اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
مودم رو از طریق ـه Mac Address شناسایی میکنن، درسته؟ بعدش اگه من MAC Adress ـه مودم رو بهشون بگم میتونن به صورت دستی وارد کنن؟

اره از طریق MAC ADDRESS - راه درستش همون هست که شما سوکت تلفن به مودم جدید وصل کنی و با اون تماس بگیری بگی اینترنت روی مودم جدید تنظیم کنن برای من دقیقا چنین اتفاقی افتاده بود با یک تماس 2 دقیقه ای درست می شه -

از وارد کردن مک ادرس دستی اطلاعی ندارم ولی بعید هست چون MAC ها یک جورایی مثل بارکد ها هستند و شناساییشون دستی بعید باشه خود شبکه بیشتر می شناسشون اونا هم از همین طریق می قهمن که شما چه مودمی وصل کردی یا نکردی چون شما الان وارد تنظیمات مودم بشی می بینی دسترسی نداری مک تغییر بدی چون مستقیم شناسایی می شه -

یک تماس بگیر مجدد بهشون بگو همین رو اگر گفتن نمی شه ودیدی دارن بهانه اضافه می یارن ببر برات مودمتو تنظیم کنند ولی کار خاصی نیست باید پشت تلفن این کار انجام بشه ایشاله که همین جوری هست -

اکثر isp ها متاسفانه چنین مشکل افتضاحی دارن به دلایل متتعدد نمی زارن دو مودم وصل باشه خیلی افتضاح واقعا -

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
اره از طریق MAC ADDRESS - راه درستش همون هست که شما سوکت تلفن به مودم جدید وصل کنی و با اون تماس بگیری بگی اینترنت روی مودم جدید تنظیم کنن برای من دقیقا چنین اتفاقی افتاده بود با یک تماس 2 دقیقه ای درست می شه -

از وارد کردن مک ادرس دستی اطلاعی ندارم ولی بعید هست چون MAC ها یک جورایی مثل بارکد ها هستند و شناساییشون دستی بعید باشه خود شبکه بیشتر می شناسشون اونا هم از همین طریق می قهمن که شما چه مودمی وصل کردی یا نکردی چون شما الان وارد تنظیمات مودم بشی می بینی دسترسی نداری مک تغییر بدی چون مستقیم شناسایی می شه -

یک تماس بگیر مجدد بهشون بگو همین رو اگر گفتن نمی شه ودیدی دارن بهانه اضافه می یارن ببر برات مودمتو تنظیم کنند ولی کار خاصی نیست باید پشت تلفن این کار انجام بشه ایشاله که همین جوری هست -

اکثر isp ها متاسفانه چنین مشکل افتضاحی دارن به دلایل متتعدد نمی زارن دو مودم وصل باشه خیلی افتضاح واقعا -

مرسی سجاد جان، همین راهنمایی که گفتی رو بهشون منتقل کردم. اونام بعد از اینکه به شماره خونه زنگ زدن برام MAC رو ریست کردن. الان دیگه مشکلی ندارم.

فقط یه مشکل هست که از خیلی وقت پیش دارم که البته احساس می‌کنم از سیم کشی داخل خونه باشه. مودم اینترنت توی اتاق ـه خودم برقراره. اما توی پذیرایی که تلفن خونه هست ـش بعضی وقتا باید از پریز بکشمش که ADSL کار کنه. البته براش اسپلیتر هم گذاشتم. یعنی الان سیم ـه تلفن از پریز به اسپلیتر وصله و تلفن هم از یه طرفه اسپلیتر متصل شده. اما باز ـم مشکل دارم و وقتی کسی زنگ میزنه و یا ما میخوایم تماس بگیریم ADSL قطع می‌شه. حتی توی اتاقه خودمم یه اسپلیتر وصل کردم گفتم شاید اینجوری درست بشه، اما نشد.

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
مرسی سجاد جان، همین راهنمایی که گفتی رو بهشون منتقل کردم. اونام بعد از اینکه به شماره خونه زنگ زدن برام MAC رو ریست کردن. الان دیگه مشکلی ندارم.

فقط یه مشکل هست که از خیلی وقت پیش دارم که البته احساس می‌کنم از سیم کشی داخل خونه باشه. مودم اینترنت توی اتاق ـه خودم برقراره. اما توی پذیرایی که تلفن خونه هست ـش بعضی وقتا باید از پریز بکشمش که ADSL کار کنه. البته براش اسپلیتر هم گذاشتم. یعنی الان سیم ـه تلفن از پریز به اسپلیتر وصله و تلفن هم از یه طرفه اسپلیتر متصل شده. اما باز ـم مشکل دارم و وقتی کسی زنگ میزنه و یا ما میخوایم تماس بگیریم ADSL قطع می‌شه. حتی توی اتاقه خودمم یه اسپلیتر وصل کردم گفتم شاید اینجوری درست بشه، اما نشد.

خواهش می کنم -

این مشکل حقیقتش درست متوجه نشدم . " برای چی باید از پریز بکشید تا ADSL فعال بشه ؟ " اصلا نباید قطع بشه سیستم ای دی اس ال ، وقتی تلفن مشغول می شه یا زنگ می خوره .

خط تلفن که ازش اینترنت می گیری با خط تلفن خونه مشترک هست ؟

" اسپلیتر ها سه تا خروجی داره فکر کنم که یکیش پریز اصلی تلفن بهش وارد می شه و کل اسپلیتر رو خط دار می کنه - دو تای دیگه هم یکی می ره سمت تلفن برای تماس اینا و یکش هم مستقیم می یاد برای مودم و اینترنت -

اسپلیتر فقط نویز گیر هست و در قطع و وصل کاری اصلا نمی کنه نویز گیر بودنش هم وقتی خوب جواب می ده که مثلا سیم تلفن مستقیم به پشت مودم نخوره ( از جلو در ورودی اصلی نیاد ) یا وقتی سیم تلفن کنار کابل های برق باشه ولی بودنش از نبودش خیلی خیلی بهتره -

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
مرسی.

الان فاصله‌ی جایی که تلفن هست با اتاقه من خیلی زیاده. واسه همین از توی پذیرایی سیم تلفن رو به Line Port ـه اسپلیتر وصل کردم. یه سیم دیگه هم از پورت ـه Phone به تلفن زدم. این تا اینجا. حالا توی اتاقمم از پریز ـه تلفن یه سیم به پورت ـه LINE ـه یه اسپلیتر دیگه که دارم وصل کردم و یه سیم هم از پورت ـه DSL ـه اسپلیتر به مودم وصل کردم. با این کار سرعت ـه نت ـم خیلی خوب شد ولی همباز بعضی وقتا که کسی از تلفن استفاده می‌کنه دسترسی به نت ـم قطع میشه.

خط تلفن که ازش اینترنت می گیری با خط تلفن خونه مشترک هست ؟
دقیقاً.

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
مرسی.

الان فاصله‌ی جایی که تلفن هست با اتاقه من خیلی زیاده. واسه همین از توی پذیرایی سیم تلفن رو به Line Port ـه اسپلیتر وصل کردم. یه سیم دیگه هم از پورت ـه Phone به تلفن زدم. این تا اینجا. حالا توی اتاقمم از پریز ـه تلفن یه سیم به پورت ـه LINE ـه یه اسپلیتر دیگه که دارم وصل کردم و یه سیم هم از پورت ـه DSL ـه اسپلیتر به مودم وصل کردم. با این کار سرعت ـه نت ـم خیلی خوب شد ولی همباز بعضی وقتا که کسی از تلفن استفاده می‌کنه دسترسی به نت ـم قطع میشه.

دقیقاً.

شما چرا اگر در اتاق خودتون پریز تلفن دارید و فعال هست از همون جا سیم رو وصل نمی کنید به مودم ؟ یعنی اگر تلفن هم داری کافی خط به تلفن داخل اتاقت وصل کنی و بعدشم دلت خواست سر راهش اسپلیتر بزاری و بعدش به مودم بزنی دیگه نیازی به تلفن جایی دیگه نیست -

مورد بعدی شما توی پذیرایی اون کارها رو انجام دادی بعدش از همون جا سیم رو آوردی به سمت مودم و یا به به عبارتی دیگه سیم دی اس ال رو از اون جا کشیدی آوردی تو اتاق ؟ اگر این کارو نکرده باشی انگار تو از پذیرایی هیچی نگرفتی برای اینترنت !

این راهو تست کن ببین بازم تلفن قطع می شه ; >>>>> " اگر سیم بلند داری و در اتاقت هم تلفن نداری از همون خط پذیرایی خونه مستقیم سیم بکش بیار نزدیک مودم و اینترنت وصل کن یا یک لحظه مودم جدا کن ببر اونجا تست کن با همون خط پذیرایی به صورت مستقیم بعدش امتحان کن ببین درست می شه و یا باز هم قطعی داره یعنی اصا خطوط اتاق خودتو دخالت نده مستقیم مودم ببر یک لحظه کوتاه دم تلفن پذیرایی و دی اس ال فعال کن ببین باز هم در مواقع زنگ و تماس دی اس ال قطع می شه "

یک بار هم می تونی با تلفن اتاق خودت مستقیم تست کنی اگر مشکلات قطعی ای دی اس ال این مواقع باشه به نظر می یاد سیم کشی ها داره اذیت می کنه ولی نمی فهمم چرا با زنگ و تماس اختلال داره -

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
فاصله خیلی زیاده و به اون اندازه سیم ندارم که این کارُ بکنم. البته اینم فراموش کردم بگم که بعضی وقتا که مودم رو پایین میبردم وصل میکردم به پریز ـه پذیرایی دیگه هیچ مشکلی نداشتم. اما وقتی مودم توی اتاق ـه خودم برقراره، همش با قطعی و وصلی روبه رو می‌شم. یه جورایی دیگه الان مطمئن شدم که ایراد از سیم کشی ـه اتاق ـه خودمه.

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
اگر بتونید یک متخصص بیارید کسی کارش این موارد سیم کشی باشه خیلی راحت بهتون جواب می ده -

با این حال می تونی مقایسه کنی یک بار مودم ببری با تلفن اتاقت مستقیم تست کنی یک بارم ببری با تلفن پذیرایی دوباره تست کنید و امتحان کنید می شه فهمید -

esi2005

کاربر سایت
Nov 26, 2005
207
نام
احسان
اینجا کی از شرکت شهراد اینترنت میگیره کسی هست ؟ مخصوصا سرویس 128 بدون محدودیت...
میخوام بدونم سرعت دانلودش این روزا چنده؟

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
مرسی.

دقیقاً.

شما پریز دوشاختو چک کن احتمالا از این ضد برقاست که توش خازن داره . وقتی ار تلفن استفاده می کنی لینک مودمت میپره . اینارو با یه نورمال معمولیش عوض کن

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
سلام ، من امروز سرویس 512 مخابرات کرج رو گرفتم
سرعت لود صفحه ها خوبه ، Speedtest کلا لود نمیشه و ارور میده
سرعت دانلود با همه ی Browser ها حدود 4 کیلوبایت در ثانیه ست ولی با IDM تا 70 بالا میره
و یه مشکل دیگه ،همه ی سایت ها حتی Yahoo و Google هم مشکل Certificate و Identity not verified دارن

جریان چیه ؟ کس دیگه ای هم به این مشکل برخورده تاحالا ؟ بابت مورد آخر نگران نباشم؟
تشکر!

milad_maxpayne

کاربر سایت
Jan 20, 2013
422
نام
میلاد شادمان
سلام
من آنتی ویروس کسپراسکای نصب کردم.وقتی فعاله اینترنت قطعه اما وقتی استاپش میکنم اینترنت وصل میشه.
قضیه چیه؟

سلام دوست گرامی شما قوی تریتن سکیورتی دنیا رو ریختی که مینیمم رم مورد نظر برای رانژه 2 گیگ لازم داره .معلومه تمام انتی ویروس ها قسمت هایی از جمله گیم مود افیس وب https portokol , network protect , file folder spam detection حالا تو کسپرسکای این موارد با هم هستن و فقط و فقط مینونی دیس ایبلش کنی چون یه موردش مثلا نت ورک پروتکت ترافیک نمبزاره تو از وایل ها و پورتهای pptp.l2p.sstp https ,وووووو استفاده کنی یا تحمل کن چون نرم افزار قویه یا از نود 32 استفده کن که هر قسمتش مجزا قطع میشه .من خودم 3 ساله اورچینال میگیرم هر سال یه نسخه جدید میگیرم که شماره سریال و ریجستر دارن الان هم 1 یوزرش که میشه 3 یوزر هم استفاده کنه که قلق داره 85 تومان هست من تهیه میکنم 60 تومان.تو بازار هست الکی قیمت بالا میدن شاید پاینتر هم باشه.من نوکرتم بازم در خدمتم عزیز>:d<

---------- نوشته در 01:09 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:58 PM ارسال شده بود ----------

شما پریز دوشاختو چک کن احتمالا از این ضد برقاست که توش خازن داره . وقتی ار تلفن استفاده می کنی لینک مودمت میپره . اینارو با یه نورمال معمولیش عوض کن
Amino-Danger دوست عزیز شما با این کارت خط پارالل ایجاد کردی ولی برای اینکار حتما باید تلفن شما جوابگوی دیجیتال پورت پرالل داشته باشه حرف اقا محمد هم واقعا عالیه و درسته ممنون چیز خوبی فهمیدیم .برای اینکارت شما چرا اینطوری کردی اگه تو اتاق پریز داری از الکتریک یک سوکت یا دوشاخه دو به یک بخر و سیم تلفن با سوکت بلند باشه بهتره .سوکت رو میزنی 2 خط میده مجزا مثل دو تا پریز منم همین کارو کردم دقیقا .چون شما دو اداپتور اسپلیت که دیتا و ویس رو از هم جدا میکنه تو یک مسیر گردشی گذاشتی.یه سیم بیار تو اتقت بزن به اسپیلیتر لاین ویکی تلفن یکی مودم .اون سوکت هم تلفن رو بهش میزنی بازم من در خدمتم پ.خ بزن.

gooduser

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2
دوستان سلام من یکسالی هست که مشترک حسابگرم این شرکت بله مواقعی قطعی داره برخوردشونم درسته کمی خوب نیست قیمتشون به نسبت 3 تا 6 هزار تومان برای هرسرویس بیشتره اما خوبیش اینکه سرعت دانلودش در هر ساعت از شبانه روز در یک سایت مشخص بدون هیچ تغییری هست.خود من الان الان با اسیاتک گرفتم خوبیش اینه که ارزون تره قطعی نداره برخوردشون بد نیست اما ساعت شبانه که میگن رایگانه واقعا خداشاهده حدودا 8 تا 10 برابر پایینتر از سرعت در یک سایت مشخص در ساعات روز است.حالا خود دانی من که دانلود خیلی برام مهمه میخوام دوباره با حسابگر بگیرم.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,049
نام
سهند
دوستان یه توضیحی در مورد port forwarding میشه بدید .
تو گوگل هرچی گشتم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
برای mw3 میخوام . چون جدیدا تو connecting to online services میمونه و شنیدم باید پورت هارو فوروارد کرد/:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر