8mm

کاربر سایت
Jan 1, 2015
182
اگه تاپيك رو نگاه بندازي چند صفحه قبل خبر فروش 18.5 ميليوني رو ميبيني با اين يك ميليون ميشه 19.5 ميليون
البته من طرفدار مايكرو ام و از صميم قلب دوست دارم اخرسر اون برنده بشه ولي اين طوري هم كه شما گفتيد نيست توي ١٠ ماه گذشته برتري با پلي استيشن بوده و فقط دو ماه تونسته اكس باكس پيروز بشه

در فروش 18.5 میلیونی درست می گی اشتباه من بود اما آمار NPD برای دسامبر اه و آماری که سونی داده برای 18.5 میلیون فروش دسامبر هم توش لحاظ شده ، پس این دو تا رو باهم جمع نبند

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
نمی دونم کسی اشاره کرد یا نه، Xbox 360 پرفروش ترین کنسول نسل هفتم تو آمریکا شد :D واقعا عالی بوده، خصوصا بعد از شروع نسل جدید که هنوز هم فروش X360 ادامه داره. فروش Xbox One هم خیلی خوب بوده و توی Nov و Dec در مجموع نزدیک 2.5 میلیون کنسول فروخته که خیلی خوبه. راستی فروش Halo Collection توی آمریکا هم بالای 1 میلیون نسخه بوده که به نظرم فروش مناسبی هست.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
در کل PS4 در دسامبر با فروش بالای 1 میلیون میشه گفت عالی کار کرده ! مایکروسافت یه زرنگی که کرد این بود که گفت این قیمت 349 دلار موقتی هست تا 2january برا همین خیلی تاثیر داشت در فروشش در این 2 ماه در امریکا و اکثرا بهترین فرصت برای خرید این کنسول رو همین زمان میدونستند چون قرار بود مثلا دوباره برگرده قیمت ولی فقط چند روز 399 شد (اونم نه در آمازون) دوباره 349 شد ولی مثلا باندل اساسین که 2 بازی هم داره بازم الان در آمازون 21 هست با همون 349 ! دلیلش هم میتونه همین که گفتم باشه . سونی اگه به جای باندل همراه با TLOU کنسول خالی رو 349 کنه اونوقت وضعیت از الان هم خیلی بهتر میشه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
در کل PS4 در دسامبر با فروش بالای 1 میلیون میشه گفت عالی کار کرده ! مایکروسافت یه زرنگی که کرد این بود که گفت این قیمت 349 دلار موقتی هست تا 2january برا همین خیلی تاثیر داشت در فروشش در این 2 ماه در امریکا و اکثرا بهترین فرصت برای خرید این کنسول رو همین زمان میدونستند چون قرار بود مثلا دوباره برگرده قیمت ولی فقط چند روز 399 شد (اونم نه در آمازون) دوباره 349 شد ولی مثلا باندل اساسین که 2 بازی هم داره بازم الان در آمازون 21 هست با همون 349 ! دلیلش هم میتونه همین که گفتم باشه . سونی اگه به جای باندل همراه با TLOU کنسول خالی رو 349 کنه اونوقت وضعیت از الان هم خیلی بهتر میشه
باندل AC همین یکی دو ساعت پیش برگشت رو 349 دلار، روزهای قبل بین 370 تا 390 دلار قیمتش بود :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
مگه من خلافشو گفتم ؟:d
من اینجوری استنباط کردم که شما گفتی باندل AC که قیمتش 349 دلاره الان رتبه ـش 21 هست. خب اگه اینو گفته باشی به نظرم نمیشه الان در مورد رتبش نظر داد چون قیمت 349 دلار رو تازه اعمال کردن، باید حداقل دو سه روز دیگه صبر کرد و دید رتبه ـش چی میشه :D من فکر کنم باز بر میگرده تو 10 تای اول.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
من اینجوری استنباط کردم که شما گفتی باندل AC که قیمتش 349 دلاره الان رتبه ـش 21 هست. خب اگه اینو گفته باشی به نظرم نمیشه الان در مورد رتبش نظر داد چون قیمت 349 دلار رو تازه اعمال کردن، باید حداقل دو سه روز دیگه صبر کرد و دید رتبه ـش چی میشه :D من فکر کنم باز بر میگرده تو 10 تای اول.
بازم اگه برگرده توی تاپ 10 و پایین تر از PS4 قرار بگیره این حرفی که من راجب تاثیر موقتی بودن قیمت در این 2 ماه گفتم اثبات میشه :d

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
آمار فروش کلی بازی ها تو سال 2014، بدون احتساب باندل و بدون احتساب فروش دیجیتالی.

Code:
[LEFT]Yoshi's New Island > 400k
Kirby - 360k
Donkey Kong Country: Tropical Freeze - 440k
Bayonetta 2 - 135k
Sonic WiiU - 68k
MineCraft Xbox One Edition - 330k
Forza Horizon 2 (X1) - 325k
Sunset Overdrive - 280k
Infamous: Second Son - 800k
The Last of Us Remastered - 650k
MineCraft PlayStation 4 Edition  - 250k
LittleBigPlanet 3 (PS4) - 240k
DriveClub - 84K
[/LEFT]
این چارت هم یه سری بازی ها عددشون مشخص نیست ولی رتبه بندی به ترتیب از بالا به پایین هست.

Code:
[LEFT]Call of Duty (X360) > 2M
Call of Duty (X1) < 2M
Call of Duty (PS4)
Super Smash Bros (3DS) > 1.7M
Mario Kart < 1.5M
Destiny (X1)
Madden 15 (X360)
Call of Duty (PS3)
POKEMON O
POKEMON A
Titanfall (X1)
Super Smash Bros (Wii U) 
Destiny (PS4)
GTA V (PS4)
Destiny (X360)
Halo Master Chief Colletion
Madden 15 (PS4)
GTA V (X1) > 1M
Dragon Age (PS4+X1) - 890K[/LEFT]

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
سونی در مصاحبه ای با GameSpot گفته که PS4 سریع ترین فروش رو در تاریخ کنسول های PLAYSTATION رو داشته با فروش 18.5 میلیون در 14 ماه از زمان لانچ (نوامبر 2013) , ضمن اینکه اشاره کردند که در holiday sales تونستن به فروش جهانی 4.1 میلیون برسن ! و در ادامه به لاین آپ فوق العاده 2015 هم اشاره کرده
منبع

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
آمار فروش کلی بازی ها تو سال 2014، بدون احتساب باندل و بدون احتساب فروش دیجیتالی.

این چارت هم یه سری بازی ها عددشون مشخص نیست ولی رتبه بندی به ترتیب از بالا به پایین هست.

Code:
[LEFT]Call of Duty (X360) > 2M
Call of Duty (X1) < 2M
Call of Duty (PS4)
[B]Super Smash Bros (3DS) > 1.7M
Mario Kart < 1.5M[/B]
Destiny (X1)
Madden 15 (X360)
Call of Duty (PS3)
[B]POKEMON O
POKEMON A[/B]
Titanfall (X1)
[B]Super Smash Bros (Wii U) [/B]
Destiny (PS4)
GTA V (PS4)
Destiny (X360)
Halo Master Chief Colletion
Madden 15 (PS4)
GTA V (X1) > 1M
Dragon Age (PS4+X1) - 890K[/LEFT]

ممنون
سال 2014 که فکر کنم کاملا واضح بود که چه شرکتی پیشتاز بود در انحصاری ها
ببینیم 2015 چه میشود ؟ که رقابت خیلی سخت تره
:)

آخرین ویرایش:

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
December 2014 NPD: Captain Toad sells around 250,000 copies - Nintendo Everything
December 2014: Nintendo's response - Wii U has its biggest month of sales ever - Nintendo Everything
دسامبر 2014 بهترین ماه برای Wii U بوده.
فروش نرم افزاری و سخت افزاری سال 2014 Wii U به ترتیب 29 و 75 درصد نسبت به سال پیش افزایش پیدا کرده.(Wii U ~ 580K)
Mario Kart 8 و Smash Bros. for Wii U به ترتیب 1.7 و 1.3 میلیون در US فروختند.
حدود 2.6 میلیون Amiibo فروخته شده.
Captain Toad: Treasure Tracker حدود 250 هزار واحد و NES Remix هم 130 هزار واحد رو در دسامبر فروختن.
16 تا از عناوین 3DS در سال 2014 حداقل 250 هزار واحد فروختن,که 8 تا از این عناوین بیشتر از نیم میلیون و 3 تا از این عناوین بیشتر از 1 میلیون فروختن.
15 عنوانی هم که بهترین فروش رو بین بازی های کنسول دستی 2014 داشتن,برای 3DS منتشر شدن.
Super Smash Bros 3DS و Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphir به ترتیب 2 و 2.6 میلیون فروختن.

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
فکر میکردم fh2 بیشتر از اینا بفروشه! فروش سانست هم به نظرم خیلی جالب نبودش.
کلا تو بخش تبلیغات و مارکتینگ بازی‌ها،مایکرو خوب عمل نکردش به نظرم!
جالبیه امار اینکه،با وجود اینکه IB ایکس باکس‌وان کمتر ازps4 هست ولی فروش بازی‌های مولتی رو X1 بیشتر :D

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
خودم به شخصه خیلی دوست دارم این 18.5 میلیون کنسول آمار فروش به مشتری باشه با این حساب باید رقمی نزدیک به 20 میلیون رو آمار شیپ بدونیم که رقم فوق العاده ای هست.این رقم از اون جایی خوبه که احتمالا سونی هم سود بالایی خواهد کرد.

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
سونی زیاد غمش نیس که تو آمریکا اول نباشه (هرچند خیلی دلش میخواد) ولی ماکروسافت براش کاملا حیاتیه که این بازارو تا میتونه بدست بگیره و هرکاری لازم باشه انجام میده.پشتوانه مالیشم داره که در صورت ضرر دادن (که میدونیم نمیده) بازم به سود بلند مدتش فکر کنه.
از اون طرف سونی هم بازارهای کوچیکتر رو دستش گرفته و رو هم رفته فروش جهانیش بالاتره،منابع مالیشم واسه تخفیف های آنچنانی خیلی محدودتره (کل شرکت سونی روی سود ps4 حساب میکنه) وگرنه با یه سری تخفیف های خوب براحتی میتونست همین دوسال اول چنان فاصلشو توی همین آمریکا با X1 زیاد کنه که رسما رقیبو از میدون بدر کنه.

هر چی این دوتا شرکت بیشتر تو شرایط رقابتی و چالشی قرار بگیرن سورپرایز های بیشتری واسه جلب نظر ما گیمرا خلق میکنن (چه کاهش قیمت باشه و چه بازی و سرویس های خاص و ...)

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
بعضی ها ميگفتند دیگه عمر کنسول ها تمام شده ولی الان میبینم 2 تاشون چقدر عالی عمل کرد
PS4 که هنوز بازی آنچنانی براش نیومده اینجوری میفروشه چه شود 2015برا سونی فکر کنم غوغایی عمل کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر