X Vs. Y (پست اول تاپیک خوانده شود)

Group XXIV

• مجموع رای دهنده‌ها
    20
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
کریتوس شخصیت پردازی قوی نداره:d صرفا یه آدمه که دنبال انتقامه و هر کی جلوش باشه رو میکشه و کاری به دلیل و برهان نداره. حتی از عواقبش هم خبر نداره و صرفا میخواد انتقام بگیره:d
بیشتر جذابیت کریتوس به خاطر گیم پلی و خشونتش هست. دقیقا مثل MK:d

شخصیت پردازیش خیلی هم قویه:>حالا مثلا بقیه شخصیتا چی دارن؟ویژگی بارز کریتوس همین انتقام گیریشه دیگه:dبعضی جاها هم دنبال انتقام نیست.مثل دو نسخه psp
MK که فقط هیکل بزرگ کردن=))

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
شخصیت پردازیش خیلی هم قویه:>حالا مثلا بقیه شخصیتا چی دارن؟ویژگی بارز کریتوس همین انتقام گیریشه دیگه:dبعضی جاها هم دنبال انتقام نیست.مثل دو نسخه psp
MK که فقط هیکل بزرگ کردن=))
انصافا هر چی فکر میکنم، شخصیت پردازی توی کریتوس نمیبینم:d شخصیت پردازی خوب چندین فاکتور داره ولی شخصیت کریتوس فقط خشونتش دیده میشه:d البته دلیل جذابیتش هم همین هست ولی جذابیت دلیل بر خوب بودن از لحاظ شخصیت پردازی نیست:d
من خودم از طرفدارای کریتوس هستم و از بی کله بودن و وحشی گریش خوشم میاد ولی شخصیت قدرتمندی نداره:d یه آدم کاملا بی روح و بی عاطفه:d همین نکته حالا شاید کمتر توی مارکوس دیده میشه:d

با اینکه فقط در حد 15 دقیقه Uncharted بازی کردم، اما با شخصیت نیتن بیشتر میشه ارتباط برقرار کرد. شوخی هایی که میکنه، کول بودنش و بعضا حماقتش باعث میشه آدم بیشتر باهاش ارتباط برقرار کنه:d چیف رو هم که کلا چیزی ندیدم ازش:(

• Smile
Reactions: ULTIMATE TEAM

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
انصافا هر چی فکر میکنم، شخصیت پردازی توی کریتوس نمیبینم:d شخصیت پردازی خوب چندین فاکتور داره ولی شخصیت کریتوس فقط خشونتش دیده میشه:d البته دلیل جذابیتش هم همین هست ولی جذابیت دلیل بر خوب بودن از لحاظ شخصیت پردازی نیست:d
من خودم از طرفدارای کریتوس هستم و از بی کله بودن و وحشی گریش خوشم میاد ولی شخصیت قدرتمندی نداره:d یه آدم کاملا بی روح و بی عاطفه:d همین نکته حالا شاید کمتر توی مارکوس دیده میشه:d

با اینکه فقط در حد 15 دقیقه Uncharted بازی کردم، اما با شخصیت نیتن بیشتر میشه ارتباط برقرار کرد. شوخی هایی که میکنه، کول بودنش و بعضا حماقتش باعث میشه آدم بیشتر باهاش ارتباط برقرار کنه:d چیف رو هم که کلا چیزی ندیدم ازش:(

خب نظر شما اینه دیگه.:d
به نظرم لازم نیست حتما بار عاطفی داشته باشه!!!:d همین که روی خشونتش خوب کار شده و مردم خوششون اومده یعنی شخصیت پردازی خوبی داره:d
از نظر عاطفی و اینا هم که خوب کار شده انصافا.تو نسخه chains of olympus واضح دیده میشه بار عاطفیش:d.نسخه 1 هم کمی بار عاطفی داشت:d
نیتن که مسلما همه باهاش ارتباط برقرار می کنن.شوخی میکنه و خیلی هم رئال تره:d

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خب نظر شما اینه دیگه.:d
به نظرم لازم نیست حتما بار عاطفی داشته باشه!!!:d همین که روی خشونتش خوب کار شده و مردم خوششون اومده یعنی شخصیت پردازی خوبی داره:d
از نظر عاطفی و اینا هم که خوب کار شده انصافا.تو نسخه chains of olympus واضح دیده میشه بار عاطفیش:d.نسخه 1 هم کمی بار عاطفی داشت:d
نیتن که مسلما همه باهاش ارتباط برقرار می کنن.شوخی میکنه و خیلی هم رئال تره:d
خشونت ربطی به شخصیت پردازی نداره آخه:biggrin1: رپتایل توی MK هم خشنه ولی به نظرت شخصیت پردازی خوبی داره؟:biggrin1:
برای مثال تو میتونی به دیالوگ ها و حرف هایی که میزنن دقت کنی تا ببینی چی میگن و چی برداشتی ازشون میشه:biggrin1: کریتوس فقط میخواد ملتو پاره کنه:biggrin1: شاید به قول توی توی یکی یا دو شماره یه خورده جنبه انسانیتش بهتر نشون داده شده ولی بیشتر اوقات فقط داره میکشه و جایی برای شخصیت پردازی نمیذاره:biggrin1:
خط آخرت هم دقیقا همون چیزیه که من میخوام بگم و خودت با گفتنش، تمام حرفای قبلیت رو نقض کردی:biggrin1: دقیقا به خاطر اینه که شخصیت رئال تری داره:biggrin1: یه آدم ملموس تری نسبت به کریتوس هست و چیزیه که توی جامعه وجود داره و به خاطر بروز احساساتش، شخصیت پردازی قوی تری داره:biggrin1: چندتا آدم مثل کریتوس توی جامعه میبینی؟:biggrin1: اگر ببینی، حتما میگی چه شخصیت خوبی داره؟:biggrin1: معلومه اینو نمیگی:biggrin1:

الان یه شخصیت مثل نیتن رو اصلا آدم دوست داره به عنوان الگوی خودش قرار بده و مثل اون باشه چون دوست داشتنیه و ملت به سمتش جذب میشن
biggrin1.gif
ولی در مورد کریتوس اصلا نمیتونی اینو بگی
biggrin1.gif

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
خشونت ربطی به شخصیت پردازی نداره آخه:biggrin1: رپتایل توی MK هم خشنه ولی به نظرت شخصیت پردازی خوبی داره؟:biggrin1:
برای مثال تو میتونی به دیالوگ ها و حرف هایی که میزنن دقت کنی تا ببینی چی میگن و چی برداشتی ازشون میشه:biggrin1: کریتوس فقط میخواد ملتو پاره کنه:biggrin1: شاید به قول توی توی یکی یا دو شماره یه خورده جنبه انسانیتش بهتر نشون داده شده ولی بیشتر اوقات فقط داره میکشه و جایی برای شخصیت پردازی نمیذاره:biggrin1:
خط آخرت هم دقیقا همون چیزیه که من میخوام بگم و خودت با گفتنش، تمام حرفای قبلیت رو نقض کردی:biggrin1: دقیقا به خاطر اینه که شخصیت رئال تری داره:biggrin1: یه آدم ملموس تری نسبت به کریتوس هست و چیزیه که توی جامعه وجود داره و به خاطر بروز احساساتش، شخصیت پردازی قوی تری داره:biggrin1: چندتا آدم مثل کریتوس توی جامعه میبینی؟:biggrin1: اگر ببینی، حتما میگی چه شخصیت خوبی داره؟:biggrin1: معلومه اینو نمیگی:biggrin1:

الان یه شخصیت مثل نیتن رو اصلا آدم دوست داره به عنوان الگوی خودش قرار بده و مثل اون باشه چون دوست داشتنیه و ملت به سمتش جذب میشن:biggrin1: ولی در مورد کریتوس اصلا نمیتونی اینو بگی:biggrin1:
من که زیاد شخصیت پردازی و این جور چیزا رو نمیدونم.:d
ولی مگه حتما باید طرف رئال باشه و ملت دوسش داشته باشن که شخصیت پردازیش خوب بشه؟:dحتما که نباید واقعی باشه...
مثلا شخصیت گاونر(فرماندار) تو سریال the walking dead ادم خوش خلق و دوست داشتنیه؟نه اتفاقا خیلی هم خشنه:d ولی شخصیت پردازیش فوق العاده بود:d یا مگه وسکر ادم رئالیه؟:dچند تا ادم مثل وسکر تو جامعه میبینی؟:d یا جوکر؟اینا خیلی خشنن ولی شخصیت پردازیشون عالیه.حالا کریتوس یکم کمتر...(:d)
پ.ن:اصلا نمیفهمم دارم چی تایپ میکنم:|

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
@Iman_0013
البته این وسط یه میس آندرستندینگ برات پیش اومده ایمان :D این چیزی که داری میگی داستان خوب سری گاوه :D داستان و شخصیت پردازی یه جورایی متفاوت از همدیگه هستن :D داستان یه سوژه هست و یه نحوه ی روایت :D ولی شخصیت پردازی نقشی هست که اون کرکتر این وسط داره ، نحوه ی رفتارش و دیالوگ هاش و ... :D کریتوس کرکتر خیلی گولاخیه ولی شخصیت پردازیش با کرکتری مثل نیت کیلومترها فاصله داره :D البته خب از اونور نسبت به کرکتری مثل مارکوس که اوج دیالوگش گفتن اسم انواع لوکاست ها یا فـاک ـه شخصیت پردازی به مراتب بهتری داره :D
توی این 4 نفر نیت بافاصله شخصیت پردازی به مراتب بهتری داره :D حرفهایی که میزنه ، کارهایی که میکنه ، علی الخصوص تصمیماتش و ... بعیده توی ذهن و خاطره ی کسی نمونده باشه :D چیف که سروره ولی نیت شخصیتش یه چیزی فراتر از یه Hero یا منجی ـه :D

پ.ن : Nice View :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من که زیاد شخصیت پردازی و این جور چیزا رو نمیدونم.:d
ولی مگه حتما باید طرف رئال باشه و ملت دوسش داشته باشن که شخصیت پردازیش خوب بشه؟:dحتما که نباید واقعی باشه...
مثلا شخصیت گاونر(شهردار) تو سریال the walking dead ادم خوش خلق و دوست داشتنیه؟نه اتفاقا خیلی هم خشنه:d ولی شخصیت پردازیش فوق العاده بود:d یا مگه وسکر ادم رئالیه؟:dچند تا ادم مثل وسکر تو جامعه میبینی؟:d یا جوکر؟اینا خیلی خشنن ولی شخصیت پردازیشون عالیه.حالا کریتوس یکم کمتر...(:d)
پ.ن:اصلا نمیفهمم دارم چی تایپ میکنم:|
TWD رو ندیدم پس نظر نمیتونم بدم اما پشت شخصیت وسکر و جوکر (3 گانه نولان اینجا منظوره)، کلی فلسفه خوابیده که همین فلسفه ها باعث میشه افرادی که اعتقادی مثل اونا دارن، به سمتش جذب بشن:biggrin1: اتفاقا جوکر و وسکر شخصیت پردازی فوق العاده قوی تری دارن:biggrin1: این آدما تک هستن. از تک تک دیالوگ هاشون میشه درس گرفت چون بی نهایت عمیق حرف میزنن. وسکر و جوکر یه فیلسوف هستن و کافیه یه بار دیالوگ هایی که میگن رو با خودت تکرار کنی:biggrin1: وسکر یه آدم دلسوزه برای بشریت (حالا راهی رو که در پیش گرفته خوب نبود) و جوکر هم همینطور. آدمایی که مادیات براشون مهم نیست اما یه حس قدرت و رهبری فوق العاده ای رو دارن که باعث میشه پیروانی برای خودشون داشته باشن که بخوان اونا راهنماییشون کنن:biggrin1: حالا بحث در مورد وسکر و جوکر توی صفحات اول تاپیک موجوده و میتونی بهش رجوع کنی:biggrin1:

حالا واقعا به من بگو کریتوس چی داره؟ منطق؟ احساس؟ دلسوزی؟ همین شخصیتش توی GOW 3 قشنگ حماقتش رو نشون داد:biggrin1: تو داری بحث محبوبیت با شخصیت پردازی رو قاطی میکنی:biggrin1: کریتوس از نظر همه محبوبه اما شخصیت پردازی خوبی نداره:biggrin1: آدم ملموسی نیست:biggrin1:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
TWD رو ندیدم پس نظر نمیتونم بدم اما پشت شخصیت وسکر و جوکر (3 گانه نولان اینجا منظوره)، کلی فلسفه خوابیده که همین فلسفه ها باعث میشه افرادی که اعتقادی مثل اونا دارن، به سمتش جذب بشن:biggrin1: اتفاقا جوکر و وسکر شخصیت پردازی فوق العاده قوی تری دارن:biggrin1: این آدما تک هستن. از تک تک دیالوگ هاشون میشه درس گرفت چون بی نهایت عمیق حرف میزنن. وسکر و جوکر یه فیلسوف هستن و کافیه یه بار دیالوگ هایی که میگن رو با خودت تکرار کنی:biggrin1: وسکر یه آدم دلسوزه برای بشریت (حالا راهی رو که در پیش گرفته خوب نبود) و جوکر هم همینطور. آدمایی که مادیات براشون مهم نیست اما یه حس قدرت و رهبری فوق العاده ای رو دارن که باعث میشه پیروانی برای خودشون داشته باشن که بخوان اونا راهنماییشون کنن:biggrin1: حالا بحث در مورد وسکر و جوکر توی صفحات اول تاپیک موجوده و میتونی بهش رجوع کنی:biggrin1:

حالا واقعا به من بگو کریتوس چی داره؟ منطق؟ احساس؟ دلسوزی؟ همین شخصیتش توی GOW 3 قشنگ حماقتش رو نشون داد:biggrin1: تو داری بحث محبوبیت با شخصیت پردازی رو قاطی میکنی:biggrin1: کریتوس از نظر همه محبوبه اما شخصیت پردازی خوبی نداره:biggrin1: آدم ملموسی نیست:biggrin1:
پشت سر کریتوس هم فلسفه ای خوابیده:dدر گذشته بازیچه دست خدایان شده و حالا سر عقل اومده و میخواد انتقام بگیره تا درد هاش تسکین بشه.(وسکر هم تقریبا همینجوریه.همین قضیه بچه های وسکر و...) نمیگم شخصیت پردازی اونا ضعیفه.اتفاقا جوکر و وسکر بهترین شخصیت های منفی تاریخ بازی و فیلم سازی هستند.کریتوس درسته به اینا نمیرسه اما اونقدرا هم ضعیف نیست:d.دیالوگ های های کریتوس هم میشه با خود تکرار کرد.do you see gods of olympus.... یا my vengeance ends now... و کلی دیالوگ خفن دیگه:d
منطق که نداره ولی احساس یکم داره:d دلسوزی چرا باید داشته باشه؟:|کسی که بخواد انتقام بگیره دلسوزی میخواد چیکار؟:d شخصیت پردازی خوب=محبوبیت:d;;)

@Noᴄtis Luᴄis@
البته این وسط یه میس آندرستندینگ برات پیش اومده ایمان :biggrin1: این چیزی که داری میگی داستان خوب سری گاوه :biggrin1: داستان و شخصیت پردازی یه جورایی متفاوت از همدیگه هستن :biggrin1: داستان یه سوژه هست و یه نحوه ی روایت :biggrin1: ولی شخصیت پردازی نقشی هست که اون کرکتر این وسط داره ، نحوه ی رفتارش و دیالوگ هاش و ... :biggrin1: کریتوس کرکتر خیلی گولاخیه ولی شخصیت پردازیش با کرکتری مثل نیت کیلومترها فاصله داره :biggrin1: البته خب از اونور نسبت به کرکتری مثل مارکوس که اوج دیالوگش گفتن اسم انواع لوکاست ها یا فـاک ـه شخصیت پردازی به مراتب بهتری داره :biggrin1:
توی این 4 نفر نیت بافاصله شخصیت پردازی به مراتب بهتری داره :biggrin1: حرفهایی که میزنه ، کارهایی که میکنه ، علی الخصوص تصمیماتش و ... بعیده توی ذهن و خاطره ی کسی نمونده باشه :biggrin1: چیف که سروره ولی نیت شخصیتش یه چیزی فراتر از یه Hero یا منجی ـه :biggrin1:
منم گفتم شخصیت پردازی نیت بهتره:d اما علی میگه که شخصیت کریتوس قوی نیست.شخصیتش قوی هست نه به اندازه نیت:dدیالوگ های کریتوس هم خیلی خفنه.من قبلا هی با خودم تکرار میکردمشون:d
توی این نظر سنجی مستر چیف که اطلاعی ازش ندارم ولی بقیه:نیتن>کریتوس>>>مارکوس

خب من از مستر چیف اطلاع دارم و اینجوری هست قضیه
biggrin1.gif

چیف > نیتن > کریتوس > مارکوس
نظر سنجی چیز دیگه ای میگه:d

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
توی این نظر سنجی مستر چیف که اطلاعی ازش ندارم ولی بقیه:نیتن>کریتوس>>>مارکوس
خب من از مستر چیف اطلاع دارم و اینجوری هست قضیه :D
چیف > نیتن > کریتوس > مارکوس

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
داستان و شخصیت پردازی که برای چیف کردن بی نظیره تو دنیای گیم و فقط به نظر من دو سه تا کارکتر دیگه هستن که همچین شخصیت پردازی رو تو این صنعت دارن،یکیش دکتر گوردون فریمن،مکس پین،شپرد،گرلت
یکی مثل کریتوس بیشتر بخاطر خشونت افسار گریختش که محبوبه،یجواریی تک بعدیه:D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
پشت سر کریتوس هم فلسفه ای خوابیده:dدر گذشته بازیچه دست خدایان شده و حالا سر عقل اومده و میخواد انتقام بگیره تا درد هاش تسکین بشه.(وسکر هم تقریبا همینجوریه.همین قضیه بچه های وسکر و...) نمیگم شخصیت پردازی اونا ضعیفه.اتفاقا جوکر و وسکر بهترین شخصیت های منفی تاریخ بازی و فیلم سازی هستند.کریتوس درسته به اینا نمیرسه اما اونقدرا هم ضعیف نیست:d.دیالوگ های های کریتوس هم میشه با خود تکرار کرد.do you see gods of olympus.... یا my vengeance ends now... و کلی دیالوگ خفن دیگه:d
منطق که نداره ولی احساس یکم داره:d دلسوزی چرا باید داشته باشه؟:|کسی که بخواد انتقام بگیره دلسوزی میخواد چیکار؟:d شخصیت پردازی خوب=محبوبیت:d;;)
کریتوس اگه فلسفه و منطق سرش میشد و یه ذره عقل میداشت (:d) بازیچه دست آتنا نمیشد:d خدایان کارش که نداشتن هیچ، بهش کلی افتخار هم میکردن اما اینقدر کور بود که نمیتونست جلوشو ببینه. نه تنها سر عقل نیومد، بلکه کل دنیا رو هم نابود کرد:d انتقام برای کریتوس صرفا یه چیز شخصی بود و کاری نداشت به بقیه. یعنی زندگی بقیه براش اهمیت نداشت:d اصلا کرم از خود کریتوس بود که بلند شد رفت دنبال آرس و Champion of Gods شدن:d تو اگر اساطیر یونانی رو خونده باشی، زئوس واقعا مرد سیاست مداری هست و کاراش جوری هستن که دو طرف دعوا آروم میشن:d توی GOW هم دقیقا همینجوری بود اما کریتوس لهش کرد:d
دیالوگ هایی که میگه بیشتر حالت اساطیری دارن تا فلسفی:d رسما میگه زئوس جرات داری بیا پایین پاره-ت کنم:d حرفایی که قهرمان ها به هم میزنن مثل آشیل که به هکتور میگه: "هیچ عهدی بین انسان ها و شیر ها نیست" :d

اون تیکه بولد شده هم بیخیال:d ماریو هم محبوبیتش صدها کیلومتر بیشتر از ایناست ولی شخصیت پردازیش صفره:d

بحث اینه که مشکلی نیست که از کریتوس خوشمون بیاد یا بدمون بیاد:d بحث از بعد شخصیت پردازی اینه که کریتوس همونجور که دوستمون گفت، واقعا تک بعدیه:d

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
@Safety & Peace
نه علی اتفاقا کریتوس شخصیت پردازی خیلی خوبی داره :D درسته اکثر اوقات در حال له کردن ملته و به قول تو هرکی میاد سر راهش پاره اش میکنه ولی باز بینابین همین کاراش میشه به شخصیت یونیکش پی برد :D اتحادش با Titan ها، وابستگیش به Hope، اهمیت دادنش به Deimos، جداییش از دخترش توی بهشت و... نشون میدن که اتفاقا با وجود تاکید زیادی که سازنده روی خشم کریتوس داشته ولی بازم اون صرفا یه شخصیت تک بعدی نیست و به خوبی تونستن لایه های بیشتری در شخصیتش قرار بدن :D حتی همین فرزند ناخلف GoW:A هم توی نشون دادن یه روی دیگه از کریتوس خیلی خوب عمل کرده بود (که یه سری از منتقدا به صورت کاملا مضحکانه ای به این مورد خرده گرفته بودن)

حتی همون خشم کریتوس هم باز خیلی عالی کار شده و همین که بازیکن بعد از 2-3 ساعت بازی کردن نه تنها از شخصیت کریتوس زده نمیشه بلکه از اون خوشش هم میاد کاملا گواه این موضوعه :D دیالوگ های کریتوس هم که بهشون اشاره کردی دقیقا باز دوباره نشون دهنده شخصیت پردازی مناسب و خوب کریتوس هستن :D آره شاید اگه حساب کنی دیالوگ های کریتوس خیلی فلسفی نباشن ولی بین حرفا، کارا و اهداف کریتوس میشه یه یکپارچگی کامل رو دید که همین مورد باعث میشن دیالوگ هاش با وجود ساده بودن (به نسبت آشیل و باقی شخصیت های اساطیری) به صورت فوق العاده ای موندگار و به یاد موندنی باشن.
Zeus! Your son has returned! i bring the destruction of Olympus!!!
The Hands of Death could not defeat me, the Sisters of Fate could not hold me, and you will not see the end of this day!!
کلا نشونه یه شخصیت پردازی خوب اینه که اهداف اون شخص (و دلایل انتخاب اون هدف ها) مشخص باشن و بعد در طول داستان بین حرفا و رفتار اون شخصیت با اهدافش تناقض دیده نشه که کریتوس دقیقا این خصوصیت رو داره :D

آخرین ویرایش:

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
@Safety & Peace
شخصیت پردازی کریتوس تک بعدی نیست ! در واقع اکثر افراد صرفا تک بعدش رو می بینن (شما هم تقصیر نداری فکر نمی کنم کامل سری رو تجربه کرده باشی:d)
کریتوس شاید در ظاهر مثل یه چوب خشک بی احساس باشه و مثل حیوون وحشیِ درنده، اما در باطن پشت اینها دلایل خوبی داره؛ کریتوس نمی خواد یه چمپیون باشه پس دلیلی نداره رجزخونیِ فلسفی بکنه و می دونه مصالحه چیزی رو حل نمی کنه و با بودن خداها، تا همیشه احتمال اتفاق افتادن بلایی که سر خودش اومده وجود داره. در مورد خرابیهایی که به بار آورد درست می گی شاید کریتوس در رسیدن به مقصودش زیانهای زیادی به بار آورده باشه اما اینجا هدف وسیله رو توجیه می کنه
در ضمن کسی که به چیزی اهمیت نمی ده و همه چیز براش شخصیه خودش رو نمی کشه تا به دنیا امید بده

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
@Safety & Peace
نه علی اتفاقا کریتوس شخصیت پردازی خیلی خوبی داره :D درسته اکثر اوقات در حال له کردن ملته و به قول تو هرکی میاد سر راهش پاره اش میکنه ولی باز بینابین همین کاراش میشه به شخصیت یونیکش پی برد :D اتحادش با Titan ها، وابستگیش به Hope، اهمیت دادنش به Deimos، جداییش از دخترش توی بهشت و... نشون میدن که اتفاقا با وجود تاکید زیادی که سازنده روی خشم کریتوس داشته ولی بازم اون صرفا یه شخصیت تک بعدی نیست و به خوبی تونستن لایه های بیشتری در شخصیتش قرار بدن :D حتی همین فرزند ناخلف GoW:A هم توی نشون دادن یه روی دیگه از کریتوس خیلی خوب عمل کرده بود (که یه سری از منتقدا به صورت کاملا مضحکانه ای به این مورد خرده گرفته بودن)

حتی همون خشم کریتوس هم باز خیلی عالی کار شده و همین که بازیکن بعد از 2-3 ساعت بازی کردن نه تنها از شخصیت کریتوس زده نمیشه بلکه از اون خوشش هم میاد کاملا گواه این موضوعه :D دیالوگ های کریتوس هم که بهشون اشاره کردی دقیقا باز دوباره نشون دهنده شخصیت پردازی مناسب و خوب کریتوس هستن :D آره شاید اگه حساب کنی دیالوگ های کریتوس خیلی فلسفی نباشن ولی بین حرفا، کارا و اهداف کریتوس میشه یه یکپارچگی کامل رو دید که همین مورد باعث میشن دیالوگ هاش با وجود ساده بودن (به نسبت آشیل و باقی شخصیت های اساطیری) به صورت فوق العاده ای موندگار و به یاد موندنی باشن.

کلا نشونه یه شخصیت پردازی خوب اینه که اهداف اون شخص (و دلایل انتخاب اون هدف ها) مشخص باشن و بعد در طول داستان بین حرفا و رفتار اون شخصیت با اهدافش تناقض دیده نشه که کریتوس دقیقا این خصوصیت رو داره :D
اصلا کریتوس برای چی رفت با تایتان ها متحد شد؟:d تایتان ها هیچ وقت قابل اعتماد نبودن. رسما از نژاد انسان متنفر بودن. دقیقا چرا بخوان به کریتوس کمک کنن؟:d کریتوس بیشتر از هر کس دیگه ای باید اینو میدونست.
من نگفتم کسی ازش زده میشه. اتفاقا گفتم محبوبیت زیادی داره ولی محبوبیتش مسلما برای خشونتش و دیالوگ هاش هست که با داد و فریاد میزنه:d و بیشتر از اون به خاطر گیم پلیش یا اصلا BOC:d
@Safety & Peace
شخصیت پردازی کریتوس تک بعدی نیست ! در واقع اکثر افراد صرفا تک بعدش رو می بینن (شما هم تقصیر نداری فکر نمی کنم کامل سری رو تجربه کرده باشی:d)
کریتوس شاید در ظاهر مثل یه چوب خشک بی احساس باشه و مثل حیوون وحشیِ درنده، اما در باطن پشت اینها دلایل خوبی داره؛ کریتوس نمی خواد یه چمپیون باشه پس دلیلی نداره رجزخونیِ فلسفی بکنه و می دونه مصالحه چیزی رو حل نمی کنه و با بودن خداها، تا همیشه احتمال اتفاق افتادن بلایی که سر خودش اومده وجود داره. در مورد خرابیهایی که به بار آورد درست می گی شاید کریتوس در رسیدن به مقصودش زیانهای زیادی به بار آورده باشه اما اینجا هدف وسیله رو توجیه می کنه
در ضمن کسی که به چیزی اهمیت نمی ده و همه چیز براش شخصیه خودش رو نمی کشه تا به دنیا امید بده
اتفاقا من GOW رو بازی کردم و یکی از محبوب ترین بازی های من هست و با همه چیزش به شدت حال میکنم حتی خود کریتوس:d
شما میگی کریتوس نمیخواد چمپیون باشه ولی وقتی گیر افتاد، خیلی راحت روحش رو به آرس فروخت:d (Ares, destroy my enemies and my life is your's!). اصلا خود کریتوس رفت دنبال چمپیون شدن
yahoo_4.gif
. کریتوس مصالحه نمیکنه چون اصلا گوش نمیده بقیه چی میگن و خودسرانه و به ضرب شمشیر راهشو باز میکنه:d اتفاق های که خودش مسببش بود. خداها دیده بودن که این دنیا رو نابود میکنه و به خاطر همین جلوش وایسادن. بنده خیلی اساطیر یونانی رو دوست دارم و چندین کتاب در موردشون خوندم و چون سری GOW از روی این اساطیر به زیبایی الهام گرفته و دقیقا بر اساس اونا بازی رو ساخته، با قاطعیت میگم خداها همشون خوب بودن:d مخصوصا زئوس که واقعا هم توی بازی و هم توی اساطیر واقعا یه فرد فرزانه و با خرد هست و قشنگ آینده نگره و کریتوس رو یه بچه میبینه.
اینجا هدف اصلا وسیله رو توجیه نمیکنه. به چه قیمت دنیا رو نابود کنی؟ به قیمت اینکه اینقدر کوری که جلوی خودتو نمیبینی و خودتو برتر از همه میبینی چون فکر میکنی با زور میتونی هر کاری رو پیش ببری؟:d
منتظر بودم یه نفر قسمت بولد شده رو بگه تا برگ برنده-م رو رو کنم:d پس خوب دقت کن:

دقیقا چه امیدی بده؟ اصلا به کی امید بده؟:d دنیا الان نابود شده. دیگه رسما Hades هم وجود نداره که ملت برن اونجا. کریتوس هم رسما دیدیم که رفتن به Hades و برگشتن از اون براش کاری نداره:d خودشو کشت که چی بشه؟ که دوباره آخر بازی ببینیم رد خونش از روی زمین کشیده شده و زنده هست؟;;):d بله آقا من همه اینا رو دیدم:d

شما دقت کن هیچ رقمه توجیه نمیتونی بکنی که به خاطر خودخواهی و غرور خودت، دنیا رو نابود کنی. من دقیقا با این قسمت مشکل دارم و نمیتونم شخصیت پردازی خوبی برای کریتوس در نظر بگیرم. یه آدم کله شق و مغرور که فقط و فقط خودش در اولویته.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر