اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
اگه زنده ماندیم بالاخره تو رونمایی PS5 خواهید دید معرفی یه کنسول باید به چه شکل باشه :D
ما همین الانش هم دیدیم که معرفی باید چطور باشه
اول یه لوگو معرفی می کنی
صبر می کنی ببینی آیا رقیب قیمت میده یا نه هر قیمتی داد شما ارزون ترش رو بده
بعد به هوای نسل قبل میشینی ببینی رقیبت سوتی میده یا نه هر عملی کرد شما عکسش رو انجام بده
#دیس ایز ریل مارکتینگ

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
وقتی یه کنسول 12 ترافلاپ با اون همه ادعا در مورد قدرت حداقل باید یک بازی هم نمایش بدن که این خروجی این کنسول چیزی که روی سخت افزار امروزی ممکن نیست
چیزی که در همین اول معرفی کنسول این حس به گیمر بده این یه جهش واقعیه
کوروش زدی جاده خاکی ها
الان هل بلید2 رو که موقع رونمایی از کنسول نشون دادن بوق فرض کردی؟؟
چیزی که از هل بلید نشون دادن روی سخت افزار امروزی اصلا امکان اجرا نداشت

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,427
یه چیزی با این قدرت ،کلا یک فن فقط بالا هست که هوا رو میده داخل ! مشکل نمیخوره ?
تو یوتیوب یکی از کانالای پر بازدید رفته بود مایکروسافت (البته دعوت کردن ازش!) کالبد شکافی نشون داد!
مایکرو از حق نگذریم خیلی عالی کار کرده رو این کنسول با این قدر و جم جور !!!
زیر برد یک صفحه نسبتا ضخیمه المینیومی بود چیز جالب اینجا بود که اگر ضخامت اون صفحه کمتر بود و اینکه بجای اینکه کنسول عمودی بشه ،افقی درستش میکردن فکر کنم ضخامت کمتر از وان ایکس میشد !ّ
اون کارت اس اس دی !!! کسی هم کمبود حجم داشته باشه اون اس اس دی مخصوص رو میخره ،درست مثل مموری کارت وارد شکاف پشت دستگاه میخوره
خلاصه پشمام !!! منتظر ورودش هستم !!
حدس میزنم 550 دلار باشه یا همون 549.99 :D
فقط امیدوارم سنت شکنی کنه مایکرو و چند تا انحصاری پدر مادر دار درست کنه ! وفقط گرز و هیلو های بعدی شاهد نباشیم !!

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
Series X گیرز 5 رو با تنظیماتی فراتر از تنظیمات Ultra پی سی توی رزولوشن 4K بالاتر از ۱۰۰ فریم خروجی میده و این در حالی هست که قویترین کارت گرافیک موجود در بازاز، RTX 2080 Ti با تنظیمات گرافیکی به مراتب ضعیفتر از Series X نهایت تا ۸۰ فریرم خروجی میده توی رزولوشن Native 4K. اینم در نظر بگیرید که گیرز 5 فقط یک پورت سادست و کاملا هم برای سخت افزار Series X اپتیمایز نشده! WOW
نسل بعد برعکس این نسل جهش فوق‌العاده فوق‌العاده رو توی گرافیک، فیزیک و هوش مصنوعی خواهیم داشت!

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
احتمالش خیلی کمه، ولی اگه فرضا 1 درصد مایکروسافت بیاد بگه SX علاوه بر سیستم عامل مخصوص خودش، ویندوز 10 هم اجرا می کنه من به شخصه بی خیال PC Gaming می شم بعد از 15 سال:D و خوب، فکر نکنم تنها باشم و همین 1 حرکت می تونه برگ برنده باشه براش.

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,861
نام
Sajjad
احتمالش خیلی کمه، ولی اگه فرضا 1 درصد مایکروسافت بیاد بگه SX علاوه بر سیستم عامل مخصوص خودش، ویندوز 10 هم اجرا می کنه من به شخصه بی خیال PC Gaming می شم بعد از 15 سال:D و خوب، فکر نکنم تنها باشم و همین 1 حرکت می تونه برگ برنده باشه براش.
واقعا حیف هست این سخت افزار فقط برای بازی ازش استفاده بشه، برای جبران ضرر احتمالی کنسول هم مایکروسافت بیاد برای فعال کردن ویندوز 100 دلار بگیره هم باز میارزه:D

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
685
فکر کنم شایعه شده بود فروشگاه استیم و Epic قراره موازی با سیستم عامل خود کنسول در دسترس باشن.
اصلا گیریم شایعه یی بیش نباشه ،شما الان چند میلیون پول باید خرج کنی تا بتونی یه سیستم در حد این کنسول ببندی؟
الان قویترین کارت 2080ti هست،این کنسول gpu ش امکان داره از 2080ti هم قویتر باشه!
که بنظرم حداقل قدرتش مساویه تو بدترین حالت!!
الان 1000 دلار فقط پول کارت گرافیکه!!
بعدش game pass هست ،ماهی 10 دلار میدی یه گونی بازی انحصاری و درجه یک داری!!
مثل اون یه شرکت بنده خدا نیست ماهی 4 تا بازی برات مجانی کنه بعد از پول پلاس دادن که رغبت نکنی بازی کنی،حالا شانست بزنه یه ماهش یه بازیی خوبی مجانی کنه!

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
فکر کنم شایعه شده بود فروشگاه استیم و Epic قراره موازی با سیستم عامل خود کنسول در دسترس باشن.
اصلا گیریم شایعه یی بیش نباشه ،شما الان چند میلیون پول باید خرج کنی تا بتونی یه سیستم در حد این کنسول ببندی؟
الان قویترین کارت 2080ti هست،این کنسول gpu ش امکان داره از 2080ti هم قویتر باشه!
که بنظرم حداقل قدرتش مساویه تو بدترین حالت!!
الان 1000 دلار فقط پول کارت گرافیکه!!
مثل اون یه شرکت بنده خدا نیست ماهی 4 تا بازی برات مجانی کنه بعد از پول پلاس دادن که رغبت نکنی بازی کنی،حالا شانست بزنه یه ماهش یه بازیی خوبی مجانی کنه!
نه من خیلی کاری به بازی هاش ندارم، بیشتر هدفم اینه که جای کیس یه SX بذارم و وصلش کنم به مانیتور:)) در واقع اون چیزی که Steam Machine قرار بود باشه. که خوب میگم، هم هزینه تولید کنسول و ضرری که روش می دن و هم DRM کنسول عملا امکان همچین کاری رو به مایکروسافت نمی ده.

• Like
Reactions: Price_One

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,879
نام
malek
خوشم میاد خودتم اعتراف میکنی که واحد شمارش بازیهای انحصاری و درجه یک ماکرو گونی هستش :)
خواهشا بازی 60 دلاری بده ولی روش هزینه و وقت بزاره
به هر حال از یه کنسول قوی و خوشگل من خودم استقبال میکنم و صبر کنیم ببینیم قیمتش رو چند میزنه.حدس خود من 600 دلار هستش

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
خوشم میاد خودتم اعتراف میکنی که واحد شمارش بازیهای انحصاری و درجه یک ماکرو گونی هستش :)
به هر حال از یه کنسول قوی و خوشگل من خودم استقبال میکنم و صبر کنیم ببینیم قیمتش رو چند میزنه.حدس خود من 600 دلار هستش
132362

واقعا کسی رو که خودشو به خواب زده نمیشه بیدار کرد 8-|:Thumbdown:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

خوبه یک هفته هم نمیشه مایکروسافت بازی عرضه کرد با متای 90

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر