xbox360 vs ps3

xbox360 vs ps3

• مجموع رای دهنده‌ها
    173
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

xboy

کاربر سایت
Oct 22, 2005
98
مسيولين محترم سايت اقا طاهر عزير من يك هفته اي به سايت سر نزدم حالا نمي تونم از منوي ابزار پستها استفاده كنيم از اون بدتر پستام ميريزه به هم واخبارم به هم مي چسبه خطهاشون انگار به هم چسبيدن چه كنم كمك

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
من بعدش فهمیدم و پاکش کردم
بله اگر شما میگید اون Spe هسته هست ولی من میگم نیست
هر 2 باید دلیل بیاریم البته من دلایلم را قبلا گفتم

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نوشته شده توسط ehsan_62:
من بعدش فهمیدم و پاکش کردم
بله اگر شما میگید اون Spe هسته هست ولی من میگم نیست
هر 2 باید دلیل بیاریم البته من دلایلم را قبلا گفتم

چیزی که مشخص هست در CES 06 خود کاز هیرائی گفت که سل مجموعه ایست از 8 هسته ... موی این صحبت کاز در گیم اس÷ات هست .. دیگه این چیزیه که مدیز ارشد تفریحات و سرگرمی سونی (آمریکا) تائید کرده...

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
Sony از اول خودش میگفت که Cell از چند هسته تشکل میشه اصلا چرا باید Sony بدش بیاد به جای کلمه ی هسته از Spe استفاده کنه ؟
از خداش هم هست که از اول همه مانند Power Pc بگند که چند هسته ای هستش
شما دارید یک قطعه ای سخت افزار را جای دیگری میزارید این که نمیشه عزیز من با
شما دشمنی نداریم ولی به عنوان یک کاربر فعال توی این سایت با پست هام نمیتونم
اجازه بدم این گزینه به شکل غلط گفته بشه
در خیلی جاها که کلمه ی Xbox 360 Vs Ps3 بوده در مورد 360 عنوان شده 3 Cores
ولی هیچ سایت معتبری فکر نمیکنم جرات داشته که در مورد Ps3 بگه 8 Cores
شما ببینید کهATI در مورد Gpu ی 360 اومده تغییرات اساسی داده
ولی هیچ موقع نیمده اسم قطعه ای را جای دیگری بگه
مثلا اومده Pixel Va Shader ها در Pipline ها ترکیب کرده و گفته Pixel Pipline
پس بهتره فعلا از همون واژه ی Multi Spe استفاده بشه
شاید Spe تفاوتی با Dsp داشته باشه ولی بیشتر میتونه شبیه Dsp باشه تا چند هسته ی مجزا این 8 Spe نهایتا در قسمت Ppe با هسته ی اصلی (در مقاله Game Spot هم ذکر شده The Core نه The Cores) ارتباط برقرار میکنند
زمانی که از پروژه ی Cell پرده برداری شده در مقاله های Sony فقط برای 1 بار عنوان
شد که 9 Cores ولی خود Ibm از همون اول کلمه ی Spe`s را میگفت
شاید این کلمه هم برای Intel یا Amd خنده دار باشه یکی از رقباشون از 2 هسته ای
پریده به 9 هسته ای
در بحث Over Clock این چنین جهشی خیلی عجیب میباشد
شما درمورد هسته ی مجزا باید به تعداد ترانسیتور هایی که برای هر هسته استفاده میشه را در نظر بگیرید و همچنین مقدار حرارتی و مصرفی... با این حساب میبینید که
برای هر Spe مقدار خیلی کمتری نسبت به یک هسته ی اصلی در نظر گرفته شده
حالا من نمیدونم چه اصراری دارید Spe را جای Core بگید !!!!!!!!
البته Sony با این حرفش خیلی ها را سردر گم کرده که هنوز شک دارند که این Spe ها همون هسته ی اصلی میباشد یا نه ، که در چنین مواقعی سایت های معتبر میتونه بیشتر کمک کنه تا به شایعاتی این چنین پایان بده ،البته تا نقطه شروع Ps3 هنوز وقت
داریم ولی تا یک چیز را هنوز مطمین نشدیم نباید با اطمینان بگیم

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
قسمتي كه آقاي كاز هيرائي در اين رابطه صحبت كرده.. در سايت گيم اسپات اين نمايش كه در همين CES 2006 انجام شده موجود هست. ميتونيد از قسمت PS3 دانلود كنيد يا نگاه كنيد هر جور راحتيد.
من با استناد به حرف مسئولين بلند پايه شركت سوني حرف زدم و از خودم نپروندم و قبل از من هم دوستانمون The BiG Boss و xboy و Sony به اين نكته مفصلاً اشاره كردن و توضيحات مفصل هم دادن..

And Cell's actually 8 processors on a single chip. 7 of which will be active for the playstation 3
.....

حالا من شد دروغگو اين وسط... پستهاتونم به رخ من نكشيد.. من شايد پستام زياد نباشه اما كم هم نيست و اين تعداد پست حاصل فعاليت در نهايت 5 الي 10 تاپيك هست.. من در شئن خودم نميدونم در هر تاپيكي ريپلي بزنم يا اظهار وجود كنم... سعي هم ميكنم كمتر در مورد چيزي كه اطلاعات زيادي ازش ندارم صحبت كنم اما در اين مورد هم بچه ها بقدر كافي اطلاع رساني كردن و هم خودم بقدر كافي در اينترنت مطالعه كردم و هم مسئولين ارشد سوني اين گفته رو تائيد كردن.. پس من، هم حواسم هست چي ميگم و هم اينكه بيخودي چيزي رو عنوان نميكنم شايد بعضي جاها هم اشتباهي داشته باشم كه هيچ موقع منكر اونها نشدم... اما انگار مرغ شما يك پا داره.. و قصد هم نداري تغيير موضع بدي اين ديگه مشكل من نيست.. متاسفم اگر يك مقدار تند صحبت ميكنم اما گاهي لازمه كه آدم از گفته هاي خودش دفاع كنه و مواضع خودش رو حفظ كنه.. بخصوص جاهايي كه قسمت برچسب چسبوندن هم وجود پيدا ميكنه...

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
از من میشنوید به تمام صحبت های مسولان 2 تا کمپانی زیاد تکیه نکنید
به این دلیل که بارها مسولان Ms از جمله میجر نلسون با نمودار و دلایل خودش گفته که
Xbox 360 خیلی قویتر از Ps3 هستش ولی من شخصا چون از طرفداران Ms بوده حرفش را به عنوان مدرک قرارندادم
اما انگار مرغ شما يك پا داره.. و قصد هم نداري تغيير موضع بدي اين ديگه مشكل من نيست
من نمیتونم به خاطر دل آقایون تغییر موضع بدم که راضی بشید ، اون نظریه خودتون هم
محترم ولی من تا الان نمیتونم به هیچ وجه قبول کنم ، شما هم نمیتونید تا زمانی که اثبات نکردید این مطلب را به زور به من و امثال من بقبولونید
در ضمن لحن صحبت هر کس نشانه ی ظرفیته .... هر طوری راحتید میتونید صحبت کنید
ولی من زیره حرف زور هیچ موقع نمیرم و نمیتونم یک سری دلایل بیربط را قبول کنم

هنوزم میگم Spe یعنی Spe نه Core اگر چه شاید این Spe ها قدرت زیادتری داشته باشند کسی نمیدونه هنوز ... ولی من به قدرت اون کار ندارم دارم میگم بی دلیل سخت افزاری را جای دیگری جا نزنید .... تموم حرف من اینه
تا این زمان هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه Spe ها هسته ی اصلی هستند ندیدم
بلکه منطق بنا به شواهد نمیتونه این را قبول کنه ...... دیگه خود دانید
هنوزم میگم Spe یعنی Spe نه Core اگر چه شاید این Spe ها قدرت زیادتری داشته باشند کسی نمیدونه هنوز ... ولی من به قدرت اون کار ندارم دارم میگم بی دلیل سخت افزاری را جای دیگری جا نزنید .... تموم حرف من اینه
تا این زمان هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه Spe ها هسته ی اصلی هستند ندیدم
بلکه منطق بنا به شواهد نمیتونه این را قبول کنه ...... دیگه خود دانید
ما که نمیتونم چون طراف دار Ps3 مثلا هستیم بیایم آرزو ها و رویا هامون را به عنوان
اخبار اشتباه عنوان کنیم
شما دلیل محکم بیار ،مطمین باش من قبول خواهم کرد البته بازم باید تا اومدنش صبر کرد
اگر هم میخواهید به زور و تهدید به من بقبولونید باید بگم که شرمنده اشتباه گرفتید
من اونی نیستم که شما فکر میکنید
در آخر هم بگم که شما میتونید اون صحبتی که مسول SONY کرده را اینجا منعکس کنید
نه اینکه فقط بگید اینا گفته .....
حالا من شد دروغگو اين وسط... پستهاتونم به رخ من نكشيد.. من شايد پستام زياد نباشه اما كم هم نيست و اين تعداد پست حاصل فعاليت در نهايت 5 الي 10 تاپيك هست.. من در شئن خودم نميدونم در هر تاپيكي ريپلي بزنم يا اظهار وجود كنم... سعي هم ميكنم كمتر در مورد چيزي كه اطلاعات زيادي ازش ندارم صحبت كنم

این چه ربطی به موضوع ما داشت ؟ :exclaim:

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
نوشته شده توسط ehsan_62:
PS3 vs Xbox 360
--------------------------------------
Xbox 360 Games : Racing

Project Gotham Racing 3
Burnout Revenge
Need for Speed Most Wanted
Ridge Racer 6
MotoGP 2006: Ultimate Racing Technology
Test Drive Unlimited
Grand Raid Offroad
Shutokou Battle (working title)

---------------------------------------------------
PlayStation 3 Games : Racing

Fatal Inertia
Vision Gran Turismo
Formula 1
Grand Raid Offroad

احسان جان بازی ای که من از بقیه بازیها بیشتر منتظرش هستم رو جا انداختی :
Motor Storm - PS3
بازی NFSMW رو هم خط بزنی بهتره.چون این بازی توی Computer , همه کنسولهای دیگه هم اومده و برتری محسوب نمیشه.بازی Shutokou Battle هم منو بیشتر یاد DC میندازه تا 360.
در ضمن این همه بازی که برای 360 نوشتی به این دلیل هست که این کنسول الآن به بازار عرضه شده ولی کنسول PS3 هنوز زمان عرضه اش هم معلوم نیست بنابراین کم تر بودن تعداد بازیها رو نمیشه دلیل ضعف این کنسول دونست.
------------------------------------
در مورد اینکه میگین ساختن بازی برای کنسول PS3 خیلی سخته و شرکتهای کوچیک نمیتونن بازیهای دلخواهشون رو برای این کنسول بسازن فعلآ این شرکتها که اسم بیشترشون جدید هست در حال ساختن بازی برای PS3 هستن :
Frontier Dev
Battle Born
Artoon
Blitz Games
Neverland
Radon Labs
Astroll
Taito Corporation

موفق باشین.
آریا

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
بازی NFSMW رو هم خط بزنی بهتره.چون این بازی توی Computer , همه کنسولهای دیگه هم اومده و برتری محسوب نمیشه.بازی Shutokou Battle هم منو بیشتر یاد DC میندازه تا 360.
در ضمن این همه بازی که برای 360 نوشتی به این دلیل هست که این کنسول الآن به بازار عرضه شده ولی کنسول PS3 هنوز زمان عرضه اش هم معلوم نیست بنابراین کم تر بودن تعداد بازیها رو نمیشه دلیل ضعف این کنسول دونست.
اتفاقا بازی های PS منا بیشتر یاد DC میندازه تا XBOX
چرا NFS را خط بزنم اتفاقا باید پر رنگتر هم بنویسم هیچ ربطی نداره که بازی که توی PC
باشه روی کنسول نباشه اتفاقا این قضیه منا خوشحال میکنه پس شما هم اینقدر
نگید UT 2007 چون این بازی روی XBOX 360 و PC به احتمال خیلی زیاد خواهد اومد
در ضمن بنا به آخرین اطلاعات بر روی PC زودتر میاد
من خوشحال میشم که یک بازی که روی PC هست بر روی XBOX 360 هم بیاد
چون مطمینا قویترین سیستم های PC تا 2 سال دیگه حتی بیشتر نمیتونند این بازی
را مثل 360 اجرا کنند ولی اگر بخواهم مثل شما فکر کنم باید بگم که مهم اینه که PS3
این بازی ها را نداره ، از E3 تا حالا PS3 خیلی وقت داشته برای تغییرات ولی خودتون
میبینید که چقدر کند پیش میره اگر قرار باشه PS3 رقیبی مثل PS2 برای MS باشه
باید خیلی بیشتر از اینها مایه بزاره وگرنه که خودتون میدونید ...
MS الان خیلی خوشحال که الان موقعیتی چندین بار بیشتر از زمان XBOX 1 داره
به نظر من SONY (دارم تاکید میکنم به نظر من) SONY دیگه در این نسل نخواهد توانست موفقیتی مثل PS2 را داشته باشه با توجه به تغییرات اساسی MS در مورد شرایط XBOX 360... در بهترین حالت برای PS3(به نظر من)
یک رقابت شانه به شانه بین XBOX 360 و PS3 اتفاق خواهد افتاد...
البته پیشگو نیستم ولی با توجه به شرایط موجود تخمین میزنم
==========================================
UPDATE

Fatal Inertia

این یکی را اشتباها جزو بازی های RACING زدم برای PS3 ... شرمنده ...

البته RACE که هست ولی نه ماشین

آخرین ویرایش:

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
من فکر نمیکنم 256 7800 هم 500 تومان باشه خیلی بیشتره
تا چند وقت پیش 6800 نزدیک 650 هزار تومان بود
درسته 7800 قیمتش بیشتر از 500 تومن هست.ولی در مورد 6800 فکر میکنم 8-9 ماه پیش 650 هزار تومن بود.الان 6800GT 320 تومن قیمتشه.6800ultra هم فعلا در بازار ایران نیست.
الان برای اولین بار Amd اومده Cpu 2 هسته ای یه 64 بیت ساخته هر چند من از
سایت پرشین گیمر دله خوشی ندارم ولی نقد جالبی در این مورد گفته
قیمت این Cpu بالای 1 میلیون تومان میباش اون هم با Clock 2.6 اگر اشتباه نکنم
Xbox 360 با Clock 3.2 و 3 هسته کار میکنه(FX- 60)
CPU های دو هسته ای که چند وقتیه اومده.این اولین سری FX دو هسته ای هست.وگرنه قبلش 2 هسته ای بود.الان هم تو ایران موجوده.(البته نه FX-60)سری AMD 64bit X2 هست نامشون.از 3.8 تا 4.8 موجوده.(بگزریم ربطی به این تاپیک نداشت)
چون مطمینا قویترین سیستم های PC تا 2 سال دیگه حتی بیشتر نمیتونند این بازی
را مثل 360 اجرا کنن
شما 100% مطمئنی؟؟؟
ولی همون موقعی که بیاد(حالا اگه همون موقع نه 3-4 ماه بعد)یه PC خیلی خفن میتونه مثل X360 اجرا کنه.کارت گرافیک که مشکلی نداره چون اگه دقت کرده باشین هر بار که ATI و NVIDIA سری جدیدی کارت میزنن دقیقن قدرتاش 2 برابر سری قبلی هست.پس سری جدید ATI و NVIDIA در کارتهای سری جدیدشون که تا اون موقع میاد قدرتی 2 برابر مثلا 7800GTX به نمایش میزارن.CPU هم که باز هم مثل کارت گرافیک.(ولی نسبت پیشرفت مثل کارت گرافیک نیست .کمتره)
در کل میشه UT2007 رو در اینده ای نزدیک مثل X360 یا ps3 با PC اجرا کرد.

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
من اطلاعی از این قضیه نداشتم اونقدر پارسال در گیره GPU بودم و بنچمارکهاش که از CPU های جدید غافل شده بودم
ولی کلا CPU های 2 هسته ای الان با توجه به قیمتشون زیاد به سرفه نیستند
البته برای عملیات MULTI-TASK خیلی خوبه

شما 100% مطمئنی؟؟؟
ولی همون موقعی که بیاد(حالا اگه همون موقع نه 3-4 ماه بعد)یه PC خیلی خفن میتونه مثل X360 اجرا کنه.کارت گرافیک که مشکلی نداره چون اگه دقت کرده باشین هر بار که ATI و NVIDIA سری جدیدی کارت میزنن دقیقن قدرتاش 2 برابر سری قبلی هست.پس سری جدید ATI و NVIDIA در کارتهای سری جدیدشون که تا اون موقع میاد قدرتی 2 برابر مثلا 7800GTX به نمایش میزارن.CPU هم که باز هم مثل کارت گرافیک.(ولی نسبت پیشرفت مثل کارت گرافیک نیست .کمتره)
در کل میشه UT2007 رو در اینده ای نزدیک مثل X360 یا ps3 با PC اجرا کرد.
نه متاسفانه یا خوشبختانه من پیش گو نیستم که مطمین باشم
ولی یه چیزی در مورد کنسول ها بگم که اگر همون کارت گرافیک XBOX 360 بر روی PC شاید کمتر از 2/3 کارایی را داشته باشه که توی کنسول XBOX 360 داره
یکی از دلایلش هم پهنای باند زیاد تر ، سیستم UNIFIED SHADER ، PIXEL PIPLINE،
10 MB EDRAM که خیلی از کارت گرافیک های قوی از نبود این ED RAM زجر میکشند
شما یک کارت گرافیک XBOX 1 را در نظر بگیر که GF 3 TI بود اون هم 64 MB که این مقدار 64 بین CPU و GPU مشترک بود ولی میبینی که به خوبی بازی های DOOM 3 و FAR CRY و HALF LIFE را اجرا میکنه به خوبیه 6800 آلترا اون هم با یک CPU P4 733 MHZ حالا شاید مطمین بشید که تا 2 سال دیگه چه اتفاقاتی خواهد افتاد ؟
XBOX 1 هنوز جا برای رشد داشت ولی به دلیلی که MS میخواست زودتر از SONY کنسول 360 را بده بیرون دیگه بیخیال XBOX 1 شد و الان تموم تمرکزش بر روی XBOX 360 میباشد

تا چند وقت پیش 6800 نزدیک 650 هزار تومان بود
این قیمت را اشتباها زدم در مورد 6800 الترا حدودا 560 تومان بود
در ضمن وقتی یک بازی برای کنسول ساخته میشه بازیساز از یک بابت خیالش راحته
که داره برای سخت افزار مشخصی بازی میسازه
بازی باز هم خیالش راحته که این بازی را که گرفت دیگه احتیاجی به INSTALL نداره
یا بخواد رم کم بیاره یا رو سیستمش درست کار نده... خلاصه PC خیلی دردسر داره برای بازی کردن
من فکر کنم شما طرفدار PC باشید ؟ درسته ؟

آخرین ویرایش:

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
بله احسان جان تمام دلایلت منطقی بود و منم قبول دارم.در مورد Xbox1 هم درسته بازی هایی همچون FARCRY و Doom3 رو خیلی خوب اجرا میکرد.ولی اگه با دقت نگاه کنین میبینین که ظرافت نسخه ی PC رو نداره.البته این مسئله مهم نیست مسئله ی مهم اینه که بازی های FPS لذت چندانی در کنسول ها نداره.این دیگه واضحه که FPS=PC.
بله من طرفدار PC هستم.کلا از کنسول زیاد خوشم نمیاد.البته امکان داره که کنسول ها از نظر بازی کردن بهتر باشه PC ولی مزیت هایی داره که اصلا کنسول ها شاملش نمیشن.منم قبول دارم یه PC خیلی خوب شاید قیمتش 10-12 برابر یه کنسول مثل X360 باشه ولی من میرم طرف PC چون هم میتونم بازی کنم و هم از کلی امکانتش استفاده کنم.کلا هم با عنوان های PC حال میکنم.البته که هر کدوم از کنسول ها بازی های منحصر به فرد خود دارند.

آخرین ویرایش:

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
دوستان فکر نکنید ما طرفدارای xbox360 با سونی دشمنیم یا باهاش پدر کشتگی داریم نه !
بلکه ما حاضر نیستیم چشم بسته هر چی سونی میگه قبول کنیم .
اولا: سونی خودشم هیچوقت ادعا نکرده سل 8 کور داره ولی بدشم نمیاد طرفداراش اینطور فکر کنن.(از همین سونی بدم میاد روراست نیست و ماکیاولی رفتار میکنه!)
دوما :اگه یه ذره از اطلاعاتتون استفاده کنین میفهمین که 8 کور برای خنک کردن cpu احتیاج به یک یخچال دارد که درون کیس ps3 جا نمیشه .xbox360 با 3 کور الان توش مونده و قطعات کمکی برای خنک کردن داره واسش میاد .اگه بازم اصرار کنین که 8 کور داره بگین که چطوری اونو خنک میکنه؟ منتظر جواب هستم.(البته از خودتون چیزی نگین مدرک بیارین که این خنک کننده های جادوئی چه شکلین که عقل ماکروسافت به اون نرسیده)
سوما:ms اون 7 تا spe رو هم قبول نداره زیرا spe های ps3 به صورت سری هستن (اگه توضیحات خود سونی رو بخونید متوجه میشین)و به تنهایی کاری نمیکنن و مستقیما زیر نظر کور اصلی هستن ولی xbox360 دارای 3 کور موازی می باشد.
فعلا که این سل طبق شایعات پر از باگ هست و دو کیت ها هم هرکدوم اندازه یه یخچال!!!!

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
بله احسان جان تمام دلایلت منطقی بود و منم قبول دارم.در مورد Xbox1 هم درسته بازی هایی همچون FARCRY و Doom3 رو خیلی خوب اجرا میکرد.ولی اگه با دقت نگاه کنین میبینین که ظرافت نسخه ی PC رو نداره.البته این مسئله مهم نیست مسئله ی مهم اینه که بازی های FPS لذت چندانی در کنسول ها نداره.این دیگه واضحه که FPS=PC.
در سته در مورد FPS میشه گفت PC به خاطر داشتن MOUSE و KEYBOARD خیلی راحت تر میشه باشه مخصوصا تو ایران که خوراکشون MOUSE ولی اگر کمی صبر کنید
میتونید در کنسولها با MOUSE بازی کنید
البته من یک فرضیه دارم که XBOX 360 قابلیت اجرای MOUSE را احتمالا داشته باشه
ولی بنا به سیاستی که بین شرکت های کنسول سازی هست ( هر کدوم صبر میکنند که امکاناتی که دیگری نداره را به اجرا بزارند - MS میدونه که SONY منتظر میمونه که
اگر XBOX 360 قابلیت MOUSE را داشت اون هم به اجرا بزاره) فعلا عنوان نمیکنه البته این یک فرضیه ی خیلی ضعیفیه اگر هم چنین نباشه
ما مشکل MOUSE را با یک سری تغییراتی که بعضا انجام میشه (منظور MOD-CHIP نیست) به صورت EXTERNAL حل میکنیم همونطور که در کنسول های قبلی دیدید
زمانی که یک کنسول MOUSE را SUPPORT کنه دیگه مشکل بازی های FPS حل میشه

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
طرفدارای pc باید بدونن که درسته که موس خیلی خوبه ولی در مقابل اینکه یه کونسول باز راحت جلوی تلوزیون دراز میکشه با دسته های بی سیم و بازی میکنه کم میارن .کسی که با pc بازی میکنه کمر درد می گیره و تازه کیبرد اصلا در مقابل دسته کنسول حرفی برای گفتن نداره و تازه دسته های کنسول شوک دارن و نسبت به فشار حساس هستن و خلاصه در مجموع از کیبرد و موس سرترن و یه کنسول باز هیچ وقط دنبال موس نمیره همونطور که تا حالا کمتر ازش استفاده شده و اصلا بهش نیازی نیست.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر