Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
فورتنایت بازی اوکیی هست (بیشتر از اوکی، من هر گیم‌پلی‌ای دیدم ازش خیلی خیلی فان به نظر میومد.) ولی از اون طرف ظاهرش جوریه که انگار توسط خود کاپیتالیسم ساخته شده باشه.
It's just obnoxiously over-marketed.
از لحاظ مارکتینگ طبیعی که اینجوری باشه با اون حجم سودی که داره ولی از لحاظ خود پرداخت های درون بازی واقعا خیلی عالی و منطقی عمل کرده. خود بازی که ftp هست و تنها آیتم های قابل فروش بازی فقط کازمتیک ها و ایموت ها هستند. اپیک مثل شرکت های دیگه خودش درگیر لوت باکس و این مزخرفات نکرد و این برای بازیی با این تعداد مخاطب فعال واقعا حرکت قابل احترامی هست.

OtonashikuOtonashi

کاربر سایت
Jul 18, 2022
36
نام
مهراد
من واقعاً از اینکه بازی‌های جدید روی سمج بودن بازیباز حساب می‌کنن یا کلاً سمج (stubborn) بودن تبدیل به یه ملاک واسه گیمر بودن شده بدم میاد. احساس می‌کنم بازی‌ها اون هدف فان یا شگفت‌انگیز بودنشون رو فراموش کردن و کل پوینت قضیه سمج بودن و پرفکت شدن و بالا بردن مهارت و skill تو بازی تا حدود خیلی بالا و عجیب شده. یعنی واقعاً حس می‌کنم هر چی مدیوم بازی‌ها صنعتی‌تر می‌شه، شبیه بقیه کل جامعه تمرکزش می‌ره رو tryhard بودن تا صرفاً لذت بردن از اون بازی. (همونطور که پوینت دانشگاه هم ترای هارد بودنه نه یاد گرفتن چیزی، پوینت همه چیز ترای هارد بودنه نه اصل قضیه... I digress.)

همین باعث شده تعداد خیلی زیادی از بازی‌های جدید جداً برام فان نباشن.

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
650
Stray یکی از اور-ریتد ترین بازیهای چندسال اخیر هستش. دلیل اصلی محبوبیت این بازی، بخاطر جو این چند سال هستش که گربه ها تو اینترنت ترند شدن، وگرنه خود بازی از همه نظر یه عنوان متوسط هستش.
پ ن : دلیل محبوبیت Stray رو درک نمیکنم نیم ساعت بازی کردم حوصلم سر رفت :| :D شاید برای Cat personها جذابه؟
با این حال باز هم دلیل منطقی نیست. مثل اینه، منی که Tolkien یا LOTR فنم بدون در نظر گرفتم ایرادات Middle earth بیام بگم بازی خیلی خوبیه. :D

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
کشتی کج فیک نیست! چه خودش چه #بازی ـش

منتها کسی که کشتی کج رو جایی میبینه و مثلا دنبال چندتا صحنه بی ربط مسخره می گرده تا ایراد بگیره از این سرگرمی، هدفش فقط کوبیدن قضیه هست و در نهایت که بخواد خیلی لطف کنه میگه نتایجش از قبل مشخص شده س!

طبیعیه که بسیاری متوجه نمیشن که کشتی کج یک شو تلویزیونی هست مثل همه شو های تلویزیونی دیگه که حالا از چند تا شبکه اصلی پخش میشه و اونا (سریال های اکشن) بدلکار دارن اینجا ورزشکارای تمرین دیده باهمدیگه مسابقه میدن و مثل هر شو تلویزیونی میان پرومو با میکروفون اجرا میکنن و بسته به شرایط میرقصن یا سناریو عاشقانه و انتقام جویانه و نقش های مذهبی و سیاسی و ... رو بازی میکنن.

همه چیز بر اساس قانون هست و تخطی از قانون موجب اخراج فرد یا افراد میشه. همه چیز قبل از شروع شو بر اساس یک اسکریپت که توسط نویسنده ها آماده شده اجرا میشه، از اولین مشتی که بهم میزنن تا آخرین حرکت که پین کردن یا سابمیشن یا هر چیزی باشه از قبل مشخص شده و دو طرف از قبل حرکات رو به ذهن سپردن یا در طول مسابقه بهمدیگه یادآوری میکنن که باید چیکار کنن. هر مسابقه یک تایم بخصوص داره که حتی برای تبلیغات شبکه، میدونن که باید اون تایم 90 ثانیه ای رو بیرون از رینگ باشن یا حرکات مهم رو اجرا نکنن که بیننده بعد از تبلیغات بتونه شاهد جو هیجان انگیز مسابقه باشه.

رسلر ها به شدت تمرین دیده هستن و برای اجرای حرکات بهمدیگه کمک می کنن وگرنه هیچ حرکتی به درستی اجرا نمیشه؛ از بلند شدن برای حرکت سوپلکس گرفته تا کاور شدن، توی دنیای واقعی شما به زور میتونید پای یک نفر رو بیارید بالا اما رسلر ها به همدیگه کمک می کنن تا مسابقه اونجوری که برنامه ریزی شده پیش بره.

برای خیلی ها سوال پیش میاد که این همه مشت و لگدی که این آدما میخورن یا حرکات سنگینی که اجرا می کنن چرا طرف داغون نمیشه که اینجا وارد اصطلاحات رسلینگی میشیم که این بخشش میشه "سل کردن حرکات" که حریف با توجه به داستان مسابقه باید نشون بده که قسمتی که داره ضربه میخوره آسیب دیده وگرنه طرف مقابلش اصلا با اون شدت بهش آسیب نمیزنه (همیشه استثنا هم هست) اما همین سل کردن باعث میشه شما احساس کنید وااای اینقدر محکم فینیشر زد که سرش داره میشکنه در صورتی که شخص همون لحظه میتونه بلندشه و راهشو بکشه بره اما تا تموم شدن مدت زمان مسابقه بعد از باختن به سل کردن ادامه میده. اکثر ضربات اصلا صدا هم ندارن اما برای هیجان بیشتر رسلر ها موقع اجرا کردن حرکات با دست به پای خودشون محکم میزنن یا کف میزنن یا همزمان که مشت یا لگد میزنن، محکم هم به رینگ با اون پای دیگه ضربه میزنن تا صدا تولید بشه.

اصطلاحات دیگه ای مثل "کی فَب" وجود داره که شخص رو از خراب کردن شخصیتی که برای خودش جلوی تماشاگرا درست کرده منع میکنه حتی در زندگی واقعی! یعنی تمام کشتی گیر ها دارن نقش بازی میکنن و باهم مشکلی ندارن اما برای طبیعی تر شدن این نقش حتی توی پشت صحنه و توی خیابون و موقع امضا دادن به طرفدار هم نقش خودشون رو حفظ میکنن تا اون شخصیت هیل یا فیس طبیعی تر جلوه کنه. برای همین می بینید افرادی مثل د راک یا جان سینا و ... در نهایت بازیگر فیلم و سریال میشن چون کارشون در صحبت کردن با میکروفون و نقش بازی کردن تو تلویزیون خوب هست که برای همچین شغل هایی انتخاب میشن.

در نهایت هم میرسیم به دو اصطلاح آخر به اسم "گیمیک" که همون شخصیتی هست که به توصیه پرودوسر ها به یک نفر داده میشه تا نقشی رو بازی کنه و "باچ" که میشه اشتباه انجام دادن حرکات در اثر اشتباه زمان بندی یا آسیب دیدن توی مسابقه یا عدم داشتن تمرین کافی.

یک گیف و چندتا پست اینستاگرامی هم میزارم به ترتیب باچ، خشونت در سطح رسلینگ و اسپیر احمقانه گلدبرگ که طرفو نابود کرد :)

برای اینکه آف تاپیک نباشه باید بگم که بازی کشتی کج همین 2K22 با داشتن بیش از 160 کاراکتر و امکان تجربه آفلاین 4 نفره یکی از سرگرم ترین بازی هایی هست که شاید تا الان 100 ساعت بیشتر تجربه ش کردم به خصوص که تو بخش شخصی سازی خیلی گسترده س و کامیونیتی بسیار بسیار قوی هم داره.

eb-iqnrxkam3qsc_kx12.jpg

در بحث نظر آنپاپیولار هم باید بگم گلدبرگ GOLDBERG یکی از مزخرف ترین، بی استعداد ترین و اشتباه زن ترین شخصیت های دنیای رسلینگ هست که اتفاقا طرفداران زیادی توی ایران و همین انجمن داره اما همین شخص به خاطر نابلدیش آدمای زیادی رو روانه بیمارستان کرده که مهم ترینش پایان دادن به کریر برت هارت بود با یک سوپرکیک اشتباه که به فک طرف زد و چک هم نکرد ببینه سالمه یا نه که باعث شد تو جوونی برت هارت رسلینگ رو برای همیشه بزاره کنار.

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
- کسانی که wow رو توی دوران وانیلا تا آخر دوران پچ لیچ کینگ (lvl80) بازی کرده باشن، و اهل BG زدن بوده باشن، از نظر من با تجربه کردن warsong gulch و arathi basin و alterac valley دیگه هیچ وقت، هیچ بازی PvP یی نمی تونه چشم شون رو بگیره...
من از بین این ۳ تا WG رو از همه بیشتر دوست داشتم. 10v10 PvP با پلن capture flag. زمانایی بود که یه گیمش اگه ۲ تا har*core premade به تور هم می خوردن تا ۴-۳ ساعتم طول بکشه.

- توی کل دورانی هم که من wow بازی کردم، هیچ باس فایتی رو به اندازه illidan دوست نداشتم. هنوزم بعد از ۱۵-۱۴ سال تموم سوراخ سنبه های black temple رو حفظم. سر illidan بجز melee tank توی فاز ۴ نیاز بود به warlock tank (که بین ۳ و ۴ هر ۴۵ ثانیه و بین ۵ و ۴ هر ۶۰ ثانیه سوئیچ می کرد). من توی گیلدمون warlock CL بودم و خودم tank می کردم ایلیدان لعنتی رو. چه فایت باشکوهی بود اون فایت. اون زمانا ما برای voice chat‌ از ونت (ventrilo) استفاده می کردیم، بهترین بود توی دوران خودش... زمان raid های گیلد ما هم به تایم ایران بین ۲۲:۳۰ بود تا ۰۲:۳۰، ۵ شب توی هر هفته. سر این تغییر فازها، چون healer ها باید سوئیچ می کردن روی من و از طرفی هانتر هم باید سریع منو MD میکرد، لذا زمان بندی مهم بود دیگه، ۲۵ نفر رو با هم گاید کردن سخته خدایی، ساعت ۱ صبح من داد می زدم که فلان کنین، بهمان کنین. کل خونه دیوانه شده بودن از دست من :D
یادش به خیر

- سری وارکرفت بهترین quote های تاریخ گیم رو دارن، بنظر من هیچ بازی یی از این نظر نتونسته و نمی تونه روی دستشون بیاد.

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
- کسانی که wow رو توی دوران وانیلا تا آخر دوران پچ لیچ کینگ (lvl80) بازی کرده باشن، و اهل BG زدن بوده باشن، از نظر من با تجربه کردن warsong gulch و arathi basin و alterac valley دیگه هیچ وقت، هیچ بازی PvP یی نمی تونه چشم شون رو بگیره...
من از بین این ۳ تا WG رو از همه بیشتر دوست داشتم. 10v10 PvP با پلن capture flag. زمانایی بود که یه گیمش اگه ۲ تا har*core premade به تور هم می خوردن تا ۴-۳ ساعتم طول بکشه.

- توی کل دورانی هم که من wow بازی کردم، هیچ باس فایتی رو به اندازه illidan دوست نداشتم. هنوزم بعد از ۱۵-۱۴ سال تموم سوراخ سنبه های black temple رو حفظم. سر illidan بجز melee tank توی فاز ۴ نیاز بود به warlock tank (که بین ۳ و ۴ هر ۴۵ ثانیه و بین ۵ و ۴ هر ۶۰ ثانیه سوئیچ می کرد). من توی گیلدمون warlock CL بودم و خودم tank می کردم ایلیدان لعنتی رو. چه فایت باشکوهی بود اون فایت. اون زمانا ما برای voice chat‌ از ونت (ventrilo) استفاده می کردیم، بهترین بود توی دوران خودش... زمان raid های گیلد ما هم به تایم ایران بین ۲۲:۳۰ بود تا ۰۲:۳۰، ۵ شب توی هر هفته. سر این تغییر فازها، چون healer ها باید سوئیچ می کردن روی من و از طرفی هانتر هم باید سریع منو MD میکرد، لذا زمان بندی مهم بود دیگه، ۲۵ نفر رو با هم گاید کردن سخته خدایی، ساعت ۱ صبح من داد می زدم که فلان کنین، بهمان کنین. کل خونه دیوانه شده بودن از دست من :D
یادش به خیر

- سری وارکرفت بهترین quote های تاریخ گیم رو دارن، بنظر من هیچ بازی یی از این نظر نتونسته و نمی تونه روی دستشون بیاد.
اون سینماتیک که آرتاس باباش میکشه تو وارکرفت ۳>>>> بقیه سینماتیک های صنعت گیم

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر