خبر رسمی UNREAL ENGINE 5 معرفی شد، اولین دمو ریل تایم PS5

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
روی تلویزیون 4k دیگه؟ :Dخب معلومه کم میاره،از کارت ۹۷۰ نمیشه توقع داشت
برادر خود کنسول ها هم آپدیت شدن و نسخه پرو و x دادن دیگه پی سی که جای خود داره
در این که خرید کنسول به صرفه تر هست شکی داخلش نیست ولی پی سی حق انتخاب به شما میده که با چه فریم و رزولوشنی بازی کنید و هر چن سال یبار کافیه گرافیک رو عوض کنید

Vagabond

کاربر سایت
Oct 21, 2019
137
دوستان شما وقتی PC می بندین فقط باهاش بازی نمیکنید که هزار و یک کار میشه باهاش انجام داد..
کنسول ارزونه درست اما رو کنسول ماد میشه استفاده کرد؟میشه تنظیمات گرافیکی بازی رو به دلخواه تغییر داد؟ میشه شبیه ساز ریخت؟
قابلیت بکوارد به تمام بازی های قدیمی تو کنسول هست؟
علاوه بر اینها شما رو کنسول به گیم پد محدودی درحالیکه میشه با PC هم از گیم پد استفاده کرد و هم ماوس و کیبورد

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
درسته ولی من که رو TV بازی می‌کنم واقعا مشکل دارم حالا چیزی که شما هم میگی درست باشه در کل تنها نکته منفی pc همینه زود زود باید آپدیت بشه الان مثلا بخوای یه pc رو ببندی بتونه با نسل و کامل ساپورت کنه چقدر خرج برمیداره؟

من تا حالا پیشنهاد بد ندیدم حداقل توی انجمن ارتقای سخت افزار . اشخاصی مثل آقای فرشید میتونند خیلی کمک کنند توی خرید . هر چند بحث های دیگه ای باعث میشه مجبور به پیشنهاد های کمی عجیب هم بشن ...
ولی در کل میتونه شروع خیلی خوبی باشه برای آشنایی با بحث ارتقای سخت افزار
در ضمن کارت های داخل بازار همیشه 5 تا 10 درصد قویتر از کارت های رفرنس هستند داخل مقایسات (به دلیل داشتن سیستم خنک کننده بهتر)

360xbox

کاربر سایت
Aug 9, 2009
562
نام
behzad
روی تلویزیون 4k دیگه؟ :Dخب معلومه کم میاره،از کارت ۹۷۰ نمیشه توقع داشت
برادر خود کنسول ها هم آپدیت شدن و نسخه پرو و x دادن دیگه پی سی که جای خود داره
در این که خرید کنسول به صرفه تر هست شکی داخلش نیست ولی پی سی حق انتخاب به شما میده که با چه فریم و رزولوشنی بازی کنید و هر چن سال یبار کافیه گرافیک رو عوض کنید
آره 4k :d دقیقا مشکل pc همین زود زود عوض کردن کارت گرافیک و افت عجیب قیمتشه اون موقع میتونستم 5 تا ps4 بخرم الان خود سیستمم قیمت یه ps4 دست دوم نمیشه :D

• Like
Reactions: Un_Tlou

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
676
مسئولین سایت نمیخوان یه نگاهی به کامنت های این تاپیک بندازن که یکی دو صفحه آخرش همش اسپم هست و ربطی به تاپیک نداره؟اخه بهتر بودن یا بدتر بودن کنسول و پی سی نسبت به همدیگه چه ربطی به تاپیک اجرای دمو روی ps5 داره؟ اصلا تا وقتی رو پلتفرم های دیگه ران نشده این دمو چه ربطی به پلتفرم های دیگه داره که در مورد اون پلتفرم ها بحث میشه؟یعنی اجرا این دمو بر روی ps5 برای بعضی ها انقدر سنگین بود که اینهمه تریگر میشن؟نترس پلتفرم تو ۱۰۰ برابر اصلا بهترشو اجرا میکنه دوشواری نداره که!!!!واقعا بستن تاپیک vs باعث شده خیلی از تاپیک ها toxic بشن به فکری به این موضوع بکنید

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
آره 4k :d دقیقا مشکل pc همین زود زود عوض کردن کارت گرافیک و افت عجیب قیمتشه اون موقع میتونستم 5 تا ps4 بخرم الان خود سیستمم قیمت یه ps4 دست دوم نمیشه :D
خب دیگه شما الان داری 4k 60 fps با تنظیمات مدیوم بازی میکنی میگی جلوی ps4 معمولی که 1080 30 fps هست کم میاره؟ :|
قیمت که بخاطر پیشرفت سخت افزار کم میشه طبیعیه
در مورد پی اس ۴ هم همینطوره
برای من نسخه سال ۲۰۱۴ هست،چن وقت پیش قیمتش رو پرسیدم که چن میخرن گفتن ۲.۵ نهایتا!چون قدیمیه و اینا،نسخه های جدید گرونتره
خلاصه اینکه کنسولای نسل آینده هم تو همین مایه ها هستن
الان ببین شما این دموی آنریل انجین روی ps5 به صورت 2k 30 fps اجرا میشه
یعنی اگه یه بازی با همین گرافیک براش منتشر بشه با همین رزولوشن هست و شما نمیتونی 4k 60 رو ببینی
شما همیشه این رو در نظر بگیر که سخت افزار میخری که استفاده کنی،نه اینکه بفروشی و بیوفتی تو کار معامله اش،چون به محض اینکه خریدی ۳۰ درصد از قیمتش کم شده

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
تمام پست هایی که ترول یا لحنشون به حالت مسخره کردن طرف مقابل بحث نبود، برگشتن تو این تاپیک. بحث مشکلی نداره اصلا. ولی نمیشه با حالت مسخره کردن طرف مقابل باشه.
ممنون

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
The “Lumen in the Land of Nanite” demo ran at approximately 1440p and 30fps, but apparently, the PS5 could easily render most of it at 60fps. As we already learned, Nanite is not particularly taxing on hardware – the entire GPU rendering cost of the demo was about 4.5ms, which is about 1/4 the timeframe budget at 30fps or 1/8 at 60fps. The demo also only used a rather paltry 768MB of RAM. Despite this, the demo is pushing massive numbers of polygons – a single one of the statues seen in the demo contains 33m polygons, with most of what looks like traditional textures being actual 3D geometry made up of tiny pixel-sized polygons. The statues alone in the scene below .contain 16 billion polygons

Impressive stuff, although there are some limitations to Nanite at the moment. Epic admits the tech isn’t good at rendering translucent or non-rigid materials like grass and hair yet (there’s a reason the demo is set in a rocky desert). That said, developers can freely combine Nanite with older Unreal Engine tech.

Epic also provided some more detail about their new lighting solution, Lumen. The new tech supports detailed real-time lighting, although it currently doesn’t work with mirrored or reflective objects (in other words, it won’t be replacing ray tracing just yet). It seems Lumen is also more of a resource hog than Nanite – Lumen is the reason the UE5 demo only ran at 30fps, although Epic is hoping they’ll be able to get it working at 60fps on next-gen platforms.​
...
Unreal Engine 5 Nanite Tech Can Easily Render a Million High-Poly Objects at 60fps on PS5
Unreal Engine 5’s Lighting System Lumen Is Aiming For 60 FPS On PS5, Xbox Series X
Epic promises easy transition from UE4 to UE5 on PS5, Xbox Series X
...
دمو unreal engine 5 به صورت ریل تایم بر روی High-End PC دقیقه 43

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
فعلا که هیچکدوم از بازیسازها برای من حداقل نتونستن قدرت نسل اینده و این تغییر نسله رو نشون بدن. ولی نمایش اپیک دقیقا همون چیزی بود که از نسل بعد انتظار داشتم. یه گرافیک واقع‌گرایانه با نورپردازی فوق خفن و جزییاتی که به لطف سخت افزارهای جدید حالا قابل اجرا هستن مثل سیستم نیاگرا و فیزیک هوشمندتر بازی که بطور مثال حالا کارکتر بازی بسیار طبیعی تر میتونه با محیط اطراف خودش کنش داشته باشه و عکس العمل نشون بده. امیدوارم این نمایش فردا هم چیزهای جدیدی رو به نمایش بذاره و یکم امیدمون به نسل جدید بیشتر بشه.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,206
نام
یونس
فعلا که هیچکدوم از بازیسازها برای من حداقل نتونستن قدرت نسل اینده و این تغییر نسله رو نشون بدن. ولی نمایش اپیک دقیقا همون چیزی بود که از نسل بعد انتظار داشتم. یه گرافیک واقع‌گرایانه با نورپردازی فوق خفن و جزییاتی که به لطف سخت افزارهای جدید حالا قابل اجرا هستن مثل سیستم نیاگرا و فیزیک هوشمندتر بازی که بطور مثال حالا کارکتر بازی بسیار طبیعی تر میتونه با محیط اطراف خودش کنش داشته باشه و عکس العمل نشون بده. امیدوارم این نمایش فردا هم چیزهای جدیدی رو به نمایش بذاره و یکم امیدمون به نسل جدید بیشتر بشه.
طبیعیه خوب تازه 6 ماه گذشته از لانچ کنسول :D اونم با این اوضاع کرونا تو دنیا خیلی از پروژه های بزرگ عقب افتادن
نمایش آنریل هم بیش از خوبه که بشه باورش کرد :D بازی های مولتی پلتفرم که قطعا نمیشه چنین نمایشی رو دید
البته نکته مثبت آنریل انجین 5 به نظر من کوتاه تر شدن پروسه ساخت بازی هاست که می تونه باعث بشه بازی های بهتری هم از نظر کیفیت هم کمیت ببینیم
فکر می کنم از 2023 شاهد بازی های واقعا نسل بعدی باشیم

• Like
Reactions: Musician

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
طبیعیه خوب تازه 6 ماه گذشته از لانچ کنسول :D اونم با این اوضاع کرونا تو دنیا خیلی از پروژه های بزرگ عقب افتادن
نمایش آنریل هم بیش از خوبه که بشه باورش کرد :D بازی های مولتی پلتفرم که قطعا نمیشه چنین نمایشی رو دید
البته نکته مثبت آنریل انجین 5 به نظر من کوتاه تر شدن پروسه ساخت بازی هاست که می تونه باعث بشه بازی های بهتری هم از نظر کیفیت هم کمیت ببینیم
فکر می کنم از 2023 شاهد بازی های واقعا نسل بعدی باشیم
نسل های قبل همیشه چندتا بازی بودن که به اصطلاح شوکیس گرافیکی بودن و حداقل با تمام ایراداتی که داشتن نشوندهنده تغییر نسل و قدرت جدید کنسولها بودن ولی این نسل واقعا من همچون حسی نسبت به هیچ بازی ای نداشتم. از طرفی هم فاصله ی بین نمایشها تا شیوع بیماری فقط ۶ماه بود فکر کنم که قطعا بازیها مدتها قبل درحال توسعه بودن و اگه بخوام همچون دلیلی بیاریم در رابطه نمایش اپیک هم میشه اورد ولی خب دیدیم که اپیک یه همچون قدرت نمایی خوبی با موتور گرافیکیش داشت، پس چرا سونی و مایکرو با nتا استودیو نتونن؟! بهرحال برای من بیماری دلیل قانع کننده ای نیست.
نمایش اپیک رو هم اتفاقا من باور دارم :D اگه بازیها نتونن به همین اندازه پیشرفت داشته باشن من حقیقتا ناامید میشم و حتی انتظارم به نسل جدید بیش از اینهاست:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر