Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,431
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
هروقت دوران بازیهای تکنفره و داستانی تموم بشه، به نظر من، گیم دیگه به درد نمیخوره. یعنی رو به ابتذال میره کاملا
یعنی الان به ابتذال نرفته؟

چند تا IP جدید و بازی خوب میبینین/دیدین در طی این 5-6 سال اخیر؟ اینا رو ولش اصن. جدی چقدر "لذت" میبرین از بازی ها در مقایسه با دو سه نسل پیش؟

من عقیده دارم که صنعت بازی خیلی وقته در اوج خودش نیست و بازی های مولتی/کوآپ به شدت زیاد و به شدت بی کیفیت شدن و بازی های تک نفره خلاصه شدن توی دنباله ها و تکرار فرمول های همیشگی یا با کمترین تغییرات ممکن نسبت به شماره های قبلی عرضه میشن. هر همایشی که میبینیم، تا 90% پر شده توی موارد اولی که گفتم و من به شخصه توی این 20 سالی که بازی بخشی از زندگی روزانه-م بوده، تا این حد حالم به هم نخورده از صنعت بازی.

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,556
نام
مسلم
اینی که میخوام الان بنویسم خیلی ANپاپیولاره.
بازیهای کمپین محور و سینگل پلیر عمرشون تموم شده :D آدم بخواد فقط سینگل پلیر بازی کنه نهایتا توی سال باید ۱۰۰ ساعت بشینه بازی کنه کلا، حالا اگه خیلی سوبر باشین اون گیم رو هی از اول استارت میزنین تا جای سطل آشغال مخفی هایی که استاد X توی بازی جاسازی کرده رو هم پیدا کنین :D
بعد یه مدت هم خسته میشید میرید ایندی پلی میدین که اونم طبق نظر ANپاپیولار قبلیم همش تکرار یه سری المان تکراری توی یه تم و دنیای دیگه اس :D
خب حالا چاره چیه؟معلومه! بشینید ۱۰۰ هزار ساعت یه بازی مولتی پلیر بزنید تهشم یه بچه ۱۲ ساله بیاد تی بگتون کنه و کلا بیخیال گیم شید برید پی زندگیتون
View attachment 238322
و اینکه شوخیه ناراحت نشید :D من خودم از همه‌ سوبرتر و فشاری تر و نوب تر و تی بگ بشو ترم
من اونقدری سینگل پلیر داخل لیستم دارم که فکر نمیکنم دیگه هرگز بتونم حتی یه بار (بدون پیدا کردن سطل آشغال های مخفی استاد و فقط رفتن داستان اصلی) همه شون رو تموم کنم :D بعد 100 هزار ساعت در سال خیلی زیاد نیست؟ نهایت خودم رو بکشم روزی یه ساعت الی دو ساعت میشه که شاید به هزار ساعت در سال هم نرسه اصلا :D
ایندی هم همینطور:D
بعد حالا فکر کن بخوام به جهنم مولتی پلیر هم بپیوندم، بعد بدتر از اون جهنم گاچاست، هر روز باید لاگین کنی :D

• Like
Reactions: m.a.t

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,203
نام
Amir
یعنی الان به ابتذال نرفته؟

چند تا IP جدید و بازی خوب میبینین/دیدین در طی این 5-6 سال اخیر؟ اینا رو ولش اصن. جدی چقدر "لذت" میبرین از بازی ها در مقایسه با دو سه نسل پیش؟

من عقیده دارم که صنعت بازی خیلی وقته در اوج خودش نیست و بازی های مولتی/کوآپ به شدت زیاد و به شدت بی کیفیت شدن و بازی های تک نفره خلاصه شدن توی دنباله ها و تکرار فرمول های همیشگی یا با کمترین تغییرات ممکن نسبت به شماره های قبلی عرضه میشن. هر همایشی که میبینیم، تا 90% پر شده توی موارد اولی که گفتم و من به شخصه توی این 20 سالی که بازی بخشی از زندگی روزانه-م بوده، تا این حد حالم به هم نخورده از صنعت بازی.
نه به نظر من به ابتذال نرفته و هنوزم ما داریم داستانای خوبی میبینیم کم و بیش که واقعا لذت بخشن. به نظر من این بحث دو سه نسل پیش که اوردی وسط یکم جالب نیست چون تا حد زیادی مارو میبره توی فضای نوستالژی که خب قدیما همه چی لذت بخش تر بود.
راجب تکرار مکررات هم من حرفتو راجب 90 درصد جهان بازها مخصوصا کارای یوبیسافت قبول دارم. ولی خب همین 2018 که اخیرا بوده ما گاد و رد دد رو تو یه سال داشتیم که واقعا تجربه فوق‌العاده‌ای میدادن. چرا باید به ابتذال رفته باشه

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,583
این پیشگویی هست. هنوز یک بازی هم با شخصیت های MetaHuman منتشر نشده. دموی ماتریکس هم که گفتن از طریق سیستم متاهیومن تونستن اسکن های کرکترهای واقعی رو به بازی اضافه کنن. (علاوه بر ساخته های خود متاهیومن)
به نظر من دیگه مثل قدیم نیست یه ابزار جدید بیاد و به خاطر محدودیت های سخت افزاری نتایج شبیه به هم و تکراری تحویل بده.
در کل منظورم شبیه سازی چهره هست تا خود متاهیومن, گفتم حتما همونه که اسم واسش گذاشتن :-"
سازنده ها جدیدا به خودشون زحمت نمیدن و چهره نمیسازن, بجاش میرن یکی رو از تو جوب برمیدارن و میکنن چهره شخصیت :D
نمونش هورایزن, گوست اف سوشیما و بدتر از همه اسپایدرمن هست که چهره پیتر پارکرش اورجینال بود, ولی عوضش کردن چون نمیخواستن وقت بزارن :|

یسری دیگشونم بخاطر تبلیغات میرن فلان بازیگر که واقعا فرقی با صداپیشه ها هم نداره رو اضافه میکنن, مثل کیانو ریوز تو سایبرپانک :D
هیدئو کوجیما رو میشه بخاطر اینکار نادیده گرفت چون عاشق هالیووده, هرچند که من هنوزم شخصیتای DS رو میبینم اولین چیزی که یادم میاد اسم بازیگراشونه نه خودشون :D

حالا نمیدونم چند نفر این قبول دارن, ولی یکی از چیزایی که شخصیت های خوب رو بهتر و بیاد موندنی تر میکنه چهره ایه که از ذهن طراح زاده شده
به عنوان مثال اگه شخصیت سم پورتر چهره نورمن ریداس رو نداشت, شاید الان به اندازه سالید اسنیک بیاد موندنی میشد :-".

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,806
نام
Mehrdad
حقیقتا مشكلی با وضعیت صنعت ندارم،
به اندازه ای كه من میتونم بازی بگیرم یا بكنم، بازی خوب تو بازار وجود داره، خیلی خیلی بیشتر از وقتی كه من دارم، البته من به شدت اهل تكرار بازی ها هم هستم شاید اینم رو رضایتم تاثیر داره،

بازی های مولتی یا كواپ هم به نظرم اون طوری كه بعضی از خوره های سینگل پلیر انتقاد میكنند نیست، از جی تی ای آنلاین تا فورتنایت تا مولتی پلیر خفن در راه ناتی داگ، همشون مخاطب خاص خودشون رو دارند و به نظرم حتی حضورشون باعث گسترش هر چه بیشتر صنعت و بازار میشه، دیگه واقعیتیه كه باید باهاش كنار بیایم،
والا من اگه جیب بزرگ تر و وقت 2 -3 برابر بیشتر داشتمم نمیرسیدم همه ی بازی ها و همه ی پلتفرم هارو شخم بزنم، مدلی كه همیشه بازی میكردم،

به نظرم گندی كه 4 تا ناشر میزنن رو نباید اینقدر بزرگ كرد، همون ناشر ها میلیون ها طرفدار راضی دارند،

طبیعتا وقتی بازی ها و گیم پلی های مرسوم به پختگی امروز رسیدن و سازنده های زیادی حرف برای گفتن دارند و از مرحله خدایان عبور كردیم (تا قبل از نسل هشت كه یك عده محدود در دنیا بازی میساختند ولی شاهكار خلق میكردند، اولین بودند..)
طبیعیه روند پیشرفت كند بشه، غلظت كم بشه، اما ناگهان به خودمون میایم میبینیم witcher 3, Zelda botw, the last of us, GOW bloodborne minecraftا و بیشمار بازی خلاقانه ناشناس ز راه رسیده، الان بیشتر به نظرم وقت پیشرفت های كوچك ولی كریتیكاله.. مثل نرتیو Tlou2.. طراحی ریترنال.. گیم پلی MGSV.. همینطور بریم عقب به طراحی دارك سولز گیم پلی re4 و طراحی سن اندریاس میرسیم، به نظرم این روند ادامه داره. نگران نباشید :D

یه سری بازی یا سبك مثل سایلنت هیل هم.. تراژدی همیشه هست اینم مهمه كه گیمر ها از یك بازی حمایت میكنند یا نه، همش حرفه یا عمل و حمایت از سازنده با خرید بازی.
.. بر اساس نظر شخصی حساب كنیم الان 80% بازی های مورد علاقه من وجود ندارند، ولی خب همون 20% واقعا من رو راضی میكنه، با حدود سالی +1500 ساعت گیم پلی.

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
بدتر از همه اسپایدرمن هست که چهره پیتر پارکرش اورجینال بود, ولی عوضش کردن چون نمیخواستن وقت بزارن
چهره اصلیش هم اوریجینال نبود، John Bubniak مدلشون بود. دلیل تغییرش هم طبق چیزی که رسماً اعلام کردن این بود که مدل سه‌بعدی اصلی با انیمیشن انجین و نورپردازی جدیدشون به مشکل می‌خورده و اینکه میخواستن چهره پیتر به چهره صداگذارش یوری لوونثال شبیه‌تر باشه

پ.ن: چجوری طراحی یک صورت جدید از صفر به معنی وقت نگذاشتنه؟ :D

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
بنظرم صنعت گیم هیچ مشکلی نداره و اتفاقا تنوع واسه همه سلیقه ها رفته بالاتر، همین امسال کلی بازی خوب اومده که تازه مثلا قحطی بازی بوده بخاطر کرونا، من 22 سالی هست بازی میکنم هیچوقت اندازه الان هیجان نداشتم! اگر با بازیهای الان حال نمیکنید و فکر میکنید الان افتضاحه واااای چقدر گذشته ها خوب بود 2 حالت بیشتر نداره، یا سخت گیر شدید نسبت به بازیها یا شور و اشتیاقتون نسبت به بازی کردن کم شده نسبت به گذشته.:D

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,158
نام
Melkor
بنظرم صنعت گیم هیچ مشکلی نداره و اتفاقا تنوع واسه همه سلیقه ها رفته بالاتر، همین امسال کلی بازی خوب اومده که تازه مثلا قحطی بازی بوده بخاطر کرونا، من 22 سالی هست بازی میکنم هیچوقت اندازه الان هیجان نداشتم! اگر با بازیهای الان حال نمیکنید و فکر میکنید الان افتضاحه واااای چقدر گذشته ها خوب بود 2 حالت بیشتر نداره، یا سخت گیر شدید نسبت به بازیها یا شور و اشتیاقتون نسبت به بازی کردن کم شده نسبت به گذشته.:D
کاملا موافقم. هیچ وقت تنوع سبک ها اینقدر زیاد نبوده و جا برای همشونم هست!‌هیچی قرار نیست جای اون یکی رو بگیره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Vesemir

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
نه به نظر من به ابتذال نرفته و هنوزم ما داریم داستانای خوبی میبینیم کم و بیش که واقعا لذت بخشن. به نظر من این بحث دو سه نسل پیش که اوردی وسط یکم جالب نیست چون تا حد زیادی مارو میبره توی فضای نوستالژی که خب قدیما همه چی لذت بخش تر بود.
راجب تکرار مکررات هم من حرفتو راجب 90 درصد جهان بازها مخصوصا کارای یوبیسافت قبول دارم. ولی خب همین 2018 که اخیرا بوده ما گاد و رد دد رو تو یه سال داشتیم که واقعا تجربه فوق‌العاده‌ای میدادن. چرا باید به ابتذال رفته باشه
من نمیگم نمیبینیم ولی شما نگاه کن از زمان GTA V تا RDR2، حدود 5 سال تفاوت بوده ولی بین GTA IV و RDR1، دو سال!. الان هم که دیگه هیچی.

قدیما جرأت ریسک پذیری سازنده ها بیشتر بود با اینکه تکنولوژی ها قدیمی تر بودن و سرعت ساخت بازی ها قاعدتا پایین تر بود. الان تکنولوژی شدیدا پیشرفت داشته و هم نیروی کاری بیشتره و خیلی از چیزها به سرعت آماده میشه یا حتی آماده هست (مثل همین Assetهای UE) ولی باید هر چند سال صبر کنی تا امثال همین بازی هایی که میگی رو ببینی. یکی از دلایل دیگه هم اینه که سازنده ها روی گرافیک مانور میدن و توی بخش های دیگه واقعا پیشرفتی ندیدیم. هوش مصنوعی، گیم پلی و یه سری موارد دیگه عملا دارن با فرمول 10-20 سال پیش جلو میرن (یکی از ایراداتی که به گیم پلی RDR2 میگیرن همین گیم پلی و گان پلی عتیقه-ش هست).
همین کپکام دو نسل پیش چقدر تنوع IP داشت ولی الان عملا صفره.

من آخرین باری که یه بازی بهم حس فوق العاده ای داد، RDR2 بود. قبلش Bloodborne و قبلش هم Dark Souls 1. حتی شماره دوم و سومش هم علیرغم عالی بودن، اون حس تر و تازگی رو بهم ندادن واقعا چون حس نمیکنی داری چیز جدیدی بازی میکنی و فقط یه نسخه بهتر شده بازی قبلیه.

چیزی که میخوام بگم اینه که اینطور نیست که لذت نمیبریم از بازی ها و فلان ولی واقعیت اینه که عمده چیزایی که بازی میکنیم این روزا، "تازه" نیستن و برای من، همیشه این ذهنیت پیش میاد که دارم یه سری چیزا رو تکرار میکنم و به ندرت با چیز تازه ای روبرو میشم.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,964
نام
مهراد
چجوری بازی های سینگل پلیر تموم شده دورانش؟

ینی شما از الان برای Tlou 3 شوق ندارید؟ من از الان بهش فکر میکنم چشمام برق میزنه
یا برای GTA VI هم همینطور، اون لحظه ای که تریلرش میاد بازی سنتر میترکه و تحلیلش میکنن...

به نظر من کمال‌گرایی اینجا کار دست آدم میده، من میگم نت ایران داغونه، آنلاین بازی کردن باهاش پینگ و تاخیر و دیسکانت رو به همراه داره بنابراین سمتش نمیرم هیچوقت
اگر روزی وضعیت نت ایران به اندازه کافی اوکی شد بعدش میام سمت دنیای آنلاین پس تا اون زمان فقط سینگل پلیر ☺️

یه دونه آنپاپیولار هم بگم و برم: مایکروسافت تو تنها چیزی که وارد بود ینی نرم افزار و معروف ترین پروداکتش ینی ویندوز، بدجوری خراب کرد و باگها رو جمع کرده ویندوز جدید کرده داده بیرون بعد چندسال سعی میکنه با آپدیت ها درستش کنه

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,766
اینا که میگین الان آنپاپیولاره مثلا؟! بیشترشون پاپیولار هم نیستن. اینو داشته باشید:

تمام ورزش ها از غریزه حیوانی انسان نشات میگیرن. جدال نرها برای تصاحب ماده. منتهی چون انسان در واقع یه حیوان متفاوت و به اصطلاح متمدن هست برای ارضای این حس غریزی و رقابت جویی باید یه توپ (حالا توپ فوتبال یا تنیس یا بستکتبال یا فوتبال آمریکایی یا...) رو واسطه قرار میداد تا از خشونت آسیب زننده جلوگیری کنه. گروه های تشویق رقاص ها (cheer squad) هم بهمین منوال برای جنس مونث هستن. (اون هم رقابته ولی از یه نوع دیگه) برای همینه که جذابیت فوتبال زنان به اندازه فوتبال مردان نیست. و جذابیت cheering مردان به اندازه زنان نیست.

View attachment 238361
main-qimg-40b32ad7a14c846c6de6db8d8693d42d-lq

ویدئوگیمینگ (بخصوص مولتی پلیر) تنبلانه ترین و امن ترین و راحت ترین روش برای ارضا و رفع این نیاز غریضی هستش. :Laughing:
الان کلا منظورت اینه هر کاری یک نر در دنیا انجام میده بخاطر چیزه؟اونی که زن داره باز داره هنری پیشرفتی ورزشی انجام میده بخاطر چیه؟فوتبالیستی که متاهله یا سیر شده از مونث قضیه اش چیه؟ یا منظورت اینه فوتبالیسته توپ که میره تو دروازه ارضا میشه ؟چیه قضیه؟فکر کنم کلا همه غریزه ها مثل قدرت و غیره رو ریختی تو غریضه های جنسی.ریپلیش کردم چون بنظرم ربطی به unpopular نداره.یه قضیه علمی رو بهم ریختید .

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر