اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
با گیم پس اولتیمیت احتما زیاد انتخابم ایکس باکسه توی این نسل، فقط میخوام بدونم رو رزولیشن فول اچ دی سری اس با ایکس تفاوت داره؟ منظورم اینه ینی کل قدرت گرافیک سری ایکس برای رزولیشن 4K بکار میره یا ویژوالشم فرق میکنه؟

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
دوستان سیستم اچیومنت xbox چطوریه؟
فقط آنلاینه؟باید بازی آپدیت باشه تا کار کنه ؟
اگه یک کاریو تو بازی انجام بدی مثلا 100 تا kill بگیری اچیومنتش با یک صدای دلنشین و pop up برات باز میشه،
191755
بله توی one و x|s آنلاینه ولی تو 360 آفلاین هم میشد، (خودم دوست دارم اچیومنت آفلاینو برای one و x|s درست کنند)
اگه بازی آپدیت نباشه موقع اجرای بازی میگه آپدیت کن(تو حالت آنلاین)، تو حالت آفلاین آپدیت نیاز نیست و اچیومنت هم نمیده(ولی تو بعضی بازیها اگه بازیو تو آفلاین تموم کنی وقتی آنلاین بشی یهو اچیومنتهارو بهت میده، تو rage2 اینطور نبود)

آخرین ویرایش:

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
سلام،
چطور میشه کاری کرد که لیست بازی های هومی که روی ایکس باکس فعاله و بازی هایی که فرد روی ایکس باکس داره و پلتفرم ایکس باکسی که با اون باز میکنه؛ حتی با داشتن اطلاعات اکانت لایو و گیم پس اون فرد، پنهان بشه و هیچ کس نتونه بازی هاش رو ببینه؟
یعنی مثلا فردی نام کاربری و... ایکس باکسش رو به دوستش داده تا مولتی پلیر بازی که هردوشون دارن رو با هم بازی کنن؛ اما اون فرد دلش نخواد که دوستش و یا حتی فروشنده ای که میخواد اکانت هوم رو بهش بفروشه، لیست بازی هاش و پلتفرم ایکس باکسش (وان/سریز) رو بدونه. برای این کار (هیچ کس نتونه بازی هاش رو ببینه) راهی هست؟

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
اگه یک کاریو تو بازی انجام بدی مثلا 100 تا kill بگیری اچیومنتش با یک صدای دلنشین و pop up برات باز میشه،
View attachment 191755
بله توی one و x|s آنلاینه ولی تو 360 آفلاین هم میشد، (خودم دوست دارم اچیومنت آفلاینو برای one و x|s درست کنند)
اگه بازی آپدیت نباشه موقع اجرای بازی میگه آپدیت کن(تو حالت آنلاین)، تو حالت آفلاین آپدیت نیاز نیست و اچیومنت هم نمیده(ولی تو بعضی بازیها اگه بازیو تو آفلاین تموم کنی وقتی آنلاین بشی یهو اچیومنتهارو بهت میده، تو rage2 اینطور نبود)
حیف شد.اگه آفلاین میداد خیلی بهتر بود.
بدون آپدیت کلا بازیو اجرا نمیکنه؟
میشه همزمان بازی کرد و آپدیتو دانلود کرد؟

• Like
Reactions: omid0

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
حیف شد.اگه آفلاین میداد خیلی بهتر بود.
بدون آپدیت کلا بازیو اجرا نمیکنه؟
میشه همزمان بازی کرد و آپدیتو دانلود کرد؟
_بله متاسفانه ،اونسری به پشتیبانی xboxگفتم، باید دوباره بگم، شماها هم بگید دوستان?
_تو آفلاین اجرا میکنه، توی آنلاین باید آپدیت کنی اول بعد بازیو اجرا کنی.
_من تابحال ندیدم اینطوری.

• Like
Reactions: omid0

FreeGamer

کاربر سایت
Sep 17, 2011
248
نام
آزاد
سلام
راهی هست بشه سرور بازیارو رو کنسول تغییر داد
من با اروپا پینگ ۱۲۰ میگیرم با آمریکا ۲۸۰
روی پی سی . وقتی با کنسول تست میکنم همون ۲۸۰ میاره فک کنم داره به سرورای آمریکا وصل میشه چون همون اول پرسیده where do you live . من آمریکا زدم

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
سلام
روی پی سی . وقتی با کنسول تست میکنم همون ۲۸۰ میاره فک کنم داره به سرورای آمریکا وصل میشه چون همون اول پرسیده where do you live . من آمریکا زدم
سلام، dns متاسفانه خودش باعث بالا رفتن پینگ میشه.

• Like
Reactions: omid0 and FreeGamer

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
سلام
زدن dns و مخصوصا vpn باعث تغییر رنج ip میشه و چون مچ میکینگ بازی‌ها بر اساس رنج ip هست سرور شما رو با اون رنج خاص ip میندازه

• Like
Reactions: omid0 and aha2012

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
یه سری پست ها رو میخوندم دیدم‌بد نیست یه سری توضیحات بدم.
اگر تی وی ۴ کی‌ندارید بی خودی سمت سریز اکس نرید هیچ تفاوتی نخواهید دید.
اولین بازی که برتری سریز اکس نسبت به پی اس ۵ مشاهده شده هیتمن ۳ هست که در رزولوشن بالاتری رندر میشه و کیفیت سایه بهتری‌داره ولی افت فریم هم داره بر عکس پی اس ۵ که ثابته.
تمام قابلیت هایی که مایکروسافت مانور میده برای rdna2 مثل vrr و mesh shading جنبه تبلیغاتی داره روی ps5 هم هست.
پی اس ۵ به دلیل کلاک فوق العاده بالای gpu از سریز اکس اونقدر عقب نمیفته با وجود cu کمتر.
هر بازی رو سریز اکس ۴ کی اجرا کنه سریز اس ۱۰۸۰ پی با همون ویژوال‌میده (بدون تکسچر‌پک ۴ کی که نیازی هم‌نیست براش،به همین دلیل هم حجم بازی کمتر میشه،همینطور با کیفیت سایه کمتر)
پس حالا یه بازی روی سریز اکس ۱۴۴۰ پی اجرا بشه تکلیف سریز اس چیه؟ میاد زیر ۱۰۸۰ پی بین ۷۲۰-۹۰۰ پی.
تمام دولوپر هایی که بازی رو‌واسه ی سریز اکس اپتیمایز میکنن،واسه سریز اس هم‌ میکنن نگران نباشید.
از نظر فریم ریت هر دو کنسول یکی هستند (چون یه سی پی یو دارن و باتل نک ایجاد نمیشه)
کارت گرافیک ۴ ترافلاپسی سریز اس در حد کارت ۶ ترافلاپسیه وان اکس هست چون بازدهی معماری جدید rdna2 نسبت به gcn پیشرقت کرده،ولی به دلیل رم و پهنای باند کمتر همیشه توی رزولوشن کمتری نسبت به وان اکس بازی‌رو اجرا خواهد کرد (حتی با ویژوال بهتر)
در رابطه با ظرفیت کمتر استوریج سریز اس یه راه حل اسون وجود داره! یه هارد‌اکسترنال ۱ ترا بگیرید بازی های نسل قبل رو که از روی اونم اجرا میکنه،بازی های نسل جدیدم نهایت ۱۵ دقیقه طول داره از hdd-ssd جابه جا کرد.هارد حتما باید usb3 باشه.
خلاصه اگر تیوی ۴ کی دارید برید سمت سریز اکس اگر ندارید یا ۴کیواستون مهم نیست برید سمت سریز اس! چون در غیر اینصورت تفاوتی نمیبینید.
سریز اس روی ۴کی تیوی هم کیفیتش مناسبه و تصویر اپ‌اسکیل‌میشه،این که چقدر نسبت به سریز اکس تفاوت رو‌بفهمید روی‌تی‌وی‌۴ کی‌،بستگی به چشم شما،فاصله ی شما از تی وی و سایز تی وی داره و اکثریت تفاوت رو نمیفهمن.
تنها ویژوالی که در سال های اینده ممکنه در سریز اس نسبت به اکس نبینیم ری تریسینگ هست که جواب این موضوع رو زمان مشخص میکنه.

FreeGamer

کاربر سایت
Sep 17, 2011
248
نام
آزاد
سلام
یه سری پست ها رو میخوندم دیدم‌بد نیست یه سری توضیحات بدم.
اگر تی وی ۴ کی‌ندارید بی خودی سمت سریز اکس نرید هیچ تفاوتی نخواهید دید.
اولین بازی که برتری سریز اکس نسبت به پی اس ۵ مشاهده شده هیتمن ۳ هست که در رزولوشن بالاتری رندر میشه و کیفیت سایه بهتری‌داره ولی افت فریم هم داره بر عکس پی اس ۵ که ثابته.
تمام قابلیت هایی که مایکروسافت مانور میده برای rdna2 مثل vrr و mesh shading جنبه تبلیغاتی داره روی ps5 هم هست.
پی اس ۵ به دلیل کلاک فوق العاده بالای gpu از سریز اکس اونقدر عقب نمیفته با وجود cu کمتر.
هر بازی رو سریز اکس ۴ کی اجرا کنه سریز اس ۱۰۸۰ پی با همون ویژوال‌میده (بدون تکسچر‌پک ۴ کی که نیازی هم‌نیست براش،به همین دلیل هم حجم بازی کمتر میشه،همینطور با کیفیت سایه کمتر)
پس حالا یه بازی روی سریز اکس ۱۴۴۰ پی اجرا بشه تکلیف سریز اس چیه؟ میاد زیر ۱۰۸۰ پی بین ۷۲۰-۹۰۰ پی.
تمام دولوپر هایی که بازی رو‌واسه ی سریز اکس اپتیمایز میکنن،واسه سریز اس هم‌ میکنن نگران نباشید.
از نظر فریم ریت هر دو کنسول یکی هستند (چون یه سی پی یو دارن و باتل نک ایجاد نمیشه)
کارت گرافیک ۴ ترافلاپسی سریز اس در حد کارت ۶ ترافلاپسیه وان اکس هست چون بازدهی معماری جدید rdna2 نسبت به gcn پیشرقت کرده،ولی به دلیل رم و پهنای باند کمتر همیشه توی رزولوشن کمتری نسبت به وان اکس بازی‌رو اجرا خواهد کرد (حتی با ویژوال بهتر)
در رابطه با ظرفیت کمتر استوریج سریز اس یه راه حل اسون وجود داره! یه هارد‌اکسترنال ۱ ترا بگیرید بازی های نسل قبل رو که از روی اونم اجرا میکنه،بازی های نسل جدیدم نهایت ۱۵ دقیقه طول داره از hdd-ssd جابه جا کرد.هارد حتما باید usb3 باشه.
خلاصه اگر تیوی ۴ کی دارید برید سمت سریز اکس اگر ندارید یا ۴کیواستون مهم نیست برید سمت سریز اس! چون در غیر اینصورت تفاوتی نمیبینید.
سریز اس روی ۴کی تیوی هم کیفیتش مناسبه و تصویر اپ‌اسکیل‌میشه،این که چقدر نسبت به سریز اکس تفاوت رو‌بفهمید روی‌تی‌وی‌۴ کی‌،بستگی به چشم شما،فاصله ی شما از تی وی و سایز تی وی داره و اکثریت تفاوت رو نمیفهمن.
تنها ویژوالی که در سال های اینده ممکنه در سریز اس نسبت به اکس نبینیم ری تریسینگ هست که جواب این موضوع رو زمان مشخص میکنه.
خوب تکلیف بازی ای که رو ایکس ۱۴۴۰ اجرا میشه و رو اس ۹۰۰ روی تی وی ۱۰۸۰ چیه ؟
خوب به الطبع کسی که ۱۰۸۰ داره خروجی بهتری میگیره رو ایکس دیگه

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
خوب تکلیف بازی ای که رو ایکس ۱۴۴۰ اجرا میشه و رو اس ۹۰۰ روی تی وی ۱۰۸۰ چیه ؟
خوب به الطبع کسی که ۱۰۸۰ داره خروجی بهتری میگیره رو ایکس دیگه
100 درصد همینجوریه،کلا دستگاهی که خروجی ۴ کی‌نیتیو داره میده روی تی‌وی ۱۰۸۰ پی تصویر سوپر سمپل شده تحویل میگیره ادم‌که از نیتیو ۱۰۸۰ پی‌بهتره و شارپ تر و انتی الایز‌خفن‌خورده! ولی نه اونقدری‌که ۷ میلیون تومن اختلاف بین اس و اکس‌رو توجیه کنه برای کسی‌که تیوی ۱۰۸۰ پی که قدیمیم هست و اچ دی‌ار‌نداره! و واقعا اونقدر تفاوتی ایجاد نمیشه،حتی روی خود تیوی ۴ کی من ۵۰ اینچم ‌هست،توی فاصله ی ۱۸۰ سانتی متریش‌که میشینم اونقدر بین ۴‌کی ۱۰۸۰ تفاوت نیست ولی بشینم‌نیم‌متریش خیلی تفاوت ایجاد میشه!
در کل دستگاه سریز اکس ارزشمند تره از سریز اس به دلیل استوریج‌بیشتر،قدرت بیشتر و دیسک درایو،ولی نه تو مملکت ما با این‌شرایط‌اقتصادی‌برای عموم! که ۴ کی‌تی وی‌هم ندارن و میخوان با گیم پس عشق‌کنن یا کنسول دومشون میخواد بسه سریز اس!
کلا این‌قصه دیگه بستگی به خریدار و نیازش و بودجه ای‌که حاضره و میتونه هزینه کنه برای اکس‌باکس‌بستگی‌داره و خر دو‌کنسول‌بازار‌و مشتری‌خودشون‌رو‌دارن.ولی توی تجربه ی گیمینگ تفاوتی ایجاد‌نمیشه چون یه فریم‌ریت‌رو‌قراره‌بدن.
پ ن: راستی یه موضوعی هم بگم،الان تمام بازی هایی که داره روی کنسول های نسل‌جدید اجرا میشه با تکنولوژی نسل قبل و معماری جی سی‌ان ساخته شدن و تز خیلی از تکنولوژی های نسل جدید و معماری ار دی ان ای ۲ استفاده نمیکنن! از سال ۲۰۲۲ تازه معلوم میشه قدرت اسن کنسول ها و مایکروسافت هم‌با استفاده از تکنولوژی directML میتونه خیلی پیشرفته تر عمل کنه و کمتر شاهد رزولوشن ۱۰۸۰ پی و کمترش روی سریز اس باشیم،همینطور devkit ها هم بهتر میشه اوضاعشون و دولوپر ها هم یاد میگیرن کار کنن باهاش!
امیدوارم واقعا اینجوری بشه و این رو باز زمان مشخص میکنه.

آخرین ویرایش:

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
سلام بر دوستان، سریز ایکس بنده هم دیروز رسید و موفق شدم از PS4 جامپی داشته باشم به نسل جدید کنسول ماکروسافت، این دوره اولین نسلی هست که تونستم کنسول رو با یک تی وی درخور خود کنسول (LG CX) تجربه کنم و بدلیل اینکه کنسول قبلیم PS4 فت بود تفاوت چشمگیری داشت برام ورود به این نسل و بیشتر محو تماشا بودم، فورزا ۴، گیرز ۵ و گیرز ۱ آلتیمیت و ایس کمبت ۷ و بلک و استریت آف ریج و آپدیت نسل جدید فیفا ۲۱ رو تقریبا تو حدود ۲۰ ساعت موفق شدم دانلود کنم، نصف اس اس دی کنسول تقریبا پر شده، واقعا دنیایی از گیم هست گیم پس، دانلود دیتای بازی مدیوم هم آغاز شده تو استور، گیرز و فورزا واقعا فوق العاده بودن از لحاظ بصری و فیفا هم نسبت به ۲۰ تفاوت مشهودی داشت، ایس کمبت هم بسیار عالی، البته pes رو هم گرفتم که بدلیل خصومت شخصی کلا یه نیمه بازی هم نتونستم تحملش کنم و پاکش کردم، نرم افزار استریم ایکس باکس رو، هم روی گوشی و هم pc (نسخه بتا) تست کردم که قابل قبول بود، به نظر میرسه این نسل ماکروسافت در حال برگشت به نسل طلایی ۳۶۰ هست، کنسول بدون دیسک واقعا بی صدا هست ولی وقتی دیسک داخلش هست و در حال خوندن دیسک صدای قابل توجهی داره. دسته کنسول رو من به PS4 ترجیح میدم، لرزش دسته حس متفاوتی داره نسبت به لرزش دسته PS4 و کلا دسته خوشدستری هست، در آخر هم برای همه دوستان گیمر آرزو می‌کنم هر چه سریعتر موفق بشند این کنسول زیبا رو تهیه کنن و از لحظاتشون لذت ببرند، موفق باشید.

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر