بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

rhett butler

کاربر سایت
Aug 30, 2009
135
مخابرات منطقه ما پورت خالی نداره و یک ماه و نیم هس ک وعده امروز فردا میده... از هیچ شرکت خصوصی دیگه ای هم نمیشه نت خرید!!!
تعرفه های td lte هم نسبت ب adsl خیلی گرونتر هس ، من قبلا اینترنت های وب داشتم ۱۶ مگ، ۴۰۰ بین الملل ، ۸۰۰ داخلی ، ماهانه ۱۰۰ تومن!!!
کسی پیشنهادی داره با قیمت مناسب بشه اینترنت با حجم خوب خرید؟

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
مخابرات منطقه ما پورت خالی نداره و یک ماه و نیم هس ک وعده امروز فردا میده... از هیچ شرکت خصوصی دیگه ای هم نمیشه نت خرید!!!
تعرفه های td lte هم نسبت ب adsl خیلی گرونتر هس ، من قبلا اینترنت های وب داشتم ۱۶ مگ، ۴۰۰ بین الملل ، ۸۰۰ داخلی ، ماهانه ۱۰۰ تومن!!!
کسی پیشنهادی داره با قیمت مناسب بشه اینترنت با حجم خوب خرید؟
تنها راهی که دارید اینترنت وایرلس P2P هست یا td-lte شرکت زیتل که نامحدوده و تا 40 مگابیت هم سرعتشه ماهی 150 تومنم هزینشه.البته این سرویس ها هزینه راه اندازی اولیه دارن و سرعتشون ثابت نیست و بستگی به موقعیت محل زندگیتون داره که آنتن دهی خوب باشه یا نه

• Like
Reactions: rhett butler

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام دوستان من یه سوال داشتم. کسی میدونه چطور میشه فهمید که خطش رو کافوی نوریه یا معمولی؟
اولین راه اینه که ببینید میتونید غیر از مخابرات از شرکت دیگه سرویس بگیرید یا نه.زنگ بزنید به یکی از isp ها ازشون بپرسین بهتون اطلاع میدن
راه دوم اینه که فاصلون رو با مخابرات منطقه چک کنید و اگر بیشتر از 1یا2 کیلومتر بود کشش خطتون کمتر از 16 مگابیت میشه در صورتی که اگه کافوی نوری باشه هرچقدر هم مسافت دور باشه سرعت 16 رو کامل میگیرید.
سومین راه اینه که چک کنید ببینید کافویی که سر کوچتون هست نوری هست یا نه.تفاوتش رو میتونید تو گوگل سرچ کنید.
چهارمین راه هم پرس و جو کردن از همسایه هاست.

Straw Hat Luffy

کاربر سایت
Jul 15, 2019
394
نام
عارف
سلام به همگی
برای اولین بار تو این قسمت پست میذارم فقط اومدم بگم اینترنت مخابرات دارم و اینکه بولشت به تمام معناست
مودمم تقریبا کل روز خاموشه و فقط روزی 2-3 ساعت میام تو اینترنت تو تعداد کمی سایت مثل همین بازی سنتر و سایت mal میچرخم (تو سایت هایی که حجم بیشتری مصرف می کنن مثل youtube هم نمیرم) روز بعدش چک میکنم می بینم 1G از حجمم کم شده زنگ میزنم 2020 هیچکس هم پاسخگو نیست خلاصه که با همون همراه اول و بسته های مدار فیروزه ای دانلود کنید خیلی بهتر از مخابرات حجم خواره.

Justmhm

عضو جدید
Oct 3, 2020
2
اولین راه اینه که ببینید میتونید غیر از مخابرات از شرکت دیگه سرویس بگیرید یا نه.زنگ بزنید به یکی از isp ها ازشون بپرسین بهتون اطلاع میدن
راه دوم اینه که فاصلون رو با مخابرات منطقه چک کنید و اگر بیشتر از 1یا2 کیلومتر بود کشش خطتون کمتر از 16 مگابیت میشه در صورتی که اگه کافوی نوری باشه هرچقدر هم مسافت دور باشه سرعت 16 رو کامل میگیرید.
سومین راه اینه که چک کنید ببینید کافویی که سر کوچتون هست نوری هست یا نه.تفاوتش رو میتونید تو گوگل سرچ کنید.
چهارمین راه هم پرس و جو کردن از همسایه هاست.
سلام. ممنون از پاسخگویی.
نه من موارد بالا رو میدونم. اینجا از شرکتای دیگه نمیتونیم بگیرم چون اصن پورت خالی ندارن فک کنم. سر کوچه ما دو تا کافو هست یکی معمولی یکی نوری. من الان سرعتم از 4 بالاتر نمیره در صورتی که چند وقت پیش نزدیک هشت داشتم. رفتم مخابرات گفت خطتتون رو میندازیم رو نوری. میخواستم ببینم از کجا میشه مطمئن شد که تعویض میکنن یا فقط پهنای باند رو میبرن بالا به اسم نوری

azale

کاربر سایت
Sep 23, 2020
38
من نت مخابرات دارم واقعا یه عذاب هست تا یه فیلم یک دقیقه ای رو اپلود کنه 20دقیقه میبره
بنظرتون از کدوم شرکت نت بگیریم ؟

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
پینگ پهنای باند اختصاصی با عادی چقدر تفاوت داره؟
من پینگم با سرور خاورمیانه پاپجی‌موبایل هشتاد الی نود میلی‌ثانیه‌س [شاتل]؛ با پهنای باند اختصاصی چقدر پایین میاد؟

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,712
دوستان من میخام یه سری اطلاعات که تو این چند سال به دست آوردم رو باهاتون به اشتراک بزارم شاید بتونه به بعضی ها کمکی بکنه. هرچند اکثرشون ابتدایی هستند ولی گفتنش خالی از لطف نیست.
بعضی از مطالبی که ذکر میشه شما باید مستقیمن خودتون از پشتیبانی isp درخاست کنید. سعی کنید با لایه های بالاتر یا سوپروایزر و یا قسمت صدای مشتری ( بسته به isp ) صحبت کنید. چون معمولن این افراد هم سواد آکادمیک دارن و هم تجربشون بسیار بالاتره.
1. یکی از مهمترین عوامل نویز روی خط اتصالاته. اگر بتونید سیمی که از کافو وارد خونه شده و سیمی که به پریز تلفن ( نت ) وصل میشه رو با قلع، لحیم کنید، تاثیر بسزایی در کاهش نویزتون به وجود خواهد اومد. اگر سیم لاین که به مودم وصل میشه بیش از یک متره، حتما از سیم های وارداتی استفاده کنید. نتیجش میتونه بسیار محسوس باشه.
2. یکی از موارد مهمی که میتونه به شدت روی کیفیت خط شما تاثیر بزاره ANNEX Mode هستش. که بعضن میتونه اشتباه ست بشه. در مواردی که نویز بسیار شدید و مکس ریت های پایینی دارید از پشتیبانی بخاید ANNEX Mode رو تغییر بدن.
3. ماکسیمم سرعت آپلود ( Upstream rate ) اکثر isp یک مگابیت در ثانیه است. بعضی اوقات با پایین تر آوردن سرعت آپلود بین 700 تا 800 kbps شاهد بهتر شدن پینگتون خواهید بود.
4. بعضی از مودم ها مثل asus قابلیتی به نام Dynamic Line Adjustment (DLA) دارن که وظیفش اینه که به صورت داینامیک بر اساس نویز خطتتون مکس ریت دانلود رو پایین میاره تا کانکشنتون استیبل تر بشه. این قابلیت به صورت دیفالت فعاله و شما با غیر فعال کردنش میتونید مکس ریت دانلود رو بسته به نویز خطتون افزایش بدید. ولی در ازاش پاکت لاس خواهید گرفت. ( این موضع صرفن برای خطوط با نویز بالا صدق میکنه و کسانی که هدفشون سرعت دانلوده تا کیفیت کانکشن)
5. قبل از شروع بازی با نرم افزارهای مثل net limiter تمام اتصالات اینترنتی غیر ضروری رو بلاک کنید. و از آپدیت نداشتن ویندوزتون هم مطمعن بشید.
6. اگر از vpn استفاده میکنید، قبل از بازی از فرمان های ipconfig /flushdns و ipconfig /renew در cmd استفاده کنید.
7. تغییر MTU هم بعضی وقتها میتونه پاکت لاس رو به خوبی کاهش بده و در سایت هایی استریمینگ مثل توییچ هم کیفیت کانکشنتون رو بهبود ببخشه.
برای تغییر MTU به روش زیر پیش برید:
cmd رو باز کنید.
ping www.google.com -f -l 1492 رو تایپ و اینتر کنید.
اگر با این عبارت Packet needs to be fragmented but DF set مواجه شدید، با عدد پایینتر امتحان کنید.
مثل: ping www.google.com -f -l 1482
این کار رو تاجایی که پاکت لاس نداشته باشید ادامه بدید. ( بالاترین عددی که پینگ بدون پاکت لاس بگیرید )
وقتی عدد مورد نظر رو پیدا کردید، برای مثال 1412 ، اون رو به علاوه عدد 28 کنید.
حالا وارد صفحه تنظیمات مودم بشید. (192.168.1.1)
در قسمت MTU که معمولا در شاخه WAN هستش عدد به دست اومده + 28 رو جایگزین کنید. در مثال ما عدد میشه 1440
در قسمت TCP هم هر عددی که در MTU وارد میکنید رو منهای 40 کنید. که در اینجا میشه 1400
اپلای کنید. تمام!
نکته: در خود cmd هم میتونید MTU رو تغییر بدید. ولی تجربه شخصی من نشون داده که از طریق مودم تاثیرش بسیار بهتره.

آخرین ویرایش:

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866
دوستان من میخام یه سری اطلاعات که تو این چند سال به دست آوردم رو باهاتون به اشتراک بزارم شاید بتونه به بعضی ها کمکی بکنه. هرچند اکثرشون ابتدایی هستند ولی گفتنش خالی از لطف نیست.
بعضی از مطالبی که ذکر میشه شما باید مستقیمن خودتون از پشتیبانی isp درخاست کنید. سعی کنید با لایه های بالاتر یا سوپروایزر و یا قسمت صدای مشتری ( بسته به isp ) صحبت کنید. چون معمولن این افراد هم سواد آکادمیک دارن و هم تجربشون بسیار بالاتره.
1. یکی از مهمترین عوامل نویز روی خط اتصالاته. اگر بتونید سیمی که از کافو وارد خونه شده و سیمی که به پریز تلفن ( نت ) وصل میشه رو با قلع، لحیم کنید، تاثیر بسزایی در کاهش نویزتون به وجود خواهد اومد. اگر سیم لاین که به مودم وصل میشه بیش از یک متره، حتما از سیم های وارداتی استفاده کنید. نتیجش میتونه بسیار محسوس باشه.
2. یکی از موارد مهمی که میتونه به شدت روی کیفیت خط شما تاثیر بزاره ANNEX Mode هستش. که بعضن میتونه اشتباه ست بشه. در مواردی که نویز بسیار شدید و مکس ریت های پایینی دارید از پشتیبانی بخاید ANNEX Mode رو تغییر بدن.
3. ماکسیمم سرعت آپلود ( Upstream rate ) اکثر isp یک مگابیت در ثانیه است. بعضی اوقات با پایین تر آوردن سرعت آپلود بین 700 تا 800 kbps شاهد بهتر شدن پینگتون خواهید بود.
4. بعضی از مودم ها مثل asus قابلیتی به نام Dynamic Line Adjustment (DLA) دارن که وظیفش اینه که به صورت داینامیک بر اساس نویز خطتتون مکس ریت دانلود رو پایین میاره تا کانکشنتون استیبل تر بشه. این قابلیت به صورت دیفالت فعاله و شما با غیر فعال کردنش میتونید مکس ریت دانلود رو بسته به نویز خطتون افزایش بدید. ولی در ازاش پاکت لاس خواهید گرفت. ( این موضع صرفن برای خطوط با نویز بالا صدق میکنه و کسانی که هدفشون سرعت دانلوده تا کیفیت کانکشن)
5. قبل از شروع بازی با نرم افزارهای مثل net limiter تمام اتصالات اینترنتی غیر ضروری رو بلاک کنید. و از آپدیت نداشتن ویندوزتون هم مطمعن بشید.
6. اگر از vpn استفاده میکنید، قبل از بازی از فرمان های ipconfig /flushdns و ipconfig /renew در cmd استفاده کنید.
7. تغییر MTU هم بعضی وقتها میتونه پاکت لاس رو به خوبی کاهش بده و در سایت هایی استریمینگ مثل توییچ هم کیفیت کانکشنتون رو بهبود ببخشه.
برای تغییر MTU به روش زیر پیش برید:
cmd رو باز کنید.
ping www.google.com -f -l 1492 رو تایپ و اینتر کنید.
اگر با این عبارت Packet needs to be fragmented but DF set مواجه شدید، با عدد پایینتر امتحان کنید.
مثل: ping www.google.com -f -l 1482
این کار رو تاجایی که پاکت لاس نداشته باشید ادامه بدید. ( بالاترین عددی که پینگ بدون پاکت لاس بگیرید )
وقتی عدد مورد نظر رو پیدا کردید، برای مثال 1412 ، اون رو به علاوه عدد 28 کنید.
حالا وارد صفحه تنظیمات مودم بشید. (192.168.1.1)
در قسمت MTU که معمولا در شاخه WAN هستش عدد به دست اومده + 28 رو جایگزین کنید. در مثال ما عدد میشه 1440
در قسمت TCP هم هر عددی که در MTU وارد میکنید رو منهای 40 کنید. که در اینجا میشه 1400
اپلای کنید. تمام!
نکته: در خود cmd هم میتونید MTU رو تغییر بدید. ولی تجربه شخصی من نشون داده که از طریق مودم تاثیرش بسیار بهتره.

سلام
بنده کاربر فیبر نوری هستم و چیزی که به شدت برای بنده اذیت کننده هست نوسان سرعت آپلود هست! و همونطور که میدونید در بازی های مولتی سرعت اپلود و استیبل بودن اون خیلی تاثیر بیشتری نسبت به سرعت دانلود داره .برای همین کل بازی من رو تحت تاثیر قرار میده.

با پشتیبانی به شدت کم سواد مخابرات تماس گرفتم و مساله رو گفتم و این کم سوادی به حدی هست که بعد از دو جمله کاملا متوجه این مساله میشید .شماره پشتیبان فنی مخفی (!)‌رو گرفتم ازشون و تماس گرفتم .گفتند برید تنظیمات مودم و گزینه optical info رو بزنید و عدد گزینه received power رو برام بگید.که برای بنده منفی 5.75dBm بود که گفتند کمه و نوسان احتمالا از اون هست .فرداش قرار شد بیان و بررسی کنند که طرف زنگ زد و گفت اون عدد کاملا نرمال و حتی عالی هست !

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
من نت مخابرات دارم واقعا یه عذاب هست تا یه فیلم یک دقیقه ای رو اپلود کنه 20دقیقه میبره
بنظرتون از کدوم شرکت نت بگیریم ؟
سرعت آپلود به کیفیت خطم خیلی بستگی داره از داخل تنظیمات مودم میشه نگاه کرد، بعدم اگه مشکل از خط باشه میشه بهشون اعتراض کرد تا خرابی خط رد کنن و یکم بهتر کنن وضعیتو.
با مخابرات تست نکردم اما پیشگامان و دیده بان نت سرعت آپلود 40-35 کیلوبایت بود خرابی خط زدن دوروز بعد رفت رو 100، از اونطرف سرعت دانلودمم که بیشتر از 1 مگ نمیشد الان تا 1600 میره راحت.

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,309
نام
Rashed
سلام.دوستان من یه مشکل عجیب پیدا کردم.الان 1 هفتس پینگم با 8.8.8.8 100ms بیشتر شده و 160 میده.با سرورای خاورمیانه هم قبلا از این 60 میداد.الان 200 میده.با 4.2.2.4 هم قبلا 100 میگرفتم الان 130!!
البته کاهش پینگ که میزنم همون قبلی میشه ولی تو فیفا بشدت لگ دارم.با پشتیبانی اسیا تک هم 10 بار تو این هفته حرف زدم ولی نتونستن کاری بکنن و میگن پینگ زیر 200 نرماله!!!
بنظرتون چش شده؟دقیقا از شنبه گذشته اینجوری شده!!

mpdlord

کاربر سایت
Feb 4, 2012
90
نام
محمد
سلام به همگی
برای اولین بار تو این قسمت پست میذارم فقط اومدم بگم اینترنت مخابرات دارم و اینکه بولشت به تمام معناست
مودمم تقریبا کل روز خاموشه و فقط روزی 2-3 ساعت میام تو اینترنت تو تعداد کمی سایت مثل همین بازی سنتر و سایت mal میچرخم (تو سایت هایی که حجم بیشتری مصرف می کنن مثل youtube هم نمیرم) روز بعدش چک میکنم می بینم 1G از حجمم کم شده زنگ میزنم 2020 هیچکس هم پاسخگو نیست خلاصه که با همون همراه اول و بسته های مدار فیروزه ای دانلود کنید خیلی بهتر از مخابرات حجم خواره.
سلام دوست عزیز. منم مخابرات داشتم. 4 سال. بعدش بشدت خراب شد. حجم 4 برابر کم میکرد (مثلا 1 گیگ دانلود میکردم 4 گیگ از حجمم یا حتی بیشتر کم میکرد). پاسخگویی بشدت ضعیف و بی سواد. خط رو بستم. رفتم شاتل گرفتم 3 ساله. خدا را شکر خوبه. بعضی اوقات مشکل پیش میاد که قابل تحمله. حجم خوری هم نداره :)). پاسوخگویی بشدت بهتر از مخابراته.

فقط دوستانی که adsl دارن. پدر بنده 30 سال کارمند مخابرات بوده (بخش 117). بعضی اوقات مشکل افت سرعت داشتم. مشکلم حل نمیشد. با راهنمایا پدرم و پیگیریش مشکل برطرف شده. مشکل هم بظاهر سادس ولی خیلی مهمه مخصوصا زمستونا. حتما حتما بعد ار افت سرعت و ارتباط با اپراتور. تمامی اتصالات مسیر راه خط تلفنتونو رفرش کنید از جعبه تا خود پریز خط. بشدت تاثیر گذاره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر