نظر نینتندو درباره رقابت با PSP2

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
ngp-5.jpg

با سلام...
جناب Satoru Iwata رئیس شرکت Nintendoدر طی مصاحبه ای با توجه به معرفی NGP در طی روز های قبل بیان کردند که این مشتری ها و خریداران هستند تصمیم میگیرند کدام یک را بخرند (3ds or ngp) و کدام یک برای انها مناسب تر هست.
ایشان اضافه کردند:انها(سونی) میخواهند مشتری ها و خریداران را از راه متفاوتی جذب کنند و راه جذب ما با انها فرق میکنه!
همچنین نینتندو شرکتی نیست که درباره رقابت با دیگر شرکت ها فکر کند.
ایشان این سخنان را در طی تماسی با Bloomberg Japan بیان کردند.
منبع

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
مثلاً خود من دوست دارم در حین مسافرت (کلاً خارج از خونه) یک بازی خوش ساخت با داستان و... زیبا روی PSP ـم بازی تا کنم اینکه با DS بازی های کژوال. لذت بخشه بازی رو کنسول دستیت دنبال و تجربه کنی که نمونش رو مجبور جای ثابت مثلاً توی خونه پای TV 50" بازی کنی در کنارش امثال Locoroc هم برای آنتراک بد نیست!:d سیستم کنترل NGP هم تا به اینجا من رو که سورپرایز کرده و مشخصه که میتونه بازی های زیبا و کژوال پسندی داشته باشه.

شما چند وقت DS داشتید که در رابطه با بازی هاش اینطوری اظهار نظر می کنید !؟ جالبه بدونی که همین DS تعداد بازی های هاردکور و سطح بالاش(امتیازی) به مراتب بیشتر از PSP هست. در این در حالی که DS بازی های پازل و کژوالی داره که در مقایسه با نمونه های روی PSP مثل مقایسه بنز و پیکان میمونه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,006
نام
آریا
کسی هست بدون دراگون کوئست چیه؟ چرا اسکوار این عنوان رو برگردوند روی پلتفرومهای نینتندو؟ فروشش چقدره؟ میزان محبوبیتش تو ژاپن و دنیا چه اندازه ست؟
وقتی کنسول من یه دارگون کوئست داشته باشه، رقیبی براش نمیبینم :biggrin1:.
همون قدر که سری Monster Hunter هست ! :D در زمینه آمار فروش اطلاعاتم زیاد نیست و دنبالش نمیرم ولی Monster Hunter عنوانی هست که آخرین نسخه ـش اول دسامبر توی ژاپن اومده و فقط توی همین کشور در عرض 4 هفته 3.5 میلیون نسخه فروخت (راست و دروغش پای این مطلب) و به همین راحتی هم عنوان سریع ترین فروش در تاریخ بازیهای Capcom (شرکتی که Street Fighter , RE , DMC , Mega Man و ... رو داره) در همه کنسولها رو تصاحب کرد ! کافیه یه نگاه به فرومهای مختلف بندازین که موقع پخش ویدئوی MH چه هیجانی ملت رو گرفته بود. البته خودم از این جور بازیها بیزارم ولی چیزی هست که وجود داره و نمیشه انکارش کرد.
اگه آمار VGChartz حدودی هم صحیح باشه , Dragon Quest XI بعد از 6 ماه به 5.4 میلیون نسخه رسیده و Monster Hunter Portable 3rd بعد از 2 ماه به 4 میلیون نسخه ! اونم روی کنسولی که کمتر از نصف DS فروخته.
به نقل از IGN فروش هفتگی PSP در ژاپن بین 30 تا 40 هزار تا هست. همین فروش در هفته ای که آخرین نسخه MH اومد یه دفعه شد 326 هزار تا !!! کافیه یه Monster Hunter جدید برای NGP تآیید بشه تا فروش اولیه کنسول توی ژاپن تضمین بشه !

in your back

کاربر سایت
Jan 14, 2011
28
گرافیک گرافیک گرافیک .... درد گرافیک آخر این ایرانی ها رو میکشه. حاظرم بازی های جالبی که هنوز موفق نشدم روی DS معمولی رو بازی کنم رو بگیرم اما پول به PSP2 ندم. گفتن کنسول دستی و سرگرمی نگفتن که PS3 یا 360 سیار.

لذتی که DS بهت میده وقتی میری یه جایی حوصلت سر میره رو نه PSP میتونه بده نه جدیدش. من خودم تا قبل از تجربه DS‌ قبولش نداشتم اما بعد از تجربش به اینور دقیقا 1 سال هست که دست به PSP خودم نزدم. حتی گاو: شبه اسپارتا رو هم بازی نکردم.

اقایه فردین من اشاره به گرافیک 3DS داشتم که منظورم این بود از نظر گرافیکم جلو PAP2 کم نمیاره

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
بازی کردی مگه؟ :biggrin1:
نه :D اما میدونم دیگه :D

اقایه فردین من اشاره به گرافیک 3DS داشتم که منظورم این بود از نظر گرافیکم جلو PAP2 کم نمیاره
DS هم گرافیکش به مراتب کمتر از PSP بود اما نتیجه چی شد؟ کلا گرافیک یه بازی آخرین فاکتور برای یه بازی هستش. اولین مورد گیم پلی ـه که DS و بازی های نینتندو در این مورد واقعا پیشی گرفتن. کلا بحث بازی امروزا عوض شده و مورد اصلی که FUN بودن هست از یاد همه رفته.

B!G BOSS

کاربر سایت
Apr 2, 2010
651
نام
Naked Snake
نه :D اما میدونم دیگه :D

DS هم گرافیکش به مراتب کمتر از PSP بود اما نتیجه چی شد؟ کلا گرافیک یه بازی آخرین فاکتور برای یه بازی هستش. اولین مورد گیم پلی ـه که DS و بازی های نینتندو در این مورد واقعا پیشی گرفتن. کلا بحث بازی امروزا عوض شده و مورد اصلی که FUN بودن هست از یاد همه رفته.

سلام فریدن جان

اقا خداییش پی اس پی بازی فان نداشت

خودت هم میدونی من عاشق پاتاپون ولوکورو وانگیری بیرد هستم وچند بای دیگه

خداییش فکر نمی کنی با پی اس پی2بازی های ارکید زیبایی میشه خلق کرد

:x:x:x:x

B!G BOSS

کاربر سایت
Apr 2, 2010
651
نام
Naked Snake
درد گرافیک من رو همکشته این همه ادم ایکس باکس دارن کدوم لیمبو رو بازی کردن

ایا کسی سوپر میت بوی رو بازی کرده

گیاهان عیله زامبی رو

دنیای گو رو چطور

کرایون فیرزیک رو چطور

برید رو چطور

دی بلاب رو چطور

من فوق العاده اهل بازی های ارکید هستم پس دی اس رو عاشقشم ولی دی اس قبلی نه جدید

این مرفته روی سه بعدی نمیدونم چیز های دیگه که من بین این دوتا پی اس پی رو انخاب می کنم چون بازی های ارکید زیباتری خواهد داشت با استفاده از سنسو رهاش

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود
متاسفانه سونی خودش رو توی دردسر انداخته. با نمایش دادن Uncharted و Killzone و Unreal Engine 3 توقع رو خیلی بالا برد. از این به بعد متقاضیان و طرفدارن NGP عناوینی رو طلب میکنن با کیفیت بصری بالا درنتیجه شرکتهای سازنده برای جذب مخاطب، بناچار باید وقت و هزینه بیشتری رو صرف کنن.
از اون طرف نیتندو بحث داغ و نسل بعد Media یعنی 3D رو هدف گرفته. با سخت افزار مناسب، و قابلیت های جالبی که داره سازنده و گیمر رو وادار تمجید از خودش کرد. 3DS خیلی راحت بازیسازان مستقل و خلاق رو جذب میکنه همون طوری که DS کرد.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
سونی وقتی بعد از X360 و Wii کنسول خود یعنی PS3 رو عرضه کرد باید به جای اینکه با تقلید از Wii برای کنترلر های کنسول خود Sixaxis میزاشت باید کل تکنولوژی و عامل برتری Wii یعنی کنترلر خاص Wii رو در PS3 جا می داد(یعنی MOVE با PS3 عرضه می شد).اگر این کار رو می کرد با توجه به قدرت سخت افزاری چندین برابری که نسبت به Wii داشت, در حال حاضر جلو تر از رقیبان خودش بود.
الان هم نباید اشتباه خودشو تکرار بکنه چون عامل برتری 3DS هم تکنولوژی 3D هستش و باید تکنولوژی 3D رو برای موفقیت کامل در PSP2 جا بده.

نظرتون راجع به این پست چیه؟

آخرین ویرایش:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
واقعا پست جالبی بود ولی من دیگه نقل قولش نمیکنن چون به اندازه ی کافی نقل قول شده ولی این 120 ملیون نفری که تو دنیا این کنسول رو خریدن احمق هستن !!!

فقط شما 1 روز این زلدای دی اس رو بازی کن بعدش ببینم میایی بگی بازی هاش چرته ؟

تاييد مي كنم جز اينكه 120 مليون نيست 145 مليون هست

گرافیک گرافیک گرافیک .... درد گرافیک آخر این ایرانی ها رو میکشه. حاظرم بازی های جالبی که هنوز موفق نشدم روی DS معمولی رو بازی کنم رو بگیرم اما پول به PSP2 ندم. گفتن کنسول دستی و سرگرمی نگفتن که PS3 یا 360 سیار.

لذتی که DS بهت میده وقتی میری یه جایی حوصلت سر میره رو نه PSP میتونه بده نه جدیدش. من خودم تا قبل از تجربه DS‌ قبولش نداشتم اما بعد از تجربش به اینور دقیقا 1 سال هست که دست به PSP خودم نزدم. حتی گاو: شبه اسپارتا رو هم بازی نکردم.

خوب تو ايران همه حرفه اي و كارشناسن حتما يه چي مي دونن:d

DQ که هیچی، این 3DS پتانسیل اینو داره که اینقدر موفق بشه که SE حتی FF رو هم برگردونه به کنسولهای نینتندو!

ff جديد هم براي 3ds مي ياد

vily

کاربر سایت
Aug 30, 2010
141
آقا منم نظرم رو دادم و قصد تحمیل نظرم رو به کسی ندارم
ولی کلا با تکنولوژی که من تو psp2 دیدم عناویل خزئول زیادی هم ئمیتونن درست کنن که نوآوری هم داشته باشه
در کنارش عناوینی هم ساخته میشه که واقعا ارزش داشته باشه
چون psp2 همه چیز که تو ds هست رو در حال حاظر داره ( با کیفیت چند برابر )+ چنتا تکنولوژی جدید که تو 3da نیست . مثل سنسور حرکتی و ps سویت
اما من موندم که سازنده ها با تکنولوژی 3d چه نواوری می خوان که ایجاد کنن؟
اگر به فروش باشه که پراید هم فروشش بیشتره زانتیا هست . ولی......

خوب منم قصد کوبیدن شرکتی رو ندارم فقط برای انتقال اطلاعات میگم مثل usb که انتقال میده .

حالا میرسسیم به معرفی بهترین بازی های سال که در ds اومد !!! بازیهای زیبا و سرگرم کننده و چرندو پرندی
که حتما و شدیدا و عمیقا و لزوما و ... شماره های بعدیش روی 3ds میاد که البته فقطو فقطو فقط و فقط و ... قابلیت 3d بهش اضافه شده

( البته من واقعا شرمسارم این بازی ها رو عکس هاش رو میزارم )

the-legend-of-zelda-spirit-tracks-review-ds.jpg

02081672-photo-nostalgia.jpg

215191-1.jpg

dq9-montage.jpg

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
ولی کلا با تکنولوژی که من تو psp2 دیدم عناویل خزئول زیادی هم ئمیتونن درست کنن که نوآوری هم داشته باشه
چون psp2 همه چیز که تو ds هست رو در حال حاظر داره ( با کیفیت چند برابر )+ چنتا تکنولوژی جدید که تو 3da نیست . مثل سنسور حرکتی و ps سویت

خوب منم قصد کوبیدن شرکتی رو ندارم فقط برای انتقال اطلاعات میگم مثل usb که انتقال میده .

حالا میرسسیم به معرفی بهترین بازی های سال که در ds اومد !!! بازیهای زیبا و سرگرم کننده و چرندو پرندی
که حتما و شدیدا و عمیقا و لزوما و ... شماره های بعدیش روی 3ds میاد که البته فقطو فقطو فقط و فقط و ... قابلیت 3d بهش اضافه شده

215191-1.jpg

dq9-montage.jpg
شما بشین GOW رو بازی کن هی سرباز هارو نصف کن هی حال کن. کاری به این بازی ها نداشته باش. ضمنا شما تا حالا همین بازی هایی که ازشون عکس گذاشتی رو از نزدیک دیدی؟ اصلا دستت به کنسول های نینتندو خورده؟

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
آقایون به نظر من PSP از نظر سخت افزاری و بازیهای مورد علاقه ی آمریکایی ها و اروپایی ها خیلی موفق تر میشه ولی DS و کل آسیا رو فراموش نکنید! مطمئن باشید که هر کدوم از ژاپنی ها از رفتگرش گرفته تا بالا همشون یه 3DS میگیرن.به نظر من با اینکه PSP سخت افزار و ایناش بهتره ولی مثل قبل 3DS فروشش بیشتر میشه.
در ضمن به این رفیقمون هم باید بگم که من کلا از سونی بیشتر خوشم میاد و کلا باالفطره از نینتندو بدم میاد ولی بدون طرف اگر بخوام صحبت کنم چند روز ی DS دوستم رو قرض کردم و پروفسور لیتون و Scribblenauts رو روش تموم کردم.باید یگم جزء قشنگترین بازیهای عمرم هستن.این کنسول رو دست کم نگیرین ولی کلا PSP بیشتر با ذائقه ی آمریکایی ها و اروپایی ها تطابق داره.

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو

215191-1.jpg

dq9-montage.jpg
دوست عزیز لازم به ذکره که چنتا از این عناوینی که گذاشتی باعث پیشرفت صنعت گیم و رسیدنش به جایگاه فعلی هستند پس بهتره اینقد کوته فکر نباشی چون فقط با این کارت بی اطلاعیه خودتو از روند کلیه این صنعت نشون میدی;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر