بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

كشون كشون كه حالت خودشه!يه ريزه كاري هست كه تواون حالت ديگه كشون كشون حركت نكني.ميخوام ببينم شماهم بلدي؟
راجع به نماداويل5هم من همچنان معتقدم اون 5فقط 5نيست،به زخم ياويروس يادي ان اي ربط داره.البته اين نظرمنه.

خب کشون کشون حرکت میکنی منظورتو متوجه نمیشم.

مرسی اینارو میدونم ولی منظور من این بود که کجاش شبیه DNA هست؟ نه بابا نماد اروبوروس کدومه فقط یه 5 معمولی :d
بله 5 که بود ولی اون که آتیشی بود نماد اوروبوروس بود دیگه

كشون كشون كه حالت خودشه!يه ريزه كاري هست كه تواون حالت ديگه كشون كشون حركت نكني.ميخوام ببينم شماهم بلدي؟
راجع به نماداويل5هم من همچنان معتقدم اون 5فقط 5نيست،به زخم ياويروس يادي ان اي ربط داره.البته اين نظرمنه.

نه بلد نیستم .یعنی عادی حرکت میکنی مثل وقتی که جونت fine هست ! در مورد اون 5 حرف و حدیث ها بسیار هیت اما من هنوز مطمعن نیستم باید بیشتر تحقیق کنم در موردش.

مثل زمان فاين كه حركت نميكنه ولي خوب خيلي بهتراز لش لش كردن هستش!ببين شماجهت حركتتو نگه دار(حالت هولد)بعدتندتندوسريع دكمه دويدنوبزن!خودت نتيجه روببين!
البته اينوقبلا گفته بودم توهمين تاپيك ولي مشتريش نبود!

مثل زمان فاين كه حركت نميكنه ولي خوب خيلي بهتراز لش لش كردن هستش!ببين شماجهت حركتتو نگه دار(حالت هولد)بعدتندتندوسريع دكمه دويدنوبزن!خودت نتيجه روببين!
مطمئنی؟!
نمیدونم چرا احساس میکنم غیر ممکنه!

اها اونجوری که انگاز داره اسکیت میره اره اونو امتحان کردم.انگار زیرش اسکیته :)) ولی تو کد ورونیکا نبوده نمیدونم تو رزیدنت اویل 3 بوده یا 2 یادم نیست.

آره!مثه اسكيت ميره!
تو3و2رو مطمئنم.چون خودم چندبارباهمين روش لايي بازي كردم وفرار!
ولي كدورونيكارودقيق يادم نيست.به نظرم اونجاهم ازش استفاده كردم.
توكه بلدي بابا!چراميگي نه!
باباتولياقت دريافت نشان اويل بازخسته روداري!

آره!مثه اسكيت ميره!
تو3و2رو مطمئنم.چون خودم چندبارباهمين روش لايي بازي كردم وفرار!
ولي كدورونيكارودقيق يادم نيست.به نظرم اونجاهم ازش استفاده كردم.
توكه بلدي بابا!چراميگي نه!
باباتولياقت دريافت نشان اويل بازخسته روداري!

ما کوچکتیم محمد جان آخه فکر کردم منظورت چیز دیگه هست.

راستی

http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=45263

آخرین ویرایش:
TAw9Y.jpg

دوستان جدول زمانی live stream کپکام برای comic-con 2011

که گفته شده سورپراز های زیادی هم قرار ه داشته باشه.

WED, JULY 206:00 PM-9:00 PM
6:00pm - 7:00pm Introduction to stream, trailers, booth tour.
7:00pm - 9:00pm Streaming of games and show floor.

THU, JULY 219:30 AM-7:00 PM
9:30am - 10:00am Introduction to stream, trailers, booth tour.
10:00am - 11:00am Interview: Jason Leigh, Dead Rising 2: Off the Record
11:00am - 1:00pm Live Tournament
1:00pm - 3:00pm Streaming of games and show floor.
3:00pm - 5:00pm Live Tournament
5:00pm - 7:00pm Streaming of games and show floor.

FRI, JULY 229:30 AM-7:00 PM
10:00am - 11:00am Streaming of games and show floor.
11:00am - 12:00pm Interview: Kobayashi, Dragon's Dogma
12:00pm - 1:00pm Interview: Niitsuma, Marvel vs Capcom 3
1:00pm - 2:00pm Streaming of games and show floor.
2:00pm - 3:00pm Ask Capcom Live with Christian Svensson
5:00pm - 6:00pm Interview: Seth Killian
6:00pm - 7:00pm Streaming of games and show floor.

SAT, JULY 239:30 AM-7:00 PM
11:00am - 12:00pm Interview: Tsuchiya, Asura's Wrath
12:00pm - 1:00pm Interview: Ono, Street Fighter X Tekken
5:00pm - 7:00pm Streaming of games and show floor.

SUN, JULY 249:30 AM-5:00 PM
11:00am - 1:00pm Live Tournament
3:00pm - 4:30pm Live Tournament
4:30pm - 5:00pm End of show, goodbyes.

چت روم بازی سنتر مقدم شما میهمانان محترم را گرامی میدارد.:x
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=42991

آخرین ویرایش:
لطفا همه بخونند:
خدا کنه که یک خبری از رزیدنت اویل 6 بشه.البته فکر می کنم که اون رو در جشنواره های مهم تری مثل E3 نمایش بدن نه توی این جشنواره!
در ضمن حمید جان!من یادم نمیاد که جایی گفته باشم کلیر توی رزیدنت اویل 1 حضور داشته!خوب معلومه که اولین حضور کلیر در رزیدنت اویل 2 بوده.من فقط گفتم که کلیر در هر دو تا داستان حضور داشته.داستان اول فقط منحصر به رزیدنت اویل 1 نیست.کلا رزیدنت اویل 2 تا خط داستنی داره.یکیش از واقعه ی عمارت شروع میشه و شامل رزیدنت اویل های 1،3،کد ورونیکا،زیرو،ماجراهای آمبرلا و 5 میشه اون یکی هم از واقعه ی راکون سیتی شروع میشه و شامل رزیدنت اویل های 2،کد ورونیکا،4،دیجنریشن،دارک ساید و احتمالا 6 میشه.کد ورونیکا هم محل اتصال این 2 داستان است.یعنی ما از طرفی سرگذشت کلیر رو داریم و از طرفی هم سرگذشت کریس و وسکر رو.من به خاطر کد ورونیکا میگم که کلیر در هر دو تا داستان حضور داره نه به خاطر رزیدنت اویل 1.چون کلیر در رزیدنت اویل 2 میاد ماجرای واقعه ی عمارت رو ادامه میده و تا کد ورونیکا پیش می بره.در کد ورونیکا هم به طور کامل وارد ماجرای کریس و وسکر میشه و حتی باعث میشه که کریس دوباره با وسکر ملاقات کنه و داستانشون ادامه پیدا کنه.به علاوه کلیر هم با کریس رابطه داشته و هم با لیون.یعنی در هر دو طرف داستان حضور داشته.کلا تنها کسی که این 2 تا داستان رو به هم ربط میده کلیره!
این لیستی از شخصیت های هر 2 داستان به ترتیب اهمیت نقش است.البته شخصیت های داستان ساز رو لحاظ نکردم.

داستان اول:
1-کریس ردفیلد-
2-جیل والنتاین-
3-ربکا چیمبرز-
4-بری برتون-
5-بیلی کوئن-
6-شوا آلومار-
7-کارلوس الیورا-
8-جاش استون-
و....

داستان دوم:
1-کلیر ردفیلد-
2-لیون اسکات کندی-
3-ایدا ونگ-
4-جک کراوزر-
5-شری بیرکن-
6-استیو بورنساید-
و....

همونطور که ملاحظه کردید،کلیر علاوه بر اینکه در هر 2 داستان دخیله،در داستان دوم نقش اوله.در حالی که جیل در داستان خودش نقش دومه.برای همین میگم جیل زیر مجموعه ی کریس است.چون هر جا که جیل بوده،داستان در اصل سر کریس بوده (به جز RE3).در رزیدنت اویل 1 خط اصلی داستان با کریسه و اون از هویت اصلی آمبرلا و وسکر پرده برمی داره.(در حالی که در رزیدنت اویل 2 کلیر و لیون هر کدوم داستان مجزایی داشتند و اونجوری نبود که فقط سناریوی یکی از شخصیت ها درست باشه.) رزیدنت اویل 3 هم که ربطی به ماجرای واقعه ی عمارت و مبارزه با وسکر نداره.چون اون موقع هنوز وسکر رو زنده نکرده بودن.کلا رزیدنت اویل 3 بیشتر به خاطر گیم پلی ساخته شد و به خاطر اینکه برای سری یک قسمت سومی بسازن.وگرنه برخاتف قسمت های دیگه نه ویروس جدیدی در اون معرفی شد و نه با هیچ کدوم از بنیانگذاران آمبرلا آشنا شدیم.(در حالی که نقش کلیر کد ورونیکا خیلی مهم تر بود و حتی باعث شد که کریس از زنده بودن وسکر مطلع بشه.تازه با خاندان آشفورد هم آشنا شدیم.کلا کد ورونیکا به خاطر داستان ساخته شد.) در ماجراهای آمبرلا هم همیشه طرف حساب وسکر،کریس بوده و فقط از اون نام می بره.مثلا میگه:من از یک دوست قدیمی (کریس) برای نابود کردن یک دشمن مشترک (آمبرلا) استفاده می کنم!یا میگه:کریس و چند نفر دیگر وارد عمارت شدند! رزیدنت اویل 5 هم که کلا سر کریس بوده و تمام داستان رو کریس پیش می بره و تمام شخصیت های منفی و حتی خود وسکر رو هم کریس می کشه و جیل بیشتر برای جذابیت بیشتر داستان بوده.حتی در سناریویی که بعدا برای جیل ساختند (که با جاش همراه بود) هم هیچ اتفاق خاصی نمیفته و هیچ کار مهمی نمی کنه.فقط ماجینی های سر راهش رو می کشه!گیر آوردن هلیکوپتر هم کار جاش و دوستش دوگ بود.(در حالی که اگه کلیر در RE6 باشه،شخصیت اصلی بازی است و همه ی شخصیت های منفی رو هم خودش می کشه.حالا ببینید.) همونطور که ملاحظه کردید،داستان همیشه سر کریس و وسکر بوده و جیل در این خط داستانی بیشتر نقش مکمل رو داره.حتی با تموم شدن نقش کریس در رزیدنت اویل 5،نقش جیل هم تموم شد.چون خود جیل هم بخشی از سرگذشت کریس محسوب میشه.در حالی که درسته که کلیر به خاطر کریس وارد داستان شده،ولی داستان مستقلی رو روایت می کنه و راهش از کریس جدا بوده.یعنی اونجوری نبوده که مثل جیل همیشه همراه کریس باشه و با تموم شدن نقش کریس،نقشش تموم بشه.در کل کریس یک داستان رو دنبال می کنه (که جیل هم جزو همون داستان است) و کلیر هم یک داستان جداگانه رو دنبال می کنه.در رزیدنت اویل 6 هم اگه کلیر باشه،باز هم سرگذشت خودش رو دنبال می کنه و مثل جیل نیست که داستانش با کریس گره خورده باشه و حتی الآن هم که نقش کریس تموم شده،نقش کلیر ادامه داره.چون برخلاف جیل داستانش مستقل از کریس است.بنابراین اگه قرار باشه ما نقش اول هر 2 تا داستان رو حساب کنیم،میشه کریس و کلیر.جیل نقش دوم داستان اول و لیون هم نقش دوم داستان دوم هستند.یعنی نقش کلیر در داستان دوم معادل نقش کریس است در داستان اول.جیل و لیون هم هر کدوم نقش دوم داستان خودشون هستند.البته جیل از لیون مهم تره.همونطور که کریس از کلیر مهم تره.گرفتین چی شد؟در ضمن خداییش من چند روز فکر و تجزیه و تحلیل کردم تا به این نتیجه رسیدم و همینجوری از روی باد معده نگفتم! (البته ببخشید ها!)
من آنچه شرط بلاغ بود با شما گفتم.تو خواه پند گیر و خواه ملال!یک نگاهی هم به لینک زیر بیندازید:

http://www.residentevil.ir/index.php?topic=1558.0

لطفا همه بخونند:
خدا کنه که یک خبری از رزیدنت اویل 6 بشه.البته فکر می کنم که اون رو در جشنواره های مهم تری مثل E3 نمایش بدن نه توی این جشنواره!
در ضمن حمید جان!من یادم نمیاد که جایی گفته باشم کلیر توی رزیدنت اویل 1 حضور داشته!خوب معلومه که اولین حضور کلیر در رزیدنت اویل 2 بوده.من فقط گفتم که کلیر در هر دو تا داستان حضور داشته.داستان اول فقط منحصر به رزیدنت اویل 1 نیست.کلا رزیدنت اویل 2 تا خط داستنی داره.یکیش از واقعه ی عمارت شروع میشه و شامل رزیدنت اویل های 1،3،کد ورونیکا،زیرو،ماجراهای آمبرلا و 5 میشه اون یکی هم از واقعه ی راکون سیتی شروع میشه و شامل رزیدنت اویل های 2،کد ورونیکا،4،دیجنریشن،دارک ساید و احتمالا 6 میشه.کد ورونیکا هم محل اتصال این 2 داستان است.یعنی ما از طرفی سرگذشت کلیر رو داریم و از طرفی هم سرگذشت کریس و وسکر رو.من به خاطر کد ورونیکا میگم که کلیر در هر دو تا داستان حضور داره نه به خاطر رزیدنت اویل 1.چون کلیر در رزیدنت اویل 2 میاد ماجرای واقعه ی عمارت رو ادامه میده و تا کد ورونیکا پیش می بره.در کد ورونیکا هم به طور کامل وارد ماجرای کریس و وسکر میشه و حتی باعث میشه که کریس دوباره با وسکر ملاقات کنه و داستانشون ادامه پیدا کنه.به علاوه کلیر هم با کریس رابطه داشته و هم با لیون.یعنی در هر دو طرف داستان حضور داشته.کلا تنها کسی که این 2 تا داستان رو به هم ربط میده کلیره!
این لیستی از شخصیت های هر 2 داستان به ترتیب اهمیت نقش است.البته شخصیت های داستان ساز رو لحاظ نکردم.

داستان اول:
1-کریس ردفیلد-
2-جیل والنتاین-
3-ربکا چیمبرز-
4-بری برتون-
5-بیلی کوئن-
6-شوا آلومار-
7-کارلوس الیورا-
8-جاش استون-
و....

داستان دوم:
1-کلیر ردفیلد-
2-لیون اسکات کندی-
3-ایدا ونگ-
4-جک کراوزر-
5-شری بیرکن-
6-استیو بورنساید-
و....

همونطور که ملاحظه کردید،کلیر علاوه بر اینکه در هر 2 داستان دخیله،در داستان دوم نقش اوله.در حالی که جیل در داستان خودش نقش دومه.برای همین میگم جیل زیر مجموعه ی کریس است.چون هر جا که جیل بوده،داستان در اصل سر کریس بوده (به جز RE3).در رزیدنت اویل 1 خط اصلی داستان با کریسه و اون از هویت اصلی آمبرلا و وسکر پرده برمی داره.(در حالی که در رزیدنت اویل 2 کلیر و لیون هر کدوم داستان مجزایی داشتند و اونجوری نبود که فقط سناریوی یکی از شخصیت ها درست باشه.) رزیدنت اویل 3 هم که ربطی به ماجرای واقعه ی عمارت و مبارزه با وسکر نداره.چون اون موقع هنوز وسکر رو زنده نکرده بودن.کلا رزیدنت اویل 3 بیشتر به خاطر گیم پلی ساخته شد و به خاطر اینکه برای سری یک قسمت سومی بسازن.وگرنه برخاتف قسمت های دیگه نه ویروس جدیدی در اون معرفی شد و نه با هیچ کدوم از بنیانگذاران آمبرلا آشنا شدیم.(در حالی که نقش کلیر کد ورونیکا خیلی مهم تر بود و حتی باعث شد که کریس از زنده بودن وسکر مطلع بشه.تازه با خاندان آشفورد هم آشنا شدیم.کلا کد ورونیکا به خاطر داستان ساخته شد.) در ماجراهای آمبرلا هم همیشه طرف حساب وسکر،کریس بوده و فقط از اون نام می بره.مثلا میگه:من از یک دوست قدیمی (کریس) برای نابود کردن یک دشمن مشترک (آمبرلا) استفاده می کنم!یا میگه:کریس و چند نفر دیگر وارد عمارت شدند! رزیدنت اویل 5 هم که کلا سر کریس بوده و تمام داستان رو کریس پیش می بره و تمام شخصیت های منفی و حتی خود وسکر رو هم کریس می کشه و جیل بیشتر برای جذابیت بیشتر داستان بوده.حتی در سناریویی که بعدا برای جیل ساختند (که با جاش همراه بود) هم هیچ اتفاق خاصی نمیفته و هیچ کار مهمی نمی کنه.فقط ماجینی های سر راهش رو می کشه!گیر آوردن هلیکوپتر هم کار جاش و دوستش دوگ بود.(در حالی که اگه کلیر در RE6 باشه،شخصیت اصلی بازی است و همه ی شخصیت های منفی رو هم خودش می کشه.حالا ببینید.) همونطور که ملاحظه کردید،داستان همیشه سر کریس و وسکر بوده و جیل در این خط داستانی بیشتر نقش مکمل رو داره.حتی با تموم شدن نقش کریس در رزیدنت اویل 5،نقش جیل هم تموم شد.چون خود جیل هم بخشی از سرگذشت کریس محسوب میشه.در حالی که درسته که کلیر به خاطر کریس وارد داستان شده،ولی داستان مستقلی رو روایت می کنه و راهش از کریس جدا بوده.یعنی اونجوری نبوده که مثل جیل همیشه همراه کریس باشه و با تموم شدن نقش کریس،نقشش تموم بشه.در کل کریس یک داستان رو دنبال می کنه (که جیل هم جزو همون داستان است) و کلیر هم یک داستان جداگانه رو دنبال می کنه.در رزیدنت اویل 6 هم اگه کلیر باشه،باز هم سرگذشت خودش رو دنبال می کنه و مثل جیل نیست که داستانش با کریس گره خورده باشه و حتی الآن هم که نقش کریس تموم شده،نقش کلیر ادامه داره.چون برخلاف جیل داستانش مستقل از کریس است.بنابراین اگه قرار باشه ما نقش اول هر 2 تا داستان رو حساب کنیم،میشه کریس و کلیر.جیل نقش دوم داستان اول و لیون هم نقش دوم داستان دوم هستند.یعنی نقش کلیر در داستان دوم معادل نقش کریس است در داستان اول.جیل و لیون هم هر کدوم نقش دوم داستان خودشون هستند.البته جیل از لیون مهم تره.همونطور که کریس از کلیر مهم تره.گرفتین چی شد؟در ضمن خداییش من چند روز فکر و تجزیه و تحلیل کردم تا به این نتیجه رسیدم و همینجوری از روی باد معده نگفتم! (البته ببخشید ها!)
من آنچه شرط بلاغ بود با شما گفتم.تو خواه پند گیر و خواه ملال!یک نگاهی هم به لینک زیر بیندازید:

http://www.residentevil.ir/index.php?topic=1558.0

نیما جان من نگفتم که گفتی کلر تو رزیدنت اویل 1 حضور داشته من کی گفتم آخه ؟ :)) فکر کنم قبلا اینطوری نگفته بودی گفته بودی داستان 1 مربوط به رزیدنت اویل 1و3و5 و داستان 2 مربوط به 2 و کد ورونیکا و دارک ساید و احتمالا 6 .حالا بگذریم . رزیدنت اویل 6 ممکنه کلا کرکتر اصلی جدید باشه .بعید میدونم کلر باشه.در مورد اهمیت نقش ها هم آره قهرمان تو داستان اول کرس تو دوم کلر راستی چرا میگی نقش جیل تموم شده و کلر نه هنوز ؟ کلر میخواد چیکار کنه ؟ ویروس جدید ساخته شده ؟ یا شعبه ای از آمبرلا هنوز باقی مونده که کلر میخواد نابودش کنه ؟

اگر بخوان تازه تو E3 رسما معرفیش کنن اونوقت خیلی طول میکشه تا عرضه! خدا کنه زودتر معرفیش کنن!
.................
من دوست دارمClaire شخصیت اصلی RE6 باشه بعد یه جوری Chris هم وسطای بازی بیاد!:d درست مثل Code Veronica X !

نيماجان شماكلا عادته كه فقط حرف خودتوتكراركني،بدون اينكه حرفاي ديگران روبخوني؟!
توچندصفحه قبل گفته بودي كه وسكراصلاقرارنبوده زنده بشه ومن هم توهمون صفحه ازت پرسيدم اگروسكربرنميگشت آياداستان بازي به جايي ميرسيد؟ضمن اينكه اصلاكي ميگه وسكرمرده بوده كه بخوادزنده بشه؟!
نكته بعدي اينكه اشتباهت اينه كه فكرميكني نقش اول كسيه كه داستان روشروع ميكنه!
قبلاهم گفته بودم بهت كه كدورونيكابراي كلرنيست!چرابازهمون حرفاتوتكرارميكني؟
كلرتوداستان هيچ نقشي نداره.فقط دنبال كرسه.اگركلربه جزيره نميومدبازهم كدورونيكاساخته ميشد.چون وسكراونجابود وكرس هم طبيعتاپيداش ميكرد.شخصيت اول كدورونيكاكرسه.چون همه ي زمينه هابراي حضوركرس داره آماده ميشه.آياميتوني منكراين بشي؟آيااگه كرس نميومد،كلرنجات پيداميكرد؟كلري كه توتارحشرات گيركرده بود!
كلرچه كارمهمي انجام داد براي پيشبرد داستان؟به نظرمن اصلادرست نيست كه كلر روباجيل مقايسه كنيم.
مهمترين كاري كه جيل انجام داد اين بودكه جلوي نابودي استارز روگرفت!نميسيس اسلحه ايي بودكه براي نابودي استارزطراحي شده بودو جيل اين پروژه روازبين برد.پس اويل3فقط گيم پلي نبود!دليل ديگه هم اينه كه اويل3شماره داره!كلااين رسمه كه بازيهايي كه شماره دارن جزوخط اصلي داستانن و بازيهاي عنوان دارهستن كه ميتونن حاشيه ايي باشن!مثل اوت برك!
كلراصلاتوخط اصلي قرارنميگيره.چون هدفش شخصيه.اون فقط دنبال كرسه.اماجيل خيلي به پيشبردداستان كمك كرد.تحقيقات زيادي روي شركت ها،اهدافشون وتوليداتشون انجام داد.
قصدمن اين نيست كه بگم كي بهتره،فقط خواستم بگم خيلي درموردكلر داري اغراق ميكني.اگه كلرحذف بشه هيچ اتفاقي نميوفته!چون هيچ طرف تحقيقات به كلروابسته نيست!

• Like
Reactions: hmd2009

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or