Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,431
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
رندوم یعنی چی؟ الان مثلا کوجیما یا میازاکی یا میکامی رندوم حساب می شن؟ یا مثلا یکی یهو بگه استاد سم لیک (:D) اون رندومه ؟ :D
پ.ن: به نظر من همین استاد کوجیما و امثالهم هم به شدت کرینجه :D :-"

-----------------------------------
در راستای این بحث تروفی و اسپید ران، به نظر منم جفتشون بسیار مقوله چرتی هستن و اصلا هیچ موقع کساییکه مثلا دنبال پلات کردن هستن یا اسپید ران درک نکردم. خودم فکر کنم تا حالا 3 یا 4 بازی بیشتر پلات نکرده باشم که اونام در روند طبیعی بازی پلات شده (دو تاش که الان تو ذهنم هست یکی تکن 7 هست یکی هم FF XIII LR :-" :D ).خلاصه که دنبال نخود سیاه رفتن برا یه تروفی هیچ موقع برام جذاب نبوده :D
همشون کرینجن.
مخصوصا کوجیما. تا حدی فن بیس تاکسیکی داره که لذت بردن از بازیاش سخت شده.

بحث فن بیس شد. اینایی که سلیقشون انحصاریه هم کرینجن. طرف "سبک" مورد علاقش بازی انحصاریه. باو چه اهمیتی داره اصلا.

Big_Solid_Snake

کاربر سایت
Jan 6, 2021
67
نام
amir
هیچوقت تروفی هانترها و اسپیدرانرا رو درک نکردم
اوکی رفتی گوشه ی مپ 500 تا آفتابه و بادمجون پیدا کردی 130 بار یه مشن رو تکرار کردی بازیو پلات کردی، now what؟ :D
یا مثلا بعد از 330 بار بازیو تموم کردن تونستی اینبار 1 ثانیه زودتر تمومش کنی، NOW WHAT؟
به نظرم بیخود ترین و بی ارزش ترین چیز دنیا تروفیه که همشو بذاری روی هم یک کیلو سیب زمینی 20 هزار تومنی نمیدن بهت ( با احترام به سلاطین تروفی هانتر فروم که هیچکدوم رو نمیشناسم و قرار هم نیست بشناسم :D )
خب ببین برادر من منم خودم تروفی هانتر نیستم اما یه سری بازیا مثل دارک سولز و ... که داستان تقریبی بعضی از کاراکترا با داستان بازیو از ایتما میشه فهمیده لازمه که کل تروفیهاشو گرفت بلکه قطره چکانی یه چیزی فهمید پس صرفا چیز بدی نیست تروفی بگیری به قول دوستان یه ارزش مضاعفه حالا بعضی از دوستان واسه اینکه پز بدن بگن ما بازیارو پلات کردیم از فلانی بهتر حالیمونه اینکارو میکنن(این براشون حکم سیب زمینی داره:D) بعدم داستان بازیو ازشون میپرسی کلا یه چیز دیگه تعریف میکنن برات(مثال زیاد داریم متاسفانه تو فروم:Whistling:) این دسته دیگه قشنگ حالم ادم بهم میزنن:sick:حالا اونا رکورد میخواد بزنن بماند
همشون کرینجن.
مخصوصا کوجیما. تا حدی فن بیس تاکسیکی داره که لذت بردن از بازیاش سخت شده.

بحث فن بیس شد. اینایی که سلیقشون انحصاریه هم کرینجن. طرف "سبک" مورد علاقش بازی انحصاریه. باو چه اهمیتی داره اصلا.
دلبندم همه طرفدارای کوجیما رو داری با هم جمع میکنی همه ی فنای متعصب یه چیز کلا تاکسین حالا میخواد یه کنسول باشه یا اتک ان تایتان اسکویید گیم یا هر کوفت دیگه ای یه چیزی که ایراد داره باید قبول کرد حتی اگه خدات باشه ولی هر چیزی اون وسط چهارتا فن درست درمونم داره
و اینکه اره استاد گفتنا واقعا رو مخه نصف همونایی که میگن به فلانی استاد ازشون بپرس استادت چنتا بازی درست کرده اصن نمی دونن به مولا فقط چون فلانی که خودش معروفه گفته به فلانی استاد اینا ام میگن استاد.
حالا یه دسته هستن مثل من از رو نادانی چون بازیای طرف خیلی بازی کرده باهاشون حال کرده میگه استاد من که کشته مرده کوجیما بودم میگفتم استاد بهش تا قبل دت استردینگ دو ساعت بازی کردم با شبیه ساز کولبری اشنا شدم شیف دیلیت کردم بازیو چون از بچگی به به بازیاش ارادت داشتم در نادانی به سر میبوردم به ...ش استاد استاد میبستم بعدا فهمیدم استاد گفتن لایق هرکسی نیست واقعا همشون یه ایرادی دارن از میکامی گرفته تا میازاکی و ...(نریزین سرم خودم بازیاشونو بازی میکنم و کلی حال میکنم)
جالبه قبلا یه سریارو دیدم تو یکی از فروما روی یه سری کاراکتر ام تعصب دارن اینا ام کاراکترا برا باباشونه کسی دیگه استفاده کنه ازشون خز میشنو و باید ضعیف بشه دیگه کس دیگه ای استفاده نکنه ازشون حال ادمو بهم میزنن شما اینارو ببینی چی میگی این تعصب رو کاراکترای تخیلی دیگه اخرشه (فاصله اینا به رگ گردن از فاصله خدا با رگ گردن کمتره به مولا :)))

پ.ن: ولی چون دوتا متعصب به پستت خورده این که همه رو توی یه دسته قرار بدی بگی همشون بدن درست نیست همه مثل هم نیستن عزیز

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
خب ببین برادر من منم خودم تروفی هانتر نیستم اما یه سری بازیا مثل دارک سولز و ... که داستان تقریبی بعضی از کاراکترا با داستان بازیو از ایتما میشه فهمیده لازمه که کل تروفیهاشو گرفت بلکه قطره چکانی یه چیزی فهمید پس صرفا چیز بدی نیست تروفی بگیری به قول دوستان یه ارزش مضاعفه حالا بعضی از دوستان واسه اینکه پز بدن بگن ما بازیارو پلات کردیم از فلانی بهتر حالیمونه اینکارو میکنن(این براشون حکم سیب زمینی داره:D) بعدم داستان بازیو ازشون میپرسی کلا یه چیز دیگه تعریف میکنن برات(مثال زیاد داریم متاسفانه تو فروم:Whistling:) این دسته دیگه قشنگ حالم ادم بهم میزنن:sick:حالا اونا رکورد میخواد بزنن بماند

دلبندم همه طرفدارای کوجیما رو داری با هم جمع میکنی همه ی فنای متعصب یه چیز کلا تاکسین حالا میخواد یه کنسول باشه یا اتک ان تایتان اسکویید گیم یا هر کوفت دیگه ای یه چیزی که ایراد داره باید قبول کرد حتی اگه خدات باشه ولی هر چیزی اون وسط چهارتا فن درست درمونم داره
و اینکه اره استاد گفتنا واقعا رو مخه نصف همونایی که میگن به فلانی استاد ازشون بپرس استادت چنتا بازی درست کرده اصن نمی دونن به مولا فقط چون فلانی که خودش معروفه گفته به فلانی استاد اینا ام میگن استاد.
حالا یه دسته هستن مثل من از رو نادانی چون بازیای طرف خیلی بازی کرده باهاشون حال کرده میگه استاد من که کشته مرده کوجیما بودم میگفتم استاد بهش تا قبل دت استردینگ دو ساعت بازی کردم با شبیه ساز کولبری اشنا شدم شیف دیلیت کردم بازیو چون از بچگی به به بازیاش ارادت داشتم در نادانی به سر میبوردم به ...ش استاد استاد میبستم بعدا فهمیدم استاد گفتن لایق هرکسی نیست واقعا همشون یه ایرادی دارن از میکامی گرفته تا میازاکی و ...(نریزین سرم خودم بازیاشونو بازی میکنم و کلی حال میکنم)
جالبه قبلا یه سریارو دیدم تو یکی از فروما روی یه سری کاراکتر ام تعصب دارن اینا ام کاراکترا برا باباشونه کسی دیگه استفاده کنه ازشون خز میشنو و باید ضعیف بشه دیگه کس دیگه ای استفاده نکنه ازشون حال ادمو بهم میزنن شما اینارو ببینی چی میگی این تعصب رو کاراکترای تخیلی دیگه اخرشه (فاصله اینا به رگ گردن از فاصله خدا با رگ گردن کمتره به مولا :)))

پ.ن: ولی چون دوتا متعصب به پستت خورده این که همه رو توی یه دسته قرار بدی بگی همشون بدن درست نیست همه مثل هم نیستن عزیز
طبیعتا منظورم همه فنا نیستن. وقتی صحبت از فن بیس میشه عموم ملاک داده میشه که بنا به تجربه شخصیم هست وگرنه چیزی نیست که امار دقیقی داشته باشه یا اصلا بشه امار دقیقی ازش استخراج کرد. شاید صرفا شانس من بد بوده.
خودمم هیچ مشکلی با بازیای کوجیما ندارم.
حالا شانس من از هر چیزیم خوشم میاد یکمی واردش میشم فن بیسش نزول میکنه کلا.

37bz2n.jpg

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,806
نام
Mehrdad
همونطور که دوستان هم اشاره کردند، بنظر من هم مهم ترین کارایی تروفی و اچیومنت انگیزه دادن برای بازی کردنه، یه طورایی Stats هم به حساب میاد، منم که عاشق Stats :-"
خیلی راحت هم میشه نحوه تعامل باهاش رو شخصی سازی کرد، مثلا من مدت هاست (شایدم از اول همین بودم) فقط و فقط بازی های مورد علاقه ام رو پلت میکنم، حتی همونم اگه تروفی انلاین داشته باشه ممکنه هیچ وقت پلت نکنم :-" (انلاین هدتوهد PvP و یک سری سبک های خاص مثل MMO هارو خیلی دوست دارم از قدیم و زیاد هم بازی کردم، اما مولتی پلیر سنتی که در ادامه سینگل پلیر میاد رو اصولا دوست ندارم، چی بشه تروفی هاش راحت باشه بگیرم که پلت شه)
در واقع حقیقتا حساسیت رو "پلت" ندارم... دوست دارم بازی پلت شه چرا که نه، اما به راحتی میتونم با پلت نکردن بازی کنار بیام،

چیزی که برام مهمه حالا نه حساسیت ولی عملا مهم ترین ملاکم محسوب میشه، تموم کردن بازی رو اخرین درجه سختیه،
باور کنین نه به خاطر پز دادن، اصلا همچین ادمی نیستم، حتی یادم نمیاد افتخار کرده باشم، ولی "دوست" دارم دروغ چرا... نمیدونم دقیق چطوری بیانش کنم ولی یه طور حس رضایت عجیبی بهم دست میده وقتی بازی رو سخت تموم میکنم، انگار خیالم راحت میشه که همه جوره حریف هستم... دیگه کاری نمونده که انجام ندادنش رو تجربم تاثیر زیادی داشته باشه، یطورایی حس واقعی بودن تجربه رو بهم میده، من حتی تو زندگی واقعی هم اینطوریم.. خیلی وقت ها حتی تو روابط یا مسائل خاص با یک هدف خاصی کار خودمو سخت میکنم.. مثال عینی و ساده مثلا تا 5 6 طبقه از اسانسور خیلی کم استفاده میکنم که بهش عادت نکنم واکثرا از پله میرم و میام یا سر امتحان تقلب نمیکنم (دانشگاه، وگرنه دوران مدرسه مخترع تقلب بودم :-" ) یا ماه قبل با بازی خریدن خودمو تقریبا خالی کردم که عادت کنم خرجم بیاد پایین :-" و بعدش پس انداز کنم :-"
یطورایی وقتی دیفیکالتی بالا بازی میکنم خیالم راحته که تسلطم همیشه حفظ میشه،

در واقع از وقتی جدی فاز تروفی گرفتم اینطوری بازی میکنم:
پلی ترو اول: - اگه بازی مهم باشه 100% بلایند شروع میکنم، حتی رودمپ هم نمیبینم برای میسیبل ها، تنها اولویت هم بالاترین درجه سختی
- اگه بازی مهم نباشه(مثلا سولزبورن یا بتزدا یا سانتا ناتی نباشه) به احتمال زیاد رودمپ چک میکنم که تا حد امکان میسیبل هارم بگیرم، همچنان مهم ترین اولویت بالاترین درجه سختی

پلی ترو دوم: بسته به شرایط، ممکنه خیلی با پلی ترو اول فاصله داشته باشه، مثلا چند سال، اصولا ماهیت این پلی ترو میشه تجدید خاطره + تروفی های باقی مانده + اگه حالشو داشتم کالکتیبل و پلت

پلی ترو سوم+ : تجدید خاطره.. تجدید خاطره... تجدید خاطره... تجدید خاطره... اگه حالشو داشتم تروفی های باقی مونده یا پلت

چیزی که خیلی وقت ها مشترکه.. درجه سختیه بالاست، حتی تو پلی ترو nام (ویچر 3 بهترین نمونه) یعنی اگه بازی خیلی خفن باشه و گیم پلی طوری باشه که درجه سختی بالا در واقع اسون باشه و درجه سختی پایین دیگه اب خوردن (مثل ویچر 3) تمام پلی ترو هارو بالاترین میرم، اصن مثلا ویچر یا فال اوت رو غیر بالاترین حال نمیده :-" حالا اگه بازی خاص نباشه یا رو مخ باشه (نه از جنس رو مخ بودن سولزبورن که در واقع جذابیته، از جنس مثلا zombie army 4) به احتمال زیاد پلی ترو دوم+ رو easy میرم،

ببخشید طولانی شد :D

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,179
نام
محمد علی
ابر استاد جوات یرلی، استاد اعظم، The Original، یگانه، شوالیه سرزمین بازی ها، کاهن معبد کرایتک، ترمیناتور گذشته و آینده > بقیه اساتید فیک و ریقوی صنعت بازی.
الان یادم نمیاد کسی اندازه جواد خان منو ناامید کرده باشه. شاید نیم ساعت فکر کنم و یه چیزی یادم بیاد اما فعلا فکر می‌کنم هیچ بازی سازی اندازه جواد آقا بهم ضد حال زده باشه.
کرایسیس اولی پشم افکن بود. اما قسمت‌های بعدی بد نبودن. ناامید کننده بودن. ناامید کننده بودن از بد بودن بدتره:D

Big_Solid_Snake

کاربر سایت
Jan 6, 2021
67
نام
amir
طبیعتا منظورم همه فنا نیستن. وقتی صحبت از فن بیس میشه عموم ملاک داده میشه که بنا به تجربه شخصیم هست وگرنه چیزی نیست که امار دقیقی داشته باشه یا اصلا بشه امار دقیقی ازش استخراج کرد. شاید صرفا شانس من بد بوده.
خودمم هیچ مشکلی با بازیای کوجیما ندارم.
حالا شانس من از هر چیزیم خوشم میاد یکمی واردش میشم فن بیسش نزول میکنه کلا.

View attachment 241660
اون بالا گفتی همشون یه خورده لهنت تند بود داش یا حداقل من حسو گرفتم از متنت بازم شانس داری از فنای متعصب کوجیما سراغت نیومدن:))
منم مثل تو هرجا میرم گیر یه مشت تاکسیک میوفتم چاره ای نیست دیگه منقرض نمیشن به قول اون گیفه گاهی فقط باید دید رد شد
اینم یه انپاپیلر برا اینکه اینم اف تاپیک نشه
کل فیلمای ترسناک این چندسال اخیر از کانجیورینگ گرفته تا ...≪ بازیای ترسناک این چند دهه و فیلم خیلی قدیمیه The Exorcist 1973
البته این میتونه بخاطر سنم باشه اون فیلم بچه بودم دیدم ترسیدم یا اینکه بازی وقتی کاراکتر خودت کنترل میکنی اون فضا دلهره اور ترسناک بیشتر میگیرتت تا فیلم

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
الان یادم نمیاد کسی اندازه جواد خان منو ناامید کرده باشه. شاید نیم ساعت فکر کنم و یه چیزی یادم بیاد اما فعلا فکر می‌کنم هیچ بازی سازی اندازه جواد آقا بهم ضد حال زده باشه.
کرایسیس اولی پشم افکن بود. اما قسمت‌های بعدی بد نبودن. ناامید کننده بودن. ناامید کننده بودن از بد بودن بدتره:D
البته من از منظر ابر استاد بودن و صرف داشتن کلمه "استاد" گفتم. وگرنه در ریده مال های جوات خان که شکی نیست و همگی اتفاق نظر داریم.

ولی خب من اینجا یه نظر نامحبوب بدم و اینکه:

کرایسیس 2 > 1 و 3

از نظر محیطی و گیم پلی واقعا 2 خوب و دلچسبه و یه شوتر تر و تمیز.

1 رو اگر زمان خودش بازی کرده بوده باشین شاید براتون جذاب بوده باشه اما من همین یه ماه پیش نشستم پاش و واقعا سم خالص بود. سلاح ها و هوش مصنوعی و دیزاین جوریه که اگه الان بازیش کنین، بالا میارین. سلاح ها لگد ندارن و فکر میکنین دارین اولین نسخه Counter Strike رو بازی میکنین. صدا گذاری خیلی بده. هوش مصنوعی از اون سر جزیره بهت تیر میزنه و بهت میخوره ولی اگر کنار هم باشن و بزنیشون، مثل IGI یه نگاه به جنازه همدیگه میکنن و راهشونو میکشن و میرن.

3 هم که رغبت نکردم تمومش کنم حتی. افتضاح دو سر ناپیدا. اینجا بود که برادران گرامی، جوات رو از شرکت انداختن بیرون و گفتن برو یه قل دو قل بازی کن.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,871
نام
حامد
به نظرم افتخار کردن به هر چیزی احمقانه‌ست. هر چیزی.
این قشنگ از اون انپاپیولار های اساسی بود.
افتخار کردن به چیز هایی که تو درش نقشی نداشتی احمقانه ست. مثل نژاد، دین ، قد و هیکل ، زیبایی چشم و دماغ و ابرو ، جنسیت، پولدار بودن بابات ، فلان و غیره.......
در مورد یه چیزایی که براشون تلاش کردی افتخار خیلی هم خوبه(با پز دادن اشتباه گرفته نشه)
مثل درس خوندن و یاد گرفتن علم. موفقیت در شغل و کسب و کار. یاد گرفتن یک نوع هنر. و یا هر نوع موفقیت پس از سالها تلاش برای رسیدن به اون هدف. و. .......

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
اون بالا گفتی همشون یه خورده لهنت تند بود داش یا حداقل من حسو گرفتم از متنت بازم شانس داری از فنای متعصب کوجیما سراغت نیومدن:))
منم مثل تو هرجا میرم گیر یه مشت تاکسیک میوفتم چاره ای نیست دیگه منقرض نمیشن به قول اون گیفه گاهی فقط باید دید رد شد
اینم یه انپاپیلر برا اینکه اینم اف تاپیک نشه
کل فیلمای ترسناک این چندسال اخیر از کانجیورینگ گرفته تا ...≪ بازیای ترسناک این چند دهه و فیلم خیلی قدیمیه The Exorcist 1973
البته این میتونه بخاطر سنم باشه اون فیلم بچه بودم دیدم ترسیدم یا اینکه بازی وقتی کاراکتر خودت کنترل میکنی اون فضا دلهره اور ترسناک بیشتر میگیرتت تا فیلم
همه "اساتید" منظورم بود.

• Like
Reactions: Big_Solid_Snake

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
3,004
نام
احمد
همین که عمو جواد( :D ) فقط تو این تاپیک آنپاپیولار زیر سوال می ره نشون می ده چقدر در عمل بازیساز کارکشته و پاپیولاری هست :-" :D
--------------------
ولی جدی من کرایسیس 3 رو دوست داشتم :-" :D شخصا به نظرم سگش همچنان میارزه به امثال کاد ( تو سینگل پلیر) . مولتی پلیرشم بد نبود.

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,714
نام
Moein
سلاح ها لگد ندارن و فکر میکنین دارین اولین نسخه Counter Strike رو بازی میکنین.
البته cs از همون اولین نسخش که ۱.۶ خودمون باشه تا سورس و گلوبال و نسخه های فرعیش مثل زیرو و نکسون و نئو و ... ریکویل پترن ثابتی داشتن و اتفاقا جز تنها شوترهایی هم‌ هستن که واقعا ریکویل دارن :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر