بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866
خب امروز با ماهانت صحبت کردم گفتن برای چه مصرفی میخواید و گفتم گیمینگ.گفتن برای گیمینگ دو نوع گیرنده رادیویی داریم که یکیش 2.900 و یکیش 5.900 هست ! یکمی هم توضیح در مورد استیبل بودنش و اینکه بهترین نت برای گیمینگ هست و فلان ..

منتها من چون اصلا اشنایی با این شرکت ندارم اینجا مطرح کردم ولی خب از دوستان گویا کسی از این شرکت سرویس نگرفته بوده برای همین مجبور شدم در نت جستجو کنم که نتایج کمی تونستم پیدا کنم.

در حد دو تا تجربه شخصی تونستم پیدا کنم که اونها هم کاملا منفی بودن که یکیش رو میزارم .

روز اولی که درخواست دادم به شرکت برای نصب طبق روال همه شرکتها 1و2 روز بعد اومدن برای نصب که کارهای نصب کامل و درست انجام شد و یک تست از پشت بام روی سیستم نصب کننده نشونم دادن که سرعت دانلود 30Mb و سرعت آپلود 7Mb بود و خب پینگ چیزی نبود که انتظارشو داشتم بهم گفته بودن بین 80 تا 120 و خب حداقل انتظار داشتم که 100 باشه که بین 110 و 120 نوسان داشت ولی خب چون چاره ای وجود نداشت و در منطقه ما شرکتی سرویس دهی نمی کرد و حتی ADSL بهم ping 300 میداد راضی شدم به همین و خب کار منو فعلا را می اندازه...

بهم گفته بودن که سرویس یک هفته تست داره و بهم 2 گیگابایت اینترنت دادن برای تست که اینجا هم مشکلی نبود و خب سرویس با همون کیفیت سابق کار می کرد اما بعد از اتمام 2 گیگابایت ، تقریبا یک روز کامل درگیر این بودم که سرویس ماهانه ی من رو فعال کنند و با کلی تماس به واحد فروش و پشتیبانی و پیگیری چندین نفر بالاخره سرویس ماهانه من فعال شد!
بعد از چند روز که از سرویس استفاده می کردم وسط بازی و پینگ هایی که می گرفتم روی cmd متوجه این شدم که پینگم داره همینطور میره بالا و وسط بازی همش پینگ 1000 می گرفتم و همونطور مثل قبل تماس گرفتم با پشتیبانی بهم گفتند که باید شما ip استاتیک بگذارین روی سرویستون و به صورت تستی یک هفته برام فعال کردند و جالب این بود که گفتم پینگم میره روی 140 همکارشون گفت که پینک ما بین 80 تا 140 در صورتی که نیروی فروش گفته بود حداکثر 120 و خیلی جا خوردم و اینو به نیروی فروش گفتم و گفت مشکلی نیست شما ip static که فعال کنید مشکلتون حل میشه و همکارانم اینو انجام میدن بعد از یک هفته که ip static به صورت تستی غیر فعال شد دوباره روال همونطوری شد و حتی بدتر ....

پینگم 1000 می شد و حتی packet loss هم داشتم و تماس گرفتم گفتند که باید ip static بخرید در صورتی که کیفیت سرویس شرکت ماهان نت پایینه و اونها وظیفه این رو دارند که بهم سرویس خوب بدهند ولی مشتری رو اجبار به خرید مازاد سرویسی می کنند که کیفیت مناسبی بگیرند.

در کل نتیجه نهایی من اینه که کیفیت پشتیبانی فوق العاده افتضاحه

کیفیت سرویس stable نیست و نوسان زیاد داره

hesy_knight

کاربر سایت
Jul 12, 2008
49
دوستانی که مخابرات دارند من امروز با یه پشتیبان آقا توی مخابرات تماس گرفتم گفت این مشکل افزایش پهنای باند سراسریه برای کلاس های آنلاین و این داستانا پهنای باند و افزایش دادن ولی چون مخابرات پروفایل گیمینگ نداره از interleave میره روی fast
بهش گفتم راست قضیه رو به ما بگو این داستان حل شدنیه یا نه گفت ما کلی مکاتبه کردیم گزارش زیادی هم داریم از این مشکل ولی مخابرات فعلا کاری برای این قضیه انجام نداده

گفتم بهتون بگم که با خیال راحت یا جمع آوری کنید خططون رو یا هر روز یه بار زنگ بزنید یا تیکت پشتیبانی بزنید که خط رو بزارن روی fast که حالا شاید بعضیاشون انجام بدن بعضیا ندن

• Like
Reactions: Arash.RG

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
614
نام
آرش
دوستانی که مخابرات دارند من امروز با یه پشتیبان آقا توی مخابرات تماس گرفتم گفت این مشکل افزایش پهنای باند سراسریه برای کلاس های آنلاین و این داستانا پهنای باند و افزایش دادن ولی چون مخابرات پروفایل گیمینگ نداره از interleave میره روی fast
بهش گفتم راست قضیه رو به ما بگو این داستان حل شدنیه یا نه گفت ما کلی مکاتبه کردیم گزارش زیادی هم داریم از این مشکل ولی مخابرات فعلا کاری برای این قضیه انجام نداده

گفتم بهتون بگم که با خیال راحت یا جمع آوری کنید خططون رو یا هر روز یه بار زنگ بزنید یا تیکت پشتیبانی بزنید که خط رو بزارن روی fast که حالا شاید بعضیاشون انجام بدن بعضیا ندن
بدبختی اینه وقتی از مخابرات نت گرفته باشی دیگه کار تمامه و تا آخر انحصاری مخابرات ـه اون خط. من دو سه سال پیش خواستم تغییر بدم با دو سه تا شرکت معروف صحبت کردم گفتن نمیشه خط فیبر نوریه و اینا، فقط مخابرات میتونه سرویس بده بتون. چند روز پیشم باز شماره تلفنو دادم های وب بررسی کنه گفت نمیشه

نمیدونم حالا شاید منطقه ما اینجوری باشه ، به نظرم من هم هرکی میتونه از جای دیگه سرویس بگیره و زندان مخابرات نیست سریع اقدام کنه

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
بچه های که پیشگامان دارن جدیدا مشکل ندارن؟؟
دو سه روزه پینگ من رفته رو ۶۵۰
غرب تهران هستم چه نتی پیشنهاد میکنید؟

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk

SilentFiend

عضو جدید
Feb 17, 2021
1
شما هم پینگتون رفته بالا و سرعت اینترنتتون زیاد شده؟ اینترنته من مخابراته تبریزم چند روزه سرعت اینترنتم خیلی خوب رفته بالا ولی تو league of legend میده ۲۰۰ ۱۸۰!!!!! از گوگل پینگ میگیرم ۱۵۰ میده زنگ هم میزنم همون حرف های کلاسیک و قدیمی رو میگن :)))) (خطتون استاندارد نیست) (خطتون نویز داره) درسته خطمون نویز داره ولی تا چند روز پیش تویه گیم ۱۰۰ ۹۰ میگرفتم و از گوگل پینگ میگرفتم ۵۰ ۴۰ میداد که خوب بود الانم پارامتر ها همونان ولی پینگ افتضاحه و سرعت زیاد ADSL modulation هارو هم دستکاری کردم همون آش و همون کاسه خلاصه چه میشه کرد؟ درخواست جمع آوری؟XD

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
دوستان هنوز 9 شب بعد مشکل دارید یا فقط من موندم ؟ 1 ماه اینطوری شده کلافه شدیم صبح که نیستیم بازی کنیم شب میام یه دست بازی کنیم نابوده پینگ

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866
دوستان هنوز 9 شب بعد مشکل دارید یا فقط من موندم ؟ 1 ماه اینطوری شده کلافه شدیم صبح که نیستیم بازی کنیم شب میام یه دست بازی کنیم نابوده پینگ

برای بنده که فیبر نوری هست و چون صبح سرکار هستم و شب فرصت دارم نه فقط 9 به بعد بلکه کلا دچار افت شدید شده .در سامانه 195 ثبت شکایت کردم همون روز از طرف مخابرات با من تماس گرفتند گفتند پیگیری میکنیم .فردا دوباره زنگ زدن و گفتن اختلال سراسری و از زیر ساخت هست !

اختلال از زیر ساخت هم یعنی پیدا کنید پرتغال فروش رو ...

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
برای بنده که فیبر نوری هست و چون صبح سرکار هستم و شب فرصت دارم نه فقط 9 به بعد بلکه کلا دچار افت شدید شده .در سامانه 195 ثبت شکایت کردم همون روز از طرف مخابرات با من تماس گرفتند گفتند پیگیری میکنیم .فردا دوباره زنگ زدن و گفتن اختلال سراسری و از زیر ساخت هست !

اختلال از زیر ساخت هم یعنی پیدا کنید پرتغال فروش رو ...
من دقیقا همینطورم صبح میرم سرکار نیستم چک کنم فقط قبل رفتن ساعت 7 چک میکنم اوکیه ساعت 5 میام خونه باز اوکیه ده بارم زنگ زدم خود isp میگه تیک میزاریم برای مخابرات (خودشون قبول دارن اوضاع خرابه) براتون پیگیری کنن بعد 2 روز بعد زنگ میزم میگه هنوز جواب تیکت مارو ندادن دقیقا اینا چی کار میکنن تو مخابرات ؟؟؟؟ سه بار 3 روز یه بار زنگ زدم بعد 10 روز هنوز جواب تیکت مخابرات نیومده از مخابرات ....... منم چون wow بازی میکنم دقیقا تنها تایمی که بازی میکنم 10 به بعد 1 ماه نتونستم درست بازی کنم یه تفریح داشتیم اونم به فنا رفت

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,637
بچه های که پیشگامان دارن جدیدا مشکل ندارن؟؟
دو سه روزه پینگ من رفته رو ۶۵۰
غرب تهران هستم چه نتی پیشنهاد میکنید؟

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk
چرا برا منم بد شده ولی نه در اون حد :D پینگ اومده رو 200
منم غرب تهرانم قبلا پارس آنلاین داشتم 1سالی هست پیشگامان

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,855
بعد از حذف بسته های شبانه،

مصوبه کمیسیون تلفیق برای افزایش چشمگیر قیمت اینترنت و اختصاص آن به صداوسیما برای نظارت بر فضای مجازی در انتظار تایید نمایندگان مجلس !
195974

ادیت:

?فوری/ با تصویب مجلس، اینترنت به طور چشمگیر گران و درآمد آن به صداوسیما تعلق خواهد گرفت

اسکان نیوز

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
با خبر اخیر این جا قشنگ بوی خارج از تاپیک شدن میده
..
.
.
And i'm All for it :D
گه تو این وضعیت حقیقتا
قشنگ میخوان یه کاری کنن دسترسی به اینترنت سخت بشه مثلا من الان 8 مگ شاتل دارم که بیشتر از این قیمتی که هست واقعا نمیصرفه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر