بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
دوستان صبح تا الان نیمتونم با مودم خودم کانکت بشم
هر از گاهی بزور بعضی سایتها رو باز میکنه
پینگ خودش رو که میگیرم یهو بعضی وقتها عدد دو رقمی میده ولی بیشتر وقتها همون 1 هست
پینگ گوگل رو کلا نمیده
مشکل از ای اس پی نیست چونکه با ی مودم دیگه کانکت میشم
یعنی مودم خدافظ شده؟
همه چراغهای مودم هم روشن میشه!

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام دوستان. من جدیدا یه مشکل بدی پیدا کردم که فکر میکنم بخاطر سیم کشی خونمون باشه، خونه دو طبقه هست و سیم تلفن طبقه بالا رو از طبقه پایین انشعاب گرفتن منتها یه مقدار بهم ریخته و کثیف انشعاب ها رو زدن سیم ها هم قدیمی شدن و زنگ زدن، max rate خطم شده 9 مگ درحالی که قبلا 17 بود (میدونم که از طرف isp کم نشده)، اگه زنگ بزنم مخابرات سیم جدا از بیرون خونه واسه طبقه بالا میکشن؟
انجام میدن ولی هزینه هم میگیرن.به نظرم اول شما مودم رو ببرین از سر خط تست کنید اگر مشکلی نبود به فکر سیم کشی باشید.سیم کشی رو هم خودتون میتونید با خرید سیم تلفن انجام بدین کار سختی نیست.
دوستان صبح تا الان نیمتونم با مودم خودم کانکت بشم
هر از گاهی بزور بعضی سایتها رو باز میکنه
پینگ خودش رو که میگیرم یهو بعضی وقتها عدد دو رقمی میده ولی بیشتر وقتها همون 1 هست
پینگ گوگل رو کلا نمیده
مشکل از ای اس پی نیست چونکه با ی مودم دیگه کانکت میشم
یعنی مودم خدافظ شده؟
همه چراغهای مودم هم روشن میشه!
یکبار مودم رو ریست فکتوری کنید اگه مشکل پابرجا بود احتمالا مودمتون مشکل پیدا کرده.

• Like
Reactions: db07 and Mahdi444

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
انجام میدن ولی هزینه هم میگیرن.به نظرم اول شما مودم رو ببرین از سر خط تست کنید اگر مشکلی نبود به فکر سیم کشی باشید.سیم کشی رو هم خودتون میتونید با خرید سیم تلفن انجام بدین کار سختی نیست.

یکبار مودم رو ریست فکتوری کنید اگه مشکل پابرجا بود احتمالا مودمتون مشکل پیدا کرده.
نه من سرخط هم انجام دادم مشکل دقیقا همون سر خطه. کابلی که از بیرون خونه اومده رفته تو جعبه تقشیم اون کابل فرسوده و زنگ زده شده.

Sent from my G3112 using Tapatalk

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی

دوست عزیز مودم رو ریست فکتوری کردم نشد
با مودم دی لینک دوستم تست کردم مشکلی نداشت،راحت کانکت میشدم
گفتم شاید مودم خراب شده رفتم تی پی لینک ۸۹۶۱ گرفتم
در کمال تعجب همون مشکلی که با قبلی داشتم با اینم دارم ،انگار مشکل از مودم نیست!از شاتل هم نیست
میشه مشکل از کارت شبکه مادربورد باشه؟البته ی بار درایور کارت شبکه رو پاک کردم و باز نصبش کردم ولی تاثیری نداشت
اگر از خط تلفن باشه نباید با مودم دوستم هم به مشکل برمیخوردم؟

iHamid

کاربر سایت
Oct 27, 2012
114
بچه ها من از دیشبم NAT تایپم ۳ شده. نمی تونم انلاین بازی کنم. زنگ زدم پشتیبانی اصن نمیدونست نت تایپ چی هست :|بعد از کلی سوال و جواب گفت مشکل از سمت ماست. خواستم ببینم کسی مشکل مشابه داره؟ نتم پارس انلاین هست.
ممنون

سلام بله من از 5 روز پیش نتمو پارس آنلاین قطع کرد به مدت 45 دقیقه بعدش دیگه شدم نت تایپ 3 اول از همه هرکس این مشکل داره سریعا همین الان به 195.ir شکایت کنید از پارس انلاین داستان چیه بعد از 20 باز زنگ زدن من اولش که میگفتن نه از مودمته !!! بعد فهمیدن بابا یوزرا فهمیدن چه خبره امروز گفتن که بله ما IP هامون با های وب دیگه یکی شده مشکل از ماست باید صبر کنید تا درست بشه 6 روز گذشته همونه بازی ها هم لگ شدید میزنن یا بد وصل میشن خلاصه تا میتونین پیگیری کنید به 195 حتما شکایت بزنین که اینا زدن ip مارو داغون کردن این نت دیگه بدرد ما با نت تایپ 3 نمیخوره هروز پیگیر باشین باید نت خوب تحویل بدن در هیج جای دنیا ما بسته گیم نداریم میخوان پول بیشتر مفت بگیرن بگید نت تایپ ربطی به پینگ تایم نداره 6 روزه همینه همشم میگن در حال پیگیریه این های وب پارس انلاین ادغام شدن خیلی بد شد داغون کردن شبکرو

ahmadmdp

کاربر سایت
May 22, 2015
359
نام
ahmad
سلام دوستان از اینجا رد میشدم گفتم تجربیات نت تو این چند سال رو بگم
من چند وقت پیش سرویس پوینت تو مولتی پوینت شاتل رو گرفتم و تقریبا دیگه سرویسی نمونده که امتحان نکرده باشم

مشهد محله سرفرازان
مودم adsl Asus n300
مودم همراه Huawei e5785 cat6
رادیو microtic sextant g

نت adsl مخابرات:
برای بازی متوسط
برای دانلود بد
قیمت خوب
پشتیبانی بد
تجربه کلی: اصلا حال نکردم خیلی عذاب آور بود و سریع عوض کردم

نت adsl آسیاتک :
برای بازی بد
برای دانلود خوب
قیمت خوب
پشتیبانی خوب
تجربه کلی:برای بازی نمیشد استفاده کرد دادم برای استفاده خانواده

نت adsl شاتل:
برای بازی خوب
برای دانلود متوسط
قیمت متوسط
پشتیبانی خوب
تجربه کلی: برای این نت کلا یه خط جدا گرفتم که فقط مودم روش وصل بود حدود چهار سال استفاده کردم و تو اکثر بازی ها راضی کننده بود پینگ زیر صد تو کانتر و زیر 70 تو دوتا2 میداد، پینگ زیر 100 تو فورتنایت و حدود 70 تو بتل1 ولی از یه جایی به بازیهایی برخوردم که پهنای باند بیشتری میخواست مثل دیویژن یا بعدش وارزون و چون رو این شاتل سرعت از 4 مگابیت بالاتر نمیرفت رفتم سراغ ptmp

مبین نت:
برای بازی بد
برای دانلود خوب
قیمت بد
پشتیبانی متوسط
تجربه کلی: فقط چند روز برای تست استفاده کردم برای بازی اصلا جالب نبود ولی سرعت دانلود خوبی داشت

نت شبانه نا محدود همراه اول:
برای بازی بد
برای دانلود!
قیمت خوب
تجربه کلی:این سرویس تا پارسال عالی بود به عنوان مثال بازی cod bo4 رو که حدود 100 گیگ بود رو تو یه شب دانلود کرد و سرعت دانلود تا بیشتر از 60 مگابیت میرفت اما نمیدونم یهو چه اتفاقی افتاد که دیگه نهایتا شبی 5 تا 10 گیگ از سرور خارجی میشه دانلود کرد، اما سرور داخلی خیلی بهتر هست و کار رو راه میندازه

نت ptmp شاتل:
برای بازی خوب
برای دانلود عالی
پشتیبانی خوب
قیمت متوسط
تجربه کلی :
به نظرم بهترین نت برای بازی و دانلود هست پینگ اغلب شبیه همون شاتل که بالا گفتم و در بعضی جاها بهتر از اون سرعت دانلود بین 40 تا 50 مگابیت ثابت و بدون افت
البته این مورد آخر خیلی به جایی که هستید بستگی داره

در اخر بگم برای بازی مثل warzone و mw هیچ کدوم از نت ها جالب نبود چون
انگار یه چیزی بین ما و سرور های بازی وجود داره که باعث خراب شدن اتصال میشه ولی مثلا توی دوتا2 با مورد آخر پینگ 55 گرفتم که عالی بود

• Like
Reactions: Ragnar and mahdysh

*ANOSHIRVAN*

کاربر سایت
Jun 22, 2013
440
نام
ANOSHIRVAN
بچه ها من از دیشبم NAT تایپم ۳ شده. نمی تونم انلاین بازی کنم. زنگ زدم پشتیبانی اصن نمیدونست نت تایپ چی هست :|بعد از کلی سوال و جواب گفت مشکل از سمت ماست. خواستم ببینم کسی مشکل مشابه داره؟ نتم پارس انلاین هست.
ممنون
من الان حدود ۱۰ روزه که این مشکل نت تایپ ۳ رو دارم اول که تماس گرفتم کلا پشتیبانی ۱ ساعت توضیح دادم که نت تایپ داستانش چیه اول گفتن مشکل از نویز گیر خطه بعدن تنظیم کردن خودشونم گفتن که نه از سمت ما نیست شما باید مودمت تنظیم بشه بعدن گفتن که dns پارس آنلاین بزن اخرین بار که دیگه کلا عصبی شدم داد و بیداد کردم سرشون گفتن که نه مشکل سراسریه از سمت ماست منم گفتم که من سرویسمو کلا عوض میکنم میرم شاتل شما ها که کیفیت خططون خراب شده سرعت دانلود بجای ۱ مگ روی هشتصد کیلوبایت میدید سرویس گیمینگ هم که جمع کردید رفته پینگاتون هم از بقیه سرویس دهنده ها بالاتره الانم که شیرین کاری جدیدتون نت تایپتون ۳ شده بعد از ۴ روز هم انکار کردن تازه میگید اینجوری شدید بعد میگم خب کی درست میشه مطابق معمول جوابتون اینه که بازه زمانی نداریم منم این اینترنتو میندازم دور میرم شاتل والا

• Like
Reactions: u.s.a

pidram

کاربر سایت
Dec 16, 2007
277
نام
Kiarash
سلام الان مدتی میشه که مبین نت حجم شبانه رو کلا برداشته و اون حجمی که برای یک سرویس میخری هم شبانه فعاله هم روزانه در حالی که قبلا جدا بود مثلا 100 گیگ روزانه 1000 شبانه... خلاصه به این نتیجه رسیدم که نمی تونم تحمل کنم و می خواستم سرویس دهنده امو عوض کنم. ما خط خونمون PCM هست و روی خط خونه به هیچ وجه نمی تونم اینترنت بگیرم درخواست خط جدید هم دادم ولی مخابرات میگه ظرفیت نداره... خلاصه که به جز ADSL به نظرتون چه اینترنتی از چه شرکتی می تونم بگیرم؟ مودم TDL-TE مبین نت دارم میشه روش سیم کارت یک شرکت دیگه گذاشت و استفاده کرد؟
شیراز- فلکه هنگ

hossein6990

کاربر سایت
Dec 30, 2018
184
سلام الان مدتی میشه که مبین نت حجم شبانه رو کلا برداشته و اون حجمی که برای یک سرویس میخری هم شبانه فعاله هم روزانه در حالی که قبلا جدا بود مثلا 100 گیگ روزانه 1000 شبانه... خلاصه به این نتیجه رسیدم که نمی تونم تحمل کنم و می خواستم سرویس دهنده امو عوض کنم. ما خط خونمون PCM هست و روی خط خونه به هیچ وجه نمی تونم اینترنت بگیرم درخواست خط جدید هم دادم ولی مخابرات میگه ظرفیت نداره... خلاصه که به جز ADSL به نظرتون چه اینترنتی از چه شرکتی می تونم بگیرم؟ مودم TDL-TE مبین نت دارم میشه روش سیم کارت یک شرکت دیگه گذاشت و استفاده کرد؟
شیراز- فلکه هنگ
سلام، باید مودمت رو آنلاک کنی.

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
نت ptmp شاتل:
برای بازی خوب
برای دانلود عالی
پشتیبانی خوب
قیمت متوسط
تجربه کلی :
به نظرم بهترین نت برای بازی و دانلود هست پینگ اغلب شبیه همون شاتل که بالا گفتم و در بعضی جاها بهتر از اون سرعت دانلود بین 40 تا 50 مگابیت ثابت و بدون افت
البته این مورد آخر خیلی به جایی که هستید بستگی داره

در اخر بگم برای بازی مثل warzone و mw هیچ کدوم از نت ها جالب نبود چون
انگار یه چیزی بین ما و سرور های بازی وجود داره که باعث خراب شدن اتصال میشه ولی مثلا توی دوتا2 با مورد آخر پینگ 55 گرفتم که عالی بود
سلام وقت خبیر
برای شاتل وایرلس چه سرویسی می گرفتید و هزینه تون چقدر می شد و با چه حجمی ؟

ممنون

• Like
Reactions: ahmadmdp

ahmadmdp

کاربر سایت
May 22, 2015
359
نام
ahmad
سلام وقت خبیر
برای شاتل وایرلس چه سرویسی می گرفتید و هزینه تون چقدر می شد و با چه حجمی ؟

ممنون

سلام کلا دوتا سرویس دلره الان
که سرعتشون فرقی نمیکنه
فقط حجم فرق میکنه
اگه اشتباه نکنم
10 گیگ 30 تومان
100 گیگ 100 تومن
اخرین بار 3 ماهه گرفتم 300 گیگ 300 تومن

• Like
Reactions: mahdysh

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
پیشگامان چه مرگش شده :/ چند روزه کاهش سرعت و تایم اوت دارم پشتیبانیشون یا جواب نمیده یا 100 نفر تو صفه یا بوق اشغال میزنه ://

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر