نظر نینتندو درباره رقابت با PSP2

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
ngp-5.jpg

با سلام...
جناب Satoru Iwata رئیس شرکت Nintendoدر طی مصاحبه ای با توجه به معرفی NGP در طی روز های قبل بیان کردند که این مشتری ها و خریداران هستند تصمیم میگیرند کدام یک را بخرند (3ds or ngp) و کدام یک برای انها مناسب تر هست.
ایشان اضافه کردند:انها(سونی) میخواهند مشتری ها و خریداران را از راه متفاوتی جذب کنند و راه جذب ما با انها فرق میکنه!
همچنین نینتندو شرکتی نیست که درباره رقابت با دیگر شرکت ها فکر کند.
ایشان این سخنان را در طی تماسی با Bloomberg Japan بیان کردند.
منبع

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
کسری اگه توجه کنی سونی با NGP دوتا بازار رو هدف گرفته، هم بازار بازی های اصلیش که با نیتندو رقابت داره، یکی هم بازار app ها و بازی های موبایل برای رقابت با Apple
برای همین PS Suite رو راه انداخته تا تو بازار کژوال و بازی های mini هم سهمی داشته باشه. ضمن اینکه با اضافه شدن touch pad و touch screen و موشن سنسور راه رو برای بازی های خلاقانه و کژوال خیلی باز گذاشته. حالا بر فرض اگه تو بازار اصلی هم نتونه از نینتدو جلو بزنه بازهم موفق میشه. چرا؟ چون از هر دو بازار سهمی قابل توجهی رو بدست میاره به نظر من.
درسته کیوان منتها از گذاشتن یک مشخصه تا استفاده کردن ازش کلی فاصله هست. توی همایش توکیو 95 درصد تمرکزش روی بازی های هاردکور بود و اگه بخواد با همین روند پیش بره به پای 3DS نمی رسه. 3DS حتما قیمت پایین تری داره و از همون اولش روی هر دو بخش تمرکز کرده. درسته سونی PSP2 را رقیب 3DS و ipad می دونه اما همیشه زمانی که تمرکزشون بر روی دو تا چیز میره خراب می کنند. همین اپل حتی یک استودیو بازیسازی برای خودش نداره اما انقدر روابط قوی داره و سخت افزارهای مجهزی عرضه کرده که اینهمه بازی برای همه پلتفرم هاش ساخته میشه. اگه سونی بخواد مثل کنفرانس توکیو تمرکزش فقط روی هاردکور باشه قطعا نمی تونه 3DS شکست بده اما اگر مثل نینتندو کار بکنه می تونه توانایی برنده شدن را هم داشته باشه.
به نظر من از همه مهمتر اینه که اولین وسیله با قیمت معقول هست که 3بعدی رو بدون عینک میخواد.
100 درصد اگه اشتباه نکنم قیمتش 250 دلار هست و به احتمال 90 درصد PSP2 قیمتش بالاتر از این رقم هست.
..............
پ.ن : یک موضوعی هست نینتندو کلا توی بازار کنسول دستی همیشه اول بوده و این خیلی باعث بالا رفتن محبوبیتشون شده.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
گرفتن بازار اپل و نينتندو به اين راحتي ها هم نيست اونم با تبليغات داغون سوني اپل كه محاله اونم apps مفتش كه بازي 1 دلاري با كيفيت بالا هم توش پيدا مي شه

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
درسته کیوان منتها از گذاشتن یک مشخصه تا استفاده کردن ازش کلی فاصله هست. توی همایش توکیو 95 درصد تمرکزش روی بازی های هاردکور بود و اگه بخواد با همین روند پیش بره به پای 3DS نمی رسه. 3DS حتما قیمت پایین تری داره و از همون اولش روی هر دو بخش تمرکز کرده. درسته سونی PSP2 را رقیب 3DS و ipad می دونه اما همیشه زمانی که تمرکزشون بر روی دو تا چیز میره خراب می کنند. همین اپل حتی یک استودیو بازیسازی برای خودش نداره اما انقدر روابط قوی داره و سخت افزارهای مجهزی عرضه کرده که اینهمه بازی برای همه پلتفرم هاش ساخته میشه. اگه سونی بخواد مثل کنفرانس توکیو تمرکزش فقط روی هاردکور باشه قطعا نمی تونه 3DS شکست بده اما اگر مثل نینتندو کار بکنه می تونه توانایی برنده شدن را هم داشته باشه.

100 درصد اگه اشتباه نکنم قیمتش 250 دلار هست و به احتمال 90 درصد PSP2 قیمتش بالاتر از این رقم هست.
..............
پ.ن : یک موضوعی هست نینتندو کلا توی بازار کنسول دستی همیشه اول بوده و این خیلی باعث بالا رفتن محبوبیتشون شده.

آخه مهم اینه که سونی بتونه از psp موفق تر باشه!!
در این صورت احتمالا می تونه ۱۰۰ میلیون دستګاه بفروشه که برای یه کنسول دستی خیلی خوبه.البته یکم مشکل هست پیش بینی آینده ولی به نظرم سونی می تونه توی آینده رقیب خیلی قوی برای نینتندو باشه!!در ضمن اګر psp هک نشه احتمالا می تونه توی فروش نرم افزار خیلی بهش کمک کنه و کلی سود برای سونی بسازه!!
در ضمن مګه آیفون چقدر از psp بیشتر فروش داشته که اینقدر اون رو برنده می دونید!!(با توجه به این که تقریبا هر سال آپدیت می شه!!)آمار دقیقی ندارم ولی فکر نمی کنم از psp فروشش خیلی بیشتر باشه!!

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
آخه مهم اینه که سونی بتونه از psp موفق تر باشه!!
در این صورت احتمالا می تونه ۱۰۰ میلیون دستګاه بفروشه که برای یه کنسول دستی خیلی خوبه.البته یکم مشکل هست پیش بینی آینده ولی به نظرم سونی می تونه توی آینده رقیب خیلی قوی برای نینتندو باشه!!در ضمن اګر psp هک نشه احتمالا می تونه توی فروش نرم افزار خیلی بهش کمک کنه و کلی سود برای سونی بسازه!!
در ضمن مګه آیفون چقدر از psp بیشتر فروش داشته که اینقدر اون رو برنده می دونید!!(با توجه به این که تقریبا هر سال آپدیت می شه!!)آمار دقیقی ندارم ولی فکر نمی کنم از psp فروشش خیلی بیشتر باشه!!
اگر Iphone برنده ندونیم پس چی را برنده بدونیم ؟ پر طرفدار ترین گوشی جهان هست و ماشالا همینطوری داره رکورد میزنه. PSP اصلا باهاش قابل مقایسه نیست. بعدشم یک کنسول دستی بازی با یک دستگاه مولتی مدیا مثل IPhone نمیشه مقایسه کرد. حالا باز PSP2 یک چیزی.

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
اگر Iphone برنده ندونیم پس چی را برنده بدونیم ؟ پر طرفدار ترین گوشی جهان هست و ماشالا همینطوری داره رکورد میزنه. PSP اصلا باهاش قابل مقایسه نیست. بعدشم یک کنسول دستی بازی با یک دستگاه مولتی مدیا مثل IPhone نمیشه مقایسه کرد. حالا باز PSP2 یک چیزی.
چه ربطی داره!!
من می ګم مګه چند میلیون بیشتر از psp فروش داشته؟؟؟
اګه قابل رقابت نیستند پس چرا مقایسه می شوند!!

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
خب مقایسه مسخره ای هست. Iphone تا اکتبر 2010 بیش از 71 میلیون فروخته و اگر بخواهیم با هم مقایسه بکنیم دو سال دیرتر از PSP اومده اما حدود 7-8 میلیون بیشتر فروخته از این کنسول دستی.
اګه قابل رقابت نیستند پس چرا مقایسه می شوند!!
شما بگو چرا باید با هم مقایسه بشند ؟

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922

..............

کسری بالاخره هرچی بشه، سهمش از بازار کمتر از PSP1 که نمیشه. تو خودت حساب کن الان کدوم دستگاهی تو بازار وجود داره که هم ساپورت استودیوها قوی first party با بازی های هاردکور پشتشه، هم کارایی یه tablet رو داره با بازی ها و app های مختلف. قطعاً با این خوصیات قشر بیشتری رو جذب خودش می کنه. اما با اون قسمت حرفت گفتی باید درست استفاده کنه موافقم. الان تو خیلی از فروم ها از ایده PS Suite استقبال کردن و گفتن خیلی میتونه سود آور باشه در صورتی که سونی درست از پتانسیلش استفاده کن. مخصوصاً اینکه برای گوشی های اندروید هم قابل دسترسیه ساپورت third party ها رو هم می تونه جذب کنه.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
کسری بالاخره هرچی بشه، سهمش از بازار کمتر از PSP1 که نمیشه. تو خودت حساب کن الان کدوم دستگاهی تو بازار وجود داره که هم ساپورت استودیوها قوی first party با بازی های هاردکور پشتشه، هم کارایی یه tablet رو داره با بازی ها و app های مختلف. قطعاً با این خوصیات قشر بیشتری رو جذب خودش می کنه. اما با اون قسمت حرفت گفتی باید درست استفاده کنه موافقم. الان تو خیلی از فروم ها از ایده PS Suite استقبال کردن و گفتن خیلی میتونه سود آور باشه در صورتی که سونی درست از پتانسیلش استفاده کن. مخصوصاً اینکه برای گوشی های اندروید هم قابل دسترسیه ساپورت third party ها رو هم می تونه جذب کنه.
خب قربونت مگه من گفتم سهمش کمتر میشه :D
منظورم رقابتش با فروش 3DS بود. این تیکه استفاده درست هم که جفتمون موافقیم برای این زدم که این ایده Minis خیلی خوب بود اما به هیچ جایی نرسید کلا سونی از یک کارش بدم میاد کلی Feature معرفی می کنه اخرش هم ساپورتشون نمی کنه بر عکس نینتندو که توی این چند ساله تنها چیزی که معرفی کرد استفاده نکرد اون سنسور ضربان قلبش بود که اون انقدر نظرات مردم منفی بود بیخیالش شد.

B!G BOSS

کاربر سایت
Apr 2, 2010
651
نام
Naked Snake
همه ی شما رو ارجاع میدم به امضا ی تاهریسم عزیز

کلا یک حرف زده گل کاشته

:dمی رم 3DS می خرم باهاش منچ با مانع ، شطرنج با مانع ، مار و پله 3D بازی می کنم چون بازی هاش خلاقیت داره!:x

در جوابی که از ایشون راجه به امضا پرسیدم

100% تمسخر
چیه کنسول به درد نخور که فقط داره رو 3 بعدی مانورو می ده!بعد یه مدت آدم حوصلش سر می ره!!!!!!!

فقط PSP2

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: taherism

GreenLeaf

کاربر سایت
Jul 12, 2010
338
نام
Hamed
3ds جلو psp2 هیچ حرفی برا گفتن نداره
چیه حالا مثلا 3d هان؟آدم عصابش داغون می شه بعد یه مدت!
آها دلیلتون چیه واسه این حرف؟ چون هر جور که آدم حساب میکنه میبینه 3DS پتانسیل بیشتر واسه موفقیت داره
تایید می‌کنم. حتی اگه PSP2 به یه پدیده‌ خیلی خاص تبدیل بشه نینتندو کافیه اسم نینتندو رو بزاره رو یه آفتابه تا بیشتر از PSP2 بفروشه.
فوق العاده بود :))
همه ی شما رو ارجاع میدم به امضا ی تاهریسم عزیز

کلا یک حرف زده گل کاشته

:dمی رم 3DS می خرم باهاش منچ با مانع ، شطرنج با مانع ، مار و پله 3D بازی می کنم چون بازی هاش خلاقیت داره!:x

در جوابی که از ایشون راجه به امضا پرسیدم

100% تمسخر
چیه کنسول به درد نخور که فقط داره رو 3 بعدی مانرو می ده!بعد یه مدت آدم حوصلش سر می ره!!!!!!!

فقط PSP2
حرفش قشنگ بود؟ لازم نیست منچ بازی کنید ! من ترجیح بدم بدون استفاده از عینک و آزار استفاده از اون بدون عینک Metal Gear Solid 3 بازی کنم ! Ghost Recon و RE هم عناوین خوبی هستن که بخاطرشون دنبال شطرنج نرم ! :)

B!G BOSS

کاربر سایت
Apr 2, 2010
651
نام
Naked Snake
حرفش قشنگ بود؟ لازم نیست منچ بازی کنید ! من ترجیح بدم بدون استفاده از عینک و آزار استفاده از اون بدون عینک Metal Gear Solid 3 بازی کنم ! Ghost Recon و RE هم عناوین خوبی هستن که بخاطرشون دنبال شطرنج نرم ! :)

سلام مطمیاباش بد از یک مدت خیلی کوتاه از چشت می افته

خوب اون وقت به نظرتو واسه این بازی ها پی اس پی بهتر نیست

فناوری سه بعدی مثل اوایل دیگه نمیتونه جذب داشته باشه من که تو ایران هستم ومیشه گفت بیشتر فناوری های سبعدی رو ندیده ام

(فقط انا گلیفت وقطبی رو تجربه کردم و عینک شاتر اونم تلویزیونش سامسونگ ال ای دی بود تو نمایندگیش که مال دوست بود داشتیم اواتار نگاه می کریدیم که خوب بود )

ولی الان دیگه دلم نمی خواد چون به نظر من (توجه کنید نظر من و قصد توهین به کسی رو ندارم) دیگه مثل اوایل حال نمیده حتی بدون عینک نمی گم دیگه خوشم نمی یاد لطفا اشتباه برداشت نکنید

taherism

کاربر سایت
Mar 30, 2007
2,225
نام
سید حمید طاهری
PSP2 روی جفت سبک بازی ها می تونه کار کنه (هم گرافیک بالا هم خلاقانه=))=))=)) )
چه حالی می دهههههههههههههههههههه

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
جالبه تا ديروز كه براي kill zone 3 قابليت 3d معرفي شد همه فن ها به به چه چه مي كردنو مي گفتن كارشون يدونس حالا پيشرفته ترش قرار بياد تو بازار اما اسم سوني روش نيست شد اشغال:d

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
کلا به نظرم نیتدو هم شده مثل COD!
هرچیزی که اسم نیتدو یا COD پشتشه فروش خوبی می کنه!
WII هم در مقابل PS3وXBOX30 چیزی جز یه نوآوری تو کنترل نداشت(که PS3و360 با KINECT و MOVE جبرانش کردن)ولی بازم شاهد فروش بیشتر WII نسبت به PS3وXBOX360 بودیم وکاکان هم هستیم!
به نظرم همین قضیه هم برای PSP2و3DS صدق می کنه. مگر اینکه سونی اون کاری رو که روی بازیهای انحصاریش می کنه روی NGP هم بکنه و اون هم تبلیغات بسیار گسترده هست وگرنه به نظرم به این راحتیا حریف 3DS نمیشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر