امتیازات Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
الله اکبر .... ! هیچی دیگه ... گل بود و به سبزه نیز آراسته شد . اولش که روایت داستان TTP مشکل داشت . بعدش کلا Lore کل سری شد دری وری و ... الانم کلا داستان سری MGS با کمیکای مارول و DC مقایسه میشه .
تا چند دیقه دیگه هم احتمالا داستان بازی و با داستان نیدفور اسپید مقایسه می کنن :d البته تقصیر کونامیه که قبل از اومدن TTP یه کالکشنی چیزی از نسخه های قبلی واسه PC Gamer ها بیرون نداد .
همینو میخواستم بگم. مشکل دقیقا همینه :d

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
اینی که فکر می کنید ملت واسه یه بازی مولتی پلتفرم که همه می تونن بازیش کنن هیت می ورزن واقعا قابل توجهه.

Chimera

کاربر سایت
Jun 19, 2015
86
الله اکبر .... ! هیچی دیگه ... گل بود و به سبزه نیز آراسته شد . اولش که روایت داستان TTP مشکل داشت . بعدش کلا Lore کل سری شد دری وری و ... الانم کلا داستان سری MGS با کمیکای مارول و DC مقایسه میشه .
تا چند دیقه دیگه هم احتمالا داستان بازی و با داستان نیدفور اسپید مقایسه می کنن :d البته تقصیر کونامیه که قبل از اومدن TTP یه کالکشنی چیزی از نسخه های قبلی واسه PC Gamer ها بیرون نداد .
همینو میخواستم بگم. مشکل دقیقا همینه :d
باز این حرفای بچه گونه رو شروع کردید؟
لذت بردن از یه بازی چه ربطی به پلتفورم داره؟
MGS:TPP از چند روز قبل از عرضش تو لیست Top seller استیم تو سه تای اوله، بیشتر مواقع هم اوله.
review کاربران استیم هم با 9640 بررسی تا این لحظه امتیازش 95%
خودم هم از روز عرضه دارم بازی می کنم، به نظرم روایت بازی جالب نیست و ضعف داره اما اصلا و ابدا نمی تونم به Lore این سری ایراد بگیرم و به نظرم قطعا فوق العادست. خود داستان TPP هم خیلی فوق العاده این دو برهه زمانی تو سری MG رو داره به هم ربط می ده.

آخرین ویرایش:

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
استاد می شه لطف کنی یه داستان در حد metal gear solid 3 در حوزه بازی های ویدئویی برای ما معرفی کنی ؟
من اصلا قصد توهین کردن به سری mgs رو ندارم . داستان mgs در حد خودش برای یک بازی ویدئویی مناسبه . ولی این که یک عده تا این اندازه کیفیت داستان mgs رو بالا جلوه میدن غیر قابل قبوله .
mgs همون چیزی هست که باید باشه . فرمول خاص خودشو داره که با اون شناخته شده . یک بازی با گیم پلی مخفی کاری عالی و شخصیت های به یاد موندنی و صحنه های سینمایی اکشن اغراق شده و بعضی صحنه های احساسی .
mgs با همین فرمول معروف شده با همون فرمول محبوب شده . mgs نیازی به داستان سطح بالا نداره .
بازی های با داستان سطح بالاتر ازmgs هم زیاد هستن . بازی های کلاسیکی مثل planescape و systemshock2 یا مثلا از بازی های مدرن bioshock و last of us و witcher3 یا مثلا dragon age : inquisition .

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
من برعکس بقیه که میگن به نظر هم احترام بزاریم و نظر هر کسی قابل احترامه
به هیچ عنوان به نظر هیچکس برام قابل احترام نیست :D چیزی که باید قابل احترام باشه خود طرف مقابله که اونم ربطی به بحث الان نداره
این که یکی بیاد از بین این همه نقد مثبت و متای 95 فقط نقد 1 سایت رو به عنوان جواب به همه ی ما بده
به هیچ عنوان اثبات نمیکنه که اون شخص یک شخص حرفه ای و باحال هست و البته جا داره تبریک بگیم که تونست به سادگی همه ی توجه ها رو به خودش جلب کنه
ولی فکر نمیکنم بشه حرف یک پی سی گیمر که هیچ چیز از تاریخچه ی سری و داستان نسخه های قبلی نمیدونه و فقط و فقط همین یک عنوان رو روی پی سی بازی کرده (شایدم نکرده) رو جدی گرفت
میشه؟
تا سالیان دراز هم بخوایم به بحث ادامه بدیم بازم همین داستانو داریم
به هر حال این دوستمون هیچی از متال گیر نمیدونه و نمیتونه جواب های منطقی به ما بده
با تشکر

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,863
من اصلا قصد توهین کردن به سری mgs رو ندارم .
من نگفتم شما قصد توهین به این سری بازی رو داری ! من فقط خواستم بدونم چه انگیزه و اعتماد به نفسی در شما باعث شد چنین جمله ای رو تایپ کنی :
mgs داستان خیلی سطح بالایی نداره حتی تو خود حوزه ی بازی های ویدئویی .
و از شما خواستم بازی هایی که از دید شما در سطح بالای داستانی قرار دارن نام ببری . که جواب شما اینه :

بازی های با داستان سطح بالاتر ازmgs هم زیاد هستن . بازی های کلاسیکی مثل planescape و systemshock2 یا مثلا از بازی های مدرن bioshock و last of us و witcher3 یا مثلا dragon age : inquisition .

داستان metalger 3 از هیچ یک از این عنوان هایی که نام بردی نه تنها سطح پایین تری نداره بلکه با خیلی هاشون فاصله به شدت زیادی داره . به عنوان مثال شما داستان یه بازی مثل tlou که 50 ساله سوژه تکراری دنیا در هزاران کمیک و کتاب و فیلم شده و ویرویس همه جا رو می گیره جز یه نفر که باید ازش پادزهر درست کنن ( من یه فن دو اتیشه این بازی هستم و همه هم می دونن این روایت فوق العاده بازی که جذابه نه داستانش) رو از داستان متال گیر 3 برتر می دونی ! خوب این دیگه بر می گرده به دیدگاه شما و من نمی تونم تغییری تو دیدگاه شما ایجاد کنم ! چون این دیدگاه از پایه و اساس باید ویران بشه و دوباره شکل بگیره تا بشه باهاش بحث کرد !
در اخر اینکه تاپیک از هدفش داره دور می شه من دیگه نیازی به بحث نمی بینم فقط خیلی واسم جالب بود که شما از این جمله تاریخی استفاده کردی :

lol

موفق باشید

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
این نظر شخصیتونه.The Last Of Us یه داستان خیلی خوب بود با روایت عالی.حرفایی که MGS برای گفتن داره خیلی زیاده.باز بایوشاک و سری DA و TW رو به نظرم میشه درجه یک دونست.هرچند نمیدونم چرا داری اینارو با هم مقایسه میکنی.هیچ جوره شباهتی با هم ندارن.MGS یه بازییه که تمرکزش روی سیاسته و خیلی از رقابتهای ابرقدرت رو که توش خیلیا قربانی شدن رو با یه روایت فانتزی و جذاب ارائه میده.ولی هدف TW خلق یه دنیای فانتزیه.
ویرایش:البته اینم نظر شخصی منه.تو زمینه داستان به هیچ وجه فکت قطعی نداریم.

آخرین ویرایش:

dragonslayer

کاربر سایت
Jul 22, 2012
534
نام
محمدرضا
کلیشه ای بودن کلیت داستان یک بازی چندان نکته ی مهمی نیست . چون دیگه اکثر ایده های داستانی استفاده شده و نویسنده باید خیلی خلاق باشه تا بتونه یک داستان تازه رو بنویسه . مهم روایت داستانه . مهم رابطه ی میان شخصیت هاست . مثلا توی بازی last of us با این که کلیت بازی کلیشه ایه ولی ان قدر شکل گیری رابطه ی جوئل و الی زیبا نشان داده میشه که داستان این بازی رو خیلی ارزشمند میکنه . توی ویچر رابطه ی گرالت و سیری . توی inquisition تعامل پروتاگونیست با companion هاش . توی planescape رابطه ی nameless one با companion هاش . ولی توی mgs رابطه ی شخصیت ها خیلی مصنوعیه .

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
حالا همه کارشناس د استان شناسی شدن . اقایون ناطم لطفا یه نطمی بدین تاپیک تاپیک امتیازاته نه نطرات شخصی و کارشناسانه ی دوستان و بحث بی فایده راجع بش
این پست اول تاپیکم بیاد اول هرصفحه خیلی خوبه

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
کلیشه ای بودن کلیت داستان یک بازی چندان نکته ی مهمی نیست . چون دیگه اکثر ایده های داستانی استفاده شده و نویسنده باید خیلی خلاق باشه تا بتونه یک داستان تازه رو بنویسه . مهم روایت داستانه . مهم رابطه ی میان شخصیت هاست . مثلا توی بازی last of us با این که کلیت بازی کلیشه ایه ولی ان قدر شکل گیری رابطه ی جوئل و الی زیبا نشان داده میشه که داستان این بازی رو خیلی ارزشمند میکنه . توی ویچر رابطه ی گرالت و سیری . توی inquisition تعامل پروتاگونیست با companion هاش . توی planescape رابطه ی nameless one با companion هاش . ولی توی mgs رابطه ی شخصیت ها خیلی مصنوعیه .

نسخه سوم بازی به قدری یه رابطه زیبا بین اسنیک و باس نشون میده که صداگذار باس و حتی بازیگر موشن کپچر باس سر صحنه آخر موقع اجرا گریه میکردن.اگه شما به این رابطه میگی مصنوعی،بحث تمومه.

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
بحث الکیه خیلی ، همین دو جملـه ـه ..

Lore مزخرف Metal Gear

به اندازه کافی نشان دهنده میزان فشار وارد بر سطح هست :D

:lol:

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,362
نام
Ǝـــحـــســـان
ادم یه پست هایی توی تاپیک میبینه که .... !!! کسی که میگه MGS داستان بدرد نخوری داره و سکانس های احساسی نداره معلومه که این سری رو بازی نکرده.
یکم دیگه پیش بریم کارشناسا به این نتیجه میرسن کلا سری MGS گیم پلی خوبی نداره و ... !/:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر