بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
بقیه اش دیگه نمیدونم ولی منی که بچه همین محلم میدونم نزدیک 15 سالی میشه مخابرات دست به کابلای این منطقه نزده، کافو محل هم سیمی قدیمی هستش کروز نیست تجهیزات فیرنوری روش زد، البته من با وجود اینکه وضعیت خطم ایده ال هستش میخوام در صورت ارئه VDSL برم سراغ اون ببینم خطم اونجا به چه صورتی در میاد شرایطش
آقا در کل خوش شانسی که فعلا نتت خراب نشده لذت ببر ازش :D

fanava

کاربر سایت
Jul 23, 2021
7
آقا در کل خوش شانسی که فعلا نتت خراب نشده لذت بب

آقا در کل خوش شانسی که فعلا نتت خراب نشده لذت ببر ازش :D
خدا نکنه خراب بشه مگه مخابرات سیستان و بلوچستان اونم این شهری که من زندگی میکنم جوابگو هستش، یه نت خوبم گیر خودت بیاد من 2 سالی میشه وضعیت نتم خوبه

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
سلام دوستان میخواستم اقدام کنم برا نت ptp میخواستم بدونم کدوم شرکت رو پیشنهاد میکنید بیشتر ؟ شاتل / پارس انلاین / سیستک یا ؟ و این که اقلامی که نیاز داره چه چیز های میشه ؟ میدونم رادیو و کابل کشی و سویچ میخواد جز این ها چیز دیگه هم هست ؟ و اینکه رادیو رو خودم میخوام بگیرم تا جایی که دیدم بیشتر میکروتک موجوده و اینکه رادیو ها هر مدلی که بگیریم همه isp ها ساپورت میکنن ؟ یا باید مدلی که میخوان رو بگیرم ؟ رو پهنای باند 6 الی 7 مگابایت دان و اپ حدودی قیمت هم دارید ممنون میشم بگید من از یه جا گرفتم قیمت رو ماهی 2 میگفت و 3 ماه هم قرار داد داشت و سنگین میشد جاهای دیگه هم این طوریه یا ماهانه دارن ؟

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,533
سلام دوستان میخواستم اقدام کنم برا نت ptp میخواستم بدونم کدوم شرکت رو پیشنهاد میکنید بیشتر ؟ شاتل / پارس انلاین / سیستک یا ؟ و این که اقلامی که نیاز داره چه چیز های میشه ؟ میدونم رادیو و کابل کشی و سویچ میخواد جز این ها چیز دیگه هم هست ؟ و اینکه رادیو رو خودم میخوام بگیرم تا جایی که دیدم بیشتر میکروتک موجوده و اینکه رادیو ها هر مدلی که بگیریم همه isp ها ساپورت میکنن ؟ یا باید مدلی که میخوان رو بگیرم ؟ رو پهنای باند 6 الی 7 مگابایت دان و اپ حدودی قیمت هم دارید ممنون میشم بگید من از یه جا گرفتم قیمت رو ماهی 2 میگفت و 3 ماه هم قرار داد داشت و سنگین میشد جاهای دیگه هم این طوریه یا ماهانه دارن ؟
اول این که بپرس دکلاشون کجاست
هرکدوم نزدیک تر بود و دید مستقیم داشت احتمالا نسبتا بهتره
آنتن هم بسته به جا داره
من خودم سیستک داشتم
یه آنتن ضعیف داشتم نمیگرفت
عوض کردن با ماله خودشون power beam
در مورد نوع آنتن هم نمیدونم
کلا ptp گرونه

فکر کنم برای بار 8مه که کابل برق مارو میدزدن تو این 2-3 سال
اومدم با نت مبین نت و گوشی اصلا قند شکنا کار نمیکنن
کانکت میشن ولی کار نمیکنن
این موضوع نگرانم کرده از آینده

آخرین ویرایش:

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
سلام
کسی اینجا تو این 1 -1.5 ماه مشکل قطع وصلی رو داره؟
من الا سیم رو مستقیم ار در به مودم وصل کردم 2تا شرکت هم عوض کردم ولی بازم مشکل قطع وصلی دارم
SNR یدفغه از 24 میشه -1 اینا بعد هی مودم ریست میشه یه چند ساعتی میبینی مشکلی نیست بعد تو 1 ساعت هی چپ راه نویز میاد زیر صفر و....
با این وضع دیگه بیخیال adsl باید بشم
چند سالی بود که اصلا مشکلی نداشتم ولی تو این ۲ ماه مخصوص روز بعد انتخابات قطع وصلی های من شروع شده هرجقدر زنگ میزنم میگن نه همچین مشکلی نداریم یا مشکل از شماست و....
اروز یه ۱۰۰ باری قطع وصلی داشتم کشش خط من راحت به ۱۶ مگ‌میرسه که رو۶ مگ گذاشتم ولی بازم snr شدیدا میاد پایین و ریست میشه!
این نشول هم رندومه یعنی ممکنه یه روز از صبح تا شب یه ۲یا۳ باری پیش بیاد یا ممکنخ تو یک یا چند ساعت یه ۵۰ باری هی قطع وصل بشه!
با این وضع باید برم سراغ td lte

fanava

کاربر سایت
Jul 23, 2021
7
وضعیت خط اینترنت با مودم Archer VR400(v3)
دیگه خط ADSL توی ایران از این بهتر نمیشه
منتظرم VDSL بیاد با این کیفیت خط روی VDSL چه سرعتی گیرم میاد.

Attachments

• TEST.jpg
    TEST.jpg
    41.3 KB · مشاهده: 30
  • TEST 2.jpg
    TEST 2.jpg
    74.5 KB · مشاهده: 30

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,356
بچه ها نمیدونم سوالمو جای درستی مطرح میکنم یا نه ولی خب تایپک دیگه ای پیدا نکردم

کسی اینجا با مبین نت مشکل اتصال به NordVPN نداره؟
با ایرانسل راحت وصل میشم ولی با مبین نت کانکت که میشه کلا نت میپره

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
سلام
کسی اینجا تو این 1 -1.5 ماه مشکل قطع وصلی رو داره؟
من الا سیم رو مستقیم ار در به مودم وصل کردم 2تا شرکت هم عوض کردم ولی بازم مشکل قطع وصلی دارم
SNR یدفغه از 24 میشه -1 اینا بعد هی مودم ریست میشه یه چند ساعتی میبینی مشکلی نیست بعد تو 1 ساعت هی چپ راه نویز میاد زیر صفر و....
با این وضع دیگه بیخیال adsl باید بشم
چند سالی بود که اصلا مشکلی نداشتم ولی تو این ۲ ماه مخصوص روز بعد انتخابات قطع وصلی های من شروع شده هرجقدر زنگ میزنم میگن نه همچین مشکلی نداریم یا مشکل از شماست و....
اروز یه ۱۰۰ باری قطع وصلی داشتم کشش خط من راحت به ۱۶ مگ‌میرسه که رو۶ مگ گذاشتم ولی بازم snr شدیدا میاد پایین و ریست میشه!
این نشول هم رندومه یعنی ممکنه یه روز از صبح تا شب یه ۲یا۳ باری پیش بیاد یا ممکنخ تو یک یا چند ساعت یه ۵۰ باری هی قطع وصل بشه!
با این وضع باید برم سراغ td lte
ببین تکنولوژی adsl به این صورت هست که کابل‌ها از مرکز مخابراتی تا کافو (یک جعبه فلزی بزرگ) از زیر زمین میان بعد بصورت هوایی به خونه یوزر میان البته یه سریا باز از زیر زمین میان، اون قسمتی که از مرکز تا کافو میاد درسته توی یه تیوپ پر باد هست که از گزند جوندگان و آب باران محفوظ باشه ولی بلاخره فرسودگی داره این مشکلی شما میگی منم دقیقا یه زمان داشتم کنار پست رو حفاری کرده بودند هر ماشین رد میشد نویز مینداخت، مطمئن شو کابل‌ها از دم در تا خونه اوکی هستن و برو چند ساعتی سرخط در چک کن اگر اوکی بود دیگه اعصابتو خراب نکن یا برو سمت ماهان نت یا مبین نت یا ایرانسل برای آنلاین گیمینگ بهترین گزینه lte هست خصوصا شوترها

• Like
Reactions: Sterben

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
سلام. اینجا کسی تونسته NAT Type مودمشو تغییر بده؟ برا من مال پارس آنلاین متاسفانه ۳ هستش و اعصاب خورد کنیش بالاست
دوست عزیز isp های adsl نت تایپ 3 رو تغییر ميدند توی lte ها هم مبین نت این کارو میکنه ولی ایرانسل خیر

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بهترین isp برای شما isp هست که فاصله شما از دکل اونجا زیر 100متر باشه

buggetz

کاربر سایت
May 25, 2021
368
فاصله با دکل دردی دوا نمیکنه . فاصله ما با دکل همراه اول در حد طول 3تا اتوبوس ـه ولی رنگ 3الی 5مگ رو به خودش نمیبینه و وضعیت کل منطقه هم همینه

سیمکارت به درد گیم نمیخوه . فیبرنوری اونم به شرط زیرساخت مناسب و با کیفیت نیازه وعلا مابقی همه دردسرن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر