Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
288
یه چنتا نظر سیاسی-اجتماعی(-فلسفی؟):

1. هر کی رو به رو شر قرار بگیره، لزوما خیر نیست. اکثر مواقع شر در مقابل شره؛ درسته هیتلر و نازی‌ها به طور واضح طرف اشتباه وسیاه‌تر جنگ بودن، ولی خب اونطرف جنگ هم استالین و چرچیل بودن.
2. دشمن دشمن من لزوما دوست من نیست بلکه به احتمال خیلی زیاد دشمن منه؛ کسی که دشمنی کردن رو یاد گرفته باشه، به راحتی ترکش نمیکنه.
3. درک نمیکنم کسایی رو که کتاب 1400 ساله رو مرتجع و واپسگرا و اَخه میدونن، اونوقت شمشیر 2500 ساله پدرکشی و برادرکشی و پسرکشی باعث غرور و افتخارشونه.
4. درست مثل رفیق شفیقش، ملیت هم افیون توده‌هاست.​

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
ما دقیقا یک سال پیش شصت میلیون تومن کریپتو خریدیم الان تقریبا یک سوم شده
شانس ایرانی به روایت تصویر.

منم دلار ۳ تومن بود همش با بیت کوین بازی و سی دی کی میخریدم. من یه ماهه یه وسیله پشت ماشینه میخوام ببرم خونه همش یادم میره اونوقت اون موقع دقیق یادم بود تا سنت آخرشو خرج کنم :)) کلا ناف ایرانی با بدشانسی و بدبختی گره خورده

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
یه چنتا نظر سیاسی-اجتماعی(-فلسفی؟):

1. هر کی رو به رو شر قرار بگیره، لزوما خیر نیست. اکثر مواقع شر در مقابل شره؛ درسته هیتلر و نازی‌ها به طور واضح طرف اشتباه وسیاه‌تر جنگ بودن، ولی خب اونطرف جنگ هم استالین و چرچیل بودن.
2. دشمن دشمن من لزوما دوست من نیست بلکه به احتمال خیلی زیاد دشمن منه؛ کسی که دشمنی کردن رو یاد گرفته باشه، به راحتی ترکش نمیکنه.
3. درک نمیکنم کسایی رو که کتاب 1400 ساله رو مرتجع و واپسگرا و اَخه میدونن، اونوقت شمشیر 2500 ساله پدرکشی و برادرکشی و پسرکشی باعث غرور و افتخارشونه.
4. درست مثل رفیق شفیقش، ملیت هم افیون توده‌هاست.​
تو این وضع مثل همیشه یه عده مثل شما دنبال آرمان گرایین همچنان...
40 ساله میگن وای عمود فلان جا آسیب نبینه و اونا بیان فلان میشه و...
شرایط خیالی که هرگز اتفاق نیفتاده و احتمالا هرگزم اتفاق نیفته، نگرانیهای وجود نداشته.
ملیتی من نمیبینم مونده باشه:D خیالت راحت عزیز... یه کشوری میشه مثل ترکیه، جایی عکس اون بابا از صد سال پیش نیست نباشه، یه جا هم مثل اینجا چند سال پیش بود کی بود شابدلعظیم یه مومیایی پیدا کردن بعد نمیدونم آفتابه دار اونجا بود کی بود گفت انداختیم تو همون فاضلاب.
کسی فکر نکنم یادش باشه چون "واقعا" برای کسی مهم نیست در حد حرفه.

فقط درمورد اول اگه من راه داشت حاضر بودم با ماشین زمان برم اون دوران اونم به عنوان یه لهستانی در ماشین زمانم ماچ میکردم. از این بلاتکلیفی ابدی بهتر بود. جنگی که همه ش شیش سال طول کشید و بعد رفتن صفا سیتی.

• Like
Reactions: EL-BARTO

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
«مملکتی که دلار توش ۱۴۰۰ تومنه ارزش زندگی کردن نداره.» ~اوس ممد بوق آبادی، حدود سال ۱۳۹۰، بلاگ‌های بازی‌سنتر
فکر نکنم حرفاش مسخره کردن داشت... تو پی تی هم میگفت یادش بخیر
یاد داداشش هم بخیر شادروان @Gojira :(

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
288
تو این وضع مثل همیشه یه عده مثل شما دنبال آرمان گرایین همچنان...
40 ساله میگن وای عمود فلان جا آسیب نبینه و اونا بیان فلان میشه و...
شرایط خیالی که هرگز اتفاق نیفتاده و احتمالا هرگزم اتفاق نیفته، نگرانیهای وجود نداشته.
ملیتی من نمیبینم مونده باشه:D خیالت راحت عزیز... یه کشوری میشه مثل ترکیه، جایی عکس اون بابا از صد سال پیش نیست نباشه، یه جا هم مثل اینجا چند سال پیش بود کی بود شابدلعظیم یه مومیایی پیدا کردن بعد نمیدونم آفتابه دار اونجا بود کی بود گفت انداختیم تو همون فاضلاب.
کسی فکر نکنم یادش باشه چون "واقعا" برای کسی مهم نیست در حد حرفه.

فقط درمورد اول اگه من راه داشت حاضر بودم با ماشین زمان برم اون دوران اونم به عنوان یه لهستانی در ماشین زمانم ماچ میکردم. از این بلاتکلیفی ابدی بهتر بود. جنگی که همه ش شیش سال طول کشید و بعد رفتن صفا سیتی.
بحثم اصلا در مورد موضوع مورد توجه شما نیست. هر عصری بالاخره و به صورت گریزناپذیر، زودتر یا دیرتر، به انتهای خودش میرسه و البته من هم خیلی در مورد میدون اسب سواری‌ای که توش اسبی ندام، دغدغه‌مند نیستم. بحث من بیشتر جنبه شناختی داشت و نه جنبه سیاسی. در مورد آفت ملی‌گرایی هم چیزی که مسلمه اینه: درحالیکه «جهان متمدن» معضل دینگرایی رو (حداقل ظاهرا) پشت سر گذاشته، کماکان درگیر طاعون ملی‌گرایی و نژادهای ساختگی، خطهای موهومی روی نقشه و والا شمردن تاریخ ستمگریه.

Delux666

کاربر سایت
Dec 15, 2022
16
اگه وقتی وارد یک کامیونیتی مجازی میشی و به جای اینکه نظر واقعی خودت رو بگی،با توجه به جو و فضای اونجا خیلی سوسکی یه نظری میدی که لایک بگیری و مورد قبول اون جمع واقع بشی،بهت تبریک میگم چون به جمع میلیون ها ربات دیگه پیوستی ، رباتی محصول کارخانه ((دیکتاتوری جو)).
یاد اون قدیمای فروم های ایرانی بخیر اون زمان که بحث این لایک و دیس بازی ها نبود چقدر نظرات بداهه و فوق العاده میخوندی چقدر ملت تو طنز پردازی فوق العاده بودند ولی الان طرف ۲۰ خط چرند می‌نویسه بعد یه عده لایکش میکنن و اونم به استناد مقایسه لایک های خودش و مخالفاش خیلی محترمانه ازشون میخواد خفه شن یا تو اینستا معمولا ۱۰ ۲۰ تا کامنت اول n تا کامنت بعدی رو جهت دهی می‌کنه. یا نهایت خلاقیت تو دیس دادن به بقیه شده اون عکس رضا عطاران و بیا پایین و... همچی شده قالب و کپی های بی‌مزه.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
مسخره کردن؟
ده سال پیش همه بهش میخندیدن دیگه.
بحثم اصلا در مورد موضوع مورد توجه شما نیست. هر عصری بالاخره و به صورت گریزناپذیر، زودتر یا دیرتر، به انتهای خودش میرسه و البته من هم خیلی در مورد میدون اسب سواری‌ای که توش اسبی ندام، دغدغه‌مند نیستم. بحث من بیشتر جنبه شناختی داشت و نه جنبه سیاسی. در مورد آفت ملی‌گرایی هم چیزی که مسلمه اینه: درحالیکه «جهان متمدن» معضل دینگرایی رو (حداقل ظاهرا) پشت سر گذاشته، کماکان درگیر طاعون ملی‌گرایی و نژادهای ساختگی، خطهای موهومی روی نقشه و والا شمردن تاریخ ستمگریه.
اون معضل که تازه اولشه:D
خیالت راحت اون مورد کلا مال اینجا نیست:D
بعد گیریم ملی گرایی طاعون باشه. مخالفش که جهان وطنیه چه دستاوردی داشته؟

نصفه شبی عجب حقایی میگید آدم هنگ میکنه:D

• Like
Reactions: mr-game&watch

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
مخالفش که جهان وطنیه چه دستاوردی داشته؟
اولا مخالف ملی گرایی سر عقل بودن و واقع بینی هست. رو واقعیت نیاز نیست برچسب بزنیم (اسم بذاریم)
سوال دوم اگه بخش اول رو درک کنی خود به خود نامربوط میشه. مث این میمونه یه آدم نابینا به یه بینا بگه حالا تو که میبینی چه دستاوردی داشتی!
خب هیچی! زندگیشو کرده.کسی که ملی گرایی نداره به یکی دیگه نگاه رو به پایین نداشته چون فرانسوی و... نیست. ایراد خودشو دیده و هی نگفته ما خفنیم. و....
حالا شاید هیچکس درست این قضیه رو نبینه تو وضعیت ما چون سرطانی که گریبان این کشورو گرفته ملی گرایی نیست یه چیز دیگست.
گرچه بارها دیدید که همین سیستم کثیف پروپاگاندا و صدا و سیمایی که داریم به وفور از ملی گرایی هم استفاده میکنه تو پیاماش. هرجا از مذهب کم میارن ملی گرایی میریزن توش

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
940
نام
Ahmad
باز دو موضوع مطرحه یکی اون قضیه دنیای خیالی که گفتم و دومی ضرری که ناسیونالیسم بهمون زده:D
سوال منم خیلی عمق داشت توجه نمیکنید:D
مثلا فرمودید :
"اگه همکاری جهانی نبود آپارتاید سقوط نمیکرد."
چند تا از مزایای سقوط آپارتاید رو برشمرید؟ ناامنی شدید تو افریقای جنوبی؟ فرار سفید پوستها از این کشور؟ نزول شدید اقتصاد و رفاهش؟ اصلا برای دنیا چه سودی داشت؟
حقیقتش اینه سفیدای اونجا یه بار موی دماغ انگلوساکسونها شده بودن و حتی باهاشون جنگیده بودن اوایل قرن بیستم. شیک و تمیز تصمیم بر این شد اون حکومت حذف شه. همین الانش خیلی جاهای دنیا آپارتاید هست و کک کسیم نمیگزه.
" یا تشکیل ناتو..."
که یکی از مزخرفترین اتحادهای نظا می هست که عیارش تو همین جریان اوکراین مشخص شد و قبلش تو افغانستان و عراق. اینکه چند تا کشور جهان اول از هم دفاع میکنن با سرکردگی دو سه تا ابرقدرت هنر میکنن. باید دید تو مخمصه های خارج از قلمرو خودشون چطور عمل میکنن؟
گفتگوی شما و دوست دیگه Red Sox رو دنبال کردم و جالب بود برام.
تو خارج از تاپیک هم گفتم.مطالبت رو خوندم.ولی هنوز به صورت دقیق خط فکریت دستم نیومده.البته قبلا هم گفتم.مطمئنم اهل آبمیوه نیستی. ;)
مثل این میمونه که تو جاده سوار یه ماشینی بشی که یه راننده باحال داره و خیلی هم مثبت و امن رانندگی میکنه.ولی تا داشبورد رو باز میکنه سیگار ورداره،میبینی یه کالیبر 45 اونجاس.صندلی عقب هم خونیه.:D
ولی حقایق تلخ رو عریان بیان کردن گاهی لازمه به هر حال
پاینده باشی

• Like
Reactions: EL-BARTO

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
ملی گرایی ایرانی
اون دوستمون هم گفت که حرفش سر ایران نبود و موضوع کلی هست. منم در امتداد اون گفتم.

ولی اینکه فکر میکنید تو خاورمیانه میشه فعلا حکومتی راه انداخت بر اساس آرمان جان لنون و اینا خیلی خوش خیالید
بازم همون. یه حرف فردی و منطقی رو داری وصل میکنی به حکومت راه انداختن و... کسی قرار نیست سر عدم ملی گرایی حکومت راه بندازه.
جمله "حکومت راه انداختن با آرمان جان لنون" در درون خودش متناقضه!
والا اینکه صدا و سیما از ملی گرایی استفاده کنه هم ندیدیم. مثلا سریال درمورد شاهان ساسانی ساختن؟؟؟
ملی گرایی که قرار نیست یه ظاهر مشخص داشته. مهم طبیعت اون هست که خود جدا پنداری و خود خاص پنداری با اشاره به کشور هست.
و بار ها دیدم مجری های پخمه صدا و سیما از این فاز جملات میگن تو حرفاشون.
این موضوع بحدی پر تکرار بوده که منی که 99% تلویزیون نگاه نمیکنم متوجه شدم!

در کل بنظر میاد شما صرفا درباره "کارکرد" ملی گرایی حرف میزنی اونم تو همین وضعیتی که هستیم. نه واقعیتش. منم درباره کارکردش نظری ندارم. این اواخر که باهاش مشکلی هم نداشتم.
وقتی میبینم مردم حرفای ملی گرایانه/اعتراضی میزنن، حس خوبی ندارم چون میدونم یه ذهنیت بدوی تر و بچگانه هست. حس بدی هم ندارم چون واقعا خطری تو این حرفا حس نمیکنم.

• Like
Reactions: XsmokeX

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
به نظرم تنها وقتی نباید بحث رو ادامه داد، که تبدیل به کل کل میشه، یعنی مهم نیست چه مفهومی رد و بدل میشه، چه دغدغه ای وجود داره، کل کل یعنی مهم اینه که "من درست میگم و تو اشتباه"

کل کل یعنی در مقابل مثال "عینی" که یکی از حرفات اورده، از دقیقا حرفای خودت، بری خیال پردازی کنی و رو هوا حرف های یک عده در ردیت رو به بحث ربط بدی که ثابت کنی "اشتباه نمیکنی و طرف مقابلت اشتباه میکنه"

اینجا دیگه بحث موضوعیت و دلیلی برای ادامه نداره...

*مطالب به هم ربط دارند، خیلی بیشتر و فراتر از حد تصور، چه خوشمون بیاد، چه نیاد...

***مغلطه پشت مغلطه، پرتکرار ترینشم مغلطه فضل فروشی....(که البته اتفاقی هم نیست چون خودشیفتگی در بحث ها و پست های کاربر مورد نظر هم به شدت به چشم میخوره => هم چنین Logic Chopping Fallacy)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر