بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

مرسي حميدجان،ولي فكرنكنم هنوزاومده باشه،چون عكس فيس بوك رزيدنت اويله وروشم نوشته كامينگ سون!(البته اونجابه انگليسي نوشته!)بعدم اينكه عنوان كدورونيكاهم توعكسش بود.

خواهش میکنم محمد جان .چرا اومده اگه دقت کنی بالاش نوشته avalible و coming soon واسه 4 تای پایینی هست.تاریخ ریلیزشم 28 june بود اگه اشتباه نکنم.

توی این لینک ها بری تاریخشو میبینی
1
2
3
به نظرتون ممکنه اتفاقی بیوفته و کپکام و بازی ساز ها بخوان نسخه کلاسیکی بیرون بدن؟ مثلا یه جورایی شبیه dead nation باشه ولی نه به اون صورت که از فاصله خیلی دور یه چیزی بین کلاسیک قدیمی و این بازی ؟ من خودم نظرم اینه که الان اومدن بازی های شاخ رو به صورت پک 2-3 تایی با رزولوشن hd میدن بیرون و احتمالا همچین چیزی درمورد این بازی هم اتفاق بیوفته که نسخه های قبلی به تصویر hd روانه بازار بشن
راستی یه خبر بدم نشریه دنیای بازی رو که یادتون هست گفته بودم کتاب های اویل رو داره ترجمه میکنه و تو مجلش چاپ میکنه جلد اول کتاب رو چاپ کرده و به صورت یک کتاب بیرون داده نوشته هم خرید پستی داریم هم میتونید برید از دکه ها بخرید من توصیه میکنم هر جور شده تهیش کنید و بخونید هم به درد کلکسیون کردن میخوره چون 6 جلده و هم رزیدنت اویله دیگه:d

به نظرتون ممکنه اتفاقی بیوفته و کپکام و بازی ساز ها بخوان نسخه کلاسیکی بیرون بدن؟ مثلا یه جورایی شبیه dead nation باشه ولی نه به اون صورت که از فاصله خیلی دور یه چیزی بین کلاسیک قدیمی و این بازی ؟ من خودم نظرم اینه که الان اومدن بازی های شاخ رو به صورت پک 2-3 تایی با رزولوشن hd میدن بیرون و احتمالا همچین چیزی درمورد این بازی هم اتفاق بیوفته که نسخه های قبلی به تصویر hd روانه بازار بشن
خدا از دهنت بشنوه!:d

توی این لینک ها بری تاریخشو میبینی
1
2
3
راستی یه خبر بدم نشریه دنیای بازی رو که یادتون هست گفته بودم کتاب های اویل رو داره ترجمه میکنه و تو مجلش چاپ میکنه جلد اول کتاب رو چاپ کرده و به صورت یک کتاب بیرون داده نوشته هم خرید پستی داریم هم میتونید برید از دکه ها بخرید من توصیه میکنم هر جور شده تهیش کنید و بخونید هم به درد کلکسیون کردن میخوره چون 6 جلده و هم رزیدنت اویله دیگه:d

درسته همون 28 june که گفتم هست. خب احتمالا این کتاب هارو میخرم چون مجله نیما در اختیار ما قرار نمیگیره و میره تو مجله بازی رایانه پس احتمالا زمان اخرین قسمتش میفته وقتی نوه هام به دنیا بیان . lol جلد اول کتاب رو از کجا میشه تهیه کرد اقا حامد ؟ قیمتش چنده ؟ خب در مورد HD شدن رزیدنت اویل های قدیمی رزیدنت اویل 2 و 3رو HD بدن بیرون خیلی خوبه ولی اگر هم قرار باشه این اتفاق بیفته سال 2013-2012 هست چون فعلا کپکام درگیر رزیدنت اویل 6 و رولیشنز هست اپریشن راکون سیتی رو نمیگم چون اون حداکثر اوایل 2012 میاد .تازه انیمیشن دمنیشن همم هست که اونم خیلی کار میبره پس به این زودیها خبری از HD شدن رزیدنت اویل های دیگه نخواهیم شنید.من مطمعنم کپکام رو رزیدنت اویل 6 خیلی سرمایه گذاری میکنه پس تمام تمرکزشو میزاره رو اون .

آخرین ویرایش:
من دیگه در این مورد باهاتون صحبت نمی کنم.چون واقعا فایده نداره.به جیل هم کاری ندارم.اصلا قبول دارم که اون از کلیر مهم تره.فقط به مورد از پست هایی که جناب Alfishini و حمید جان دادند اشاره کنم.

قابل توجه جناب Alfishini:
1-جناب Alfishini!واقعا از شما بیشتر از این انتظار داشتم.
اولا که وسکر در رزیدنت اویل 1 توسط تایرنت 002 کشته شد و تا زمان کد ورونیکا هم هیچ نشانه ای از اینکه زنده باشه وجود نداشت.چون اصلا قرار نبود زنده بشه.
دوما که کد ورونیکا کلا به خاطر کلیر ساخته شد.به نظرت بعد از وقایع رزیدنت اویل 1 و 2 و 3 ادامه دادن سرگذشت وسکر ضروری تر بود یا کلیر؟خوب مسلما کلیر.چون وسکر کلا مرده بود و نیازی هم نبود که 100 درصد زنده بشه.ولی کلیر اومده بود دنبال برادرش و در RE2 هم برادرش روپیدا نکرد.حتی در یکی از اپیلوگ های RE3 که بعد از تموم کردن بازی در حالت سخت باز میشن،نوشته که کلیر،لیون و شری رو ترک می کنه و میره دنبال کریس.حالا به نظر شما میشد این داستان رو نادیده گرفت؟کلا مهم ترین داستانی که بعد از رزیدنت اویل 3 باید ادامه پیدا می کرد،سرگذشت کلیر بود.طرح اولیه ی کد ورونیکا هم ادامه ی نقش کلیر بود.وسکر در درجه ی دوم وارد بازی شد.
سوما واقعا به نظرت اگه کلیر نبود،کریس باز هم به جزیره ی راکفورت میومد و با وسکر روبرو میشد؟چطوری؟کریس بعد از وقایع رزیدنت اویل 1 کلا فکر می کرد که وسکر مرده.در کد ورونیکا هم فقط و فقط به خاطر نجات کلیر به جزیره ی راکفورت اومد و کاملا اتفاقی با وسکر روبرو شد.اگه کلیر نبود،کریس اصلا دلیلی نداشت که به جزیره ی راکفورت بیاد.کریس داشت توی پاریس به کارش رسیدگی می کرد که لیون بهش خبر میده که کلیر توی جزیره ی راکفورت گیر افتاده و....کریس حتی از وجود همچین جزیره ای هم خبر نداشت و کلیر مختصات جزیره رو به لیون ایمیل می کنه!
چهارما با این توصیفات شما باز هم معتقدید که اگه کلیر نباشه،هیچ خللی در داستان ایجاد نمیشه؟دوست عزیزم!اگه کلیر نبود که کریس تا 100 سال سیاه هم نمی فهمید که وسکر زنده است و همون خط اصلی داستان که شما میگی هم اصلا ادامه پیدا نمی کرد!به نظرت اگه کریس نمی فهمید وسکر زنده است،باز هم داستان ماجراهای آمبرلا و رزیدنت اویل 5 به وجود میومدند؟به عبارت دیگه اگه کلیر نبود،اصلا داستان ادامه پیدا نمی کرد.(واقعا بدون اغراق گفتم.) بعدش هم کلیر 2 تا از ارکان مهم آمبرلا یعنی ویلیام بیرکن و خاندان آشفورد رو نابود کرد و بعد از کریس و جیل مهم ترین نقش را در نابودی آمبرلا ایفا کرد.(البته اولی رو با کمک لیون و دومی رو با کمک کریس!) من قبول دارم که کلیر به خاطر یک هدف شخصی وارد داستان شد.ولی نمیشه فقط به این دلیل تاثیر چشم گیری که در داستان داشته رو انکار کرد!چون خیلی وقت ها افرادی به طور کاملا ناخواسته پاشون به ماجرایی کشیده میشه و کارهایی می کنند که حتی فکرش رو هم نمی کردند!یادتون باشه که همیشه کوچکترین افراد می تونن بزرگترین کارها رو انجام بدن!
در ضمن من وقتی که حرفی رو می زنم،مطمئن باش که اول مدت ها روش فکر می کنم و حتی برای تجزیه و تحلیل بهترز،افکارم رو روی کاغد می نویسنم.چون این مسائل برام خیلی اهمیت دارند.مثل همین قضیه ی مقایسه ی جیل و کلیر.البته دیگه برام مهم نیست که کسی حرفم رو قبول می کنه یا نه!

قابل توجه حمید خان:
حمید جان!نقش کریس و جیل از واقعه ی عمارت شروع شد و با مرگ وسکر هم کلا پرونده ی این داستان تموم شد.رولیشن هم یک داستان مکمله که مربوط به قبل از داستان رزیدنت اویل 5 میشه.ولی سرگذشت شری (و احتمالا استیو) هنوز مجهوله و شکی نیست که در رزیدنت اویل 6 به اونا پرداخته میشه و شری و استیو هم 100 درصد بخشی از سرگذشت کلیر هستند.یعنی اگه قرار باشه شری و استیو به داستان برگردن،شخصیت اصلی بازی باید کلیر باشه.همونطور که هر جا ایدا و کراوزر باشن،شخصیت اصلی داستان لیون است.بعدش هم تا وقتی که داستان های مجهول فعلی مثل سرنوشت:شری،استیو،الکس،ایدا،بیلی،نیکلای،هانک،سازمان و....به طور کامل تموم نشن،مطمئن باش که از شخصیت اصلی جدید خبری نیست!
بعدش هم اون کتاب ها هیچ ربطی به تاریخچه ی من ندارند.تاریخچه ی من اومده در 200 صفحه کل داستان رزیدنت اویل رو با تمام جزئیات بیان کرده.ولی اون کتاب ها مورد تایید کپکام نیستند و داستان های ساخته ی ساخته ی ذهن یک نویسنده هستند که به هیچ عنوان هم جزو داستان رسمی رزیدنت اویل محسوب نمیشن.یعنی مثل فیلم ها هستند که فقط از نام چند تا از شخصیت ها و هیولاهای رزیدنت اویل استفاده کردن.البته خیلی به داستان بازی ها شبیه هستند.ولی در کل رسمیت ندارند.چون در بعضی از قسمت ها کلا داستان رو دستکاری کرده!اگه اوتا رو بخری،پولت رو ریختی توی چاه!
اون نامه ی شینجی هم تقلبی بود!امیر 110 (لعنته الله علیه) اونا رو از خودش درآورده بود و من رو مسخره کرده بود!خدا ازش نگذره!

آخرین ویرایش:
در ضمن حمید خان!چرا اسم کلیر رو در بین شخصیت هایی که برای مرسناریس نوشتی ننوشته بودی؟ناسلامتی کلیر اول از همه در بازی معرفی شد!

یادم رفت نیما جان ببخشید.ویرایش شد.در مورد کتاب من فکر کنم منظورش کتاب های رزیدنت ارشیو هست ها چون گفت 6 تا هست .

خب پس یه کاری کن نیما جان دیگه دوستات مهمترند یا مجله بازی رایانه :d

آخرین ویرایش:
نه حمید جان!آرشیو کلا دو جلده!تازه به فارسی هم ترجمه نشده.رمان ها 6 جلد هستند!اصلا نخر.
راستی!تو پست قبلی من رو نخوندی؟یک نظری چیزی! :d دوباره پست رو بخون.یک چیزایی بهش اضافه کردم.
در ضمن!من سعی می کنم که دیگه این جور مسائل رو در تاپیک مطرح نکنم.چون سطح اطلاعات بعضی از بچه ها اینجا خیلی پایینه.به طوری که من هنوز باید بگم که وسکر در رزیدنت اویل 1 مرد یا چرا نقش کلیر تموم نشده!یا اینکه باید کلیر رو با لیون مقایسه کنم و درباره ی اینکه چرا کد ورونیکا به خاطر کلیر ساخته شد صحبت کنم!در حالی که من 4 سال پیش درباره ی این چیزا بحث می کردم و الآن دیگه فکر کردن به این چیزا برام خنده داره!جالبه که هنوز بعضی ها همینا رو هم قبول ندارند! :d

آخرین ویرایش:
نه حمید جان!آرشیو کلا دو جلده!تازه به فارسی هم ترجمه نشده.رمان ها 6 جلد هستند!اصلا نخر.
واقعا از شما دیگه انتظار نمیرفت نیما خان این چه حرفیه زدی؟ خریدن و نخریدن اون کتاب رو نه من و نه شما نباید دیکته کنیم برای کسی
انگار نمیخوای این بحث رو کنار بزاری و هی میای با پست های طولانی و پشت سر هم کش میدیش اصلا برای من و خیلی ها شاید مهم نباشه کی چرا و چطور از اون یکی مهم تره چون این داستانه که مهم بودن یه کاراکتر رو به معرض نمایش میزاره نه عقاید فردی
ماشاالله شما هم که نه تاریخچت به دست ما میرسه نه مطالب بدرد بخورت بعد میای میگی کتاب رو نخرید که این جملت هم فقط میتونه یه دلیل داشته باشه و اون هم اطلاع نداشتن از مطالب اون کتابه وگرنه من خودم 4 جلدشو (انگلیسی) خوندم و خیلی از سوالام در مورد داستان و تاریخ اویل جواب داده شده
پس خواهشن نه من نه شما و نه دیگران نباید برای کسی مشخص کنیم که چه کاری رو انجام بدن و یا ندن

آخرین ویرایش:
=نیما ردفیلد;1506254]بفرمایید.این هم یک کلیپ بسیار زیبا از کریس ردفیلد تقدیم به دوست خوبم Alfishini:

http://www.residentevil.ir/index.ph...22918a&topic=1445.msg13924;topicseen#msg13924

کلیپ های دیگه ای هم هست.البته اول باید ثبت نام کنید.
خیلی خوب بود دستت درد نکنه
ببین من خیلی وقته نرفتم تو این سایت.مطلب جدیدی گذاشتن یا نه همون مطلبا با همون ادم ها هستن؟
البته میدونم برا من نبود ولی مر30:d
انگار نمیخوای این بحث رو کنار بزاری و هی میای با پست های طولانی و پشت سر هم کش میدیش اصلا برای من و خیلی ها شاید مهم نباشه کی چرا و چطور از اون یکی مهم تره چون این داستانه که مهم بودن یه کاراکتر رو به معرض نمایش میزاره نه عقاید فردی
اره والله تا میایم تمومش کنیم این نیما میاد فندک میگیره زیرش:d
ولی جدا بهتره تمومش کنیم تا رومون بیشتر تو روی هم باز نشده(خودمو میگم هاااااااا)

آخرین ویرایش:
>:d<
میگم خوبه افشین گفت تاپیکو زیاد نبرین جلو که منم برسم! از اون موقع هزاران پست داده شد!:))
آقایون اعتراف میکنم که این آتیشو من راه انداختم! با اولین پستم پس از چند سال که توش گفتم:
راستی! به نظرم لیان از کلیر مهمتر هست..!:d
بنابراین من مهم ترین نقشو در بلوای اخیر داشتم..تو مایه های وسکر!>:)
خب دیگه..منم موافقم بحثو تمومش کنیم>:d<
یک سوال..به نظرتون به غیر از تغییر زاویه دوربین چه عاملی باعث شده رزیدنت اویل ترسناک نباشه؟؟
من فکر میکنم یکی دیگه از دلایلش پیشرفت گرافیکی باشه..
چون وقتی تصاویر پر جزییات نباشه مغز ما خودش حس و فضایی که لازمه به دریافت ما از بازی میده و در واقع خود مغز مارو میترسونه..
هرچه این تصاویر و صداها کاملتر و طبیعی تر میشه ...مغز خودشو کمتر درگیر میکنه و همون چیزی که بهش میرسه رو دست نخورده نگه میداره و به عنوان واقعیت محیط به ما میقبولونه..
یعنی هرچی جلوتر بریم و گرافیک پیشرفت کنه...میشه مثل این همه فیلمای ترسناکی که میبینیم و خوابمون میگیره...!
نمونه بارزش..فیلم رزیدنت اویل رو مقایسه کنید با بازیهای اولیه...نمسیس اویل 3 کجا و نمسیس تو فیلم کجا؟؟:(
دقت کنید هرکس با درک مخصوص به خودش از شماره های اولیه اویل خیلی بیشتر ترسیده تا جدیدتر ها..
درسته.. زاویه دوربین..کارگردانی بد..به سمت شوتر بردن بازی...همه اینا موثر بوده..
ولی من فکر میکنم گرافیک بالا در این کاهش ترس و اضطراب به شدت مقصر بوده...
فقط خیلی نگرانم از اینکه تونسته باشم منظورمو دقیق رسونده باشم...! :|

راستی!تو پست قبلی من رو نخوندی؟یک نظری چیزی! :d دوباره پست رو بخون.یک چیزایی بهش اضافه کردم.
در ضمن!من سعی می کنم که دیگه این جور مسائل رو در تاپیک مطرح نکنم.چون سطح اطلاعات بعضی از بچه ها اینجا خیلی پایینه.به طوری که من هنوز باید بگم که وسکر در رزیدنت اویل 1 مرد یا چرا نقش کلیر تموم نشده!یا اینکه باید کلیر رو با لیون مقایسه کنم و درباره ی اینکه چرا کد ورونیکا به خاطر کلیر ساخته شد صحبت کنم!در حالی که من 4 سال پیش درباره ی این چیزا بحث می کردم و الآن دیگه فکر کردن به این چیزا برام خنده داره!جالبه که هنوز بعضی ها همینا رو هم قبول ندارند! :d

چرا خوندم .خب در مورد رزیدنت اویل 6 نمیتونم حرفی بزنم البته تو نظر سنجی خیلی ها پیش بینی کردن که کلر باشه در مورد کتاب هم نیما جان من رزیدنت اویل آرشیو رو نخوندم ولی رمان هارو به انگلیسی دارم .فکر کردم رزیدنت اویل آرشیو رو تر جمه کردن.اگه تاریخچه رو میدادی به ما الان این بحث ها رو نداشتیم خدا بگم این احد رو چیکارش نکنه :d

cxnf1oyynnqnria503mu.jpg

• Like
Reactions: {The Phenom}
>:d<

آقایون اعتراف میکنم که این آتیشو من راه انداختم! با اولین پستم پس از چند سال که توش گفتم:
راستی! به نظرم لیان از کلیر مهمتر هست..!:d
بنابراین من مهم ترین نقشو در بلوای اخیر داشتم..تو مایه های وسکر!>:)
خب دیگه..منم موافقم بحثو تمومش کنیم>:d<
یک سوال..به نظرتون به غیر از تغییر زاویه دوربین چه عاملی باعث شده رزیدنت اویل ترسناک نباشه؟؟
چون وقتی تصاویر پر جزییات نباشه مغز ما خودش حس و فضایی که لازمه به دریافت ما از بازی میده و در واقع خود مغز مارو میترسونه..
هرچه این تصاویر و صداها کاملتر و طبیعی تر میشه ...مغز خودشو کمتر درگیر میکنه و همون چیزی که بهش میرسه رو دست نخورده نگه میداره و به عنوان واقعیت محیط به ما میقبولونه..
یعنی هرچی جلوتر بریم و گرافیک پیشرفت کنه...میشه مثل این همه فیلمای ترسناکی که میبینیم و خوابمون میگیره...!
نمونه بارزش..فیلم رزیدنت اویل رو مقایسه کنید با بازیهای اولیه...نمسیس اویل 3 کجا و نمسیس تو فیلم کجا؟؟:(
دقت کنید هرکس با درک مخصوص به خودش از شماره های اولیه اویل خیلی بیشتر ترسیده تا جدیدتر ها..
درسته.. زاویه دوربین..کارگردانی بد..به سمت شوتر بردن بازی...همه اینا موثر بوده..
دستت درد نکنه.اقایی کردی.:d
البته به دلایلی بد هم نشد.:>
راستی یه چیزی رو یادت رفت بگی.یه فرقی بین بازی و فیلم هست که باید بهش اشاره بشه.
اونم اینه که تو بازی کنترل کاراکتر دست(البته نه در داستان بلکه در جلو بردن بازی) شماست واینه که شما بیشتر نگران هستید.ولی تو فیلم نه چون فرد توش هیچکارس بنابراین من یکی که سر کاراکتر چی بیاد میزارم به عهده نویسنده(البته کاری هم ازم بر نمیاد).
دقت کنید هرکس با درک مخصوص به خودش از شماره های اولیه اویل خیلی بیشتر ترسیده تا جدیدتر ها.
یه کم راجع به این جمله بیشتر توضیح بدی ممنون میشم:)

Actionتر شدن بازی نسبت به قبل! وفور خشاب! روز روشن! از بین رفتن معما ها و پازل ها تو RE5 که تو شماره های قبل به نظرم برای ایجاد حس ترس خیلی مهم بود!
گرافیک هم به نظرم اصلا ربطی نداره! چون Lost In Nightmares تا حد خیلی زیادی از نظر اتمسفر و ترس مثل شماره های قبل هست.
راجع به Nemesis توی فیلم هم هیچی نگیم بهتره! توی بازی وقتی که زاویه ی دوربین تغییر میکرد و یهو صدای باز کردن در و STARS گفتن Nemesis و صدای پاهاش میومد ادم سکته میکرد! نه مثل فیلم که من اخراش دلم براش سوخته بود!:d

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or