بحث و تبادل نظر در مورد سرویس های کاهش پینگ!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
دوستان من قبلا با تبیان کار کردم و واقعا اخیرا" یکسری محدودیت های جدید اعمال شده مثل استفاده از DNS اختصاصی شرکت و...
از طرفی هم به هیچ عنوان نمیشه به پینگ زیر 100 (خوشبینانه ترین حالت برای این دیتا سنتر) فکر کرد.

چند وقت پیش بنده برای سرور یکی از مشتریهام رفتم و از شرکت faraso.org سرور لینوکس با هارد ssd تهیه کردم.چیزی که برام جالب بود پینگ با 8.8.8.8 زیر 90ms بود همیشه و با آی پی آمریکا (دورترین نتقطه تا ایران) هم همیشه زیر 250ms بود که واقعا" عالی بود به نظر من.یعنی تو این مدتی که سرور های مختلق تست کردم بهترین پینگ رو از این شرکت گرفتم و نوع محاسبه ترافیکشونم خوبه و 1 به 1 هست

اما چیزی که مهمه اینه که تغریبا" همه کسانی که توی کار کاهش پینگ هستند روش مناسبی برای share کردن ارائه نمیدن.یکسری میان و از طریق local p*r*o*x*y میان و سرویس رو Share میکنن که در این حالت اصلا کاهش پینگی اطفاق نمیفته!میتونید با یه نرم افزار تست پینگ روی گوشیتون چک کنید بعد share شدن

یا مثلا" میان و از تب sharing داخل ویندوز اسفاده میکنن که بازم به نظرم روش اصولی نیست.

یکی از اشتباهات بزرگ این دوستانی که مثلا" سرور کانفیگ میکنن اینه که ساختار مناسبی پیاده سازی نمیکنن!مثلا برای بعضی بازیا نیاز داریم یکسری پورت های خاص باز باشه اما چون اکثرا از میکروتیک استفاده میکنن و دانشی هم در این باره اصلا ندارن طبق آموزش داخل نت میان و راحت میذارن روی masquerade و هیچ دانشی هم راجب NAT ندارن!
یا مثلا در سرور لینوکس فراسو باز هم نمیشه با یه pptp اومد و اونچیزی که یه گیمر کنسول نیاز داره رو پیاده سازی کرد

به نظر من بهترین کار استفاده از سیستم عامل k*e*r*i*o هست.برخلاف چیزی که جا افتاده و معمولا ازش سو استفاده میکنن این سیستم عامل یه فایروال خیلی خوبه و کامل میشه توام قوانینی که مد نظره رو پیاده سازی کرد

اما در کل 2 راه میمونه:
1. استفاده از سرور برای pptp: که تو این حالت بهترین حالتی که ازش میشه استفاده کرد اینه که از مودم های استفاده کنیم که بشه از فریمورهای 3rd party مثل dd-wrt استفاده کرد که قابلیت این رو دارن که تنظیمات مربوط به کانکشن رو روی خود مودم اعمال کرد و در این حالت مطمئن هستید که 100% دارید از مزایای کاهش پینگ استفاده کرد

2.استفاده از k*e*r*i*o: که تو این حالت باید با bridge کردن کانکشن با کارت شبکه سرویس رو به طور کامل share کرد

جناب kari_kator عزیز شما علاوه بر سرور مورد نظر که برای کاهش پینگ تهیه میکنید نیاز به یک سرور جدا هم دارید برای راه انداختن اکانتیگ که بتونید کاربرای خودتون رو از نظر حجمی یا زمانی کنترل کنید مگر اینکه سرورتون لینوکس باشه که هر دو بر روی یک سرور راه اندازی بشند

در مورد مصرف هم توجه داشته باشید که مثلا کاربر شما 1 گیگابایت دانلود انجام میده در واقع سرور شما 2 گیگابایت مصرف کرده.محاسبه به این شکله:
1 گیگابایت دانلود کاربر= 1 گیگابایت دانلود برای سرور از ادرس مورد نظر کاربر + 1 گیگابایت آپلود همان فایل به آدرس مقصد (رایانه یا کنسول کاربر)

در مورد هزینه هم من برای شما همین سرور لینوکس با هارد ssd فراسو رو مثال میزنم که پینگ خیلی خوبی هم داره و میتونید اکانتینگ رو هم روی همون سرور انجام بدید و نیازی به سرور اضافه ندارید

سرور پایه + 30 گیگابایت پهنای باند اولیه: 75000 تومان
ترافیک مازاد= به ازای هر گیگابایت 1620 تومان هست که شما در ماه اگه بخواین 100 گیگابایت ترافیک مازاد هم تهیه کنید میشه 162000 تومان

حال 130 گیگابایت سرورتون ترافیک داره اما با توجه به نوع مصرفی که عرض کردم در واقع شما 65 گیگابایت با هزینه 237000 تومان دارید که به ازای هر گیگابایت مصرفی برای کاربر میشه 3646 تومان

نکته جالبی که فروشندگان کاهش پینگ برای کاربر پسند بودن استفاده میکنن اینه که قیمت کمتری بدن.مثلا به ازای 1 گیگ 2 هزار تومان و داخل حساب کاربری این هم این 1 گیگابایت رو برای کاربر ثبت میکنن اما داخل سرور اکانتینگ میان و نرخ محاسبه رو 2 الی 3 برابر لحاظ میکنن اینطوره که کاربر با استفاده 500 مگ میبینه که اعتبارش تموم شده و این مشیه سود آوری برای فروشنده و از اونجایی که اکثرا فقط ظاهر قضیه رو میبینیم قیمت کم فروشنده است.

------------
به طور شک میگم که هیچ کدوم از فروشندگان سرویس کاهش پینگ دانشی در مورد مسائل شبکه ندارند و فقط با پیاده سازی یه فیلم آموزشی به ما سرویس تحویل میدندبدون اینکه مدیریت خاصی بر روی پورت ها یا مسائل دیگه بتونن داشته باشند.این مورد برای مصرف عادی کاربران کامپیوتر خوبه اما کنسول گیمر ها نمیتونن به خوبی استفاده کنن

بنده میتونم از چند تا از دانشجویان و استادها کمک بگیرم فکر نمیکنم در مورد بخش فنی و NAT و غیره مشکل داشته باشیم
ولی از لحاظ مالی هم تبیان و هم پارس پروا رو که حساب کردم هیچ کدوم به صرفه نبودند
فراسو رو هم نمیدونم اگه لطف کنید آدرس سایتش و نمونه آی پی بدید

نکته جالبی که فروشندگان کاهش پینگ برای کاربر پسند بودن استفاده میکنن اینه که قیمت کمتری بدن.مثلا به ازای 1 گیگ 2 هزار تومان و داخل حساب کاربری این هم این 1 گیگابایت رو برای کاربر ثبت میکنن اما داخل سرور اکانتینگ میان و نرخ محاسبه رو 2 الی 3 برابر لحاظ میکنن اینطوره که کاربر با استفاده 500 مگ میبینه که اعتبارش تموم شده و این مشیه سود آوری برای فروشنده و از اونجایی که اکثرا فقط ظاهر قضیه رو میبینیم قیمت کم فروشنده است.
این چیزی که شما میگید رو هم من نشنیدم ولی cpr که مصرف لحظه به لحظه کاربر رو نشون میده و DU Meter هم روی سیستم نصب کردم و چک کردم مصرفی که DU Meter در یک بازه زمانی نشون میده با CPR دقیقاً یکی هست (شاید حدود 200 کیلوبایت در روز درصد خطا داشته باشه)

پارس پروا ریسلر دیتاسنتره تبیانه!

Faraso.orgنمونه آی پی هم از خودشون برای لینوکس ssd ایران بگیریددر ضمن این رو هم در نظر داشته باشید چون سرور مجازی ارایه میشه و عموما فروشنده ها منابع رو over sale میکنن هیچکدوم پایداری پینگ رو تضمین نمیکنن
مگر اینکه سرور اختصاصی تهیه کنید و قبلش تعهد برای پایداری بگیرید

سایت cpr هم ک مثال زدید قیمت هر گیگابایت رو ببینید،کاملا واضحه سود خوبی میگیرن پس دیگه نیازی نداره تعرفه اضافی تعریف کنه :|

سایت cpr هم ک مثال زدید قیمت هر گیگابایت رو ببینید،کاملا واضحه سود خوبی میگیرن پس دیگه نیازی نداره تعرفه اضافی تعریف کنه
اینکه CPR چه قیمتی میده رو کار ندارم، من فقط اون رو در جواب حرف شما گفتم که فرمودید از ترافیک کاربر اضافه کم میشه و خودش نمیفهمه!!!
درسته گیمرها دسته سنی نوجوانان هستند ولی دلیل نمیشه همشون چیزی از کامپیوتر سر در نیارن و یه ابزار کنترل ترافیک مثل DU Meter نصب کردن و چک کردن دیگه کاری نداره!

فراسو هم میرم الان تیکت میزنم ممنون که اطلاع دادید

اتفاقا در اینکه کاربران حرفه ای هستند شکی نیست اما این رو هم بدونید کسی که خدماتی ارایه میده دیگه دیگه حاظر به ضرر خودش که نمیشهدر حال حاظر و تا جایی که من دیدم تماما دارن از تبیان استفاده میکنن و قالبا هم از پارس پروا تهیه کردن،دیتاسنتر به نماینده خودش تخفیف آنچنانی نمیده چه برسه به کابری که سرور تهیه میکنه...
مثلا برادر من قبلا از پینگ باز گرفت اما مصرف ترافیک واقعی نبود!

آقا من آخر نفهمیدم چطور میشه از این سرویسهای کاهش پینگ روی کنسول استفاده کرد تمام راهها و آموزش های مربوطه رو که تو پینگ باز نوشته رو انجام دادم اما کنسول با برنامه SKFUs VITA Pr0xy مچ نمیشه و وقتی تو بخش نتورک کنسول میخوام کانکت کنم ارور در مورد آی پی میده

یکی که از سرویس کاهش پینگ روی کنسول استفاده کرده و جواب داده توضیح بده ممنون میشم

دوستان من قبلا با تبیان کار کردم و واقعا اخیرا" یکسری محدودیت های جدید اعمال شده مثل استفاده از DNS اختصاصی شرکت و...
از طرفی هم به هیچ عنوان نمیشه به پینگ زیر 100 (خوشبینانه ترین حالت برای این دیتا سنتر) فکر کرد.

چند وقت پیش بنده برای سرور یکی از مشتریهام رفتم و از شرکت faraso.org سرور لینوکس با هارد ssd تهیه کردم.چیزی که برام جالب بود پینگ با 8.8.8.8 زیر 90ms بود همیشه و با آی پی آمریکا (دورترین نتقطه تا ایران) هم همیشه زیر 250ms بود که واقعا" عالی بود به نظر من.یعنی تو این مدتی که سرور های مختلق تست کردم بهترین پینگ رو از این شرکت گرفتم و نوع محاسبه ترافیکشونم خوبه و 1 به 1 هست

اما چیزی که مهمه اینه که تغریبا" همه کسانی که توی کار کاهش پینگ هستند روش مناسبی برای share کردن ارائه نمیدن.یکسری میان و از طریق local p*r*o*x*y میان و سرویس رو Share میکنن که در این حالت اصلا کاهش پینگی اطفاق نمیفته!میتونید با یه نرم افزار تست پینگ روی گوشیتون چک کنید بعد share شدن

یا مثلا" میان و از تب sharing داخل ویندوز اسفاده میکنن که بازم به نظرم روش اصولی نیست.

یکی از اشتباهات بزرگ این دوستانی که مثلا" سرور کانفیگ میکنن اینه که ساختار مناسبی پیاده سازی نمیکنن!مثلا برای بعضی بازیا نیاز داریم یکسری پورت های خاص باز باشه اما چون اکثرا از میکروتیک استفاده میکنن و دانشی هم در این باره اصلا ندارن طبق آموزش داخل نت میان و راحت میذارن روی masquerade و هیچ دانشی هم راجب NAT ندارن!
یا مثلا در سرور لینوکس فراسو باز هم نمیشه با یه pptp اومد و اونچیزی که یه گیمر کنسول نیاز داره رو پیاده سازی کرد

به نظر من بهترین کار استفاده از سیستم عامل k*e*r*i*o هست.برخلاف چیزی که جا افتاده و معمولا ازش سو استفاده میکنن این سیستم عامل یه فایروال خیلی خوبه و کامل میشه توام قوانینی که مد نظره رو پیاده سازی کرد

اما در کل 2 راه میمونه:
1. استفاده از سرور برای pptp: که تو این حالت بهترین حالتی که ازش میشه استفاده کرد اینه که از مودم های استفاده کنیم که بشه از فریمورهای 3rd party مثل dd-wrt استفاده کرد که قابلیت این رو دارن که تنظیمات مربوط به کانکشن رو روی خود مودم اعمال کرد و در این حالت مطمئن هستید که 100% دارید از مزایای کاهش پینگ استفاده کرد

2.استفاده از k*e*r*i*o: که تو این حالت باید با bridge کردن کانکشن با کارت شبکه سرویس رو به طور کامل share کرد

جناب kari_kator عزیز شما علاوه بر سرور مورد نظر که برای کاهش پینگ تهیه میکنید نیاز به یک سرور جدا هم دارید برای راه انداختن اکانتیگ که بتونید کاربرای خودتون رو از نظر حجمی یا زمانی کنترل کنید مگر اینکه سرورتون لینوکس باشه که هر دو بر روی یک سرور راه اندازی بشند

در مورد مصرف هم توجه داشته باشید که مثلا کاربر شما 1 گیگابایت دانلود انجام میده در واقع سرور شما 2 گیگابایت مصرف کرده.محاسبه به این شکله:
1 گیگابایت دانلود کاربر= 1 گیگابایت دانلود برای سرور از ادرس مورد نظر کاربر + 1 گیگابایت آپلود همان فایل به آدرس مقصد (رایانه یا کنسول کاربر)

در مورد هزینه هم من برای شما همین سرور لینوکس با هارد ssd فراسو رو مثال میزنم که پینگ خیلی خوبی هم داره و میتونید اکانتینگ رو هم روی همون سرور انجام بدید و نیازی به سرور اضافه ندارید

سرور پایه + 30 گیگابایت پهنای باند اولیه: 75000 تومان
ترافیک مازاد= به ازای هر گیگابایت 1620 تومان هست که شما در ماه اگه بخواین 100 گیگابایت ترافیک مازاد هم تهیه کنید میشه 162000 تومان

حال 130 گیگابایت سرورتون ترافیک داره اما با توجه به نوع مصرفی که عرض کردم در واقع شما 65 گیگابایت با هزینه 237000 تومان دارید که به ازای هر گیگابایت مصرفی برای کاربر میشه 3646 تومان

------------
به طور شک میگم که هیچ کدوم از فروشندگان سرویس کاهش پینگ دانشی در مورد مسائل شبکه ندارند و فقط با پیاده سازی یه فیلم آموزشی به ما سرویس تحویل میدندبدون اینکه مدیریت خاصی بر روی پورت ها یا مسائل دیگه بتونن داشته باشند.این مورد برای مصرف عادی کاربران کامپیوتر خوبه اما کنسول گیمر ها نمیتونن به خوبی استفاده کنن

خوب شما که انقدر از میکروتیک میدونید چرا نمیگید چطور پورت ها رو در میکروتیک باز کنیم ؟

ویکی و انجمن سایت میکروتیک و انجمن های دیگه در ارتباط با روتربوردها راهنمایی های کاملی در این باره ارایه دادند!

بله جدیدا سایت هایی دیده شده که حجم 2 گیگ رو زدند 4000 تومان ولی وقتی در کم کردن حجم کاربر حجمش 2 برابر یا حتی بیشتر کم میشه و کاربر گول اون 2 گیگ رو میخوره

و حجم رو خریداری میکنه.

این کار از نظر بنده عملا دروغ گفتن به کاربر و کلاه برداری هست و اصلا درست نیست.

سرویس Pingpass رو هم چک کردم حجمی هم کم میکنه برابر هست با چیزی که از کاربر کم میشه.

حالا همه قبول دارند که ترافیک این سرویس گران هست و همه دنبال جایی هستند که ارزان تر بده.

- - -ویرایش - - -

ویکی و انجمن سایت میکروتیک و انجمن های دیگه در ارتباط با روتربوردها راهنمایی های کاملی در این باره ارایه دادند!

شما یک نمونه از فرمان هایی که باید وارد بشه رو اینجا بزنید.

آخرین ویرایش:
طبق آموزش سایت میکروتیک:

Code:
/ip firewall nat add chain=dstnat dst-address=69.69.69.69 protocol=tcp dst-port=5900 \
 action=dst-nat to-addresses=192.168.1.101 to-ports=5900

با این دستور پورت 59000 tcp با مقصد 69.69.69.69 به آی پی داخلی 192.168.1.101 در میکروتیک forward شده است

گرچه که فقط این کافی نیست و باید کلی موارد دیگر هم لحاظ شود تا هم کیفیت سرور و هم امنیت برقرار باشد که تمام این ها به خلاقیت و تجربه ادمین برمیگرده​

ایرونی جماعت مفتی چیزی به کسی بگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
والا من یه بار میخواستم رو یه سرور میکروتیک فقط واسته خودم یه و ی پی ا ن کانفیگ کنم تو هر فرومی سوال پرسیدو تنها پیغام های که واسه من میاومد این بود که من اینقدر میگیرم واست کانفیگ میکنم.
کلا یه حوری بار اومدیم که فقط دنبال اینم که جیب هم دیگه رو خالی کنیم.

ایرونی جماعت مفتی چیزی به کسی بگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
والا من یه بار میخواستم رو یه سرور میکروتیک فقط واسته خودم یه و ی پی ا ن کانفیگ کنم تو هر فرومی سوال پرسیدو تنها پیغام های که واسه من میاومد این بود که من اینقدر میگیرم واست کانفیگ میکنم.
کلا یه حوری بار اومدیم که فقط دنبال اینم که جیب هم دیگه رو خالی کنیم.

البته آقای نوری بهتر بود قبل از بکار بردن فعل جمع برای هموطنان ایرانی یه نگاهی به این 2 سایت مینداختید تا به جواب میرسیدید :)

Bia2store – Welcome � سرور PPTP روی CentOS 6.2

آموزش هاي گام به گام ميكروتيك Archives - وبسایت شخصی احمد چوپانی | وبسایت شخصی احمد چوپانی

درود
دوستان طریقه راه اندازی سرور کاهش پینگ به چه صورته ؟ مثلا وقتی میکروتیک نصب میشه ، از چه چیزی برای ساخت و مدیریت اکانت ها استفاده میشه؟ و اینکه کانفیگ خاصی باید انجام بشه تا پینگ خوبی بده؟

درود
دوستان طریقه راه اندازی سرور کاهش پینگ به چه صورته ؟ مثلا وقتی میکروتیک نصب میشه ، از چه چیزی برای ساخت و مدیریت اکانت ها استفاده میشه؟ و اینکه کانفیگ خاصی باید انجام بشه تا پینگ خوبی بده؟
شما برای اکانتیگ میتونید از IBSng استفاده کنی.کاهش پینگ به طور مستقیم به دیتاسنتر مربوط میشه.راهی ک شما بخواین پیاده سازی کنید ک از یه حد کمتر بشه وجود نداره اما میتونید روتینگ رو کمتر کنید که برای اینکار نیازمند چندین سرور در چندین کشور هستید که بتونید پینگ ثابتی داشته باشید،البته قوانین NAT باید به گونه ای باشه که سوییچ کردن بین سرور ها بر اساس نیاز کاربر و بهینه انجام شه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or