X Vs. Y (پست اول تاپیک خوانده شود)

Group XXIV

• مجموع رای دهنده‌ها
    20
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

ARN31

کاربر سایت
May 15, 2010
341
وسکر یه آدم قدرت طلب بود که میخواست از همه آدمای دنیا برتر باشه ، اما جوکر"شوالیه تاریکی" معیار و ملاکش منطق و حرفاش بود که میخواست به هاروی دنت و بتمن ثابت کنه :D

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
خب بازم سلام
اول عذرخواهی میکنم که دیشب نموندم تا به ادامه بحث جوکرلوژی و وسکرلوژی مون ادامه بدیم :biggrin1:
اما درباره مقایسه حرف جوکر: زیاد باهات موافق نیستم چون شالوده این فیلم رو همین دیالوگ بنا شده و اونقدر هم که فکر میکنی سطحی نیست! چرا که این فکر جوکر غلط از آب درمیاد و مردمی که تو کشتی هستن هیچ کدوم حاضر به کشتن اون یکی نمیشن (دیدی استدلالت غلط بود!) اما جوکر قصدش از این حرف اینه که به بتمن میگه چنین آدمایی ارزش ندارن که نجاتشون بدی و دفاع کنی ازشون! چون اگه اینکار هم انجام بدی بالاخره یه جایی میشه که مردم ضد خودت میشن (نتیجه ای که آخر فیلم گرفته شد و بتمن از نظر مردم شد آدم بده و جوکر برنده شد!!!!! انصافاً کاری به نوجوون ندارم ولی هیچکی انتظار نداشت که همچین پایانی رقم بخوره!!!)

حرف خودت رو با استدلال خودت نقض میکنم :D
اگه تو اون کشتی که میگی بر اثر وزن زیاد کشتی در حال غرق شدن باشه باز مردم شاد و شنگول دور هم میگن و میخندن؟ و یا تو به آب انداختن هم از همدیگه سبقت میگیرن؟ :D
از طرفی این رو قبول کن حرفی که از جوکر نقل قول کردی درکش خیلی راحته. جوکر میگه تو لحظات سخت چهره‌ی واقعی انسان شناخته میشه. این واقعا درکش خیلی راحته. اما همون طور که گفتم وسکر یه حرفی میزنه که هنوز خیلی‌ها درکش نکردن.

ی خائن! :biggrin1:
اما یه نکته هم بگم (البته نشنیده بگیر :biggrin1:)؛ نمیخوام از این حرفت سوءاستفاده کنما اما وسکر بنظرم نوعی جوکر هست تو بازی اویل!!!

وسکر دیوانه نیست و همه کارهاش رو مطابق برنامه انجام میده. افکار وسکر اون رو دیوونه نمیکنه افکار جوکر آخر سر دیووونش کرده ولی وسکر تا آخرین لحظه هوشیاری خودش رو از دست نمیده. کلا این 2 تا خیلی با هم فرق دارن :D روششون هم با هم فرق داره. پس هیچ کدوم از اینا زیر مجموعه‌ی اون یکی نیست.

آهااااااااان!!!!! همینه! بینگو!!!!!!!!!!!
این شد چیزی که من میخوام >:)
در اصل جوکر آنتاگونیست نیست!!! جوکر یکی هست که با هرکی مثه خودش برخورد میکنه! با خلافکارا مثه خودشون (یادت میاد چطور پولا رو جلو چششون آتیش زد؟ خوب این یعنی چی؟!) با بتمن همینطور و...
و دقیقاً جوکر سعی داره حقیقت رو نشون بده با کمترین خسارت!!! واسه همینه آنتاگونیست نیست!
اما وسکر اول کارش رو میکنه و بعد که مورد بازخاست قرار میگیره شروع میکنه به جواب دادن! یعنی از اول آنتاگونیست میشه!

هر کی جلوی پروتاگونیست قرار بگیره میشه آنتاگونیست :D حالا این چه وسکر باشه، چه جوکر و چه یه بچه بچه‌ی معصوم:D معمولا چنین استدلالاتی زمانی بروز میکنه که یه نفر غرق چیزی بشه. چون سعی میکنه اون شخص رو بیگناه نشون بده :D در ضمن جوکر با همه مثل خودش برخورد نمیکنه. بلکه با افکار دیوانه‌وارش داره با بقیه برخورد میکنه. چون ما که بتمن رو که به عنوان یه شخصیت خوب میشناسیم برخوردی در شان یه آدم خوب رو از جوکر نمیبینیم. یه جمله ی معروف داریم که میگه با خوبان خوب باش و با بدان بد. جوکر با بدان بد هست ولی با خوبان هم بد هست.

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
عه نگو این حرفو شهر یه نماده برای دنیایی که درون داریم زندگی می کنیم !
هواسم به این نبود

:d
چقدر هم تو کارش موفق بود. خوب آخه دوستای خوب من... قدیمیا یه چیزی می دونستن که می گفتن سنگ بزرگ علامته نزدنه...
حالا به جای ترکوندنه دنیا بیاین دست بزنیم برای THE JOKER با اون آمار توپش... =d>=d>=d>^:)^^:)^^:)^^:)^

---------- نوشته در 01:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:21 PM ارسال شده بود ----------

به قول معروف...
همیشه یک رود کوچک باش، اما جاری...
اینکه موفق شد یا نه مهم نیست اصل وسعت فکر یه فرده
به جملات وسکر خوب فکر کن

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
حرف خودت رو با استدلال خودت نقض میکنم :D
اگه تو اون کشتی که میگی بر اثر وزن زیاد کشتی در حال غرق شدن باشه باز مردم شاد و شنگول دور هم میگن و میخندن؟ و یا تو به آب انداختن هم از همدیگه سبقت میگیرن؟ :D
از طرفی این رو قبول کن حرفی که از جوکر نقل قول کردی درکش خیلی راحته. جوکر میگه تو لحظات سخت چهره‌ی واقعی انسان شناخته میشه. این واقعا درکش خیلی راحته. اما همون طور که گفتم وسکر یه حرفی میزنه که هنوز خیلی‌ها درکش نکردن.
خب جوکر هم داره همین حقیقت رو میگه! این بُعد فکریه این بشر (جوکر) رو میرسونه... جوکر یه حرف میزنه، تو نگاه اول ساده ولی عمیق، این دیالوگش هم اصلاً ربطی به اینکه کشتی غرق میشه یا نه نداره! هدفش مهمه که آخر فیلم بهش می رسیم!
شاید درک این مطلب واسه ماها خیلی راحت باشه که بهترین آدم ممکنه تبدیل به بدترین آدم بشه! چون نگتیو گرا هستیم، ولی واسه اونوریا که کلاً سعی میکنن از هرچی برداشت +ی داشته باشن اصن قابل هضم نیست! واسه اثبات حرفمم نه به نقدایه اونور آب اشاره میکنم نه به چیزه دیگه؛ دلیلم بودجه ایه که این فیلم متقبل شد تا چنین حرفی رو به مخاطب برسونه!!!

قبل تر هم گفتم که جوکر با هر کی مثه خودش رفتار میکنه (این خیلی مهمه!) و واسه بت من که همه چیز رو تو مبارزه میبینه نمیتونه فلسفی حرف بزنه و به ساده ترین صورت بیان میکنه!

یه چیز هم که جسارتاً فکر کنم فراموش کردی درباره جوکر اینه که ایشون کاملاً یه آدم سادست! یعنی قدرت ماوارایی نداره! اما بت من (وسکر) با تموم قوا ظاهر میشن، اما تنها سلاح جوکر فقط و فقط منطق و هوششه!!!!
این خیلی مهمه! دقت کن یه کارکتر ساده مثه جوکر یا یکی مثه وسکر که اون همه بنده و بساط و تشکیلات و فلان و بمان داره...
وسکر دیوانه نیست و همه کارهاش رو مطابق برنامه انجام میده. افکار وسکر اون رو دیوونه نمیکنه افکار جوکر آخر سر دیووونش کرده ولی وسکر تا آخرین لحظه هوشیاری خودش رو از دست نمیده. کلا این 2 تا خیلی با هم فرق دارن :D روششون هم با هم فرق داره. پس هیچ کدوم از اینا زیر مجموعه‌ی اون یکی نیست.
قبول فرق دارن ولی تا یه حدی!
ببین منکر نمیشم که بگم وسکر اعظم دیوانه بوده! عمراً! اتفاقاً سالمم بود بزنم به تخته :D اما جوکر برنامه ریزی نداشت کاراش؟! دیگه چندتا سورپریز رو کنه واسه بت من؟! حتی جایی که بت من فکر میکنه که برنده شده!!! افکار جوکر سلاح و محرکشه (جنون) جنون هم نه به معنی عام بلکه به معنیه آنارشیسم بودن!!!
اما شباهتا! جفتشون آنارشیسم هستن، جفتشون فهمیدن که یه چیزی درباره بشریت اشتباهه، جفتشون منطق و فلسفه دارن برا کاراشون
هر کی جلوی پروتاگونیست قرار بگیره میشه آنتاگونیست :D حالا این چه وسکر باشه، چه جوکر و چه یه بچه بچه‌ی معصوم:D معمولا چنین استدلالاتی زمانی بروز میکنه که یه نفر غرق چیزی بشه. چون سعی میکنه اون شخص رو بیگناه نشون بده :D در ضمن جوکر با همه مثل خودش برخورد نمیکنه. بلکه با افکار دیوانه‌وارش داره با بقیه برخورد میکنه. چون ما که بتمن رو که به عنوان یه شخصیت خوب میشناسیم برخوردی در شان یه آدم خوب رو از جوکر نمیبینیم. یه جمله ی معروف داریم که میگه با خوبان خوب باش و با بدان بد. جوکر با بدان بد هست ولی با خوبان هم بد هست.
کماکان منکرت نیستم، باور کن منم معنی آنتاگونیست و پروتاگونیست رو میدونم (شاید نه در حد شما ;) ) اما گاماس گاماس!!!
قسمت قرمز: نمیدونم واسه سوپر فن بودن من گفتی یا کلی بود حرفت، فقط همون دیالوگ اولی که گفتم رو یادآور میشم که جوکر به بتمن میگه: !! Why?! Why I must killing u?! u complete me و تو ادامه حرفاش میگه که من با تو به اهدافم میرسم! اینا دیالوگات یه آنتاگونیسم نیست!!!! بلکه دیالوگات کسی هست که به همه میخواد یه حقیقتی رو نشون بده!
قسمت آبی: فکر کنم من منظورمو بد رسوندم، سعی میکنم با یه مثال ساده بگم حرفمو: جوکر میبینه یکی داره سیگار میکشه و میدونه که سیگار کشیدن بده! میره با طرف میشینه سیگار میکشه و بعد میگه لعنتی این واقعاً چیز مزخرفیه!!!! در باره برخوردش با بت من هم اتفاقاً اتفاقاً چه دنت و چه بت من آدم بده میشن تو آخر فیلم! و جوکر هم کماکان با دلیل و مدرک حرف میزنه تو بازداشتگاه که زیر کتک بت من هست! یا همونجا که بت من آویزونش کرده یا...

اما یه چیز دیگه! حاضرم حتی درباره فلسفه درست بودن یا نبودن اهداف این 2 نفر هم بحث کنم!!!! تو این قضیه ایرادی از سمت آل.وسکر هست که من همیشه بهش میگیرم!!!!

آخرین ویرایش:

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
واقا جالبه این بحث وسکرو جوکر دوتا شخصیت منفی رو طوری تحلیل میکنند که انگار دو تا فرشته نجاتن
ولی فراموش شده که برای این دو نفر جون انسانها اهمیت نداشت
برای جوکر که هیچ چیز اهمیت نداشت
من هدف اصلی جوکر رو متوجه نشدم.

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
واقا جالبه این بحث وسکرو جوکر دوتا شخصیت منفی رو طوری تحلیل میکنند که انگار دو تا فرشته نجاتن
جوکر چیزایی رو می دونست که واقعا وجود داشتن و دنیا رو اونطور که واقعا هست می دید ومی خواست به مردم هم بگه دنیا همین طوره ولی مردم اکثرا دوست دارن خودشون رو گول بزنن و حقیقت رو نبینن ! جوکر از اینکه بین چنین مردم کودن و احمقی زندگی می کرد و نتونست بهشون حالی کنه به جنون کشیده شد و همین باعث شد تا از راههای دیگه بخواد حقیقت رو به مردم بفهمونه ! ممکنه وسکر یه شخصیت منفی باشه ولی جوکر فرق داشت ! (منفی نبود بلکه می خواست با هر کس به زبون خودش بفهمونه که حقیقت غیر از اینه !)

• Like
Reactions: Arth@s

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
چی شد چی شد؟! امیر واقعاً از تو بعیده!!!!!
yahoo_13.gif

جوکر هدف نداشت؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-o
پس معنیه این دیالوگ رو که گوردون (GORDON) آخر فیلم میگه رو میتونی واسم معنی کنی: جوکر برنده شد!!!!
عزیزم اگه هدف نداشت چیو برنده شد؟! :D
در مورد وسکر هم که بابا ایشون کلاً قصدش نجات بشریته ولی به روش خودش! نجات بشریت کاری شیطانیه یا خدا گونه اونوقت؟!
چییییی؟! این 2نفر برای جون انسانا اهمیت نداشتن؟! اتفاقاً اصلاً بر عکس اینه! این 2تا انقدر به بشریت اهمیت میدن که دارن روش کار میکنن تا بهتر زندگی کنه!!!! و شما سالم ترین عقیده ها هم بیاری باز مخالف دارن و هر جنگی هم تلفات داره!!!
دمت گرم من و آقا احد این همه تایپ کردیم که آخرش شما کلاً جفتمون رو زیر سؤال ببری؟! بابا ایول! حالا من خودم هیچی، ولی احد... :-/

آخرین ویرایش:

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
چی شد چی شد؟! امیر واقعاً از تو بعیده!!!!!:-o
جوکر هدف نداشت؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-o
پس معنیه این دیالوگ رو که گوردون (GORDON) آخر فیلم میگه رو میتونی واسم معنی کنی: جوکر برنده شد!!!!
عزیزم اگه هدف نداشت چیو برنده شد؟! :D
در مورد وسکر هم که بابا ایشون کلاً قصدش نجات بشریته ولی به روش خودش! نجات بشریت کاری شیطانیه یا خدا گونه اونوقت؟!
چییییی؟! این 2نفر برای جون انسانا اهمیت نداشتن؟! اتفاقاً اصلاً بر عکس اینه! این 2تا انقدر به بشریت اهمیت میدن که دارن روش کار میکنن تا بهتر زندگی کنه!!!! و شما سالم ترین عقیده ها هم بیاری باز مخالف دارن و هر جنگی هم تلفات داره!!!
دمت گرم من و آقا احد این همه تایپ کردیم که آخرش شما کلاً جفتمون رو زیر سؤال ببری؟! بابا ایول! حالا من خودم هیچی، ولی احد... :-/
ببخشید ببخشید من کجا گفتم این جوکر هدف نداشت من گفتم هدف اصلیش رومتوجه نشدم باز شما ببخشید
راسته که جوکر برنده شد اما چرا:-/ چون اومد بهترین شخص رو انتخاب کرد و تا حد خودش اونو پایین کشید این تنها دلیلییه که باعث میشه تا بگن اون برنده شد.(اگه همین کارو وسکر هم میکرد برنده میشد یعنی به هدفش میرسید)
من الان نمیدونم این دونفر می خواستن واقعا با کشتن چی رو نجات بدن
ادمای خوبو یا کره زمینو
وسکر میگفت تنها کسانی زنده میمونن که دی ان ای برتر داشته باشن چند نفر توی دنیا این ویژگی رو دارن خیلی کم
تنها دلیلی که من گفتم برای جون ادما اهمیت قائل نبودن کارای که کرده بودن بود مثل ازمایشهایی که وسکر رو ادما انجام میداد
یا اون حرکت جوکر رو یادته که گفت میخوام قلم رو ناپدید کنم بعد اون ادمرو کشت یا زندانیهاشو گذاشت توی محیط بازو لباس افراد خودشو به اونا پوشوند تا مامورا اونارو بکشن
یادته چقدر راحت پولارو اتیش زد(کلا من نتونستم این بشرو درک کنم)
ببخشید اگه صحبت های شمارو بردم زیر سوال ولی خوب طرز فکر هممون یکی نیست
از چند وقت پیش که یه بلایی سرم اومدو یه چند وقت زیر منگنه بودم چند وقت پست ندادم الان روپستام بیشتر دقت دارم باز ببخشید شاید درست کلماتو انتخاب نکردم

spider-man1

کاربر سایت
May 27, 2009
1,734
نام
امیر
ببخشید ببخشید من کجا گفتم این جوکر هدف نداشت من گفتم هدف اصلیش رومتوجه نشدم باز شما ببخشید
راسته که جوکر برنده شد اما چرا:-/ چون اومد بهترین شخص رو انتخاب کرد و تا حد خودش اونو پایین کشید این تنها دلیلییه که باعث میشه تا بگن اون برنده شد.(اگه همین کارو وسکر هم میکرد برنده میشد یعنی به هدفش میرسید)
ادمای خوبو یا کره زمینو
وسکر میگفت تنها کسانی زنده میمونن که دی ان ای برتر داشته باشن چند نفر توی دنیا این ویژگی رو دارن خیلی کم
تنها دلیلی که من گفتم برای جون ادما اهمیت قائل نبودن کارای که کرده بودن بود مثل ازمایشهایی که وسکر رو ادما انجام میداد
یا اون حرکت جوکر رو یادته که گفت میخوام قلم رو ناپدید کنم بعد اون ادمرو کشت یا زندانیهاشو گذاشت توی محیط بازو لباس افراد خودشو به اونا پوشوند تا مامورا اونارو بکشن
از چند وقت پیش که یه بلایی سرم اومدو یه چند وقت زیر منگنه بودم چند وقت پست ندادم الان روپستام بیشتر دقت دارم باز ببخشید شاید درست کلماتو انتخاب نکردم

هدف :anarchy

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
ادمای خوبو یا کره زمینو
سلام عزیز
خب دوست خوبم همون اول دلایلت رو بگو تا همینطور دوستانه باهم بحث کنیم! بازم ایول داری که از دست ما دلخور نشدی! ممنونم که جنبه انتقاد داشتی;)>:d<
و اما بحث :D
خب این برمیگرده به فلسفه فکریه این 2نفر!!!!
ببین حقیقتی که جوکر میخواست بگه همینه! که انسانها حتی بهترین و خوش قلبترینشون میشه تبدیل به یه کارکتر پر از نفرت بشه! و جامعه به هر کس نگاه مقطعی داره! میبینی که وقتی پایه جونه خودشون وسط میاد چقدر راحت بتمن رو به جوکر میخوان بفروشن و همه کارایه بتمن رو خیلی راحت فراموش میکنن و این حقیقتی به دور از انسانیته!!!
در مورد وسکر هم یه مثال ساده میزنم واست: بیا اینو در نظر بگیر که دانشمندا یه چیز رو ساختن که اصلاً باعث عمر جاودانه میشه، حالا میگن ژن هایه برتر میتونن از این ماده استفاده کنن تا این نسل برتر تداوم داشته باشه ولی این یافته ها هم با هزینه (آزمایش بر رویه آدما) به دست اوومده! اینکه این اتفاق خوبه یا نه بحثش جداست ولی در کل هیچ چیز مجانی نیست!!!
در مورد اون سکانس جوکر! مگه میشه من اون سکانس رو یادم بره!!! ببین اون یه خلاف کار رو میکشه و با اینکارش خودش رو به اون جمع اثبات میکنه تا حداقل حرفش رو بزنه! و اونجا که پولا رو آتیش میزنه!!!!! وای، عجب صحنه ایه! نمیدونم که دیالوگ جوکر تو اون صحنه رو یادت هست یا نه، ولی جوکر اونجا میگه که: "من فقط سهم خودم رو آتیش میزنم (که باعث میشه بقیه پولا هم آتیش بگیرن :D). ازش میپرسن چرا. میگه نکاه کن همشون شبیه همن و واسه من چیپ هستن! " اینجا اصلاً داره میگه جوکر واسه چی تو گاتهام هست! چون هدفش پول نیست، هدفش اینه که به مردم بگه حرفش رو برسونه و اون حرف اینه که: چقدر از انسانیت دور شدن و اینکه حتی بهترینشون هم انسان نیست و فقط فیلمشه!!!! ;)

• Like
Reactions: devil girl

spider-man1

کاربر سایت
May 27, 2009
1,734
نام
امیر
This city needs a better class of criminals

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
بچه ها داریم به آخر هفته نزدیک میشیم
لطفا کاراکترهای پیشنهادی برای هفته ی بعد رو اعلام کنین !
مرسی ;)
فقط یه سوال :
دوست دارین کاراکترهای بعد هم مثل این یکی از بازیهای جدا گانه باشن یا از یه بازی
به نظرتون :
Max Payne Vs.Sam fisher
یا
Snack Vs. Big Boss
بین این دو تا کدوم رو بیشتر می پسندین :d

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
نمیشه این مقایسه ها فقط از کرکترها نباشه
مثلا stronghold vs generals
دو بازی پر طرفدار

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر