نظر نینتندو درباره رقابت با PSP2

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
ngp-5.jpg

با سلام...
جناب Satoru Iwata رئیس شرکت Nintendoدر طی مصاحبه ای با توجه به معرفی NGP در طی روز های قبل بیان کردند که این مشتری ها و خریداران هستند تصمیم میگیرند کدام یک را بخرند (3ds or ngp) و کدام یک برای انها مناسب تر هست.
ایشان اضافه کردند:انها(سونی) میخواهند مشتری ها و خریداران را از راه متفاوتی جذب کنند و راه جذب ما با انها فرق میکنه!
همچنین نینتندو شرکتی نیست که درباره رقابت با دیگر شرکت ها فکر کند.
ایشان این سخنان را در طی تماسی با Bloomberg Japan بیان کردند.
منبع

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
حاشیه کجاست اخوی؟ همیشه خدا بازار پشت قباله نینتندو بوده... و مطمئنا این دفعه هم خواهد بود چون سونی هیچ چیز دندونگیری نیاورده برا ملت تو این دستگاه. اون کارشناس شناس عزیز هم میشه بگن کنسول دستی رو باید با چی مقایسه کرد؟ آفتابه آیا؟

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
خب من هم نمی گم موفق نبود اما در مقایسه با DS حرفی برای گفتن نداشت. الان هم PSP2 از اشتباهات نسل قبلی درس گرفته و مثلا دو تا انالوگ گذاشته و گرافیکش چشم نواز تر کرده اما 3DS هنوز دارای مواردی هست که شانسش بیشتر می کنه.
1 - عرضه زودتر که خیلی نینتندو را جلو می ندازه.
2 0 تکنولوزی 3D که الان هم دنیا عاشقش شدند و می بینم که چه طوری همه مردم تحت تاثیر این تکنولوزی هستند.
3 - سیستم تبلیغاتی نینتندو که بدون هیچ تعارفی از سونی به مراتب بهتر هست.
4 - نیتندو می دونه چه طوری نسل غیر گیمر جذب خودش بکنه کاری که سونی حداقل تا الان عاجز توش و واقعا PSP2 هم نکته ای نداره که قشر کزوال به خودش جذب کنه. نینتندو بدون تبلیغ کاری کرد که خیلی ستاره زن مشهورهالیوود مثل بیانسه براش تبلیغ کنند بدون حتی پرداخت یک دلار !!

اینها نظرات من هست می تونه درست هم نباشه اما به نظرم از لحاظ کلی نینتندو شانس بیشتری داره.

کسری اگه توجه کنی سونی با NGP دوتا بازار رو هدف گرفته، هم بازار بازی های اصلیش که با نیتندو رقابت داره، یکی هم بازار app ها و بازی های موبایل برای رقابت با Apple
برای همین PS Suite رو راه انداخته تا تو بازار کژوال و بازی های mini هم سهمی داشته باشه. ضمن اینکه با اضافه شدن touch pad و touch screen و موشن سنسور راه رو برای بازی های خلاقانه و کژوال خیلی باز گذاشته. حالا بر فرض اگه تو بازار اصلی هم نتونه از نینتدو جلو بزنه بازهم موفق میشه. چرا؟ چون از هر دو بازار سهمی قابل توجهی رو بدست میاره به نظر من.

همیشه خدا بازار پشت قباله نینتندو بوده...

هر دو نسل پیش تو قوطی بود البته.

طمئنا این دفعه هم خواهد بود چون سونی هیچ چیز دندونگیری نیاورده برا ملت تو این دستگاه.

رجوع کن به حرف هایی که بالا گفتم

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
قطعا کیوان شانسش برای رقابت زیاده خصوصا با پتانسیلی که داره ولی سوال اینجاست که آیا این پتانسیل به واقعیت هم تبدیل میشه آیا؟

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
خب من هم نمی گم موفق نبود اما در مقایسه با DS حرفی برای گفتن نداشت. الان هم PSP2 از اشتباهات نسل قبلی درس گرفته و مثلا دو تا انالوگ گذاشته و گرافیکش چشم نواز تر کرده اما 3DS هنوز دارای مواردی هست که شانسش بیشتر می کنه.
1 - عرضه زودتر که خیلی نینتندو را جلو می ندازه.
2 0 تکنولوزی 3D که الان هم دنیا عاشقش شدند و می بینم که چه طوری همه مردم تحت تاثیر این تکنولوزی هستند.
3 - سیستم تبلیغاتی نینتندو که بدون هیچ تعارفی از سونی به مراتب بهتر هست.
4 - نیتندو می دونه چه طوری نسل غیر گیمر جذب خودش بکنه کاری که سونی حداقل تا الان عاجز توش و واقعا PSP2 هم نکته ای نداره که قشر کزوال به خودش جذب کنه. نینتندو بدون تبلیغ کاری کرد که خیلی ستاره زن مشهورهالیوود مثل بیانسه براش تبلیغ کنند بدون حتی پرداخت یک دلار !!

اینها نظرات من هست می تونه درست هم نباشه اما به نظرم از لحاظ کلی نینتندو شانس بیشتری داره.
به نظر من از همه مهمتر اینه که اولین وسیله با قیمت معقول هست که 3بعدی رو بدون عینک میخواد.

B!G BOSS

کاربر سایت
Apr 2, 2010
651
نام
Naked Snake
شاید نینتنو با بازی های ارکید خودش به ما حال میده ولی پی اس هم بازی خوب ارکید داشت مثل پاتاپون ولوکورو حال پی اس پی2با این امکاناتش مرز بی انتهایی رو برای سازندگان داره برای ساخت بازی

فقط فکر این که شماره جدید لوکورو که بشهیا سسنور حرکتیش بازی کرد وپاتوپون که تپلش پدش باشد منرو دیوانم می کنه

من خودم می خواستم 3dبگیرم حتما ولی با دیدن امکانات پی اس پی2 کلا 3dنابود شد چون هیچ چی نداره فقط تصاویر سه بعدی خوب این برای مدتی جذاب خواهد بود ولی کنسول پی اس پی با این امکاناتش بهترین مدیا برای ساخت بازی است وبرای ابتکارات

حالا تصور گیتار زدن با صفحه لمسی همرا هبا پد رو تصور کنید

گاد اف وارز زدن با پد پشتی

انگیری بیرد زدن

صفحه oled

3d>:)نابود باید گردد

Kenshi

کاربر سایت
Apr 13, 2010
579
نام
Milad
حاضرم شرط ببندم 3DS خیلی بهتر از PSP2 می فروشه. زمان عرضه DS هم خیلی ها گفتند PSP به خاطر گرافیک و امکانات بهتر فروشش بالاتر خواهد بود که دیدیم کاملا برعکشه قضیه.

100% اینطوریه منم میگم فورش 3DS از PSP2 خیلی بالا میره

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
الان نمیشه قاطعانه پیش بینی کرد. باید تا E3 صبر کنیم ببینیم چه چیزهایی برای نمایش دارند.

من فکر میکنم PSP2 از PSP بهتر عمل کنه در کل، ولی باز هم فروش 3DS بالاتر باشه. نینتندو حداقل از بازار ژاپن خیالش راحته، چون اونجا DS مثل گوشی شده دیگه، هر خردسال و میانسال و کهنسالی یه DS دستش داره:D

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
یه چیزی که باعث نابودی بخش نرم افزاری PSP شد هک شدن و ساپورت نکردن شرکت های بازی سازی به دلیل بی در آمد بودن این بخش بود که حتی باعث شد فروش سخت افزارشم کاهش چشم گیری پیدا کنه!
اکثرا خود سونی فقط براش بازی میزد!امیدوارم این یکی این بلا سرش نیاد

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
یه چیزی که باعث نابودی بخش نرم افزاری PSP شد هک شدن و ساپورت نکردن شرکت های بازی سازی به دلیل بی در آمد بودن این بخش بود که حتی باعث شد فروش سخت افزارشم کاهش چشم گیری پیدا کنه!
اکثرا خود سونی فقط براش بازی میزد!امیدوارم این یکی این بلا سرش نیاد

فکر نکنم چنین موضوعی باعثش شده باشه چون اگر اینطور باشه nds بدتر از psp هک شد

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
محبوبیت DS از همین الان فروش 3DS رو تضمین کرده و نمی شه بگیم فروش 3DS کمتر از NGP هست ولی کنسول دستی جدید سونی این دفه خیلی بهتر و آماده تر از قبل شده و حرف های زیادی برای گفتن داره.باید دید که سونی تا زمان لانچ چه کار می کنه و چه عنوان هایی رو واسه لانچ آماده می کنه.
من که به شخصه دوست دارم هر دو توی فروش موفق باشن چرا که هر دو کنسول قراره با عنوان های عالی شون لحظات نابی رو واسه گیمر ها رقم بزنن.

vily

کاربر سایت
Aug 30, 2010
141
من میگم نقدا یوزر های ژاپن رو فاکتور بگیریم چون سلیقشون مثل قیافه هاشون عجیب و قریب هست .
و فکر کنم psp2 موفق تر عمل کنه .
آخه کی میره بازی آموزش و پرورش سگ بخره؟!!!!!!! به جز ژاپنی ها

mehdi_iron

کاربر سایت
Dec 9, 2009
488
نام
مهدي
به نظر من كه واسه گفتنه اينكه كدوم بيشتر مي فروشه هنوز زوده. (مثل همين DS كه ييهو اينقدر فروخت ممكنه هر چيزي پيش بياد.)
اما من خودم كه بيشتر با Psp2 حال كردم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر