه گیم ۶ نداریم!!!

۴ مگ هم که دیگه خیلی پایینه. ۸ هم که مدتیه بختطر نوسان پهنای باند نمیتونم استیبل بگیرم. یعنی عملن ۸ گیم ممکن نیست برام.

مخابرات منطقه دوستی هست که هوامو داره و کاراشو برام اوکی میکنه سریع. درخواست فسخ دادم از شاتل. اصن بدم میاد به ادمای نوب ببازم. ادمایی که راحت میتونم ببرمشون و مجبورشون کنم لفت بدن!

عکس قبلی که دیدی خط مکسش حتی ۹ شده بود باز الان ببین باز شده ۷

Attachments

• Screenshot_20240310_200553_Chrome.jpg
    Screenshot_20240310_200553_Chrome.jpg
    34.3 KB · مشاهده: 10
  • Like
Reactions: hamid_barca

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر