اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
آقا به نظرتون طبق شایعاتی که شده تکلیف بازی های سوییچ 1 چی میشه ؟ به نظرتون زلدا BOTW و زنوبلید و باقی بازی های گرافیک بالا تو همون لانچ با گرافیک و رزولوشن بهتر اجرا میشن رو Switch 2 یا نه ؟

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
آقا به نظرتون طبق شایعاتی که شده تکلیف بازی های سوییچ 1 چی میشه ؟ به نظرتون زلدا BOTW و زنوبلید و باقی بازی های گرافیک بالا تو همون لانچ با گرافیک و رزولوشن بهتر اجرا میشن رو Switch 2 یا نه ؟
والا بنظرم اصلا بکوارد بودن بازیای سوییچ رو نمیشه قطعی دونست چه برسه به اینکه حالا ارتقا داشته باشه یا نه.

در این مورد به خصوص باید صبر کرد تا معرفی کنسول یا حداقل اخبار لیک شده معتبر تر.

اما ازینا گذشته من حدس خودم اینه: احتمال 70 درصد بکوارد حداقل به شکل دیجیتالی وجود داره. 30 در صد هم نداره
در صورت وجود بکوارد احتمال اینکه پیشرفت گرافیکی هم داشته باشه تقریبا منتفیه

در کل یه توضیح در مورد نینتدو بدم خودت شاید بهتر حدس بزنی.

نینتندو یه هیچ عنوان خودشو کمپانی Tech تعریف نمی کنه. یعنی اصلا به دنبال پیشرفت دادن تکنولوژی نیست. نینتندو خودشو اول و آخر یه کمپانی سرگرمی می دونه. از این جهت هیچوقت حتی در دوران قدیم به دنبال این نبوده تا پیشرفته ترین و عجیب غریب ترین کارها رو بکنه.
فلسفه نینتندو اینه که یه بالانسی بین تکنولوژی و قیمت پیدا کنه و با خلاقیت ذاتی خودش ترکیب کنه.

در نتیجه دنبال بکوارد فلان و 120 فریم شدن اینو ری تریسینگو اینا نباشید تو کنسول نینتندو. باید سوالت الان این باشه این دفعه نینتندو قراره چجوری روش بازی کردن ما رو عوض کنه؟

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
والا بنظرم اصلا بکوارد بودن بازیای سوییچ رو نمیشه قطعی دونست چه برسه به اینکه حالا ارتقا داشته باشه یا نه.

در این مورد به خصوص باید صبر کرد تا معرفی کنسول یا حداقل اخبار لیک شده معتبر تر.

اما ازینا گذشته من حدس خودم اینه: احتمال 70 درصد بکوارد حداقل به شکل دیجیتالی وجود داره. 30 در صد هم نداره
در صورت وجود بکوارد احتمال اینکه پیشرفت گرافیکی هم داشته باشه تقریبا منتفیه

در کل یه توضیح در مورد نینتدو بدم خودت شاید بهتر حدس بزنی.

نینتندو یه هیچ عنوان خودشو کمپانی Tech تعریف نمی کنه. یعنی اصلا به دنبال پیشرفت دادن تکنولوژی نیست. نینتندو خودشو اول و آخر یه کمپانی سرگرمی می دونه. از این جهت هیچوقت حتی در دوران قدیم به دنبال این نبوده تا پیشرفته ترین و عجیب غریب ترین کارها رو بکنه.
فلسفه نینتندو اینه که یه بالانسی بین تکنولوژی و قیمت پیدا کنه و با خلاقیت ذاتی خودش ترکیب کنه.

در نتیجه دنبال بکوارد فلان و 120 فریم شدن اینو ری تریسینگو اینا نباشید تو کنسول نینتندو. باید سوالت الان این باشه این دفعه نینتندو قراره چجوری روش بازی کردن ما رو عوض کنه؟
دستت درد نکنه .
من توقع فریم بالا و ری تریسینگ و اینا ندارم اصلا دنبال این چیزا نیستم فقط رزولوشن شت خالص بازی ها رو فیکس بشه کافیه . زنو بلید 2 رو حالت دستی یادمه افتضاح بود غیر قابل بازی . در حدی باشه اینا رو حداقل بشه درست بازی کرد کافیه برام .
اگه بکوارد نداشته باشه هم که بدبختم که . مجبورم سوویچ 1 رو دوباره بخرم . دو تا زنو بلید و دو تا زلدا ها رو اصلا نمیشه گذشت ازشون .

• Like
Reactions: benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
دستت درد نکنه .
من توقع فریم بالا و ری تریسینگ و اینا ندارم اصلا دنبال این چیزا نیستم فقط رزولوشن شت خالص بازی ها رو فیکس بشه کافیه . زنو بلید 2 رو حالت دستی یادمه افتضاح بود غیر قابل بازی . در حدی باشه اینا رو حداقل بشه درست بازی کرد کافیه برام .
اگه بکوارد نداشته باشه هم که بدبختم که . مجبورم سوویچ 1 رو دوباره بخرم . دو تا زنو بلید و دو تا زلدا ها رو اصلا نمیشه گذشت ازشون .

بنظر من با توجه به اینکه یک سال مونده تا کنسول بعدی بیاد می تونی یه سوییچ بخری و بازیا رو بازی کنی در نهایت نزدیک لانچ شد بفروشیش و برای بعدی هزینه کنی
کلا تو ایران کنسول خریدن ضرر نداره تهش با قیمت بالاتر می فروشی. مخصوصا اگر دست دوم بخری ضرر نمی کنی

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
بنظر من با توجه به اینکه یک سال مونده تا کنسول بعدی بیاد می تونی یه سوییچ بخری و بازیا رو بازی کنی در نهایت نزدیک لانچ شد بفروشیش و برای بعدی هزینه کنی
کلا تو ایران کنسول خریدن ضرر نداره تهش با قیمت بالاتر می فروشی. مخصوصا اگر دست دوم بخری ضرر نمی کنی
من سوییچ داشتم انقدر زلدا و زنوبلید خفن بودن گفتم حیفه بذارم رو سوویچ 2 بازی کنم با رزولوشن یا کیفیت بهتر و فروختمش 😆🤦🏻

• Poker Face
  • Smile
Reactions: Sepi_60 and benjohn

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
دقیقا به نظرم به زودی اینا سویچ ۲ رو حداقل از نظر داخلی و ایندش معرفی میکنن ولی ظاهر و امکاناتش میمونه واسه ۳ ماهه اخر سال میلادی

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
773
از تابستون احتمالا معرفی و هایپ و اینا شروع میشه. تاریخ عرضه هم الان منطقی شد. مطمئن بودم مثل سوییچ همون حدودای مارس عرضه میشه. البته بازم ممکن هست که جابجاش کنن چون تو اون بازه‌ی تاریخ GTA VI رو داریم که قطعا ضربه سنگینی به فروش هرچیزی میزنه. حتی بقالی مش ماشالا 😁😁

باید ۳-۴ ماهی قبل از GTA بریزتش تو بازار.

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
یعنی رفت ۲۰۲۵ :(
وات د فاعک
دیگه گفتیم ۲۰۲۴ سال ماست دیگه
الان باید با راکستار شاخ به شاخ شیم اخه
البته اگر این شایعه که قراره به ازای این تاخیر لانچ کنسول رو بترکون دربیارن می ارزه.
پ.ن: بازگشت شکوهمندانت به فروم مبارک

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
samsung sd.jpg

سامسونگ یه SD کارت با سرعت 800 مگابایت بر ثانیه معرفی کرده نکته جالبش اینه که گفتن این کارت حاصل همکاری با یک مشتری برای ساخت یه محصول شخصی سازی شده است.

پ.ن: یکی از مشکلاتی که خیلی ها در خصوص سویچ 2 بهش اشاره میکردن مشکل ذخیره سازی هست. SD های موجود خیلی کندتر از اونی هستن که بخوان توی لود تایم با SSD ها رقابت کنن خود SSD ها هم توان مصرفی بالایی دارن و گرمای زیادی هم تولید می کنن که برای کنسول دستی مشکل ساز هست. این کارت جدید با وجود اینکه به نمونه های مورد استفاده نسل 9 نمیرسه اما با در نظر گرفتن اینکه احتمالا حجم دیتای بازیها کمتر از نمونه های نسل 9 هست (منظورم حجم داده ای که حین اجرای بازی نیاز است لود بشه هست) همین سرعت هم میتونه کار نینتندو رو با توان و تولید حرارت خیلی پایین تر راه بندازه.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,465
نام
Nightwing
دقت کردید سوئیچ بیشترین عمر رو نسبت به بقیه کنسولهای نینتندو داشته
همه چیز در مورد این کنسول بی نظیر بوده ٬ و عصری که همه دارن با ray tracing و فریم ریت و این چیزا شاخ و شونه میکشن برای هم ٬ سوییچ low key اومد و کلی رکورد جابجا کرد ٬ هزاربارم بگن سخت افزارش فلان و صفحه ش مشکل داره و اینا ...گل لگد میکنن فقط:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر