بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

PS5X

کاربر سایت
Aug 4, 2021
64
نام
ARSHIA
من چند سالی میشه از پارس انلاین سرویس اینترنت میگیرم همیشه اوکی بودش جز مواقعی که سراسری مشکلی پیش میومد الان چهار روزه یهو سرویسم قاطی کرده یعنی انگار ده نفر همزمان یه وای فای رو وصلن و دارن استفاده میکنن و هر کاری کردم حل نمیشه مشکلم زنگم میزنم پشتیبانی یه سری حرف تکراری و مزخرف تحویل من میده و میگه مشکل از طرف ما نیست و فقط میگه برو پینگ بگیر فکر کرده با گاو طرفه .. هر بار همون حرفارو تکرار میکنه .. من حتی یوتیوب واسم باز نمیشه .. با سر عت 8 مگ که باهاش تا روز قبلش تا سرعت 1 دانلود میکردم
به نظرتون چیکار کنم ؟ چند بار اومدم مودمو ریست کردم گفتم شاید از اونه .. اخه اصلا پشتیبانی زیر بار نمیره و اصلا سابقه هم نداشته خراب شه اونم چند روز
با کامپیوتر و موبایل هم تست کردم مشکل وجود داره
چه تو لود کردن صفحه ها چه دانلود .. اصلا نمیفهمم دلیلش چیه چون یه چیز عجیب و غیر عادیه واسم

• Like
Reactions: bayern_vahid

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
من چند سالی میشه از پارس انلاین سرویس اینترنت میگیرم همیشه اوکی بودش جز مواقعی که سراسری مشکلی پیش میومد الان چهار روزه یهو سرویسم قاطی کرده یعنی انگار ده نفر همزمان یه وای فای رو وصلن و دارن استفاده میکنن و هر کاری کردم حل نمیشه مشکلم زنگم میزنم پشتیبانی یه سری حرف تکراری و مزخرف تحویل من میده و میگه مشکل از طرف ما نیست و فقط میگه برو پینگ بگیر فکر کرده با گاو طرفه .. هر بار همون حرفارو تکرار میکنه .. من حتی یوتیوب واسم باز نمیشه .. با سر عت 8 مگ که باهاش تا روز قبلش تا سرعت 1 دانلود میکردم
به نظرتون چیکار کنم ؟ چند بار اومدم مودمو ریست کردم گفتم شاید از اونه .. اخه اصلا پشتیبانی زیر بار نمیره و اصلا سابقه هم نداشته خراب شه اونم چند روز
چه تو لود کردن صفحه ها چه دانلود .. اصلا نمیفهمم دلیلش چیه چون یه چیز عجیب و غیر عادیه واسم
برای همه سراسری همینطوری شده الان. یه مدت یک ماهه دارن ور میرن و الان نقطه اوجش هست. دستکاریشون هم به شکل نویز انداختن روی خط و پایین اومدن سیگنال dsl خط و قطع شدن و دوباره وصل شدن و دوباره نویز شدید و قطع سیگنال dsl و دوباره وصل شدن. همه فکر میکنن مشکل خطشون هست ولی طی تحقیقاتی که من کردم و از بقیه هم پرس و جو کردم مشکل همه الان همینه و این حالت نویز و قطع سیگنال dsl سراسری و روش جدیدی هست که باهاش اختلال ایجاد میکنن.

اینم پست مشابه که تو خارج تاپیک دادم و چند نفر لایک کردن و دقیقا یک نفر هم ریپلی و تایید کرد

============================

این پست ها ببین

من هر کار میکنم تو کتم نمیره. دستکاری اینترنت همیشه اینطوری بوده که اختلال ایجاد میکردن. ولی حالا به تکنولوژی جدیدی دست پیدا کردن که نویز و سیگنال خط به شدت زیاد میشه و مدام پرش لینک dsl چراغ مودم میشه. که خب به معنی اینه که خط نویز داره و مشکل داره. اما در اصل به نظر میاد این کار عمدی خودشون میکنن و وقتی چک کنی ظاهرا نویز و پرش لینک خط هست. ولی هر وقت اینجوری میشه بقیه هم میگن سراسری اختلال هست
حالا چجوری نویز کاذب روی خط ایجاد میکنن که لینک dsl مدام قطع بشه منم هنگم. از اونور این کار که میکنن یه سیستم نرم افزاری اوتوماتیک هم رو خط ها هست که بر اساس کشش خط و نویز و سیگنال سرعت آپلود و دانلود رو بالا و پایین میکنه. مثلا برای ما 19888kbs هست که وقتی خط ها به مشکل پرش میخوره اون سیستم هم فعال میشه و سرعت رو مثلا میاره روی 10240kbs اینا ...
مخابرات آپلود رو هم با هزار بهونه عدم کشش خط و تکنولوژی adsl روی 950kbs قفل کردن و اصلا G.992.5 Annex M رو کلا خاموش کردن ( مثلا نمیدونیم چرا میخوان آپلود پایین باشه). خطم که فیبر ردن خودشون فقط میدن

==========================

بقیه هم این مشکل دستکاری لینک dsl و پرش لینک رو تایید میکنید که جدیدا به جای روش قدیمی اختلال اینترنت دارن استفاده میکنن؟!

دقیقا نویز خط ها به شدت رفته بالا و برای مثال به شاتل گیر دادم یه مدت و پیگیر اولش انکار میکردن اما دیدن ول نمیکنم تایید کردن که اختلال خارج شبکه ای هست که کنترلی روش ندارن و فقط به سازمان گزارش دادن

اینترنت خانگی برای شاتل فقط در 1 سال اخیر چندین بار افزایش داشته برای مثال سرویس 8 مگ 40 و خرده ای بود ب که با مالیات به 60 تومن میرسید بعدش این رقم شد 80 و خرده ای و الان هم 103 تومن

اینم چندتا کامنت بالاتر کامنت خودت هست که گزارش دادن

سلام
کسی اینجا تو این 1 -1.5 ماه مشکل قطع وصلی رو داره؟
من الا سیم رو مستقیم ار در به مودم وصل کردم 2تا شرکت هم عوض کردم ولی بازم مشکل قطع وصلی دارم
SNR یدفغه از 24 میشه -1 اینا بعد هی مودم ریست میشه یه چند ساعتی میبینی مشکلی نیست بعد تو 1 ساعت هی چپ راه نویز میاد زیر صفر و....
با این وضع دیگه بیخیال adsl باید بشم
چند سالی بود که اصلا مشکلی نداشتم ولی تو این ۲ ماه مخصوص روز بعد انتخابات قطع وصلی های من شروع شده هرجقدر زنگ میزنم میگن نه همچین مشکلی نداریم یا مشکل از شماست و....
اروز یه ۱۰۰ باری قطع وصلی داشتم کشش خط من راحت به ۱۶ مگ‌میرسه که رو۶ مگ گذاشتم ولی بازم snr شدیدا میاد پایین و ریست میشه!
این نشول هم رندومه یعنی ممکنه یه روز از صبح تا شب یه ۲یا۳ باری پیش بیاد یا ممکنخ تو یک یا چند ساعت یه ۵۰ باری هی قطع وصل بشه!
با این وضع باید برم سراغ td lte

===================
همین الانم مدام چراغ dsl قطع و دوباره وصل میشه و از تو کنسول مودم هم نگاه میکنم مدام داره سیگنال قطع میشه و دوباره وصل میشه

• Like
Reactions: ezio252 and PS5X

PS5X

کاربر سایت
Aug 4, 2021
64
نام
ARSHIA
برای همه سراسری همینطوری شده الان. یه مدت یک ماهه دارن ور میرن و الان نقطه اوجش هست. دستکاریشون هم به شکل نویز انداختن روی خط و پایین اومدن سیگنال dsl خط و قطع شدن و دوباره وصل شدن و دوباره نویز شدید و قطع سیگنال dsl و دوباره وصل شدن. همه فکر میکنن مشکل خطشون هست ولی طی تحقیقاتی که من کردم و از بقیه هم پرس و جو کردم مشکل همه الان همینه و این حالت نویز و قطع سیگنال dsl سراسری و روش جدیدی هست که باهاش اختلال ایجاد میکنن.

اینم پست مشابه که تو خارج تاپیک دادم و چند نفر لایک کردن و دقیقا یک نفر هم ریپلی و تایید کرد

============================

این پست ها ببین

اینم چندتا کامنت بالاتر کامنت خودت هست که گزارش دادن

===================
همین الانم مدام چراغ dsl قطع و دوباره وصل میشه و از تو کنسول مودم هم نگاه میکنم مدام داره سیگنال قطع میشه و دوباره وصل میشه
اخه اگه همچین مشکلی باشه فقط چرا چند نفر اینجوری شده واسشون
اینجا فروم گیمه واقعا اگه همچین چیزی سراسری بود خیلی بیشتر میگفتن
خسته شدم بخدا .. اصلا این زندگی نیس که .. واقعا خسته شدم ..
زنگ میزنی پشتیبانی مثه گاوووو رفتار میکنن
تو فکرش بودم ای اس پی عوض کنم بدبختی یکی دوتا نیس .. یک عمر سرویس گیمینگ داشت پارس انلاین الان اونم زده حذف کرده میریم تو پلی استیشن میزنه تایپ سه هست نت .. در حالی که همیشه دو بودم
واقعا ادمو از همه چی متنفر میکنن
برق میره نت اینجوری .. واقعا جهنم ساختن برا ما

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
اخه اگه همچین مشکلی باشه فقط چرا چند نفر اینجوری شده واسشون
اینجا فروم گیمه واقعا اگه همچین چیزی سراسری بود خیلی بیشتر میگفتن
خسته شدم بخدا .. اصلا این زندگی نیس که .. واقعا خسته شدم ..
زنگ میزنی پشتیبانی مثه گاوووو رفتار میکنن
تو فکرش بودم ای اس پی عوض کنم بدبختی یکی دوتا نیس .. یک عمر سرویس گیمینگ داشت پارس انلاین الان اونم زده حذف کرده میریم تو پلی استیشن میزنه تایپ سه هست نت .. در حالی که همیشه دو بودم
واقعا ادمو از همه چی متنفر میکنن
برق میره نت اینجوری .. واقعا جهنم ساختن برا ما
حدس خودم با توجه به همین کامنتا مردم جاهای مختلف تو این یک ماه. یک موقع دو سه هفته پیش یک عده شاکی بودن از اختلالات اینترنتشون و بقیه میگفتن نه ما مشکل نداریم و حالا یک عده دیگه میگن مشکل داریم و یک سری دیگه مشکل ندارن. فقط این به ذهنم میرسه که مقطعی و منطقه ای کرده باشن و هر بار یک سری مناطق اختلال داره یک سری جاها درسته و برعکس. اینجوری از همه گیری و فشار افکار عمومی و یک صدایی از اختلالات اینترنت میتونن قسر در برن

من خطم فیبر نوری و سیگنال و نویز در حد عالی و سرعت 19 مگ تو مودم. برای اطمینان سیم کشی داخلی هم از رو خودم کشیدم. بازم این پرش لینک dsl هست

• Like
Reactions: PS5X

PS5X

کاربر سایت
Aug 4, 2021
64
نام
ARSHIA
حدس خودم با توجه به همین کامنتا مردم جاهای مختلف تو این یک ماه. یک موقع دو سه هفته پیش یک عده شاکی بودن از اختلالات اینترنتشون و بقیه میگفتن نه ما مشکل نداریم و حالا یک عده دیگه میگن مشکل داریم و یک سری دیگه مشکل ندارن. فقط این به ذهنم میرسه که مقطعی و منطقه ای کرده باشن و هر بار یک سری مناطق اختلال داره یک سری جاها درسته و برعکس. اینجوری از همه گیری و فشار افکار عمومی و یک صدایی از اختلالات اینترنت میتونن قسر در برن

من خطم فیبر نوری و سیگنال و نویز در حد عالی و سرعت 19 مگ تو مودم. برای اطمینان سیم کشی داخلی هم از رو خودم کشیدم. بازم این پرش لینک dsl هست
دقیقا خط منم مثه شماس و این پرش لینک رو دارم اونم زیاد .. خیلیم قشنگ به پشتیبانیاشون یاد دادن زیر بار نرن .. قبلا حداقل میگفت این زمان مشخص درست میشه .. فقط ببخشید تو وضعیت فعلی اگه راه حلی داشتی ..مثل تغییر ای اس پی یا هر چیزی .. چیزی که بشه این مشکلو حل کرد لطفا بهم بگو برم تهیه کنم حداقل بتونم مثه ادم بازی کنم
اومدیم خیر سرمون کنسول گرفتین دو ساعت در روز بشینیم بازی کنیم اینم از اوضاع ما .. ارامشی نزاشتن واسه ما

• Like
Reactions: saeid72

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
دقیقا خط منم مثه شماس و این پرش لینک رو دارم اونم زیاد .. خیلیم قشنگ به پشتیبانیاشون یاد دادن زیر بار نرن .. قبلا حداقل میگفت این زمان مشخص درست میشه .. فقط ببخشید تو وضعیت فعلی اگه راه حلی داشتی ..مثل تغییر ای اس پی یا هر چیزی .. چیزی که بشه این مشکلو حل کرد لطفا بهم بگو برم تهیه کنم حداقل بتونم مثه ادم بازی کنم
اومدیم خیر سرمون کنسول گرفتین دو ساعت در روز بشینیم بازی کنیم اینم از اوضاع ما .. ارامشی نزاشتن واسه ما
آره. حتما اگه راه پیدا کردم میگم. منم برای جمع کردن همون چند تا کامنت تو تاپیک ها و اینجا کپی کردنشون چندبار قطع و وصل شد

• Poker Face

PS5X

کاربر سایت
Aug 4, 2021
64
نام
ARSHIA
خیلی جالبه 4 روز خودمو جر دادم اقا من مشکل داره سرویسم یکیشون قبول نکرد و با قاطعیت گفتن شما اشتباه میکنی یا بلد نیستی .. اینقدر زنگ زدم بهشون صبح از شدت ناراحتی رفتم تخیله سرویس رو درخواست زدم .. یه خانومی زنگ زد و دمش گرم رفت مشکلمو حل کرد
گفت درسته مشکل داشتین .. با چه دانشی اینارو میارن میکنن پشتیبانی .. واقعا اینا کین اصلا که چیزای اولیه رو هنوز نمیدونن فقط مثه ربات میگن برو پینگ بگیر
تا حرف از تخلیه سرویس زدم همشون شدن سوپر من
باز دمش گرم اعصابم واقعا به هم ریخته بود

FARNOOD007

کاربر سایت
Apr 16, 2012
718
خیلی جالبه 4 روز خودمو جر دادم اقا من مشکل داره سرویسم یکیشون قبول نکرد و با قاطعیت گفتن شما اشتباه میکنی یا بلد نیستی .. اینقدر زنگ زدم بهشون صبح از شدت ناراحتی رفتم تخیله سرویس رو درخواست زدم .. یه خانومی زنگ زد و دمش گرم رفت مشکلمو حل کرد
گفت درسته مشکل داشتین .. با چه دانشی اینارو میارن میکنن پشتیبانی .. واقعا اینا کین اصلا که چیزای اولیه رو هنوز نمیدونن فقط مثه ربات میگن برو پینگ بگیر
تا حرف از تخلیه سرویس زدم همشون شدن سوپر من
باز دمش گرم اعصابم واقعا به هم ریخته بود
منم از همین دست مشکل ها ۳ ماه پیش داشتم.
همشون چرند و پرندی میگفتن، ساعت ۲ شب زنگ زدم یه بنده خدایی بود جواب داد و حل کرد مشکل رو و من هزاران بار دعاش کردم.

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
بچه ها من منطقه مخابراتیم شهید عاطف تهرانپارسه و هیچکس! هیچ پروایدری بهم سرویس نمیده و میگه پورت ندارید :(( آسیاتک هم پولمو گرفت و با اینکه صد دفعه ازشون اون اول پرسیدم که همه میگن شدنی نیست مطمئنی میشه الآن میگه نمیشه!
نمیدونین میشه چیکار کرد؟! :( پارتی مارتی نداره کسی؟! :)) بخدا سرویس شدم!

mohammadps4111

کاربر سایت
Nov 14, 2020
37
بعضی وقت ها مشکل از مرکز مخابرات خود شما همین 4 ماه پیش منم همین مشکل داشتم زمان و زمین زیرو کردم بی خبر از این که مرکز مخابرات داره یه تغییراتی میده واسه تعمیر این جور کارا دیگه بعد تموم شدن این ماجرا کلا نت ام خوب شد گمونم وقتی قراره مخابرات مرکز شما کاری کنه به isp روی سیستم شون پیام میفرسته اگر یادم باشه من بعد فهمیدن این قصه به اپراتور پارس انلاین گفتم که چک کنه مرکز مخابرات من الان در حال دادن تغییری نیست این چگ کن ببین
اول رمز مودم ات عوض کن دوم ببین وسیله برقی مودم دیگه ای نویز نمی اندازه رو خط سوم سر خط خونه ات چک کن بعد snr مودم چک کن با هر بار تغییر دادن عوامل که دست خودته برای بهتر کردن سرعت ات مودم
بعد گفتی با چند دستگاه وصل میشی بعضی وقت ها ظرفیت کشش خط اون قدر پایین میاد همین که دو تا دستگاه بیان ای پی بگیرن از مودم ات کلا سرویس ات قاطی میکنه فعلا همه دستگاه ها بحز یکی از اتصال به مودم قطع کن تا زمانی که مشکل پیدا کنی

آخرین ویرایش:
  • Like

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,721
نام
وحید
اینترنت منم امروز به 2 مگ تبدیل شده و سایتها رو به زور باز میکنه
هر چی هست زیر سر این صیانت هست دارن زیرپوستی عملیش میکنن چون با سرورهای داخلی مشکلی ندارم

• Like
Reactions: PS5X and NHM

mohammadps4111

کاربر سایت
Nov 14, 2020
37
بعضی وقت ها مشکل از مرکز مخابرات خود شما همین 4 ماه پیش منم همین مشکل داشتم زمان و زمین زیرو کردم بی خبر از این که مرکز مخابرات داره یه تغییراتی میده واسه تعمیر این جور کارا دیگه بعد تموم شدن این ماجرا کلا نت ام خوب شد گمونم وقتی قراره مخابرات مرکز شما کاری کنه به isp روی سیستم شون پیام میفرسته اگر یادم باشه من بعد فهمیدن این قصه به اپراتور پارس انلاین گفتم که چک کنه مرکز مخابرات من الان در حال دادن تغییری نیست این چگ کن ببین
اول رمز مودم ات عوض کن دوم ببین وسیله برقی مودم دیگه ای نویز نمی اندازه رو خط سوم سر خط خونه ات چک کن بعد snr مودم چک کن با هر بار تغییر دادن عوامل که دست خودته برای بهتر کردن سرعت ات مودم
بعد گفتی با چند دستگاه وصل میشی بعضی وقت ها ظرفیت کشش خط اون قدر پایین میاد همین که دو تا دستگاه بیان ای پی بگیرن از مودم ات کلا سرویس ات قاطی میکنه فعلا همه دستگاه ها بحز یکی از اتصال به مودم قطع کن تا زمانی که مشکل پیدا کنی
فقط من یک اصلاح کنم منم از همین امروز خودمم دچار نویز شدید و قطع وصل شدن شدم تا الان 3 مرحله تماس گرفتم اول گفت نویز گیر در بیار 1 ساعت دیگه تماس بگیر در اوردم مستقیم زدم 1 ساعتی خوب بود دوباره همون طور شد دوباره تماس گرفتم گفت سیم اتصال به خط عوض کن انجام دادم ربع ساعت اوکی بود دوباره قطع و وصل میشه اصلاح متن قبل این که الان که برا خودم از اپراتور پرسیدم سیستم تون چک کن گزارش از تعمیر از مرکز مخابرات نیست روسیستم تون گفت همچین پیامی به ما نمیدم حالا من اشتباه کرد یادم نیست چون دفعه قبل 4 ماه پیش بود یادم نیست حالا بگم ما هم پارس انلاین مون
پارس اف انلاین شده به سلامتی

PS5X

کاربر سایت
Aug 4, 2021
64
نام
ARSHIA
فقط من یک اصلاح کنم منم از همین امروز خودمم دچار نویز شدید و قطع وصل شدن شدم تا الان 3 مرحله تماس گرفتم اول گفت نویز گیر در بیار 1 ساعت دیگه تماس بگیر در اوردم مستقیم زدم 1 ساعتی خوب بود دوباره همون طور شد دوباره تماس گرفتم گفت سیم اتصال به خط عوض کن انجام دادم ربع ساعت اوکی بود دوباره قطع و وصل میشه اصلاح متن قبل این که الان که برا خودم از اپراتور پرسیدم سیستم تون چک کن گزارش از تعمیر از مرکز مخابرات نیست روسیستم تون گفت همچین پیامی به ما نمیدم حالا من اشتباه کرد یادم نیست چون دفعه قبل 4 ماه پیش بود یادم نیست حالا بگم ما هم پارس انلاین مون
پارس اف انلاین شده به سلامتی
از وقتی که رفت با هایوب یکی شد اینجوری شد
اون موقع ها بهترین سرویس رو میداد تو ایران
اومدم از هایوب تخلیه زدم رفتم پارس یک سال واقعا بهترین کیفیت رو داد بهم بعدش یکی شد با هایوب و گند زد تو همه چی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر