X Vs. Y (پست اول تاپیک خوانده شود)

Group XXIV

• مجموع رای دهنده‌ها
    20
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
همین 2 پست بالایی!! :D
+در مورد تک بعدی بودن کافیه یکبار دیگه فقط همون باس فایت آخر GOW I رو برید، اون حسش نیست؟ باس فایت آخر GOW III و بخش Fear Kratos !
اصلا یک سوال! اول/آخر GOW I کریتوس چرا میخواست خودکشی کنه؟ :| به خاطر عذاب وجدانش و کابوس هاش نبودااصلا کریتوس نمیخواسته Champion of Gods باشه! :D کریتوس از همون قبل از گرفتن BoC هم به خاطر رفع بیماری دختر تازه به دنیا اومدش وارد این بازی ها شد!

خشم کریتوس به خاطر مهربونی و عشق زیادش میاد! :D اگر اونقدر عاشق نبود، انقدر وحشی نمیشد!
از توی همون بچگیش هم همینطور خداها کرم میریختن! نمونش دزدیدن دیموس که همش به خاطر ترس زئوس از پیشگویی ها بود!

Johnny Brave

کاربر سایت
Jul 8, 2013
102
نام
فرمانده
What have I done...
به ناتان رای دادم؟ :|
واقعا تنفر از مایکرو چه کارهایی که با آدم نمیکنه... به ناتان رای دادممممممممم :| :| :| :| :| :((

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
@Safety & Peace
اول از همه اینو بگم که من در مورد خدایان یونان و نقششون توی سری GOW صحبت می کنم و نه هیچ منبع دیگه ای ...
کریتوس روحش رو تقدیم ارس کرد چون چاره ی دیگه ای جز این نداشت و داشت در برابر بربرها شکست می خورد و ارتش اسپارتانهاش قتل عام شده بود (پس خیلی راحت اینکار رو نکرد !!)
و از طرفی ارس هم یه دست نشانده ی بدون چون و چرا، بی وابستگی و بدون نقطه ضعف می خواست به خاطر همین با حیله باعث شد خودش زن و بچش رو از بین ببره (چه دردی بالاتر از اینکه یه پدر مرگ فرزندش رو به چشم ببینه اونم با دونستن این حقیقت تلخ که خودش اینکار رو کرده ؟ به نظرت این دلیل انقدر بی احساس بودن کریتوس نیست ؟)
خداها خودشون باعث اینکار شدن چون فریب کار بودن، حاضر بودن برای حفظ جایگاهشون هر کاری بکنن و هرچیزی رو نابود کنن
در ضمن دنیا و نژاد انسان به طور کل نابود نشد (با توجه به حرف آتنا) و کریتوس نمی خواست پس از همه این ماجرا باز هم روز از نو روزی از نو !! برای همین با فرو کردن Blade of Olympus توی شکم خودش امید رو آزاد کرد و از اینکار جلوگیری کرد

آخرین ویرایش:

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
شما دقت کن هیچ رقمه توجیه نمیتونی بکنی که به خاطر خودخواهی و غرور خودت، دنیا رو نابود کنی.
نامرد بی مروت ، بخاطر خودخواهی و غرور !؟ /:)

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
@Safety & Peace
اول از همه اینو بگم که من در مورد خدایان یونان و نقششون توی سری GOW صحبت می کنم و نه هیچ منبع دیگه ای ...
کریتوس روحش رو تقدیم ارس کرد چون چاره ی دیگه ای جز این نداشت و داشت در برابر بربرها شکست می خورد و ارتش اسپارتانهاش قتل عام شده بود (پس خیلی راحت اینکار رو نکرد !!)
و از طرفی ارس هم یه دست نشانده ی بدون چون و چرا، بی وابستگی و بدون نقطه ضعف می خواست به خاطر همین با حیله باعث شد خودش زن و بچش رو از بین ببره (چه دردی بالاتر از اینکه یه پدر مرگ فرزندش رو به چشم ببینه اونم با دونستن این حقیقت تلخ که خودش اینکار رو کرده ؟ به نظرت این دلیل انقدر بی احساس بودن کریتوس نیست ؟)
خداها خودشون باعث اینکار شدن چون فریب کار بودن، حاضر بودن برای حفظ جایگاهشون هر کاری بکنن و هرچیزی رو نابود کنن
در ضمن دنیا و نژاد انسان به طور کل نابود نشد (با توجه به حرف آتنا) و کریتوس نمی خواست پس از همه این ماجرا باز هم روز از نو روزی از نو !! برای همین با فرو کردن Blade of Olympus توی شکم خودش امید رو آزاد کرد و از اینکار جلوگیری کرد
دقیقا نقششون منطبق بر اساطیر یونانی هست و هیچ من درآوردی توش نیست:biggrin1: من یه چیزی خوندم که دارم این حرفو میزنم. وقتی هم میگم بهترین برداشت رو سانتا مونیکا از اساطیر یونانی کرده، دقیقا منظورم همین GOW هست که کاملا دقیق و خط به خط انجام شده.
میدونی چرا آرس همچین دست نشونده ای میخواست؟ چون آرس به خاطر خشونت بی حد و اندازه-ش و همچین طرد شدن از طرف پدر خودش یعنی زئوس (که البته نمیشه جریانش رو اینجا گفت
biggrin1.gif
) اینجوری شده بود و دقیقا یکی رو میخواست که مثل خودش باشه (تازه کریتوس از خودش هم بدتر بود:biggrin1:). تازه به نظرم آرس خدای بدبختی بود. تنها فرزند واقعیِ زئوس و هرا. تنها وارث و جانشینِ زئوس که به دلیل مسخره طرد شد در حالیکه توی این یه مورد، زئوس از خودش بدتر بود
biggrin1.gif

بذار منطقی باشیم،
وقتی میگم کریتوس مغز نداره دقیقا اون قسمت بولد شده هست. آرس رو همه میشناختن که آدم درستی نیست ولی کریتوس خیلی شیک و مجلسی روحشو به بدترینشون فروخت (به اونی که فقط وارد جایی میشد، جنگ و خون ریزی راه میوفتاد و اصلا بعضیا وقتی میخواستن برن جنگ، به درگاهش دعا میکردن:biggrin1:). نکته اینه که تمام قضایای GOW بر اساس انتخاب های خود کریتوس بوده نه کس دیگه ای. شروع GOW 2 رو یادته؟ چرا زئوس کشتش؟ چون دقیقا داشت همون کارای آرس رو میکرد تا خودشو آروم کنه.

برام جالبه که کشتن زن و فرزند خودش به دست خودش رو منطقی و غم انگیز میبینین ولی کشتن تمام مردم دنیا رو مشکلی توش نمیبینین که هیچ، خیلی هم خوبه:biggrin1: بالاخره آخر 3 کریتوس فهمید تمام کارهایی که کرده اشتباه بوده یا نه؟:biggrin1:

اگر شاید کریتوس در ابتدا آدم با احساس تری بوده، اما از GOW 2 به بعد کلا کارهایی که میکرد کاملا بدون منطق و وحشیانه بود. اصن میدونستی خود همین زئوس، انسان ها رو به وجود آورد؟;;) دنیا رو هم همین زئوس از شر تایتان ها پاک کرد و پدرش رو به زنجیر کشید. اون سوال بالایی من رو جواب بدین ممنونتون میشم:biggrin1: منم وقتی ببینم چه غلطی کردم و دنیا رو به گند کشیدم، سعی میکنم یه جوری همه چیز رو برگردونم;)
نامرد بی مروت ، بخاطر خودخواهی و غرور !؟ /:)
خود خواهی از اینکه فکر میکنه فقط زن و بچه خودش مهمن و بقیه مردم هیچی نیستن. اون موقع که پوزایدن رو کشت و تمام دنیا رو آب برداشت، اون موقع که آپولو رو کشت و خورشید خاموش شد، اون موقع که هیدیس رو کشت و ارتش مرده ها رو آزاد کرد، اون موقع که به کرونوس کمک میکرد آزاد بشه، اون موقع که رفت خواهران سرنوشت رو پاره کنه، اون موقع که روحشو به آرس فروخت و ...
اینا همه نشون میده مغز توی کله این بشر وجود نداره:biggrin1: خدایان هم اینو دیده بودن و میخواستن جلوی این قضایا رو بگیرن ولی نتونستن. حالا هر جور که دوست دارین، کارهاشو توجیه کنین:biggrin1:

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
کریتوس اگه فلسفه و منطق سرش میشد و یه ذره عقل میداشت (:d) بازیچه دست آتنا نمیشد:d خدایان کارش که نداشتن هیچ، بهش کلی افتخار هم میکردن اما اینقدر کور بود که نمیتونست جلوشو ببینه. نه تنها سر عقل نیومد، بلکه کل دنیا رو هم نابود کرد:d انتقام برای کریتوس صرفا یه چیز شخصی بود و کاری نداشت به بقیه. یعنی زندگی بقیه براش اهمیت نداشت:d اصلا کرم از خود کریتوس بود که بلند شد رفت دنبال آرس و Champion of Gods شدن:d تو اگر اساطیر یونانی رو خونده باشی، زئوس واقعا مرد سیاست مداری هست و کاراش جوری هستن که دو طرف دعوا آروم میشن:d توی GOW هم دقیقا همینجوری بود اما کریتوس لهش کرد:d
دیالوگ هایی که میگه بیشتر حالت اساطیری دارن تا فلسفی:d رسما میگه زئوس جرات داری بیا پایین پاره-ت کنم:d حرفایی که قهرمان ها به هم میزنن مثل آشیل که به هکتور میگه: "هیچ عهدی بین انسان ها و شیر ها نیست" :d

اون تیکه بولد شده هم بیخیال:d ماریو هم محبوبیتش صدها کیلومتر بیشتر از ایناست ولی شخصیت پردازیش صفره:d

بحث اینه که مشکلی نیست که از کریتوس خوشمون بیاد یا بدمون بیاد:d بحث از بعد شخصیت پردازی اینه که کریتوس همونجور که دوستمون گفت، واقعا تک بعدیه:d

چیزایی که میخواستم بگم رو بقیه دوستان گفتن
4fvfcja.gif

تو سری GOW شخصیت خدایان با داستان های قدیمی یونانی فکر کنم فرق بکنه
onion055.gif
تو سری گاو خدایان برای خوش گذرونی شون کلی جنگ به پا میکنن و ...(همون داستان شهد ASCLEPIUS)
ugly004.gif

کلا تعریف من با شخصیت پردازی با چیزی که شما میگی فرسنگ ها فاصله داره
no.gif
شما اعتقاد داری برای شخصیت پردازی خوب باید تمامی جنبه های روحی روانی خوب کار بشه و طرف احساس عاطفه و همه چیزش جور باشه.ولی نظر من اینه که کسی که میخواد انتقام بگیره فقط رو همون خشونتش کار بشه کافیه:d هر چند کریتوس واقعا تک بعدی نیست(اخر GOW 3 , GOW 1,CHAINS OF OLYMPUS,GHOST OF SPARTA)
بقیه چیز های جزئی داستان هم روش بحثی چون بحث من سر جزئیات داستان نبود
SEVeyesC08_th.gif

خداحافظ
whitehair.gif

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
@Safety & Peace
مرد حسابی چرا حرف تو دهن من میزاری ؟ من کی گفتم من در آوردیه ؟ :|:d فقط منظورم این بود که ممکنه توی منابع مختلف اعم از کتاب، فیلم، رمان، بازی و ... منش خداها و دیگر کرکترها کم تا زیاد متفاوت باشه و روایت دقیقا مطابق با اون روایت اورجینالش نباشه
وقتی میگم کریتوس مغز نداره دقیقا اون قسمت بولد شده هست. آرس رو همه میشناختن که آدم درستی نیست ولی کریتوس خیلی شیک و مجلسی روحشو به بدترینشون فروخت (به اونی که فقط وارد جایی میشد، جنگ و خون ریزی راه میوفتاد و اصلا بعضیا وقتی میخواستن برن جنگ، به درگاهش دعا میکردن:biggrin1:)
خب من که گفتم دقیقا لحظه های آخر و وقتی مجبور شده بود از ارس درخواست کمک کرد (مسلما باید هم از ارس کمک می گرفت چون سربازهای اسپارتان اعتقاد خاصی بهش داشتند)
برام جالبه که کشتن زن و فرزند خودش به دست خودش رو منطقی و غم انگیز میبینین ولی کشتن تمام مردم دنیا رو مشکلی توش نمیبینین که هیچ، خیلی هم خوبه:biggrin1: بالاخره آخر 3 کریتوس فهمید تمام کارهایی که کرده اشتباه بوده یا نه؟:biggrin1:
یه چیزایی میگیا !! :dچه ربطی به منطق داره ؟ :d من دارم می گم مرگ زن و فرزند کریتوس اونم به دست خودش، به چنین موجود وحشی ای تبدیلش می کنه - در ثانی با خویی که کریتوس الان داره محقق شدن هدفش رو به چیزای دیگه ترجیح می ده؛ توی پست اولی گفتم: "هدف وسیله رو توجیه می کنه"
اصن میدونستی خود همین زئوس، انسان ها رو به وجود آورد؟;;)
بله چون بدون بنده، خدا هم محکوم به فراموشی و زواله
اون سوال بالایی من رو جواب بدین ممنونتون میشم:biggrin1:
توی اندینگ GOW 3 دیدیم که آتنا قدرت پاندورا، hope/امید رو از کریتوس می خواد و کریتوس هم که می دونه در صورتی که این قدرت رو در اختیار آتنا بزاره همون میشه که قبل از این هم بود با کشتن خودش امید رو در دنیا آزاد میکنه تا سایه خداها رو از سر نسل باقی مونده از نژاد انسان تا ابد کم کنه

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
اصلا کریتوس برای چی رفت با تایتان ها متحد شد؟:d تایتان ها هیچ وقت قابل اعتماد نبودن. رسما از نژاد انسان متنفر بودن. دقیقا چرا بخوان به کریتوس کمک کنن؟:d کریتوس بیشتر از هر کس دیگه ای باید اینو میدونست.
من نگفتم کسی ازش زده میشه. اتفاقا گفتم محبوبیت زیادی داره ولی محبوبیتش مسلما برای خشونتش و دیالوگ هاش هست که با داد و فریاد میزنه:d و بیشتر از اون به خاطر گیم پلیش یا اصلا BOC:d

اتفاقا من GOW رو بازی کردم و یکی از محبوب ترین بازی های من هست و با همه چیزش به شدت حال میکنم حتی خود کریتوس:d
شما میگی کریتوس نمیخواد چمپیون باشه ولی وقتی گیر افتاد، خیلی راحت روحش رو به آرس فروخت:d (Ares, destroy my enemies and my life is your's!). اصلا خود کریتوس رفت دنبال چمپیون شدن:d. کریتوس مصالحه نمیکنه چون اصلا گوش نمیده بقیه چی میگن و خودسرانه و به ضرب شمشیر راهشو باز میکنه:d اتفاق های که خودش مسببش بود. خداها دیده بودن که این دنیا رو نابود میکنه و به خاطر همین جلوش وایسادن. بنده خیلی اساطیر یونانی رو دوست دارم و چندین کتاب در موردشون خوندم و چون سری GOW از روی این اساطیر به زیبایی الهام گرفته و دقیقا بر اساس اونا بازی رو ساخته، با قاطعیت میگم خداها همشون خوب بودن:d مخصوصا زئوس که واقعا هم توی بازی و هم توی اساطیر واقعا یه فرد فرزانه و با خرد هست و قشنگ آینده نگره و کریتوس رو یه بچه میبینه.
اینجا هدف اصلا وسیله رو توجیه نمیکنه. به چه قیمت دنیا رو نابود کنی؟ به قیمت اینکه اینقدر کوری که جلوی خودتو نمیبینی و خودتو برتر از همه میبینی چون فکر میکنی با زور میتونی هر کاری رو پیش ببری؟:d
منتظر بودم یه نفر قسمت بولد شده رو بگه تا برگ برنده-م رو رو کنم:d پس خوب دقت کن:

دقیقا چه امیدی بده؟ اصلا به کی امید بده؟:d دنیا الان نابود شده. دیگه رسما Hades هم وجود نداره که ملت برن اونجا. کریتوس هم رسما دیدیم که رفتن به Hades و برگشتن از اون براش کاری نداره:d خودشو کشت که چی بشه؟ که دوباره آخر بازی ببینیم رد خونش از روی زمین کشیده شده و زنده هست؟;;):d بله آقا من همه اینا رو دیدم:d

شما دقت کن هیچ رقمه توجیه نمیتونی بکنی که به خاطر خودخواهی و غرور خودت، دنیا رو نابود کنی. من دقیقا با این قسمت مشکل دارم و نمیتونم شخصیت پردازی خوبی برای کریتوس در نظر بگیرم. یه آدم کله شق و مغرور که فقط و فقط خودش در اولویته.
کریتوس برای رسیدن به هدفش(کشتن زئوس) تصمیم گرفت تا با تایتان ها اتحاد کنه. در واقع این جوابی بود به اون حرفی که میگی کریتوس با بی عقلی زرتی هر کی میاد جلوش رو له میکنه :D
همین خوب بودن و موندگاری دیالوگ ها بخاطر هماهنگیشون با شخصیت کریتوسه دیگه :D اگز کریتوس پردازش خوبی نداشت نمیشد این هماهنگی رو بین کارا و حرفاش دید و در نتیجه با شخصیتش ارتباط برقرار کرد و دیالوگ هاش رو دوست داشت :D

علی این بخش اولی که Bold کردم دقیقا خلاف اون چیزیه که توی بازی ها میبینیم :D نمیدونم زئوس توی اساطیر یونان چطوری بوده ولی توی GoW مطمئنا اون شخصیت فرزانه ای که میگی نیست. جریانات Ghost of Sparta کاملا این ناخردی زئوس رو نشون میدن :D حتی اگر هم بگیم زئوس اون موقع شخصیت عاقلی بوده باز بعد از جریانات GoW1 و باز شدن جعبه پاندورا زئوس شخصیتش تغییر میکنه.

در ضمن این خود زئوس و خداها هستند که باعث مرگ خودشون میشن. کریتوس آخر GoW1 بعد از کشتن ایریس میخواست خودکشی کنه ولی خداها نجاتش دادن و با وعده اینکه کابوس های کریتوس رو متوقف میکنند اون رو به مقام خدایی رسوندن ولی بعدا به عهدشون وفا نکردن و کابوس های کریتوس هیچوقت از بین نرفتن.

اما در مورد بخش Bold شده دوم، علی این چیزایی که داری میگی ارتباطی به هم ندارن :D یه شخصیت خودخواه و از خود راضی هم باز میتونه شخصیت پردازی خوبی داشته باشه. اون مسئله ای که تو داری میگی خوب یا بد بودن خود شخصیته که بحثش جداست :D آره کسی که خودخواهه و میزنه بخاطر خودش دنیا رو داغون میکنه مطمئنا شخصیت خوب و قهرمانی نیست، ولی آیا بد بودن یک نفر به معنی بد بودن شخصیت پردازیشه؟ نه به هیچ عنوان :D آلبرت وسکر یه شخصیت کاملا بده ولی پردازشش فوق العادست :D شخصیت اصلیه RE:R2 هم باز همینطوره، یه شخصیت منفی و کاملا بد ولی در عین حال فوق العاده باهوش که پردازش خیلی خوبش رو نشون میده :D

به صورت خلاصه: بد بودن شخصیت =/= بد بودن پردازش اون :D تو این دوتا رو با هم قاطی کردی برای همین میگی کریتوس شخصیت پردازی نداره :D کریتوس از لحاظ مسائل اخلاقی و مثبت و منفی بودن شخصیت خوبی نیست و بیشتر منفیه ولی شخصیت پردازی خیلی خوبی داره.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
وقتی میگم کریتوس مغز نداره دقیقا اون قسمت بولد شده هست. آرس رو همه میشناختن که آدم درستی نیست ولی کریتوس خیلی شیک و مجلسی روحشو به بدترینشون فروخت (به اونی که فقط وارد جایی میشد، جنگ و خون ریزی راه میوفتاد و اصلا بعضیا وقتی میخواستن برن جنگ، به درگاهش دعا میکردن:biggrin1:).
بدترین از نظر ما و شاید اکثریت بدترین باشه! اما برای مردم اسپارتا نه! و کریتوس هم از اسپارتا بود! به نظرت کسی که به آرس اعتقاد داره، میره مثلا میگه "آتنا ! کمکم کن! " یا پوسایدون و فلانی و فلانی؟ :d
مثلا تو کشور خودمون،اکثریت میان میگن" یا مسیح.... " یا چیزای دیگه؟ مشخصه نمیرن سراغ مسیح! میرن سراغ اونی که بهش نزدیک ترن و اعتقاد بیشتری دارن! :d
GOS هم که زدی گویا ، معبد و مجسمه به اون بزرگی از آرس رو وسط شهر ندیدی؟ :-" :d

علی هم گفت! ما نمیگیم کریتوس مشکلی نداشته! مطمئنا انسان وحشیی بوده! کسی که زندگیش از یک مقطعی به بعد شده بود انتقام! (که تقصیر خداهاست! :| )
کریتوس از همون اول میدونست کارش اشتباهه! بحث آخر 3 نیست،همین که میخواسته خودکشی کنه! همین که 10 سال غلام حلقه به گوش خداها بوده تا فقط کابوس هاش رو از بین ببرند، همین که بعد از کشتن زئوس میگه My Vengeance Ends Now و خودش رو میکشه(اونم وقتی که قدرت بی همتا داره! ) یعنی میدونسته کل کارهایی که میکرده،اشتباه بوده! ولی کاری بوده که باید انجام میداده!

اگر شاید کریتوس در ابتدا آدم با احساس تری بوده، اما از GOW 2 به بعد کلا کارهایی که میکرد کاملا بدون منطق و وحشیانه
بلی کریتوس وحشی شد به خاطر هزارتا دلیل! :d
توی نوجوونیش برادرش رو دزدیدن(آرس و آتنا! ) و بعدها بهش گفتن مرده! (در صورتی که سال ها داشته شکنجه میشده! )
بعدش که ماجرای کشتن زن و دخترش...
میرسیم به GOW:A ، به قول خودمون توی این راه فرارش از دست آرس یک ناکامایی پیدا میکنه! با هم فرار میکنند،ولی مجبور میشه رفیقش رو بکشه! :| (به درخواست خودش البته:-" ولی مجبورن این کار رو بکنند:| )
بعدش قولی که بهش داده بودن، 10 سال در خدمت ما باش و ما کابوس هات رو از بین میبریم!
بعد از خدا شدنش، و دیدار دوباره با مادرش، میفهمه زئوس باباشه، و همین پدر فرزانه و محترم! نفرینی میزاره که در صورت گفتن حقیقت،مامانش تبدیل به هیولا بشه! و باز هم مجبور کریتوس رو مجبور میکنند که نزدیکانش رو با دست های خودش بکشه :|
بعدشم که بعد از این همه سال دیموس رو پیدا میکنه،داشته شکنجه میشده...چرا چون طبق پیشگویی ها جناب زئوس توسط The Marked Oneمیمیره! خوب چه کاری بهتر از اینکه طرف رو بگیرند زندانی و شکنجش کنند که هیچوقت نتونه از اونجا بره بیرون! (که البته کریتوس بعدها به یاد اون حالتی که روی بدن دیموس بود،اون رنگ قرمز رو میزنه و ... خود زئوس کاری میکنه پیشگویی درست بشه:-" )
به هر حال بعد از رسیدن به دیموس(چند سال؟ 10؟ 20؟ 30؟ ) یکم بعدش برادرش هم میمیره :(

حالا این کارا رو کی انجام داده؟ :d تقصیر کریتوسه که این همه بدبختی سرش داره نازل میشه؟ یا تقصیر یک شخص هوس ران :-" :-" :-" خودت میدونی دیگه خداهای یونان همچین فرزانه هم نبودن! :d این همه جنگ و جدل مسخره راه انداختن، که یکیش فقط Troy هست! :d
بنده خیلی اساطیر یونانی رو دوست دارم و چندین کتاب در موردشون خوندم و چون سری GOW از روی این اساطیر به زیبایی الهام گرفته و دقیقا بر اساس اونا بازی رو ساخته، با قاطعیت میگم خداها همشون خوب بودن:d
چیزایی که بالا نوشتم برای این بود:-" تقریبا این وسط هیچکدوم از خداها خوب نبودن! :d یعنی توی کل داستان شاید فقط آتنا خوب بود،که اونم توی GOW III :|
این بچه ی خوبی نبودن خداها فقط مربوط به GOW نمیشه ها ، توی این Apetheon هم همین وضعیت رو دارن! :d توی اساطیر هم همون Troy برای هفت پشتشون کافیه! :d
ولی درسته زئوس و آتنا به طور کلی با خرد و فرزانه محسوب میشن،ولی توی داستان GOW ، کل مشکلات زیر سر همین زئوس میباشد! :d

آها داشت یادم میرفت! اون جریان کمیک هم باید اضافه کنیم به بالایی ها! :d کل اون پیدا کردن داروی شفابخش ، یک مسابقه ی شرطبندی برای خداها بود! :| هرکدوم به یک دلیلی کسی رو که میخواستن قهرمانشون باشه رو وارد مسابقه کردن! آرس کریتوس رو اورد، هیدس هم اون پادشاه بربرها! :| (اصلا مشکلات اینا ریشه ای تر از اون صحنه ی فروختن روحش هست! رسما دشمن های قدیمی بودن :d ) و چندتا خدای دیگه هم بودن ....

مورد بعد اینکه،آرس همچین هم طرد شده نبود! :d درسته مثل کریتوس داشت دنیا رو به فنا میداد! اما همچنان عزیز بود که چنین آرامگاهی براش ساختن! اون کسی که خودشون به کریتوس کمک کردن و ماموریت رو دادن بهش و راه کشتنش رو نشون دادن! :d

اصلا کریتوس برای چی رفت با تایتان ها متحد شد؟:d تایتان ها هیچ وقت قابل اعتماد نبودن. رسما از نژاد انسان متنفر بودن. دقیقا چرا بخوان به کریتوس کمک کنن؟:d کریتوس بیشتر از هر کس دیگه ای باید اینو میدونست.
یک جمله ی معروفی هست که میگه : دشمن ـه دشمن من، دوست منه! :d اصلا از نظر تاریخی( :p ) این جمله به کریتوس و اتحادش با تایتان ها برمیگرده:))
کریتوس میدونه تنهایی بخواد بره المپ رو بیاره پایین،توی همون کوهپایه خداها میریزن سرش و نفلش میکنند! :d پس یه لشکر خفن نیاز داره! که اونا هم به همین اندازه نفرت داشته باشن از خداها! :d

بقیه ی چیزا هم گفتن علی و اسماعیل :d :-"

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
بنده خیلی اساطیر یونانی رو دوست دارم و چندین کتاب در موردشون خوندم و چون سری GOW از روی این اساطیر به زیبایی الهام گرفته و دقیقا بر اساس اونا بازی رو ساخته، با قاطعیت میگم خداها همشون خوب بودن:d مخصوصا زئوس که واقعا هم توی بازی و هم توی اساطیر واقعا یه فرد فرزانه و با خرد هست و قشنگ آینده نگره و کریتوس رو یه بچه میبینه.

کاری به بحث ندارم، اما خدایان یونان همه شون خوب نبودن :D

ببین، یکی از ویژگی های خدایان یونان این بود که خیلی به انسان ها نزدیک بودن. یعنی اینطور نبود که مثل خدای ادیان ابراهیمی خوب مطلق باشن. یونانی ها اعتقاد داشتن یه چیزی بالاتر از نیروی خدایان وجود داره و اونم سرنوشت (Fate) هست. برای همین گاهی خدایان هم اشتباه می کردن یا شرور می شدن. برای مثال خدای شراب، Dionysus، کلا اعصاب نداشت :D یا ملت رو می کشت یا دیوونه شون می کرد. یا همون زئوس هم راه میفتاد با زن و دختر ملت &^&)*^%% :D :D :D که البته کار های زئوس دلیل داره (دلیل تاریخی، که ترکیب شدن چند تا خدای یونانی در طول تاریخ و طبیعتا ترکیب شدن معشوقه ها و همسرانشون هست). مثال های مختلفی هم از اشتباه کردن یا بد بودن خدا های یونانی هست. مثلا وقتی هیدس پرسیفونی رو میدزده و ... :D
همین الان که دارم اینا رو می نویسم کتاب Mythology از Edith Hamilton جلومه :D اگه گیر آوردیش حتما بخونش :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
یه اس ام اس از بانک اومد. مبلغ درشتی به حسابم واریز شده بود.

فهمیدم وقتشه بیام توی این تاپیک و رای خودم رو بندازم توی صندوق:>

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
هنوز رای ندادم و واقعا هم گیر کردم :D کمک کنید :D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من فقط از مارکوس خوشم میاد چون بازوئه in your face:D، نیتن دریک که روی اعصابمه کریتوس هم وقتی 14 13 سالم بود ازش خوشم میومد الان نسبت بهش هیچ حسی ندارم مسترچیف هم کلاً meh.:D

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,489
نام
Ali
هر کی به مسترچیف رای نداده بره بمیره :D:| همه سونی فنن اینجا :D!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر