اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,279
نام
علیرضا
دوستان چرا مایکرو بعضی بازی ها رو از استور حذف کرده ؟
مثل فورزا هورایزن 1 تا 3
لایسنس اون بازی ها تموم شده بوده مایکروسافت به جای ثبت دوباره لایسنس حذفشون کرده و این چیزا عادیه مثلا همین ۲۰۲۰ یا ۲۰۱۹ بود لایسنس یه سری موسیقی های جی تی ای ۴ تموم شد راکستار از استیم برداشت بازی رو بعد مدتی آورد دوباره بدون اون آهنگا.

Link.Zelda

کاربر سایت
Dec 18, 2013
367
لایسنس اون بازی ها تموم شده بوده مایکروسافت به جای ثبت دوباره لایسنس حذفشون کرده و این چیزا عادیه مثلا همین ۲۰۲۰ یا ۲۰۱۹ بود لایسنس یه سری موسیقی های جی تی ای ۴ تموم شد راکستار از استیم برداشت بازی رو بعد مدتی آورد دوباره بدون اون آهنگا.
الان اگه redeem هر کدومشون را داشته باشی نمیشه دانلودشون کرد ؟

• Like
Reactions: BARDI YA

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,279
نام
علیرضا
من
الان اگه redeem هر کدومشون را داشته باشی نمیشه دانلودشون کرد ؟
امتحان نکردم ولی اگه قبلاً بازی رو خریده باشید الان میتونی از تو لایببریت دوباره دانلودش کنی.

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
درود بر بچه های سبز (اکس باکسی)... :D
به عنوان سونی فن من رو میشناسید- الان میایید پرتم میکنید بیرون :D:D ولی خارج از شوخی...

واقعا یک سوال داشتم و چون اخبار XSX/XSS رو زیاد پیگیر نبودم گفتم راهنمایی کنید...
من همیشه سعی کردم هر نسل حدالمکان همه ی کنسول های اون نسل رو حالا با تاخیر تهیه کنم که از بازی خاصی عقب نمونم...

میخواستم بدونم کنار PS5ام- میتونم XSS بگیرم ؟ و بجز قضیه ی Blu-Ray Drive چی رو نسبت به XSX از دست میدم ؟
و امکان داره بازی باشه که برای XSS نیاد ؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
میخواستم بدونم کنار PS5ام- میتونم XSS بگیرم ؟ و بجز قضیه ی Blu-Ray Drive چی رو نسبت به XSX از دست میدم ؟
رزولوشن 4K و 438 گیگ فضای SSD
خیر.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
درود بر بچه های سبز (اکس باکسی)... :D
به عنوان سونی فن من رو میشناسید- الان میایید پرتم میکنید بیرون :D:D ولی خارج از شوخی...

واقعا یک سوال داشتم و چون اخبار XSX/XSS رو زیاد پیگیر نبودم گفتم راهنمایی کنید...
من همیشه سعی کردم هر نسل حدالمکان همه ی کنسول های اون نسل رو حالا با تاخیر تهیه کنم که از بازی خاصی عقب نمونم...

والا بنظر من اعلام موفقیت SS به زمان بستگی داره. جدای اون درایو بلوری و هارد بشدت کمتر :D، طبق مشخصات سخت افزاری قاعدتا باید بتونه همون کارایی SX رو توی رزولوشن 1080 یا 1440 انجام بده.

این اول نسل هم که دوکیت ها نرسیده بود و این داستانا یکم اونجوری که باید میبود به نظر، عمل نکرده. هرچند باز هم مثلا فیفا یی بود که SS تونسته 4k تحویل بده!

در کل بنظرم اگه خیلی قضیه فوری نیست یک مدت صبر کنیم ببینیم چجوری قراره پیش بره بهتره بعد خرید کنیم. :D
من خودمم تو فکرم بود SS بخرم چون تیوی 4k که ندارم ولی خروجی های اول نسلش یکم دو به شک کرد منو

ولی در کل بنظرم اگه SS بتونه خروجی SX رو روی رزولوشن 1080 نمایش بده (مخصوصا با این تکنیک های جدید ml و بقیه که خیلی در جریانشون نبودم... ) میتونه بهترین اپشن (مقرون به صرفه) برای تجربه نسل باشه

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
والا بنظر من اعلام موفقیت SS به زمان بستگی داره. جدای اون درایو بلوری و هارد بشدت کمتر :D، طبق مشخصات سخت افزاری قاعدتا باید بتونه همون کارایی SX رو توی رزولوشن 1080 یا 1440 انجام بده.

این اول نسل هم که دوکیت ها نرسیده بود و این داستانا یکم اونجوری که باید میبود به نظر، عمل نکرده. هرچند باز هم مثلا فیفا یی بود که SS تونسته 4k تحویل بده!

در کل بنظرم اگه خیلی قضیه فوری نیست یک مدت صبر کنیم ببینیم چجوری قراره پیش بره بهتره بعد خرید کنیم. :D
من خودمم تو فکرم بود SS بخرم چون تیوی 4k که ندارم ولی خروجی های اول نسلش یکم دو به شک کرد منو

ولی در کل بنظرم اگه SS بتونه خروجی SX رو روی رزولوشن 1080 نمایش بده (مخصوصا با این تکنیک های جدید ml و بقیه که خیلی در جریانشون نبودم... ) میتونه بهترین اپشن (مقرون به صرفه) برای تجربه نسل باشه

البته باید در نظر داشت که اون بازیهایی که روی سری اس 900p اجرا شده بازی هایی بوده که روی سری ایکس 1440p یا همین حوالی رزولوشن داشتند. بازی هایی که روی سری ایکس 4K بودند همشون روی سری اس +1080P بودند.

و یک نکته که طبق تجربه این نسل، API ایکس باکس معمولا رفته رفته بهتر میشه و در طول نسل رزولوشن بازیها روش بهبود پیدا میکنه. مثلا اول نسل 8 بازی مثل Call Of Duty Ghost روی ایکس باکس وان 720p بود با اینکه بازی بین نسلی بود و روی PS4 بازی 1080P بود. ولی رفته رفته بقیه کال آف ها روی وان رزولوشن بهتری مثل 900P اجرا میشد.

یا همین چند هفته پیش خبرش اومد که با بهبود VRS روی DirectX12 U عملکرد Gears 5 و Gears Tactics عملکردش 14 درصد بهبود پیدا کرده.

در مورد Value/Price به نظر من همچنان سری ایکس بهتره ولی خب سری اس هم با توجه به قیمت انتخاب بدی نیست. مشکل اصلیش به نظر من حافظه کمش هست (با توجه به دیجیتالی بودن) . هرچند احساس میکنم با گذشت زمان و کاهش قیمت ssd میشه از ssd خارجی استفاده کرد.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف

این قضیه کاملا درسته ولی مسئله اینجاست چه رم کمتر SS و چه مقدار هاردش تا حدی میتونه قابل توضیح باشه به نسبت SX.
ولی مسئله اینجاست که این قضیه کاملا نیاز داره بازی بر اساس این سخت افزار بهینه بشه. تمام مراحل رندرینگ و ... دوباره بر اساس این پلتفرم متفاوت نوشته شه. حتی خود اسپنسر هم گفته درسته و ساخت بازی برای SS نیازمند اضافه کاری از سمت دولوپره.
مثلا الان دولوپری که برای کنسول میسازه، تا الان اگه برای دو کنسول قرار بوده بسازه (سونی و ماکرو) اینجا برای SS هم باید به عنوان یک پلتفرم تا حدی جدید کار انجام بده.
در نتیجه اینکه هر دولوپری بیاد این کارو انجام بده، بازیشو برای SS بهینه کنه، چه از نظر حجم بازی و چه خود بازی، بیاد سگمنتیشن انجام بده و قسمت های مولتی و سینگل رو جدا کنه و ...، تو هاله ای از ابهام قرار داره و بستگی به خود دولوپر داره. باید ببینیم آیا دولوپر ها اینکارو میکنن یا نه. اگه سازنده ها حاضر نشن اضافه کاری کنن بنظر من SS کاملا از بین میره...

همین قضیه حجم کمتر هم تا الان فقط برای انحصاری ها و بازیای خود xgs بوده تا جایی که خبر دارم.
یعنی سازنده های ترد پارتی آیا میان عین کوالیشن و rare و ... برای SS بازیشونو بهینه کنن، تکسچر های 4k و asset های اضافی رو حذف کنن و یا ..؟

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
ممنون از بچه برای پاسخ گویی و بحث هایی که استارت زدن...
کلی داره کمکم میکنه به قضیه..‌.

بنظرم منی که آنلاین باز نیستم و بازی های غیرانحصاری رو روی PS5 بازی میکنم و XSS رو بخاطر انحصاریاش میخوام، بنظرم گزینه ی خوبی میتونه برام باشه....
در رابطه با قدرت من کلا رزولوشن برام مهم نیست، فریم ریت اولویت داره...
حالا درسته 4K TV دارم ولی هیچوقت زیاد توجه نکردم... :D

یک بازی سینگل پلیر مثل Perfect Dark رو میخرم از استور و دان میکنم و تموم شد، پاک میکنم تا بازی انحصاری بعدی..‌.

اینطوری گمونم مشکلی نباشه انتخاب XSS...
تو زمینه ی حافظه حداقل...

فقط ترسم این بود که مایکروسافت اون وسطا ساپورتش رو از XSS کم کنه که با توجه به حرف های بچه ها امکان نداره...

آخه نسل قبل هم XOS داشتم و کلا رنگ سفید و دیزاین XSS رو بسی دوست میدارم...

حالا تا عید صبر میکنم و بعد میگیرم...

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
بنظرم منی که آنلاین باز نیستم و بازی های غیرانحصاری رو روی PS5 بازی میکنم و XSS رو بخاطر انحصاریاش میخوام، بنظرم گزینه ی خوبی میتونه برام باشه....
امیدوارم دوستان vs به اینجا حمله نکنن که مدیریت مجبور بشه پست منم پاک کنه.
به نظر من هوشمندانه تر اینه که یک xsx بخرید و در کنارش یک ps5 digital
علت داره:
1. کتابخانه سرویس گیم پس انقدر غنی هست که بتونه یک گیمر رو در طول نسل ساپورت کنه. هزنیش هم بسیار توجیه پذیره. شما میتونی با پول 2 تا دیسک ps5 کل نسل رو از گیم پس استفاده کنی.
2. بازیهای تردپارتی خوبی روی گیم پس موجوده و قطعن در آینده به کمیت و کیفیتشون هم اضافه خاهد شد.
3. در پلن آلتیمیت شما میتونید از پرک های این پلن مثل ea play و احتمالن در آینده ubisoft+ هم بهره ببرید که بازهم ارزش این سرویس رو بیشتر خاهد کرد.
4. به نظر من در آینده ای نه چندان دور بازیهای تردپارتی روی xsx بهتر اجرا خاهند شد. خیلی باید غیر منطقی باشیم که از قابلیت های rdna2 که به صورت انحصاری فقط در کنسول های xbox ساپورت میشن، به سادگی بگذریم.
حتی اگر فرض کنیم 50% از این قابلیتها عملیاتی بشه و 50% بقیش مصرف مارکتینگ داشته باشه، بازهم در آینده بین بازیهای تردپارتی در کنسول xsx و ps5 ، اختلاف به وجود خاهد اومد.
5. تمام بازیهای استودیوهای مایکروسافت به صورت day 1 روی سرویس گیم پس در دسترس خاهند بود.
6. خیلی از بازیهای مستقل به صورت انحصاری فقط روی پلتفرم های مایکروسافت (win - xbox) در دسترس هستند.

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
این قضیه کاملا درسته ولی مسئله اینجاست چه رم کمتر SS و چه مقدار هاردش تا حدی میتونه قابل توضیح باشه به نسبت SX.
ولی مسئله اینجاست که این قضیه کاملا نیاز داره بازی بر اساس این سخت افزار بهینه بشه. تمام مراحل رندرینگ و ... دوباره بر اساس این پلتفرم متفاوت نوشته شه. حتی خود اسپنسر هم گفته درسته و ساخت بازی برای SS نیازمند اضافه کاری از سمت دولوپره.
مثلا الان دولوپری که برای کنسول میسازه، تا الان اگه برای دو کنسول قرار بوده بسازه (سونی و ماکرو) اینجا برای SS هم باید به عنوان یک پلتفرم تا حدی جدید کار انجام بده.
در نتیجه اینکه هر دولوپری بیاد این کارو انجام بده، بازیشو برای SS بهینه کنه، چه از نظر حجم بازی و چه خود بازی، بیاد سگمنتیشن انجام بده و قسمت های مولتی و سینگل رو جدا کنه و ...، تو هاله ای از ابهام قرار داره و بستگی به خود دولوپر داره. باید ببینیم آیا دولوپر ها اینکارو میکنن یا نه. اگه سازنده ها حاضر نشن اضافه کاری کنن بنظر من SS کاملا از بین میره...

همین قضیه حجم کمتر هم تا الان فقط برای انحصاری ها و بازیای خود xgs بوده تا جایی که خبر دارم.
یعنی سازنده های ترد پارتی آیا میان عین کوالیشن و rare و ... برای SS بازیشونو بهینه کنن، تکسچر های 4k و asset های اضافی رو حذف کنن و یا ..؟
خود مایکروسافت ابزار هاشو فراهم کرده ، مثلا Develop Environment هردو SX وSS الآن GDK میشن تا دولوپرا بتونن راحت تر بازی هاشون رو با سخت افرار های متفاوت دوتا کنسول سازگار بکنن ... از اون طرف این Velocity Architecture وSFS هم به نظرم برای تکسچر ها و رم کمتر سری اس کمک خواهند کرد... فقط بحث زمان مطرحه که سازنده ها با GDK و API جدید کنسول آشنا بشن که به نظرم تو بازی های نیمه دوم 2021 این تکنولوژی های جدید خودشون رو تو بازی ها نشون میدن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر