بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

اول ازحميد تشكركنم به خاطراطلاعات مفيدي كه راجع به بازي مزدورها دادبهم.
وهمينطورتشكرازداداش نيماكه بهم جاييزه داد!
واما:نيماجان من اطلاعاتم ضعيف نيست،ماتوخاطرات وسكردرمورد اون صحنه كه ازتايرانت ضربه ميخوره داريم كه ميگه به خاطردارويي كه به خودش تزريق كرده بوده بايداين اتفاق براش ميوفتاده وحتي ميگه كه دماي بدنش تاحدمرگ پايين مياد.دقت كن تاحدمرگ.نه خودمرگ.اين يعني كه سيستم بدن وسكرريست ميشه تاويروس توبدنش فعال بشه.دقت كن كه ريست باشات دان خيلي فرق داره!اگرسيستم مغزي وقلبي وسكرازكار ميوفتاداون ويروس ديگه نميتونست فعال بشه و وسكررو رويين تن كنه.وسكرداوطلبانه خودشوتواين موقعيت قراردادتافناناپذيرباشه.اين چيزيه كه خودشماهم به عنوان ترجمه توهمين تاپيك گذاشتي.
دليل بعدي هم اينكه اگروسكرواقعاميمرد همه چيزباهاش دفن ميشد!اينوميشه منكرشد؟وسكرواقعادراون زمان مديريت ميكرد.
من هيچ وقت منكرنقش پررنگ كلر نبودم وبعدكرس اونوقبول دارم.خودت تواينو خوب ميدوني.امانظرمن اينه كه اهميت شخصيت هابه تاثيرشون روي تحقيقات وپروژه هاست.
درآخرهم ازبچه هايي كه ازاين بحث خسته شدن عذرميخوام امايه جاهايي هست كه آدم اگه حرف نزنه حناق ميشه توگلوش!بايدازحرفش دفاع كنه!

راجع به ترسناك بودن بازي:اول ازهمه چيزايي كه بازي رومسخره كردميگم!مرحله ايي كردن بازي،جمع كردن پول براي خريدوآپ گريدكردن سلاح ها،لوح هاي آبي كه بايدپيداكني وجاييزه بگيري!
نبودن صندوق وبحث جاي نگهداري وسايل وداروها هنگام حركت،وجودهمراه دربازي.
ايناتونظرمن بود.اگه چيزي رويادم رفته شمااضافه كنيد.
وامادلايلي كه ميگم اويل1تكرارنميشه:
تواويل1اول ازهمه موسيقي وصداپردازي وبعدش نورپردازي بازي هستن كه شماروسرجاتون ميخكوب ميكنه.تناسب نوروصداخيلي مهمه.
به عنوان مثال شماوقتي واردباغ ميشيدباصداي زوزه ي گرگها وجيرجيركهاموبه تنتون سيخ ميشه!اين يعني فضاسازي.فضاسازي خيلي مهمه.چيزي كه ماتوشماره هاي بعدي خيلي ضعيفترميبينيمش.
نكته ي بعدي اينكه تواويل1شمامجبوري يه جاهايي ازدست زامبي هاوهانترها ياسگ هافراركني!اينجوري نيست كه مثل مردوايسي وهمه روبكشي!يعني ميدوني كه كاراكترت بروسلي نيست!بايدحساب مهماتتونگه داري!چيزي كه تواويل4و5اصلاحسات كتاب نداره وتازه بسته به نوع نيازت بهت مهمات ميده!يعني اگه ازشات گان استفاده ميكني زامبي هاكه ميميرن بيشترتيرشات گان بهت ميدن!اينم ازهوش مصنوعي!
تواويل هاي كلاسيك موجودات باخون ريزي ميميرن اماتو اويل هاي جديدوجوون پسند!موجودتانتركه نميميره!
مهمترين دليلي كه اويل1روترسناكترودست نيافتني ترميكنه نشونه گيري بازي هست.چيزي كه شمارومجبورميكنه كه 6دنگ حواستوبه بازي بدي وسرعت ومهارتتوزيادكني.
دقيقابه خاطرهمينه كه خيليابااويل2،اويل بازشدن وخيلياكه الان عشق اويل دارن اصلا اويل1رونديدن يابازي نكردن.

راجع به ترسناك بودن بازي:اول ازهمه چيزايي كه بازي رومسخره كردميگم!مرحله ايي كردن بازي،جمع كردن پول براي خريدوآپ گريدكردن سلاح ها،لوح هاي آبي كه بايدپيداكني وجاييزه بگيري!
تواويل1اول ازهمه موسيقي وصداپردازي وبعدش نورپردازي بازي هستن كه شماروسرجاتون ميخكوب ميكنه.تناسب نوروصداخيلي مهمه.
به عنوان مثال شماوقتي واردباغ ميشيدباصداي زوزه ي گرگها وجيرجيركهاموبه تنتون سيخ ميشه!اين يعني فضاسازي.فضاسازي خيلي مهمه.چيزي كه ماتوشماره هاي بعدي خيلي ضعيفترميبينيمش.
نكته ي بعدي اينكه تواويل1شمامجبوري يه جاهايي ازدست زامبي هاوهانترها ياسگ هافراركني!اينجوري نيست كه مثل مردوايسي وهمه روبكشي!يعني ميدوني كه كاراكترت بروسلي نيست!بايدحساب مهماتتونگه داري!چيزي كه تواويل4و5اصلاحسات كتاب نداره وتازه بسته به نوع نيازت بهت مهمات ميده!يعني اگه ازشات گان استفاده ميكني زامبي هاكه ميميرن بيشترتيرشات گان بهت ميدن!اينم ازهوش مصنوعي!
تواويل هاي كلاسيك موجودات باخون ريزي ميميرن اماتو اويل هاي جديدوجوون پسند!موجودتانتركه نميميره!
مهمترين دليلي كه اويل1روترسناكترودست نيافتني ترميكنه نشونه گيري بازي هست.چيزي كه شمارومجبورميكنه كه 6دنگ حواستوبه بازي بدي وسرعت ومهارتتوزيادكني.
دقيقابه خاطرهمينه كه خيليابااويل2،اويل بازشدن وخيلياكه الان عشق اويل دارن اصلا اويل1رونديدن يابازي نكردن.
حرفات کاملا درسته من خودم شخصن اویل 1 و2 رو بازی نکردم ولی از نسخه 3 به بعد رو کاملا تمام کردم .اویل 3 با یه داستان خوب شروع میشه برعکس اویل5 در اویل 3 شخصیت ها خوب هستند ولی مشکل سیو پیدا میکردی ولی به هر حال ترس رو کاملا انتقال میداد اویل 4هم داستان خوبی داشت وهمینطور نشونه گیری خوب ولی اویل 5 کاملا بجز گرافیک ودونفره بودنش افتضا ازآب در اومد وکاملا اکشن بود

حرفات کاملا درسته من خودم شخصن اویل 1 و2 رو بازی نکردم ولی از نسخه 3 به بعد رو کاملا تمام کردم .اویل 3 با یه داستان خوب شروع میشه برعکس اویل5 در اویل 3 شخصیت ها خوب هستند ولی مشکل سیو پیدا میکردی ولی به هر حال ترس رو کاملا انتقال میداد اویل 4هم داستان خوبی داشت وهمینطور نشونه گیری خوب ولی اویل 5 کاملا بجز گرافیک ودونفره بودنش افتضا ازآب در اومد وکاملا اکشن بود

حتمااويل1روتوي پلي استيشن بازي كن!
بااويل1ميفهمي كه چه قدراويل بازي!من خودم هنوزنتونستم زير3ساعت اويل1روتموم كنم تاراكت لنچربي نهايت بگيرم!
تواويل1شمابايدموقع تيراندازي لوله ي اسلحتوبگيري سمت هدفت،واين موقع هانترزدن واقعادردسره!من يكي ازتفريحاتم توكدورونيكا اين بودكه هانترهارو بازوبين روهواميزدم!ولي تواويل1واقعانميشه اينكاروكرد!چون نشونه گيري كاملادستيه!اوج هيجان اونجاست كه شماتوپشت بوم ثانيه هاي آخربازي يه لنچرميگيري وبايدسريع برش داري،سريع بچرخي رو به تايرانتي كه دورت ميدوئه وبزنيش!واگه تعلل كني وقت تموم ميشه!اوج هيجان وضربان قلب100رواينجاميتوني تجربه كني!
نكته ي ديگه ايي كه الان يادم اومداينه كه شماتواويل1همه ي فضاهاروتجربه ميكني.كاخ،باغ،زيرزمين،آزمايشگاه وحتي پشت بوم!وهرقسمت هم حال وهواي خاص خودشو داره وهمشونم مرموزورمزآلودن!

اول ازحميد تشكركنم به خاطراطلاعات مفيدي كه راجع به بازي مزدورها دادبهم.
خواهش میکنم محمد جان.کاری نکردم که. تمام این چیزایی که گفتی رو قبول دارم دقیقا همینا باعث ترسناک شدن رزیدنت اویل شد.البته یه چیزیم هست که ربطی به ترسناکی نداره ولی من خیلی خوشم میاد اونم این که اشیا که باید برداری برق میزنن البته این ایده از بازی تنها در تاریکی گرفته شده ولی واقعا جالب و دیدنی هست.به نکته خوبی اشاره کردی که جونورا و زامبی ها موقعی که بهشون شلیک میکنی یا تیر میزنی خونریزی میکنن حتی جنازشون رو زمین تا یه مدتی میمونه اما تو رزیدنت اویل 4 و 5 اینطوری که بعد از کشتن مثل اب که جوش میاد حباب مبزنه و تبدیل به ایتم تیر یا جون میشه و یه نور سبز یا زرد میزنه ازش بیرون که واقعا مسخرس تو بازی هایی که سبکشون ریل هست و حالت کارتونی نداره این چیزا واقعا مسخره هست شما یه بار دیدی تو بازی اسپلینتر سل یا بازی سایلنت هیل یا بازی هایی که سبکشون کارتونی نیست این حالتا باشه ! این حالت بیشتر تو بازی های زاپنی و غربی کارتونی و امتیازی و بدون داستان هست و اصلا واسه رزیدنت اویل ایده جالبی نبود.شما خیلی خیلی به ندرت و یا شایدم اصلا تو هیچ بازی ریل ترسناکی این جور حالت ها رو نمیبینید نمیدونم شاید شما با من موافق نباشید ببین رزیدنت اویل به جای این که بره به سمت طبیعی تر شدن داره یه یه سمت دیگه میره این حالا یه نمونش بود حالا از حرکات و انجان برخی از کار های عجیب وسکر تو بازی مثل پرش های به طول چندیم متر بصورت فنر وار یا نگه داشتن گلوله ار پی جی تو دستش یا غیب شدن بگذریم تا اینجا که جهش تو یه ژن میتونه باعث همچنین فاجعه ای و بوجود اومدن زامبی ها و موجودات B.O.W ها بشه با توجه به نظریه ژنوم قابل انکار نیست اما اون کارا دیگه واقعا هیچ وقت با هیچ علمی قابل توصیف نیست چرا مگه این که وسکر زیر کفشش فنر داشته باشه.:d من شخصا دوست داشتم رزیدنت اویل هرچی بیشتر به واقعیت نزدیک بشه تا فاصله بگیره حتی تو فیلم های رزیدنت اویل هم میبینیم که الیس قدرت میگیره زمین ترک میخوره و کپی میشه و غیره نمیدونم شاید شما با من تو این مسائل موافق نباشید حالا بگذریم .در مورد نور پردازی و صدا هم که دیگه همه چیو شما گفتید و کم نذاشتی در مورد موسیقی بازی به نظر من بهترین موسیقی تو رزیدنت اویل 2 بود .اهنگ سیو رومش که واقعا محشر بود و همچنین اون اهنگ دلهره اورش وقتی وارد ساختمون پلیس R.P.D میشدیم.مطمعن باشین که این چیزا هیچ وقت تکرار نمیشه وفقط به خاطه شیرین ازش میمونه واقعا جای تاسف داره.:(

آخرین ویرایش:
خواهش میکنم محمد جان.کاری نکردم که. تمام این چیزایی که گفتی رو قبول دارم دقیقا همینا باعث ترسناک شدن رزیدنت اویل شد.البته یه چیزیم هست که ربطی به ترسناکی نداره ولی من خیلی خوشم میاد اونم این که اشیا که باید برداری برق میزنن البته این ایده از بازی تنها در تاریکی گرفته شده ولی واقعا جالب و دیدنی هست.به نکته خوبی اشاره کردی که جونورا و زامبی ها موقعی که بهشون شلیک میکنی یا تیر میزنی خونریزی میکنن حتی جنازشون رو زمین تا یه مدتی میمونه اما تو رزیدنت اویل 4 و 5 اینطوری که بعد از کشتن مثل اب که جوش میاد حباب مبزنه و تبدیل به ایتم تیر یا جون میشه و یه نور سبز یا زرد میزنه ازش بیرون که واقعا مسخرس تو بازی هایی که سبکشون ریل هست و حالت کارتونی نداره این چیزا واقعا مسخره هست شما یه بار دیدی تو بازی اسپلینتر سل یا بازی سایلنت هیل یا بازی هایی که سبکشون کارتونی نیست این حالتا باشه ! این حالت بیشتر تو بازی های زاپنی و غربی کارتونی و امتیازی و بدون داستان هست و اصلا واسه رزیدنت اویل ایده جالبی نبود.شما خیلی خیلی به ندرت و یا شایدم اصلا تو هیچ بازی ریل ترسناکی این جور حالت ها رو نمیبینید نمیدونم شاید شما با من موافق نباشید ببین رزیدنت اویل به جای این که بره به سمت طبیعی تر شدن داره یه یه سمت دیگه میره این حالا یه نمونش بود حالا از حرکات و انجان برخی از کار های عجیب وسکر تو بازی مثل پرش های به طول چندیم متر بصورت فنر وار یا نگه داشتن گلوله ار پی جی تو دستش یا غیب شدن بگذریم تا اینجا که جهش تو یه ژن میتونه باعث همچنین فاجعه ای و بوجود اومدن زامبی ها و موجودات B.O.W ها بشه با توجه به نظریه ژنوم قابل انکار نیست اما اون کارا دیگه واقعا هیچ وقت با هیچ علمی قابل توصیف نیست چرا مگه این که وسکر زیر کفشش فنر داشته باشه.:d من شخصا دوست داشتم رزیدنت اویل هرچی بیشتر به واقعیت نزدیک بشه تا فاصله بگیره حتی تو فیلم های رزیدنت اویل هم میبینیم که الیس قدرت میگیره زمین ترک میخوره و کپی میشه و غیره نمیدونم شاید شما با من تو این مسائل موافق نباشید حالا بگذریم .در مورد نور پردازی و صدا هم که دیگه همه چیو شما گفتید و کم نذاشتی در مورد موسیقی بازی به نظر من بهترین موسیقی تو رزیدنت اویل 2 بود .اهنگ سیو رومش که واقعا محشر بود و همچنین اون اهنگ دلهره اورش وقتی وارد ساختمون پلیس R.P.D میشدیم.مطمعن باشین که این چیزا هیچ وقت تکرار نمیشه وفقط به خاطه شیرین ازش میمونه واقعا جای تاسف داره.:(
کاملا حرفتون تایید میشه از طرف من واقعا به حال و هوای دیگه ای داره نسخه های کلاسیک من خودم اویل 2-3 رو از psn دانلود کردم و اکانتم شارژ بشه یک رو هم میخرم دیروز با داداشم همین بحث رو داشتیم که چی شد اویل به این وضعیت کشیده شد حرفامون رسید به خاطره هایی که از اویل داشتیم یادم نمیره اولین بار که اویل 3 رو رفتم سانتیمتر به سانتیمتر بازی رو کلیک میکردم که نکنه یه چیزی از چشم بیوفته اونوقت میان اشیا رو برق میندازن که مبادا ما یادمون بره برشون داریم قشنگ مشخصه که بازی داره بازیکن رو هل میده و میگه: "بدو بدو تمومش کن یه بازی دیگه منتظرته" واقعا جای تاسف داره همچین چیزایی رو داریم میبینیم و باز جای تاسف بیشتر داره که بازی ساز ها به جای اینکه به کیفیت بچسبن به کمیت چسبیدن و فقط ملاک رو فروش چند میلیون نسخه تو 24 ساعت اول گزاشتن یادمه بازی ای بود به اسم دراکولا (اکشن ادونچر اول شخص هستش) برای سال 2000 و 2002 بود این بازی (دو نسخه داشت) واقعا هنوزم که هنوزه تا ویندوز سیستم رو عوض میکنم این بازی رو نصب میکنم یه بار داشتم بازی میکردمش یه جا گیر کردم باورتون نمیشه 2/5 سال طول کشید تا رمز اون قسمت رو پیدا کنم و ردش کنم هنوزم که هموزه یادم نرفته رمزش. اینجور چیزاس که باقی میمونه تو بازی ای و متاسفانه همونطور که دوستان گفتن هیچ وقت تکرار نمیشن تا وقتی که کمیت مهمتر از کیفیت هستش برای سازنده ها
زیاد شد شرمنده

کاملا حرفتون تایید میشه از طرف من واقعا به حال و هوای دیگه ای داره نسخه های کلاسیک من خودم اویل 2-3 رو از psn دانلود کردم و اکانتم شارژ بشه یک رو هم میخرم دیروز با داداشم همین بحث رو داشتیم که چی شد اویل به این وضعیت کشیده شد حرفامون رسید به خاطره هایی که از اویل داشتیم یادم نمیره اولین بار که اویل 3 رو رفتم سانتیمتر به سانتیمتر بازی رو کلیک میکردم که نکنه یه چیزی از چشم بیوفته اونوقت میان اشیا رو برق میندازن که مبادا ما یادمون بره برشون داریم قشنگ مشخصه که بازی داره بازیکن رو هل میده و میگه: "بدو بدو تمومش کن یه بازی دیگه منتظرته" واقعا جای تاسف داره همچین چیزایی رو داریم میبینیم و باز جای تاسف بیشتر داره که بازی ساز ها به جای اینکه به کیفیت بچسبن به کمیت چسبیدن و فقط ملاک رو فروش چند میلیون نسخه تو 24 ساعت اول گزاشتن یادمه بازی ای بود به اسم دراکولا (اکشن ادونچر اول شخص هستش) برای سال 2000 و 2002 بود این بازی (دو نسخه داشت) واقعا هنوزم که هنوزه تا ویندوز سیستم رو عوض میکنم این بازی رو نصب میکنم یه بار داشتم بازی میکردمش یه جا گیر کردم باورتون نمیشه 2/5 سال طول کشید تا رمز اون قسمت رو پیدا کنم و ردش کنم هنوزم که هموزه یادم نرفته رمزش. اینجور چیزاس که باقی میمونه تو بازی ای و متاسفانه همونطور که دوستان گفتن هیچ وقت تکرار نمیشن تا وقتی که کمیت مهمتر از کیفیت هستش برای سازنده ها
زیاد شد شرمنده
به به چه جو دوستانه ای:>
بابا تو یه بار هم پست میدی حرف دلتو بزنی اخرش میگی ببخشید زیاد شد.
ولی اقایون یه چیزی رو یادتون نره این رزیدنت اویلی رو که الان دارید بازی میکنید(منظورم4و5)زمانی که عرضه شدن از همه لحاظ جزو بهترین بازی های سال بودن اینکه ماها ناراحتیم به خاطر اینه که طبق صلیغه ماساخته نشده.خب خیلی ها هستند که این سبک بازی رو دوست دارن به هر حال باید به نظر انها هم احترام گذاشت.نمونش اون یکی سایت(:d).

به به چه جو دوستانه ای:>
بابا تو یه بار هم پست میدی حرف دلتو بزنی اخرش میگی ببخشید زیاد شد.
ولی اقایون یه چیزی رو یادتون نره این رزیدنت اویلی رو که الان دارید بازی میکنید(منظورم4و5)زمانی که عرضه شدن از همه لحاظ جزو بهترین بازی های سال بودن اینکه ماها ناراحتیم به خاطر اینه که طبق صلیغه ماساخته نشده.خب خیلی ها هستند که این سبک بازی رو دوست دارن به هر حال باید به نظر انها هم احترام گذاشت.نمونش اون یکی سایت(:d).
کلا عادتمه کم حرف میزنم ولی به جاش میگم :d
خب این حرف هم درسته ولی فقط ماها نیستیم سلیقه ای برخورد میکنیم تقریبا همه با این سبک بازی ها رو انجام دادن و خوششون هم اومده
من خودم اویل 4 رو یادم نمیاد چند دفعه تمومش کردم اویل 5 رو رکورد 100 ساعته دارم تو بازیش نمیگم اینا بدن البته ایراداشون کم نیست ها ولی وقتی میشه یه شاهکار رو ساخت و روانه بازار کرد چرا میاد اینجوری همه چیز رو خراب میکنه
سبک کلاسیک و دوربین صابت درسته به ماها مزه میده و یاد گذشته میندازه ولی خیلی خیلی ها هستن که از سبک جدید بیشتر از قدیمیه خوشون میاد
من یه دوست دارم هم سن خودمه و اویل های کلاسیک رو هم رفته ولی وقتی بهش میگم کدوم سبک رو ترجیح میدی میگه سبک اویل 4-5 رو بیشتر خوشم میاد تا قبلی ها میگه امروزی تره میگه فکر کن اگه الان با اون سبک قدیمی میدادن بیرون بازی رو چقدر از طرفدار ها کم میشدن اونا (منظورش کپکامه) به فکر فروش بازی و جیبشون هستن هر کسب و کاری قانون اولش اینه پس نمیان از جیبشون بزنن تا بازی ای بدن بیرون که ریسک فروشش 50-50 باشه
الان که به حرفای اون دوستم فکر میکنم میبینم بد هم نگفته درسته ما ها طرفدار کلاسیکش هستیم ولی نباید این چیزا رو هم ندیده بگیریم
ولی همچنان منتظر کلاسیکش میمونیم :x

سلام:|

7 صفحه!!!!!!!!!!!!
چی بگم!!!!!!!!!!!!!!!!

چی من، من کیم؟ :p:d
والا افشین قرار بود آدرستو بدی که منم بفرستم خب من چجوری بدونم کجا هستی؟
آقایون من میگم فقط وسکر حالا شما ها هی بزنید تو سرو کله همدیگه که فلانی بهتره فلانی بدتره تو جنگ قدرت همیشه وسکر برنده بوده این خط | این نشون_ اگه کپکام برش نگردوند تو نسخه های بعدی هرچند معجونی از بازی های اکشن میخواد به خوردمون بده
ولی بازم وسکر و فقط وسکر
عزیزمی حامد جون
برات فرستادم دیگه
آلبرت خدا بیامرز البته دیگه:d
ببینیم این برادر ناتنیش چی کاره از آب در میاد:d

تو Remake تمایل به جیل بود چون
1-مود کریس سختتر بود(نداشتن تفنگ اول بازی,نیاز به کلید برای باز کردن درها,ایتم کمتری میتونست حمل کنه)
2-جیل بعد از Re3 میشه گفت محبوبترین کاراکتر Re بود.
تمایل به جیل به خاطر کند بودن کریس نبود و به خاطر این دلایل بود.همه دوستان پست رو میبینن
اگه کسی موقع بازی کردن Remake به خاطر کند بودن کریس با جیل شروع کرده(نه به خاطر دلایلی که گفتم) بیاد بگه تا ببینیم چند نفر این طرز فکر رو مثل آقا افشین دارن

2
یه مثال بیار از کاراکترهای قابل بازی که از نظر داستانی به قول خودت باهوش عمل کرده
وقتی میای میگی کریس اصلا باهوش نیست پس یکی اینوسط باهوش هست که سنجش میکنی و میگی اینو وگرنه همه تو یه سطح باشن چه لزومی داره بگیم فلانی باهوش نیست

3
برا همین گفتم دوستان کمک کنن اگه من جمله بندیم ایراد داره اصلاح کنم ولی کسی ایراد نگرفته جز شما
جمله رو باز میارم اینجا خواهشا دوستان نظر بدن
من گفتم "صداگذاری سری از اول خوب بود و رفته رفته بهتر شد"
شما میای متال گیر رو(که به نظرم بیشتر فیلم سینمایی هست تا گیم)با Re1 مقایسه میکنی
من میگم دیالوگ FFVII یا FFVIII از متال گیرم بیشتر بود

4
تو بیای فحش هم بدی برنمیخوره به من چه برسه بحث در مورد یه کاراکتر مجازی
من طرفدار کریس نیستم و لیون رو از همه بیشتر دوست دارم
ولی قرار نیست چون از یه شخصیت بدمون میاد هر چی اومد بارش کنیم یا از یکی خوشمون اومد چیزای ماورایی و خیالی نسبت بدیم بهش

5

داستان فایل پرولوگی تو Re3 چی هست؟
اگه معلوم بود کریس دقیقا چه مسیری رو طی میکنه چه لذومی داشت اون فایلها باشه تو Re3

6

قبل اینکه شما بگی احتمالا اشتباه میکنم
خودم گفتم این جمله رو که اگه اشتباه از طرف منه و مطالبی که میگم منطقی نیست دوستان بگن اصلاح کنم که فعلا جز شما کسی ایرادی نگرفته
شما هم ایرادی که میگیری ایراد نیست به نظرم بیشتر سفسطه هست
مثلا من میام میگم صداگذاری سری از اول خوب بود و رفته رفته بهتر شد میای میگی نظرسنجی اینو نمیگه(یعنی انتظار داری به جای بهتر ,خوب رو انتخاب کنن اکثریت)

من که افتخار میکنم دوست هنرمندی مثل شما داشته باشم(بدون تعارف)
در آخرم بگم دیروز اتفاقا با احد صحبت میکردم راجع به کارات
و بهش گفتم که او قطعه موزیکایی که از Re زدی خیلی خوبن
به خصوص اون پیانو جیل عالیه(حتی از مشابهش تو خود بازی هم بهتره)و اغراق نباشه روزی 2 -3 بار گوش میدم.کلا از نظر موسیقی کارت درسته و امیدوارم روزبروز موفقتر باشی تو کارت
1-جاوید عزیز این بحث و بیخیال من خسته شدم البته فک کنم بعضی جاها اشتباه می کردم
مرسی که بابت این موضوع وقت گذاشتی و بحث کردی:x
2- صد البته افتخار من که شما این موزیک ها رو گوش میدین
البته از اون دیروز خیلی گذشته:d غیبت که نمی کردین:d
اون پیانو هم کار خانوممِ
خوشحالم که خوشت اومد:x

برادر جان عزیزم اولین حظور کلیر توی اویل 2 بود جااااانم ;)
افشین جان این نظر سنجی رو نمیخواد احیانا کسی برداره تار عنکبوت بسته یه تغییری یه نظر سنجی جدیدی چیزی؟

هادی خیلی نامردی :دی
خیلی کم رنگ شدی چرا؟؟؟
خدایی نکرده مشکلی که پیش نیومده؟؟
فک کنم دیگه این تاپیک شده
جایی برای پیر مرد ها نیست:دی
نظرسنجی هم تو فکرشم ولی رقابت لیان و آلبرت آخرشه:دی

شماها دیگه شاهکارین 3-4 ماهه دارید سر اینکه کی مهمتره جروبحث میکنید
بابا بسه دیگه به خدا خود کپکامی ها هم تا این حد سر این بازی ها فکر نکردن و انرژی نزاشتن که شما ها دارین میزارین
من کلا نظرم به اینه که به جای بحث و کل کل و مسائل حاشیه ای بیایین به روند پیشرفت ( هرچند پسرفت بهتره) این بازی نگاه کنید که آیا در آینده چی پیش میاد و چه اتفاقاتی ممکنه تو روند ساخت این بازی صورت بگیره آیا شخصیت جدیدی وارد داستان میشه؟ آیا ممکنه از شخصیت های قدیمی کسی بمیره؟ یا کشته بشه؟
در مورد این جور سوالا بحث بشه بهتره تا مسال پیش پا افتاده ای مثل این مدل کل کل ها
باز خود دانید

مرسی حامد جون:دی
کپکامی ها که اصلا مغز ندارن که فک کنن راجع به بازی :دی

نه حمید جان!آرشیو کلا دو جلده!تازه به فارسی هم ترجمه نشده.رمان ها 6 جلد هستند!اصلا نخر.
راستی!تو پست قبلی من رو نخوندی؟یک نظری چیزی! :d دوباره پست رو بخون.یک چیزایی بهش اضافه کردم.
در ضمن!من سعی می کنم که دیگه این جور مسائل رو در تاپیک مطرح نکنم.چون سطح اطلاعات بعضی از بچه ها اینجا خیلی پایینه.به طوری که من هنوز باید بگم که وسکر در رزیدنت اویل 1 مرد یا چرا نقش کلیر تموم نشده!یا اینکه باید کلیر رو با لیون مقایسه کنم و درباره ی اینکه چرا کد ورونیکا به خاطر کلیر ساخته شد صحبت کنم!در حالی که من 4 سال پیش درباره ی این چیزا بحث می کردم و الآن دیگه فکر کردن به این چیزا برام خنده داره!جالبه که هنوز بعضی ها همینا رو هم قبول ندارند! :d

نیما
اصلا یکی دوست داره یه آشغال بخره که روش نوشته رزیدنت ایول
تو باید بیای یگی نخر
فک کن یکی هم بیاد در مورد اون تاریخچه تو هم بگه نخرین همش تو تو رزیدنت ایول ویکیا هست
خوشحال میشی قطعا نه
پس از بالا منبر بیا پایین

واقعا از شما دیگه انتظار نمیرفت نیما خان این چه حرفیه زدی؟ خریدن و نخریدن اون کتاب رو نه من و نه شما نباید دیکته کنیم برای کسی
انگار نمیخوای این بحث رو کنار بزاری و هی میای با پست های طولانی و پشت سر هم کش میدیش اصلا برای من و خیلی ها شاید مهم نباشه کی چرا و چطور از اون یکی مهم تره چون این داستانه که مهم بودن یه کاراکتر رو به معرض نمایش میزاره نه عقاید فردی
ماشاالله شما هم که نه تاریخچت به دست ما میرسه نه مطالب بدرد بخورت بعد میای میگی کتاب رو نخرید که این جملت هم فقط میتونه یه دلیل داشته باشه و اون هم اطلاع نداشتن از مطالب اون کتابه وگرنه من خودم 4 جلدشو (انگلیسی) خوندم و خیلی از سوالام در مورد داستان و تاریخ اویل جواب داده شده
پس خواهشن نه من نه شما و نه دیگران نباید برای کسی مشخص کنیم که چه کاری رو انجام بدن و یا ندن

حامد یه خورده بیشتر در موردش توضیح میده نویسنده اش کیه می خوام منم تهیه کنم چاپ کدوم انتشارات

>:d<
میگم خوبه افشین گفت تاپیکو زیاد نبرین جلو که منم برسم! از اون موقع هزاران پست داده شد!:))

سعید جان
چی بگم والا
فک کنم این تاپیک بدون منم میره جلو
و این خیلی خوبه

حالا من یه سوال داشتم از تمام بچه های تاپیک اعم از کسانی که چند وقته فعالیت می کنن و اونایی که خیلی وقته هستن
تمام شما ها یک رزیدنت ایول باز هستین و سالیان سال این سری رو بازی کردین و یا اگر هم نه خداقل دو قسمت آخر رو بازی کردین ولی یه خاطر داستان زیبای بازی از داستان قسمت های قبل رو از طریق تاپیک یا بازی کردنش از بر شدین پس همه اینجا رزیدنت ایول بازن
حالا چرا با اینکه خیلی ساله این سری بازی می کنین و اون یارو با اون صدای نکرش اول بازی میلیون ها بار گفته رزیدنت ایول
چرا ما میگیم اویل؟؟؟؟؟؟
در واقع سوالم اینه چرا اصلا تو ایران لفظ اویل جا افتاد؟؟؟ اون همه جا!!!!!

آخرین ویرایش:
حالا من یه سوال داشتم از تمام بچه های تاپیک اعم از کسانی که چند وقته فعالیت می کنن و اونایی که خیلی وقته هستن
تمام شما ها یک رزیدنت ایول باز هستین و سالیان سال این سری رو بازی کردین و یا اگر هم نه خداقل دو قسمت آخر رو بازی کردین ولی یه خاطر داستان زیبای بازی از داستان قسمت های قبل رو از طریق تاپیک یا بازی کردنش از بر شدین پس همه اینجا رزیدنت ایول بازن
حالا چرا با اینکه خیلی ساله این سری بازی می کنین و اون یارو با اون صدای نکرش اول بازی میلیون ها بار گفته رزیدنت ایول
چرا ما میگیم اویل؟؟؟؟؟؟
سلام افشین جان خوش برگشتی دادا
چون من یه مقدار زبان تو دانشگاه خوندم فقط یه مقدار بهت میگم
کلا این برمیگرده به سبک آموزشی زبان تو کشورمون و چون تو کلاس ها و آموزشگاه ها کلا سبک خاص بریتیش یا امریکن عملا وجود نداره و یه جاهایی بریتیش میشه و یه جاهایی امریکن، به خاطر همینه طرف (دانش آموز یا دانشجو ) به قول خودمون مخش هنگ میکنه و نمیتونه تلفظ درست یه کلمه رو یاد بگیره مثلا کلمه apple تلفظش تو بریتیش میشه آپل و تو امریکن میشه اپل ولی وقتی به صورت صحیح یه نوع تلفظ تدریس نمیشه طرف میاد از خودش کلمه میسازه و همونجور که راحت تره براش میخونه نمونه بارزش همین ایول که گفتی یا توم ریدر که به اشتباه تامب رایدر گفته میشه حتی تو زبان خودمون هم همین مشکل هست هممون میگیم مشمبا (کیسه های پلاستیکی) در اصل مشمع هستش اینا کلا تو بحث زبان شناسی بهش پرداخته میشه که چرا کلمه ای به این شکل گفته یا نوشته میشه که بحثش هم طولانیه هم خارج از این تاپیکه
امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم
درمورد کتاب هم به این لینک سر بزنی حله

• Like
Reactions: RockIT
سلام افشین جان خوش برگشتی دادا
چون من یه مقدار زبان تو دانشگاه خوندم فقط یه مقدار بهت میگم
کلا این برمیگرده به سبک آموزشی زبان تو کشورمون و چون تو کلاس ها و آموزشگاه ها کلا سبک خاص بریتیش یا امریکن عملا وجود نداره و یه جاهایی بریتیش میشه و یه جاهایی امریکن، به خاطر همینه طرف (دانش آموز یا دانشجو ) به قول خودمون مخش هنگ میکنه و نمیتونه تلفظ درست یه کلمه رو یاد بگیره مثلا کلمه apple تلفظش تو بریتیش میشه آپل و تو امریکن میشه اپل ولی وقتی به صورت صحیح یه نوع تلفظ تدریس نمیشه طرف میاد از خودش کلمه میسازه و همونجور که راحت تره براش میخونه نمونه بارزش همین ایول که گفتی یا توم ریدر که به اشتباه تامب رایدر گفته میشه حتی تو زبان خودمون هم همین مشکل هست هممون میگیم مشمبا (کیسه های پلاستیکی) در اصل مشمع هستش اینا کلا تو بحث زبان شناسی بهش پرداخته میشه که چرا کلمه ای به این شکل گفته یا نوشته میشه که بحثش هم طولانیه هم خارج از این تاپیکه
امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم
درمورد کتاب هم به این لینک سر بزنی حله
مرسی حامد جون
خب اینی که می گی درستِ البته EVIL هم تو بریتیش و هم امریکن ایول تلفظ میشه
پس با این حساب باید بگیم این کلمه اویل ساخته شده دیگه ولی چرا کل ایران رو گرفت این کلمه!!!!؟؟؟؟؟؟
بابت لینک هم ممنون

راستی در مورد بحث re 1 برام خیلی جالبه که بیشتر تون قبول دارین که بهترین رزیدنت ایول ولی وقتی رای گیری کردیم با اختلاف خیلی زیادی آخر شد!!!!
من بینهایت شماره یک ps1 رو خیلی دوست دارم خداییش اشکال زیاد داره قبلا هم در مورد بحث کردیم تو تاپیک اعم از مشکلات داستانی که البته تو ریمیک درست شد
من خودم فک می کنم رزیدنت ایول 2 ورژن اول که قبل از دوال شاک اومد بهترین شماره سری
سختی خیلی زیاد نبود مهمات و نبود نشونه گیری اتوماتیک سختی بازی رو به شدت برده بود بالا
در ضمن فضا ها خیلی بهتر از شماره اول شده بود
یه شهر پر از زامبی که می دونم همه آرزوشونه یه رزیدنت ایول کلاسیک تو یه شهر بزرگ ببینن
همین طور داستان بازی که هنوزم یه شاهکار
البته این دلیلی بر بد بودن شماره یک نیست ولی شماره بیشتر از اینکه بخواد شاهکار باشه
یه شروع عالی بود برای سری بیشتر المان ها از همین شماره شروع شد و برای همین همیشه تو یاد آدم میمونه
یه سوال هم دارم اینکه برای شما کدوم محیط خاطر انگیزتر و نوستالوژیک ترِِ
برای خود من به شخصه اول حال اداره پلیس راکون سیتی بعد از اون آزمایشگاه ویلیام بریکین

آخرین ویرایش:
سلام:|

چرا ما میگیم اویل؟؟؟؟؟؟
ببینم بعد 7 صفحه اومدی اتیش بسوزونی.
اخه اینم شد سوال.حالا نمیشه به جای واژه معظم اللحن و وزین و بسیار نا مانوس وثغیل رزیدنتتتتتتتت اویل یه اویلکوچولو بگیم؟؟؟؟؟
رزیدنت اویل بازم خودتی;)

باباسالط96كه اويل اومد،فارسي حرف زدنم بلدنبوديم،بعدشماگيردادي به لهجه ي بيريتيش!اونايي كه سنشون بيشتره يادشونه كه اون زمان روتلفظ اسم فوتباليستهاي خارجي بين گزارشگراي صداوسيماجنگ بود!بعدشماگيردادي به اسم يه بازي كه توكلوپاي غيرمجازمعروف شد؟!راجع به خاطره انگيزترين مكان رزيدنت اويل هم بگم كه من هيچ جاروباكاخ وراهروهاش عوض نميكنم!

من جنگ گزارشگرها رو یادم نمیاد ولی هرچی دقت میکردم نمیفهمیدم چی میگفت.هی هر دفعه هم اسمشو میخواستم بگم یه چیز میگفتم.ولی از همه معروف ترش رو داییم یاد داد :مرده کشی:d

چرا ما میگیم اویل؟؟؟؟؟؟

سلام.افشین جان بیخیال این یکی بابا همه ی ما که مثل شما استاد زبان نیستیم البته از تو بازی میدونیم که چجوری تلفظ میشه ولی ما یه جا بنویسیم رزیدنت ایول فکر میکنن ایول یعنی دمت گرم :d همین که کریس و کرس میگیم . کلیر رو کلر کافیه ما اینجا داریم فارسی مینویسیم حرف که نمیزینیم پس اگه اینطوری باشه کل حرفایی که میزنیم و باید عوض کنیم مثلا جیل و بگیم جل و الی آخر .من از وقتی رزیدنت اویل اومد همه جا مینوشتم رزیدنت اویل ولی میدونم تلفظش رزیدنت ایول هست.

افشین جان ما اینجا زبان که نمیخوایم یاد بگیریم :d البته زبان یاد گرفتن واجب هست تلفظ درست لغات خیلی مهمه اما نه اینجا.اینجا فقط میخوایم به زبان ساده ی خودمون به بحث و تبادل نظر در مورد رزیدنت اویل پبردازیم همین.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or