Xbox Game Studios

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs1-jpg.169166_.jpg

سلام به همه و خوشامد میگم ورودتون به تاپیک رسمی استودیوهای ایکس باکس، بزرگترین و متنوع ترین کالکشن استودیو های فرست پارتی صنعت گیم. اینجا قرار هست یه تاپیک مرجع و جذاب برای تمام طرفدارای ایکس باکس و بازی‌هاش باشه. روی هر پلتفرمی که هستید و از هر سرویسی که استفاده می‌کنید مهم نیست، مهم اینه که همه ما ایکس باکسی هستیم.
اینجا در مورد تمام اخبار و شایعات و ... جذاب در مورد استودیوهای اختصاصی ایکس باکس و پروژه‌هایی که با همکاری دیگر شرکای مایکروسافت در خارج از تیم ایکس باکس در حال ساخت هستن صحبت می‌کنیم و اوقات خوشی رو پیش رو داریم.

برای اطلاعات تکمیلی راجب هر یک از 23 استودیوی فرست پارتی فعلی مایکروسافت به پست های دوم و سوم تاپیک در صفحه اول رجوع کنید. لینک این 2 پست در ادامه آورده شده است:

استودیوهای داخلی (Xbox Game Studios)
استودیو های داخلی (Bethesda)

https___forum.bazicenter.com_attachments_gs2-jpg.169168_.jpg

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من یه توضیح کوتاه درباره انحصاری غول آیندمون (:D) یعنی Elder Scrolls VI بدم، برای کسایی که نمیدونن.

این Tamrielـه، دنیای سری Elder Scrolls:
شماره اول بازی با نام The Elder Scrolls: Arena سال 1994 برای سیستم عامل DOS مایکروسافت منتشر شد. داستان بازی تو جای مشخصی نبود و بطور کلی تو دنیای Tamriel دنبال میشد.

شماره دوم بازی، The Elder Scrolls II: Daggerfall دو سال بعد در سال 96 باز هم برای سیستم عامل DOS منتشر شد و در منطقه Daggerfall دنبال میشد. تو نقشه هست، گوشه سمت چپ:D (کلا همه تو نقشه بالا هستند).

The Elder Scrolls III: Morrowind سال 2002 برای ویندوز و کنسول Xbox منتشر شد. داستان بازی همونطور که از اسمش معلومه در Morrowind جریان داشت.

شماره چهارم، The Elder Scrolls IV: Oblivion سال 2006 برای ویندوز و Xbox 360 عرضه شد و یکسال بعد برای PS3 پورت شد که اولین تجربه این سری روی کنسول های سونی بود. داستان بازی در Cyrodiil جریان داشت و حقیقتا هم داستان خیلی اپیکی بود:D

و در نهایت شماره پنجم TES V: Skyrim که سال 2011 برای ویندوز و X360 و PS3 عرضه شد و بعدا برای Xbox One و PS4 و حتی نینتندو سوییچ. داستان هم که مشخصا در شمالی ترین منطقه Tamriel با نام Skyrim روایت میشد.

TES VI سال 2018 با یک تیزر معرفی شد و کوچکترین اطلاعاتی از بازی در دسترس نیست و تاد هاوارد حتی گفته حالا حالاها منتظرش نباشید و فعلا چند سال دیگه کار داره:D اگر حرکت عجیب غریب نزده باشن و کل دنیای Tamriel رو نساخته باشن، 5-6 تا گزینه محتمله. با توجه به تیزری که دیدیم Black Marsh نمیتونه باشه چون کلا محیطش یجور دیگست و خیلی فرق داره با اون تیزر. فعلا حدس و گمان فن های بازی بیشتر سمت Hammerfell هست ولی بازم نمیشه با اطمینان گفت.

یه چیز هم در مورد انحصاری بودن بگم. همونطوری که میبینید، سه شماره اول کلا انحصاری پلتفرم های مایکروسافت بودند بطور کامل. شماره چهارم هم انحصاری زمانی بود و فقط اسکایریم مولتی پلتفرم بود (حالا کاری نداریم نسخه PS3ـش تا مدت ها عملا قابل بازی نبود بخاطر سخت افزار قشنگ اون کنسول:D). در کل اینکه عمده فن بیس این سری مال یوزرهای مایکروسافته و حتی اگه مایکروسافت به سرش بزنه و بخواد عنوانی رو از Bethesda مولتی پلتفرم کنه، Elder Scrolls VI در ته اون لیست خواهد بود.

کلا مایکروسافت خودش هم گفته تا جایی که بتونه سعی میکنه استودیوهایی رو بخره که قبلا باهاش همکاری بیشتری داشتن. مثلا Obsidian هم قبلا بازی انحصاری برای Xbox Original ساخته بود. همینطور Playground و Undead Labs. فقط این وسط نینجا تئوری غیر منتظره بود:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
The Elder Scrolls III: Morrowind سال 2002 برای ویندوز و کنسول Xbox منتشر شد. داستان بازی همونطور که از اسمش معلومه در Morrowind جریان داشت
در مورد الدر ٣ گفتی تو همین مصاحبه اخیرشون از تاد میپرسن یه خاطره از xbox بگو میگه زمانی که میخواستیم ماروویند رو واسه xbox orginal بدیم فهمیدیم که وقتی موقع اجرا بازی مموری کم بیاری میشه کنسول رو ریبوت کرد بدون اینکه یوزر بفهمه! بعد میگه وقتی لودینگ تو بازی خیلی طولانی میشد در واقع این ما بودیم که کنسول رو ریبوت میکردیم. :D
پ.ن: یعنی فقط خودشون میفهمن چجوری بازی رو میسازنو منتشر میکنن :D

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,011
نام
محمد
کلا مایکروسافت خودش هم گفته تا جایی که بتونه سعی میکنه استودیوهایی رو بخره که قبلا باهاش همکاری بیشتری داشتن. مثلا Obsidian هم قبلا بازی انحصاری برای Xbox Original ساخته بود. همینطور Playground و Undead Labs. فقط این وسط نینجا تئوری غیر منتظره بود:D
اشتباه می کنی
اولین بازی که NT ساخته Kung Fu Chaos انحصاری Xbox اورجینال بوده.هرچند بعدش یه جورایی به سمت سونی رفتن

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
یه مقاله عالی از گیم اسپات که میگه Xbox دوباره به خانه RPG تبدیل شده.
Xbox Is Primed To Reclaim Its Identity As A Console For RPGs - GameSpot

This gives Xbox something that it has long since lacked in terms of its first-party exclusives: an identity. Everyone knows you go to PlayStation for those single-player, blockbuster movie-like experiences, while Nintendo prioritizes making enjoyable complexity out of simple mechanics. Through Playground, inXile, Obsidian, Bethesda, and, in some part, EA and BioWare, I think Xbox can establish itself as a platform for different types of role-playing games. If your favorite thing to do in a video game is create a character and then live their life, it's looking like Xbox is where a lot of the biggest names in the business are going to be.
البته این موضوع قبل از Xbox One هم وجود داشته و مایکروسافت دوباره داره اون دوران رو زنده میکنه.
It's a position that has worked for Xbox in the past--you had to own an Xbox or Xbox 360 in order to play Star Wars: Knights of the Old Republic, Jade Empire, The Elder Scrolls III: Morrowind, The Elder Scrolls IV: Oblivion (for a year--it eventually made its way to PS3), both Mass Effect and Mass Effect 2 (for a period of time), Deus Ex: Invisible War, The Witcher 2, and the Fable trilogy on consoles. The Xbox and Xbox 360 made it possible to play a type of game that was previously exclusively made for PC, and Microsoft can do the same now with Xbox Series X/S and the studios it's acquired
کلا مایکروسافت رابطش با RPG سازها خوبه. Bioware و CD Project هم قبلا برای Xbox انحصاری ساختن.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,508
نام
محمد
اینجا نقل قول میکنم چون مربوط به این تاپیک هست.
ایشون هد استودیوی InXile Entertainment هستن (سازنده ی وستنلند)

View attachment 169498

پ.ن:تاپیک اخبار کوتاهو چرا راه نمیندازین؟:D
@Nima

مولتی سازن

دوست عزیزنسل قبل مولتی ساختن
الان هم راجب انحصاری بودن کوچیکترین صحبتی نکردن:D
همون بتزدایی هم که خریدن همچنان خبری مربوط به انحصاری بودن بازی هاش نیومده اونوقت چطور با قاطعیت پرونده سازی میکنید؟
یا تانگو و بازی های میکامی:D
کجا گفتن چون فرست پارتی مایکرو هستن دیگه فقط انحصاری میاد بازی هاشون؟
اگر شما در پشت صحنه باهاشون در ارتباطی بگو ماهم روشن شیم:D
ثانیا الان بحث سر این بود که تاپیک اخبار کوتاهو باز کنن که خبرهای این مدلیو اونجا بزاریم
اصلا بحث انحصاری و.. نیست ، داره به بیراهه میره خواسته ی ما:D
inXile استودیو فرست پارتی مایکروسافت هست و بازی‌هاش به صورت انحصاری ساخته میشن :D
با توجه به سیاست های مایکروسافت واقعا مولتی یا انحصاری بودن بازیهای فرست پارتیش خیلی صد در صد نیست که حالا نظر قطعی داد.
کدوم سیاست؟ Hellblade 2 مولتی هست یا Avowed؟ کدوم بازی جدید از استودیوهای جدید مایکروسافت به صورت مولتی پلتفرم معرفی شده؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102

inXile استودیو فرست پارتی مایکروسافت هست و بازی‌هاش به صورت انحصاری ساخته میشن :D

کدوم سیاست؟ Hellblade 2 مولتی هست یا Avowed؟ کدوم بازی جدید از استودیوهای جدید مایکروسافت به صورت مولتی پلتفرم معرفی شده؟
169523

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan

شما کلا عادتت شده تاپیک به تاپیک کردن. ایشالا که نیتت خیر باشه :-?

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
شما کلا عادتت شده تاپیک به تاپیک کردن. ایشالا که نیتت خیر باشه :-?

باو حق داره ممد انصافا
تو تاپیک PS5 چه جای بحث در مورد استدیوهای مایکروسافته خداییش؟ :D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
باو حق داره ممد انصافا
تو تاپیک PS5 چه جای بحث در مورد استدیوهای مایکروسافته خداییش؟ :D
توی تاپیک ps5 اندازه ای که در مورد مایکروسافت و خرید کمپانی و اینا بحث میشه در مورد خود Ps5 بحث نمیشه :))
الانم خبر از inxile میزارن و میگن استودیو مولتی پلتفرم سازه...

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali

سلام
خوبی؟:D
ممد من غیراینو گفتم مگه؟نوشتم فرست پارتی نیست؟
واضح نوشتم بازی های نسل هشتمش مثل وستلند مولتی پلتفرم بوده:D
الانم خبر داده که رو بازی جدید دارن کار میکنن
از طرفی خبر رو خود شخص خودش گفت ، نه اکانت بازی یا xbox یا مایکرو:D
نمیدونم چرا به رفقات برخورده:D
کلا بین نسل شده همه بیخود سر هر خبری یا صحبتی تریگر میشن
تو اصلا توی تاریخ حضورم تو bc روزی دیدی من بیام ترول کنم مایکرو رو؟:D
یا pc فن هارو؟
حتی تو vs پا نمیزارم ، یا اگه گذاشتم چیزی نگفتم که کسیو ناراحت کنه
معمولا خبرهای خود اکس هم که میببینم توییتر میام میفرستم واسه بچه ها
ولی متاسفانه یه سریا دارن موش میدونن
اکثرا هم ایدی فیک:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
توی تاپیک ps5 اندازه ای که در مورد مایکروسافت و خرید کمپانی و اینا بحث میشه در مورد خود Ps5 بحث نمیشه :))
الانم خبر از inxile میزارن و میگن استودیو مولتی پلتفرم سازه...

اصن کار ندارم درست یا غلط...
گیرم هم inxile استدیو مولتی پلت ساز باشه. (که به احتمال 80 درصد عمرا)
دلیلی داری حرفی داری خب این جا جاشه
نه تاپیک PS5 که بعد این جا نقل قول بخوری بگی چرا :|

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
سلام
خوبی؟:D
ممد من غیراینو گفتم مگه؟نوشتم فرست پارتی نیست؟
واضح نوشتم بازی های نسل هشتمش مثل وستلند مولتی پلتفرم بوده:D
الانم خبر داده که رو بازی جدید دارن کار میکنن
از طرفی خبر رو خود شخص خودش گفت ، نه اکانت بازی یا xbox یا مایکرو:D
نمیدونم چرا به رفقات برخورده:D
کلا بین نسل شده همه بیخود سر هر خبری یا صحبتی تریگر میشن
تو اصلا توی تاریخ حضورم تو bc روزی دیدی من بیام ترول کنم مایکرو رو؟:D
حتی تو vs پا نمیزارم
تازه خبرهای خود اکس هم ببینم توییتر میام میفرستم واسه بچه ها
ولی متاسفانه یه سریا دارن موش میدونن
اکثرا هم ایدی فیک:D
حواست نبود اشتباهی گذاشتی
مقاومت نکن :Gunner: