اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
بچه ها من هم صدای پارتی هم صدای گیم از هنذفری
از وقتی به دسته ایکس باکس وان وصل کردم اینجوری شد
راهی هست بشه صدای بازی از تلویزیون و صدای پارتی از هنذفری بیاد؟

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
اسم و مدل.
من روتر 4a gigabit xiaomi رو گرفتم که دو بانده باشه و پورت گیگ هم داشته باشه که راضیم
مدل های ASUS هم خوبه
مهم این هست که حتما از L2PT و PPTP پشتیبانی کنه
اگر از open v / p / n هم پشتیبانی کنه خوبه ولی اون ۲ تا رو حتما باید داشه باشه

• Like
Reactions: old_boy0101

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
میخوانش ولی نه به عنوان مشاور اونم دیگه حس و حالش نداره بیاد سر بازی، بیشتر به نظر اون ریسک رو نمیتونه قبول کنه انگار الان گرز دیگه بابد قبول کرد یک سری معمولی شده در اندازه هیلو برای ماکروسافت اهمیت نداره
اهمیت داره هنوز

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
رفقا کنسول سری ایکس منم چند روزه رسیده و گفتم نظر غیر کارشناسی‌مو بدم.
اول اینکه من نسل قبل کنسول نداشتم و نسل قبلش 360 بازی میکردم. پس کلا این نسل کلا از قافله عقب بودم.
اینجاست که جادوی Game Pass و معرکه بودن بکوارد رو دیدم واویلا. مثل یه گنجینه س. میتونم درک کنم کسایی که میگن نسل جدید بازی نیومده واسش (که البته چند ماه دیگه درست میشه با اون همه استودیو مایکروسافت) ولی واسه یه کسی مثل من که نسل قبل نبوده کلا، Game Pass و ایکس باکس با اختلاف بهترین گزینه س.

چندتا چیز رندوم:

کنسول اصلا صدا نداره.

خود کنسول از اون چیزی که فکر میکردم کوچیکتره

قابلیت quick resume از چیزی که فکر میکردم هم فوق العاده تره. داشتم شماره جدید استاروارز رو بازی میکردم، یه جایی رو چند بار باختم بازم دیدم دارم میمیرم گفتم بیخیال حوصله ندارم ادامه بدم دیگه. رفتم Gears 5 رو یکم بازی کردم که عجب گرافیک درخوری هم داشت. گیمپلی هم مثل همیشه نرم بود.
بعد گفتم برگردم استاروارز ببینم چی میشه، به محض اینکه بازی رو اجرا کردم بعد فقط چند ثانیه، یهو چند نفر با شمشیر و گلوله مثل چی کشتنم. چند لحظه شوکه بودم.. بدون اینکه بازی حتی با منو استارتی چیزی شروع شه. به این میگن نسل جدید.

حتی اداپتور ایکس باکس رو کنده بودم و بعد از وصل کردن دوباره ش بازم قابلیتش بود.
===

تنها چیزی هم که به مشکل خوردم باهاش انلاین بازی کردن بود. که من همیشه با نت ایرانسل بودم که Nat ـش strict بود که اصلا نمیشد. رفتم به خاطرش مودم خریدم ADSL رو به راه کردم که بازم فرقی نکرد. همین Gears رو که بازی میکنم کلا با یکی دو نفر بازی میکنم بقیه Bot ن. نمیدونم هم باید چیکارش کنم اگه کسی ایده ای داره بگه لطفا دمتون گرم .

==

خلاصه واقعا کنسول درخوریه. Game Pass هم یه جادوی عجیبی داره..
سلام، انشاالله به سلامتی و خوشی!
یه سوال داشتیم : دسته ایکس باکس ۳۶۰ که داخل دیجی کالا هست به سریز ایکس می خوره؟

• Like
Reactions: Squidward

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
سلام، انشاالله به سلامتی و خوشی!
یه سوال داشتیم : دسته ایکس باکس ۳۶۰ که داخل دیجی کالا هست به سریز ایکس می خوره؟
سلام.دسته 360 اگه اوریجینال باشه فقط به خود کنسول 360 و pc میخوره (با کابل هم به گوشی). به xbox one و xbox series X/S متاسفانه نمیخوره مگر اینکه استریم کنی بازیهارو از کنسول به pc و از طریق استریم (برنامه xbox تو win 10 یا گوشی androidت و اینترنت خوب باید داشته باشی) میتونی با دسته 360 بازی کنی.
ولی دسته xbox one به کنسول جدید میخوره و برعکس :)

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
Feature: Here Are Our Xbox Predictions For 2021
1.Psychonauts 2 will be one of the highest reviewed games of 2021
2. Xbox will add more family-friendly content to Game Pass
3. Banjo & Kazooie will return in some capacity
4. The Xbox Series S will flourish as more stock becomes available
5. Halo Infinite will prove to have been worth the wait
6. Xbox Cloud Gaming will expand to console, Smart TVs, etc
7. Microsoft will acquire Moon Studios and/or Asobo Studio
8. Xbox Series Expansion Cards will eventually come down in price

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
بخش مربوط به بتسدا در آخرین مصاحبه اسپنسر:
" 2021is when we'll get final approval, I feel really good about that," Spencer said. "Everything is on track. We'll start then really getting to some of the planning we can do with them. Right now we're really hands-off with them as they continue to do the work that they're doing, because we don't own them yet."​
Spencer added that he's especially excited about Starfield, as well as the many other projects - some announced, some not - that are underway at Bethesda. They'll "be an incredible addition to our studios" once the deal closes and they all start working together as one company, Spencer added.​
"When I think about our RPG capability with Obsidian, with inXile, with the work that Playground is doing which is now out there with Fable, obviously, and with what Bethesda can do, it's massive capability. I think about our FPS capability with id and obviously 343 and the work we can do. It doubles the size of our first-party studios when Bethesda joins, which is pretty amazing to think about."​

آخرین ویرایش:

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
تنها چیزی هم که به مشکل خوردم باهاش انلاین بازی کردن بود. که من همیشه با نت ایرانسل بودم که Nat ـش strict بود که اصلا نمیشد. رفتم به خاطرش مودم خریدم ADSL رو به راه کردم که بازم فرقی نکرد. همین Gears رو که بازی میکنم کلا با یکی دو نفر بازی میکنم بقیه Bot ن. نمیدونم هم باید چیکارش کنم اگه کسی ایده ای داره بگه لطفا دمتون گرم .
سلام، نت من هم ایرانسل و شاتل هست با جفتش هم استریکت هست، گیرز 5 پرستیج 9 هستم زیاد انلاینشو بازی میکنم، صبح ها مچ پیدا نمیکنه فقط تیم دت مچ،پلیر کم هست ولی از ساعت 3-4 ظهر به بعد اوکی هست همه مودی پیدا میکنه کاری به نت تایپ نداره این قضیه، اگه بخوای زودتر پیدا کنه باید رنک بازی کنی، PVE مشکلی نداره و همیشه پیدا میکنه. اگه هم میخوای گیرز 5 انلاین بازی کنی اگه دوست داشتی اد کن.

• Like
Reactions: AmirPh78

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
View attachment 189717

یک هفته و نیم تا دو هفته!
باطری AA✌
از یه دیدگاهی درسته که استفاده ار باتری قلمی تو سال 2021 عجیبه ولی هرجور حساب کنیم مهمترین مزیت یه باتری اینه که طول عمر بیشتری داشته باشه...
باتری قلمی واقعا این مزیت رو داره... خیلی راحت میشه دو جفت باتری قلمی AA و با کیت شارژش رو خرید بدون وقفه بازی کنه آدم ...
اگه شارژ این باتری تموم شد باتری های بعدی رو از شارژ درمیارم سریع کنترلر رو ریلود میکنیم? باتری خالی رو هم میزارم شارژ بشه تا یکی دوهفته بعد ... همین قدر عالی

Khashayarthegrea

کاربر سایت
Jan 11, 2020
686
نام
كيارش
الان اين شوخي ديگه وسط بازي انلاين بهمين راحتي باتري عوض ميكنين؟
من خودم تو فيفا و اپكس چند بار اين بلا سرم اومد
ضمن اينكه بايد حتما دو جفت باتري بخري الان دو جفت دوراسل با شارژر ٤ اسلاته قيمتش خدا تومنه

ديگه عيب رو تو رو خدا حسن جلوه نديد
(الان يكي مياد ميگه جبهه عوض كرد) :D

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
از یه دیدگاهی درسته که استفاده ار باتری قلمی تو سال 2021 عجیبه ولی هرجور حساب کنیم مهمترین مزیت یه باتری اینه که طول عمر بیشتری داشته باشه...
باتری قلمی واقعا این مزیت رو داره... خیلی راحت میشه دو جفت باتری قلمی AA و با کیت شارژش رو خرید بدون وقفه بازی کنه آدم ...
اگه شارژ این باتری تموم شد باتری های بعدی رو از شارژ درمیارم سریع کنترلر رو ریلود میکنیم? باتری خالی رو هم میزارم شارژ بشه تا یکی دوهفته بعد ... همین قدر عالی
از چ باطری استفاده میکنی؟

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
از چ باطری استفاده میکنی؟
تا قبل اینکه کنسول رو رد کنم یه جفت باتری سونی داشتم یه جفت eneloop بستگی به مدل باتری داره ... برای من eneloop بیشتر شارژ نگه میداشت
ضمن اينكه بايد حتما دو جفت باتري بخري الان دو جفت دوراسل با شارژر ٤ اسلاته قيمتش خدا تومنه

درسته منم میگم نقدهم وارده به باتری قلمی .... ولی مزیت هم داره?

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
این صحنه کالاف تو ذهنم تداعی شد

Reloading... Cover me

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718

داداش قبل از اینکه باطریت بخواد تموم شه مگه نوتیفیکیشنش نمیاد؟
اون بالای صفحه هم که شارژ دسته رو همیشه میزنه
قبل اینکه بخواد تموم شه کابل وصل کن خب :D
مگه اونی که از کنترلر ps استفاده میکنه چیکار میکنه دقیقا تو اینجور موارد؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر