اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
169861

:D:D:D

اوکی قبول
قانع شدم
نینتندو کرم داره :D :))

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
اخیرا تو سایت یکی از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ اروپا ظاهرا دوباره یه چیزایی در مورد سوییچ بعدی لیک شده که انگار سریع جمع کردن
نمیدونم بشه به این مدل شایعات اعتماد کرد وقتی تهش میگن «همه ی اشارات بلافاصله جمع شد»

ولی خب یه تحلیلی بود بر و بچ بلومبرگ درآورده بودن که جالبه.

Bloomberg - Are you a robot?

ترجمه خودمونی کنم بگم (خودتون بخونید دلایلشو خیلی قشنگ توضیح میده) الان وضعیت مالی نینتندو قشنگ تو یه وضع فضایی ایه... همه چی به طرز ترسناکی رو به جلوئه و سهام و ارزش و فروش اینا همه رو به رشده.
چیزی که هم پیشبینی میشه اینه که سوییچ فعلی سال بعدی قشنگ به اوج خودش برسه. منتها موضوع تحلیل اینه که چجوری نینتندو میخواد این مومنتوم خفن رو نگه داره.
تحلیلگرهای بازار میگن احتمالا نینتندو بزنه تو خط کاری که اپل با آیفون زد (و بقیه برندها هم به نوعی پیرو اش شدن)
نینتندو عملا نمیتونه این ریسک رو کنه که کنسول "نسل بعدی" معرفی کنه و همه چی رو ریست کنه.
ولی میتونه کاری که اپل کرد رو کنه و یه خانواده از محصولات رو روی ریل زمانی بندازه که همه با هم کامپتیبل اند. محصولاتی که بدون این که محصول قبلی رو از کار بندازن، ورژن قویتر و با امکانات تر سوییچ باشن
به نوعی کاری کنه که بدون نگرانی از این که یهو باید همه رو تو یه نسل جابجا کنه، اون فن بیس و مشتری 100 میلیونی شو همیشه حفظ کنه و رو این ریل حرکتش بده.

منتها از یه طرف جوری که نینتندو صحبت می کنه، با این که برنامه اینه که عمر سوییچ طولانی باشه، به نظر نمیاد برنامه اپل شکلی داشته باشن
از یه طرف دیگه هم یه سری تحلیل گرا معتقدن اگه نینتندو بخواد به سوییچ برای بیشتر از 10 سال این جوری وفادار بمونه از لحاظ سخت افزاری اون خلاقیت معروفی که دارن رو از دست میده. بعیده نینتندو همچین حرکتی خلاف موتو و روحیه خودش تو خلق سخت افزارهای عجیب و خلاقانه بزنه

Mama Mia! Nintendo is 2013 Microsoft!
این جا لینک تحلیل وبگاه اقتصادی Mindset هم هست تو مقاله بلومبرگ که معتقدن سوییچ الان تو دو راهی ایه که مایکروسافت تو 2013 بود و پتانسیل تبدیل شدن به یه ابرکمپانی تو حوزه خودش رو داره

گویال آتول یکی دیگه از تحلیلگرهای بازار هم همون جور که گفتم، میگه عملا اوج کار نینتندو از لحاظ درآمدی همون سال مالی 2021 ـه. چیزی که جالبه تاثیر عجیب و غریب Covid 19 روی نینتندوئه. گویال به شخصه معتقده این همه گیر شدن بیماری گذاشته نینتندو کامل یه سال برای برنامه ریزی بلند مدتش بدست بیاره قبل از این که ملت نگران چرخه زندگی سوییچ شن.

یه سری دیگه هم مثل Matthew Ball هم فکر می کنه سیاست های نینتندو باعث میشن تو اثر بازی های آنلاین حسابی جا بمونه از بازی. و کلی به عقب نشینی نینتندو از حوزه موبایل گیمینگ انتقاد کردن و گفتن کمپانی داره بیخیال موفقیتی میشه که بازی هایی امثال Roblox و Minecraft و Fortnite به دست میارن

در کل چیزی که هست اینه که بازار و سهامدارا حسابی منتظرن ببینن آینده نینتندو قراره چی بشه چون انگار دارن پتانسیل تجاری عظیمی تو کمپانی می بینن

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
من دیگه آبدیده ام :D
با کانتکت کلینر دارم به روش های جدید واسه احیای و درمان دریفت جویکان میرسم :D

ولی اگه مدل جوی استیک رو به کل عوض کنن این مشکل راحت حل میشه... Selling Point خوبی هم هست :)) It Doesn't Drift, Pre Order it NOW
دریفت جویکان برای من خیلی وحشت ناک شده،اگه بخوام جدید بخرم هم گرونه هم بازم مشکل دریفت داره!
یه دسته هست hori switch dpad pro یکم ارزونتره ولی باید از ماتیلدا سفارش بدم!کلا نمیدونم چیکار کنم؟

Attachments

• 417jOtpWxYL.jpg
    417jOtpWxYL.jpg
    22.8 KB · مشاهده: 10
  • Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
دریفت جویکان برای من خیلی وحشت ناک شده،اگه بخوام جدید بخرم هم گرونه هم بازم مشکل دریفت داره!
یه دسته هست hori switch dpad pro یکم ارزونتره ولی باید از ماتیلدا سفارش بدم!کلا نمیدونم چیکار کنم؟

نترس
ببین یه کانتکت کلینر بگیر (من مارک ناهید (نارنجی رنگش) از همین دیجیکالا گرفتم جواب بود)
خاموش کن جویکان رو بعد این کانتکت کلینره رو بزن زیر اون لایه پلاستیکی زیر جوی استیک. بعد چند دور کامل بچرخون باهاش ور برو حسابی
بذار خشک شه، خشک که شد روشنش کن، برو تو تنظیمات یه دور کالیبره اش کن دریفتت درست میشه
اگه دوباره دریفت خورد هم مشکلی نیست
دوباره همین کار رو بکن
همیشه جواب میده :D
واسه من از یه جایی به بعد دیگه کلا خیلی کم دچار دریفت میشه جویکان هام :D

=====

در بدترین حالت میشه خود جوی استیک ها رو بدون هزینه سنگین یه دسته جدا عوض کرد :D

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
نترس
ببین یه کانتکت کلینر بگیر (من مارک ناهید (نارنجی رنگش) از همین دیجیکالا گرفتم جواب بود)
خاموش کن جویکان رو بعد این کانتکت کلینره رو بزن زیر اون لایه پلاستیکی زیر جوی استیک. بعد چند دور کامل بچرخون باهاش ور برو حسابی
بذار خشک شه، خشک که شد روشنش کن، برو تو تنظیمات یه دور کالیبره اش کن دریفتت درست میشه
دوباره همین کار رو بکن

=====

دمت گرم،همین الان سفارش دادم از دیجیکالا،خداکنه جواب بده

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
نترس
دوباره همین کار رو بکن

=====

راستی خود جوی استیک رو چطور میشه تعویض کرد؟مثه دسته ps4عه؟جای خاصیو سراغ داری؟

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
راستی خود جوی استیک رو چطور میشه تعویض کرد؟مثه دسته ps4عه؟جای خاصیو سراغ داری؟

آره یه مغازه ای بود تو حوالی منیریه کار ما رو راه مینداخت
ولی با همون کانتکت کلینر کارت بااس راه بیفته

• Like
Reactions: Cait Sith

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
  • Like
Reactions: 33505775

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
هممممم :-?
یه خبر عجیب و یه دنباله عجیب تر!

177384

Economic Daily News اخیرا یه خبر زده که مدل بعدی سوییچ از فناوری Mini LED استفاده می کنه که تامین کنندش شرکت تایوانی Innolux ـه.

Mini LED چیه؟
مینی LED یه فناوری صفحه نمایشگره که اساسا از هر نظر از صفحه LCD فعلی سوییچ بهتره، اونش هیچی، از LED های حاضر تو بازار به وضوح مصرف انرژی اش کمتره و کنتراست و کیفیت رنگ هاش از QLED ها هم بهتره.
دقیقا خوراک دستگاه های هندهلده.

چیش عجیبه؟
این که خیلی فناوری نوپاییه. نینتندو قبلا تو نشست مالی هاش گفته که میخواد فناوری های Cutting Edge واسه افزایش طول عمر سوییچ استفاده کنه... But come on :D... اپل تازه از 2021 با ipad pro 12.9 میخواد Mini LED رو بیاره تو محصولات خودش :D این یعنی یا مدل بعدی سوییچ عمرا 2021 عرضه شه. یا نینتندو هم قد و اندازه اپل داره دنبال تکنولوژی میگرده (که بعیده... WTF :D... دیگه من میدونم کجاها نباید دست بالا گرفت نینتندو رو)

چیزی که یکم Legit تر و واقعی تر می کنه قضیه رو، اینه که تو گزارش به وضوح گفته که نینتندو با innolux قرارداد بسته. که کلا با وضع ارتباط قوی نینتندو با طرف های تایوانی (اعم از یه تعداد زیادی از خطوط تولید کنسول و همین اخیرا زیرساخت های بخش کلود) بعید نیست که برای اینم سراغ یه شرکت تایوانی برن و شبکه ساختشون رو همون جا تشکیل بدن

منبع: Nintendo Switch Pro could sport a Mini-LED display – here's why that matters

البته چند روز بعد انتشار این گزارش یه توییت عجیب منتشر میشه :D

177388

یهو TCL (یه کمپانی صفحه نمایش ساز چینی که از پیشتازهای همین تکنولوژی Mini LED ـه) توییت کاملا رسمی میزنه که "آقا ما خوشحالیم که تکنولوژی جایزه آور مون (Mini LED رو میگه) داره پاش به صنعت پر رونق ویدیو گیم هم وا میشه"
بعدم رفرنس زده به همین گزارشی که بالا لینکشو گذاشتم
و توییت اش هنوزم بالاست... :|

اگه پاک می شد خیلی مشکوک تر می شد توییت، حالا که پاک نشده دو تا احتمال هست.

اولی که خیلی احتمالش بیشتره اینه که اصن عاو... این گزارشه نوشته که طرف قرارداد نینتندو Innolux ـه نه اینا! :D
ولی خب یه تیکه گزارش دوباره به TCL به عنوان پیشتاز عرصه اشاره می کنه
سر همین حدس میشه زد که بخش PR کمپانی گزارش رو دیده، خرکیف شده، رفته اکانت توییتر کمپانی و خوشحالیش از احتمال ورود تکنولوژی به صنعت گیم به هر صورت رو با مردم دنیا به اشتراک گذاشته
کاملا یه حرکت تبلیغاتی واسه به رخ کشیدن Mini LED هاشون و این که چقدر مهم اند

یه احتمال ریزتر اینه که خب گزارش ها همیشه دقیق نیستن و ممکنه واقعا طرف قرارداد نینتندو واسه Mini LED ها، خود TCL باشه. که بعیده! چون در اون صورت نینتندو نفر اولی بود که به هر نحوی که شده این توییت رو پایین می کشید و با NDA پرچم شون می کرد :D

در کل ولی بساط شایعات کماکان پهنه و از دور و اطراف مدام از این قبیل گزارش ها میاد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
جالب :D

ظاهرا کمپانی ای که پشت فناوری Heptic Feedback دوال سنس ـه... دقیقا همون کمپانی پشت فناوی HD Rumble واسه جویکان ـه :|:D
البته اینا کلا کمپانی خیلی گردن کلفتی تو این حوزه اند... ولی بازم برام جالب بود :D

وبسایت کمپانی: Home Page - Immersion - Haptic Technology

مقاله ای که کمپانی واسه فناوری Heptic Feedback تو سال 2020 زده: Immersion: Sony’s Focus on PS5 DualSense Haptics Tech is Due to PS4 Already Having Pretty Much Maxed Out the Audio-Visual Experience - Immersion - Haptic Technology

مقاله ای که کمپان واسه فناوری HD Rumble تو سال 2017 زده: Immersion reveals TouchSense Force for better touch feedback in games - Immersion - Haptic Technology

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,225
نام
محمد
جالب :D

ظاهرا کمپانی ای که پشت فناوری Heptic Feedback دوال سنس ـه... دقیقا همون کمپانی پشت فناوی HD Rumble واسه جویکان ـه :|:D
البته اینا کلا کمپانی خیلی گردن کلفتی تو این حوزه اند... ولی بازم برام جالب بود :D

وبسایت کمپانی: Home Page - Immersion - Haptic Technology

مقاله ای که کمپانی واسه فناوری Heptic Feedback تو سال 2020 زده: Immersion: Sony’s Focus on PS5 DualSense Haptics Tech is Due to PS4 Already Having Pretty Much Maxed Out the Audio-Visual Experience - Immersion - Haptic Technology

مقاله ای که کمپان واسه فناوری HD Rumble تو سال 2017 زده: Immersion reveals TouchSense Force for better touch feedback in games - Immersion - Haptic Technology
بعید نیست سوییچ بعدی هم کنترلرش توی این فازا بره. البته خودم انتظار خلاقیت بیشتری ازشون دارم:D

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,830
اینکه نینتندو میخواد مثل اپل محصولشو هی قویتر کنه بد نیست ولی چجوری؟ :D کارش به کار انویدیا گره خورده که اونم خیلی لاکپشتی کار میکنه و چیپ خیلی قویتر از اون تگرا که سوییچ استفاده میکنه هنوز نداده... البته داده ولی برای دستگاه هندهلد نیست. نینتندو هم این وسط بیاد چیز دیگه تو محصولش استفاده کنه می شه یه دستگاه کاملا جدید بدون بکوارد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر