از چه کارت گرافیک استفاده میکنید ( همه شرکت کنن )

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
اطلاعات غلط ندید به کاربران
الان منی که 3080 دادم تی ای خریدم اونم دادم 3090 بعد الان 4090 خریدم دروغ می گم؟ بقیه ی اعضای سایت هم همین کار رو کردن
معمولا کسی که های اند می خره احتمال اینکه بازم های اند ادامه بده زیاده
کارت ماین سری 3000 بدترین حالت 2 سال ممکنه ماین شده باشه چون از اولش مناسب ماین بود برای همینم اگه تاریخ ساخت یا خریدش باشه می شه بهتر درک کرد
عمر مفید یک کارت بستگی داره اما خیلی می تونه زیاد باشه الان کارت های ماینی هستن که 4 سال 24 ساعته ماین شدن هنوزم سالمن پس نمی شه گفت احتمال کارت 1 سال یا حتی 2 سال ماین زیاده
یعدم بعضا گیمرهای ناشی کارهایی رو انجام می دن که اسیبی به کارت می زنن که عمرا ماینر نزده باشه
در کل سوال اینجاست اگر کارت ماین شده چطوری دقیقا ماین شده نه اینکه چقدر ماین شده این خیلی مهم تره
طبیعتا وقتی که یک کارت رو مفت می خرید باید پای لرزش هم بشینید چون ریسک های خودشم داره یا ریسک می کنید می خرید یا نه اکبند می خرید فقط می شه ریسکش با یکسری کارها کمترش کرد
الان کارت 4070 تی ای از 50 به بالاست که نمونه خوب ایسوس 55 می شه همون ایسوس 3080 تی ایش 25 3090 هم 30 تومنه خوب خیلی اختلافه با تقریبا همون کارایی تازه 3090 دارای پهنای رم با میزان رم دوبلشم هست حالا این پای مشتری هست که کدوم می پسنده یا اصلا ممکنه پولش نداشته باشه بین بر فرض 3070 نو با 3080 تی ای دست دوم انتخاب باید بکنه
متاسفانه این مشکل اطلاعات غلط دادن بدجوری شایعه بین برخی از عزیزان
خیلی ها فکر می کنن ماینرها فقط دنبال نابود کردن قطعاتشون بودن، در حالیکه بر خلاف من و مای گیمر که دنبال تفریحیم، ماینر دنبال کسب درآمده. بنابراین بدون شک از ریگش به خوبی مراقبت می کنه. از نظر من در ۹۰٪ مواقع، ماینری که هزینه ی فضایی برای کارت های سری ۳۰۰۰ انجام داده، دقیقاً می دونسته دنبال چیه و باید چیکار کنه
کسی که حرفه ای ماین می کنه (البته ماین می کرده، چون الان دیگه نمی صرفه) برای دونه دونه ی کارت هاش و وات به وات برقی که مصرف می کنه ارزش قائله، چون قراره از برآیند اینها پول دربیاره. کاری نمی کنه که الکی برق اضافه مصرف کنه یا اینکه الکی ریگش رو به فنا بده، چون این کارها باعث ضرر میشن و نه سود رسانی... در مقابل من و مای گیمر برای ۲ فریم بیشتر حاضریم ۲۰۰ وات بیشتر برق مصرف کنیم!
معمولاً اکثر ماینرها VGA ها رو undervolt می کنن، fan-curve شون رو اصلاح می کنن، و اگر بمدت طولانی از یه کارت استفاده کنن ترمال گریس شون رو به موقع با جنس مرغوب عوض می کنن، کاری که یک گیمر شاید هیچ وقت انجام نده، علیرغم اینکه بدلیل pump-out effect قطعاً بعد از ۶ تا ۹ ماه گیمینگ مداوم، باید یه دستی به سر و روی ترمال گریس کارت کشیده بشه
از طرف مقابل عمر قطعات الکترونیکی هم خیلی بیشتر از ۶ ماه و یکسال استفاده مداومه... همین خاموش و روشن کردن های روتین روزانه که ما با سیستم هامون انجام میدیم آسیبش در طولانی مدت برای قطعات به مراتب می تونه بیشتر از کارکرد مداومه و ۲۴ ساعته باشه!

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
متاسفانه این مشکل اطلاعات غلط دادن بدجوری شایعه بین برخی از عزیزان
خیلی ها فکر می کنن ماینرها فقط دنبال نابود کردن قطعاتشون بودن، در حالیکه بر خلاف من و مای گیمر که دنبال تفریحیم، ماینر دنبال کسب درآمده. بنابراین بدون شک از ریگش به خوبی مراقبت می کنه. از نظر من در ۹۰٪ مواقع، ماینری که هزینه ی فضایی برای کارت های سری ۳۰۰۰ انجام داده، دقیقاً می دونسته دنبال چیه و باید چیکار کنه
کسی که حرفه ای ماین می کنه (البته ماین می کرده، چون الان دیگه نمی صرفه) برای دونه دونه ی کارت هاش و وات به وات برقی که مصرف می کنه ارزش قائله، چون قراره از برآیند اینها پول دربیاره. کاری نمی کنه که الکی برق اضافه مصرف کنه یا اینکه الکی ریگش رو به فنا بده، چون این کارها باعث ضرر میشن و نه سود رسانی... در مقابل من و مای گیمر برای ۲ فریم بیشتر حاضریم ۲۰۰ وات بیشتر برق مصرف کنیم!
معمولاً اکثر ماینرها VGA ها رو undervolt می کنن، fan-curve شون رو اصلاح می کنن، و اگر بمدت طولانی از یه کارت استفاده کنن ترمال گریس شون رو به موقع با جنس مرغوب عوض می کنن، کاری که یک گیمر شاید هیچ وقت انجام نده، علیرغم اینکه بدلیل pump-out effect قطعاً بعد از ۶ تا ۹ ماه گیمینگ مداوم، باید یه دستی به سر و روی ترمال گریس کارت کشیده بشه
از طرف مقابل عمر قطعات الکترونیکی هم خیلی بیشتر از ۶ ماه و یکسال استفاده مداومه... همین خاموش و روشن کردن های روتین روزانه که ما با سیستم هامون انجام میدیم آسیبش در طولانی مدت برای قطعات به مراتب می تونه بیشتر از کارکرد مداومه و ۲۴ ساعته باشه!
بالاخره یکی پیدا شد که من از اطلاعاتش لذت ببرم تیکه اخر حرفتون کاملا صحیحه من به خاطر همین اکثرا پی سی می ذارم که روشن بمونه چون اینراش برقی با تداوم زیاد خاموش روشن کردن بیشتر باعث نابودی می شه
مخصوصا هارد ها که ویندوز بی شعور هر 20 دقیقه بی کاری خاموشش می کنه بیشتر اسیب می زنه تا هاردی که 24 ساعته توی حالت بی کاریه اما
یا حتی پورت های usb اگه مدام قطع و وصل بشن دستگاه نابود می شه بهتره که اتصال زیاد قطع و وصل نشه نه فقط برای فلش ها برای تمامی دستگاه ها
کلا ما سوخت دادیم تا این چیزها رو فهمیدیم اما متاسفانه همین الانشم اطلاع رسانی در اینترنت ضعیفه
البته ما ماینرهای بی شعور هم زیاد داریم نمونه هاش کم نیستن حتی اینا که کانال یوتیوب دارن بی شعورن سواد کافی ندارن کسایی که سواد درستی ندارن فقط فنی کارن فکر می کنن همه چیز تجربه هست در حالی که کار علمی تکمیل کننده علم هست

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
بسم الله الرحمن الرحیم

Evga GTX 560TI SuperClocked
:D
اتفاقا کارت خیلی خوبی و بیشتر از اون که نشون میده کارایی داشت من یک زمانی همین کارت داشتم با این که حافضه 1 گیگ رم داشت ولی تقریبا تا سال 2016 به جز چند بازی مثل اساسین کرید یونیتی که حتی در پایینترین تنظیمات بالای 2 گیگ نیاز داشت بقیه بازیها رو با تنظیمات مابین مدیوم و high با رزولشن 720p سی فریم راحت می گرفتم مثل ویچر 3

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
بیچاره تو بازیای جدید مثلا ریترنال دماش تا ۷۴ ۵ میرسه.
یه جور گفتی فک کردم میخوای بگی 90 مثلا :D 75 درجه Average ترین دما واسه کارت زیر فول لود هست، پایین تر از 70 باشه باید تعجب کنی :D

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
یادش بخیر یه موقعی R9 290 داشتم (البته هنوز دارمش ولی توی جعبه ش هست)، برای خودش بخاری بود و تا ۹۴ درجه هم راحت بالا میرفت
خیلی وقته GTX 1070 گیگابایت دارم
کلا با PC دیگه بازی نمیکنم و کنسول راحت تره و بی دردسر تره

خیلی قدیم تر هم یه ATI Radeon X1900 XT داشتم، اونوقت کسی اصلا گرافیک در این سطح نمی بست

• Like
Reactions: hitman68

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر