اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

kaveh

کاربر سایت
Dec 11, 2005
518
نام
کاوه
ببینم اصولا برنامه 24 ساعت من اینطوریه: موقعی که می خوام بازی کنم که فقط بازی! در بقیه موارد دانلود (شامل فیلم و موسیقی و برنامه و ...) ، حالا اگر خواستم وبگردی کنم و بیام اینجا یا 4 تا مقاله بخونم ، سرعت دانلود نسبت به حداکثر 10 kb کمتر می کنم ، که احساس کندی نکنم!
پس بهتره شب که می خوابی مودم رو روشن بذاری ، تا وقتی که صبح از خواب بلند میشی حداقل یک فیلم و یک Discography کامل از یک گروه به آرشیوت اضافه شده باشه! :biggrin1:
به این میگن استفاده بهینه از سرویس ADSL ( سازمان بهینه سازی مصرف ADSL :biggrin1: )
منم همین طور از ADSL استفاده میکنم اگر غیر این باشه عجیبه :biggrin1:

نتیجه منطقی: اونایی که پاور ندارن احتمالا قوی ترن;):laughing:
نه فکر نمیکنم این نتیجه گیری منطقی باشه الان من TP link 8811 دارم توی این یکسالی که روشن بوده (24 ساعت) هیچ وقت شدید داغ نکرده . دکمه power هم داره ;)

r10ronaldinho

کاربر سایت
Nov 27, 2007
1,566
داتک وقتی تازه بای یه منطقه ای سرویس بده 2 سال طول میکشه با محیط اونجا آشنا شه اولش غریبی می کنه سرعتش افتضاحه بعد از 1 یا 2 سال که عادت کرد تازه میشه اون چیزی که مهسا خانوم گفت

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
تعرفه های جدید دنیانت کرج(صبانت)

1-سرعت512 با حجم ترافیک 2 گیگ 13300تومن
2-سرعت 128 با حجم ترافیک 2 گیگ 10100 تومن
3- 128 نامحدود 28100 تومن
4- 256 نا محدود 38100 تومن
5- 512 نا محدود 150000 تومن

تعرفه های گیگا بایت برای سرویسهای محدود

1گیگ= 3000 تومن
5گیگ= 13500 تومن
10گیگ= 24000 تومن
20گیگ= 42000 تومن
30گیگ= 54000 تومن

پدرام جان شما واردی;) بنظرت این افت قیمتا مشکوک نیست؟
من الان (2گیگ)128 گرفتم به قیمت قبلی 16000تومن سرعتم تا 52 هم میشه هول وهوش 48-50 ثابته که خیلی خوبه
میترسم با این تغییراشون سرعتارو کم کنن؟!!

مرسی

آخرین ویرایش:

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
من الان (2گیگ)128 گرفتم به قیمت قبلی 16000تومن سرعتم تا 52 هم میشه هول وهوش 48-50 ثابته که خیلی خوبه

میگ کیا جون 2 گیگ یذره زیادی کم نیست؟!
شما که خدا رو شکر سرویستون بازه و سرعت خوب میده ، 28 تومن هم برای 128 نامحدود خیلی خوبه...

پدرام جان شما واردی بنظرت این افت قیمتا مشکوک نیست؟

من چون یه تجربه در این زمینه دارم ، توضیح میدم! البته با اجازه آقا پدرام...
تابستون پارسال همچین وضعیتی رو ISP ما پیدا کرد! افت قیمت ها خیلی شدیدتر از ین حرفها بود (حدود 30 تومن ، نامحدود)...
بعد از یکی 2 هفته که مردم از قیمتاش با خبر شدن ، مشتری هاش وحشتناک افزایش پیدا کرد! با خیلی ها هم اضافه بر ظرفیت سرویس گرفتن! پس هدف میشه : جذب مشتری!
ولی پیامد هاش چیا بود! منی که 512 داشتم حداکثر سرعت دانلودی که می تونستم بگیرم 10kbps بود! تازه این طرف خوب قضیه بود! پینگ افتضـــــاح یه طرف ، قطعی سرویس هم یه طرف دیگه! میشد گفت جیره بندی شده بودیم! در روز بیشتر از 6-7 ساعت نمی تونستیم وصل باشیم! خوب اونم شروع کرد به اضافه کردن پهنای باند ، تا حدی کیفیت برگشت ولی مثل روز اولش نشد! می تونم بگم 70 درصد کیفیت قبل از ماجرا رو داشت!
اما اصل کار اینجاست بعد از تابستون قیمت ها 3 برابر شد! نسب به قیمت های اولیه شرکت فقط 10 درصد کمتر بود...
خوب الآن خیلی ها سرویس دارن ، شاید نتونن دیگه 512 داشته باشن ، ولی خوب حداقلش اینه که الآن تقریبا تمام پورت هاشون پره! چندین برابر مشتری دارن! یعنی به عبارتی یه حرکت ضربتی انجام دادن!
پس هدف الآن مشخصتر میشه : جذب مشتری دائمی!
البته فکر نمی کنم صبانت با مشکل کیفیت روبرو بشه ، چون همینطوریش هم شما ها دارین 512 میگیرین! فوقش یه مدت کمتر میشه ( نه مثل مال من که داغون بشه ، ممکنه بجای 50kbps مثلا 20kbps بگیری! که اینم باز اضاف بر سرعت قراردادی هست ) بعد دوباره سرعتت برمیگرده...
حالا نظر من چیه ، شما بهتره قبل از اتمام تابستون ، موقع شارژ بری برای حداقل 3 ماه آینده شارژ کنی ، چون فکر کنم تا تابستون تموم بشه دوباره قیمتا بره بالا ( کاری که خودم و حسابی حال کردم :biggrin1: )...

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
احتمالا سرویس های ترافیک نامحدود سرعتشون همون 128 یا 256 واقعی هست.
البته تا امتحانش نکنید نمیشه گفت...

Mil@D-777

کاربر سایت
Jul 16, 2006
950
نام
میلاد
احتمالا سرویس های ترافیک نامحدود سرعتشون همون 128 یا 256 واقعی هست.
البته تا امتحانش نکنید نمیشه گفت...

پدرام صد در صد باید سرعت رو پایین بیارن وگرنه الان من دارم 45 تومن بابت سرویس 20 گیگ میدم اونجوری میرم 6 تومن هم کمتر میدم سرویس نامحدود میگیرم با همون سرعت قبلم . :) اصلا جور در نمیاد که همون سرعت قبل رو بدن . و سرویس نمیدونم شاید سرویسم رو با اون 256 K عوض کنم درسته سرتم نصف میشه ولی عوضش نامحدوده . اگه خوب باشه اینکارو می کنم . کسی اینجا این سرویس صبانت رو امتحان کرده ؟ ;)

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
میگ کیا جون 2 گیگ یذره زیادی کم نیست؟!
شما که خدا رو شکر سرویستون بازه و سرعت خوب میده ، 28 تومن هم برای 128 نامحدود خیلی خوبه...

:biggrin1: )...

اره خیلی کمه میگم که تازه این تعرفه هارو گذاشتن
قبلا فقط محدود داشتن الان ماه اوله از صبانت میگیرم
قبلا از شبدیز (داتک تهران) میگرفتم که 256 رو 40-45 تومن میداد
نصف روز عملا قطع بود سرعتم به زور رو 20 ثابت میموند
منظورم به صحبت دوستمون میلاد عزیزه... که نمیشه شرکتارو مقایسه کرد

مرسی

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
می خواستم ببینم adsl 64 هر 10 گیگ رو چند دقیقه دان می کنه؟؟ ( معیار من 10 گیگه !!! :laughing: )
بعد این adsl 2+ چیه؟؟ چه فرقی داره؟؟

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
می خواستم ببینم adsl 64 هر 10 گیگ رو چند دقیقه دان می کنه؟؟
بهتره بگید چند روز! فک کنید مثلا خوش شانس باشید هر دقیقه یه مگ!
ای دی اس ال دو همون وایرلسه دیگه

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
بهتره بگید چند روز! فک کنید مثلا خوش شانس باشید هر دقیقه یه مگ!
سلام
نه مهسا جان به صورت قانونی و در بهترین شرایط بخوایم حساب کنیم adsl 64 هر دقیقه 480 کیلو بایت بیشتر نمیتونه دانلود کنه(به صورت قانونی و واقعی).
در ضمن adsl +2 ربطی به وایرلس نداره و همون adsl هست با یک سرس شرایط متفاوت.;)
یا علی مدد

r10ronaldinho

کاربر سایت
Nov 27, 2007
1,566
می خواستم ببینم adsl 64 هر 10 گیگ رو چند دقیقه دان می کنه؟؟ ( معیار من 10 گیگه !!! :laughing: )
بعد این adsl 2+ چیه؟؟ چه فرقی داره؟؟

هر 10 گیگ رو 400 ساعت طول میکشه دانلود کنه :laughing: یعنی 24.000 دقیقه !!! حدود 17 روز فکر کنم معیارتونو با اینترنتای ما به 100 مگ تغییر بدید بهتر باشه . ;)

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
در ضمن adsl +2 ربطی به وایرلس نداره و همون adsl هست با یک سرس شرایط متفاوت.

من هم یک توضیح مختصر و کوتاه راجع به این سرویس بدم!
ADSL استاندارد می تونه حداکثر 0.14Mhz فرکانس ارسال و تا 1.1Mhz هم فرکانس دریافت باشه!
در ADSL2+ فرکانس ها دو برابر میشه ، یعنی شما تا 2.2Mhz می تونید دریافت داشته باشید! بخاطر همین فرکانس بالا ، این سرویس مقاومت بیشتری نسبت به عوامل خارجی و افت کیفیت داره و فاصله تا DSLAM تاثیر کمتری در کیفیت اون داره...
ویرایش : البته این رو هم اضافه کنم فرق این 2 سرویس فقط در همینجا خلاصه نمیشه!
قابلیت جالب دیگری هم که داره ، قابلیت Port Bonding ( ترکیب پورت ها ) است! بطوری مثال اگر مشترکی 2 خط تلفن داره و بر روی هر دوش سرویس ADSL2+ رو داشته باشه ، این امکان براش وجود داره که با انجام Port Bonding ( در صورتی که DSLAM باندیگ رو پشتیبانی کنه ) ، پهنای باند خودش رو برابر با مجموع دو پورت بکنه! مثلا اگر پهنای باند هر دو خط 24Mbits/s باشه ، با انجام باندینگ می تونه این رقم رو به 48Mbits/s برسونه!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر