Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
284
من باب این اسم خلیج منتهی الیه به دریای عمان، بنده از عنفوان کودکی همیشه برام سوال بوده که چه فرقی می کنه حالا خلیج فارس با خلیج عربی یا با خلیج اصلا کردی یا آلمانی یا حتی آمریکایی؟ :D :-" به کشوری که اسمش روش باشه کاپ گردن کلفتی و قلچماقی می دن؟ :D
با توجه به تجربه من، اکثر بومی‌های اون منطقه هم براشون مهم نیست اسم خلیج چی باشه؛ یکیشون گفت اصلا اسمش رو بذارن خلیج خیار! البته این نکته نباید فراموش بشه که بومی‌های اون منطقه رو به دلیل مراوده زیادشون با اعراب، خیلی دیگه نمیشه جز "ما" حساب کرد و این مسئله براشون طوری که برای ما ملی‌گراهای وطن‌پرست تهرانی مسئله حیاتی‌ایه و تو زندگی روزمره‌مون اثر داره نیست.​

• Like
Reactions: XsmokeX

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
این صرفا درس خوندن زیاد کمترین کاریه که یه پزشک برای پزشک شدن باید انجام بده
چیزی که این وسط در نظر گرفته نمیشه سختی بی نهایت کار و ارزششه
چیزی که در نظر گرفته نمیشه کشیک هاییه که با پست کشیک ها به بیداری های دو سه روزه ختم میشه این موضوع برای خیلی از مشاغل خارج از عرف و برای خیلی از افراد غیر ممکنه برای یه رزیدنت جراحی روتینه!
پزشک ها دوره های طرحی دارن که با حقوق ناچیز در مناظق محروم و مرزی و روستا میگذره
و در واقع حداقل ۴ سال با کمترین دریافتی به محروم ترین مردم خدمتگزاری میکنن
علاوه برفرسایشی بودن شغل از نظر فیزیکی از نظر روحی یکی از بدترین فضاهای کاری رو دارن
پروسیجر های وحشتناکی که باید انجام بدن واقعا از نظر روحی آدم رو میکشنه ! شما یه edt ببینی بعیده تا دو روز خوابت ببره اصلا
و از طرفی خود شغل از نظر اقتصادی برای جامعه و اشخاص مفیده چون میزان ناتوانی رو کاهش میده
و در این میان درآمد یه جراح ۳۳-۳۴ ساله تو بیمارستان دولتی نزدیک به اون رقم هایی که دوستان فکر میکنند هم نمیشه !
خلاصه یه مقدار کم لطفیه جامعست که همچین دیدگاهی به پزشکان دارن
اصلا تا به حال با خودتون فکر کردین که اگر ایران بهش پزشکانه و این حرفایی که میزنید !!!! چرا آمار مهاجرت پزشکان (علی الخصوص متخصاصان) به صورت وحشتناکی رشد کرده و چرا صندلی رشته هایی مثل قلب که روزگارانی آرزوی خیلی ها بود خالی میمونه؟
رصد خانه مهاجرت ایران گفته بود ۷۳ درصد از کادر درمان تمایل به مهاجرت دارن
در یک سال چیزی حدود ۱۶۰ متخصص قلب مهاجرت کردند !
اینجا برای هیچ قشری بهشت نیست … و امیدوارم روزی بهشت همه ی ما شود:)
مثل هر قشر دیگری پزشک برخوردار از رانت و فاقد وجدان و دارای روابط مهم و باسابقه خوب و پنجه طلا و … که درآمد بالاتری دارند ! فقط برخلاف بقیه مشاغل که همیشه سطح معمولی افراد معیار قضاوتند برای پزشکان هرکس درآمد میلیاردی داشت معیار میشود..
ریشه اش را نمیدونم ولی موضوع عجیبی است!

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,942
خب از اول همین مینوشتی ، اون چند خط قبل از این همش پر از تناقض، دروغ ، بی احترامی به قوم های ایرانی و خرافات هست.
کجاش تناقض و بی احترامی به قوم های ایرانی؟
تمام ایرانی ها میدونن وقتی درباره خلیج فارس و اعراب حرف می‌زنیم منظورمون اعراب اونور خلیجن نه اعراب ایرانی
منظور از پارس هم تمام اقوام ایرانیه و صرفا برای پافشاری روکلمه خلیج فارسی مکرراً استفاده کردم
در نتیجه سعی نکن الکی شر درست کنی

• Like
Reactions: homayoon k2

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
تمام ایرانی ها میدونن وقتی درباره خلیج فارس و اعراب حرف می‌زنیم منظورمون اعراب اونور خلیجن نه اعراب ایرانی
منظور از پارس هم تمام اقوام ایرانیه و صرفا برای پافشاری روکلمه خلیج فارسی مکرراً استفاده کردم
من قبول میکنم به این فکر کنم که دنبال شر درست کردنم یا نه.
اما تو هم قبول کن که شاید هیچی از تاریخ نیدونی و شاید فقط داری دروغهای یکسری رو در مورد واژه های عرب ، ملخ ، زنده به گور و... تکرار میکنی.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
کجا تمام اقوام ایرانی پارس هستن ؟؟؟ میشه دربارش توضیح بدی چون چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ غیر فنی با عقل جور در نمیاد

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,942
من قبول میکنم به این فکر کنم که دنبال شر درست کردنم یا نه.
اما تو هم قبول کن که شاید هیچی از تاریخ نیدونی و شاید فقط داری دروغهای یکسری رو در مورد واژه های عرب ، ملخ ، زنده به گور و... تکرار میکنی.
نیاز به رفرنس داری برای اون کلمات؟ گوگل میکنی یا خودم رفرنس غیر فارسی بدم
کجا تمام اقوام ایرانی پارس هستن ؟؟؟ میشه دربارش توضیح بدی چون چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ غیر فنی با عقل جور در نمیاد
عادت داری نخونده ریپلای کنی؟
فارس،پارس، ایرانی هر چیزی...
اینها کلماتن مهم اصل قضیه است اصلا تو بگو ترک خلیجی یا خلیج کردی یا اصفهانی هرچیزی
من نمیدونم عاشق زیربغل مارید یا به کج فهمی علاقه وافری دارید یک نفری حرفی بزنه سریع گارد بگیرید من خودم فارس نیستم که سریع گارد پانفارس و... گرفتید و عربیم هم بجز اعراب ایران از ۹۰٪ ایرانیها بهتره
هرچند اگه مردم ما عوض اینکه به خود شخص دقت کنند به حرفاش دقت میکردن وضعیت ما این نبود
همینکه هستید دیگه جهان سوم یعنی همین

• Like
Reactions: homayoon k2

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
اگه با خلیج فارس هم مشکل دارین ما هم با دریای خزر مشکل داریم چه معنی میده اسم ترکی روش باشه مگه ما ترکیم
ما تورک ایرانی هستیم اما با اسم خلیج فارس مشکلی نداریم (بشخصه اصلا برای خودم اهمیتی نداره اسمش چی باشه) ولی کاش حداقل مثل اسمش واسه مردمش بود .
من بحثم سر حرف این کاربره که میگه تمام اقوام ایران پارس هستن البته از بقیه حرف هاش هم مشخصه سطح دانشش تا چه حدی پایینه
__
زیاد سر این مسائل اعصاب خودتون رو خراب نکنید حداقل ۱۵ ساله که تاریخ انقضای این مباحث گذشته
از نظر من هم واسه یه عرب حوزه خلیج فارس مهم نیست که اسم خلیج فارس چی باشه چون انقدر تو ثروت غرق هستن که بخوان به این مسائل پیش پا افتاده فکر کنن

• Like
Reactions: pouria.sh

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,942
ما تورک ایرانی هستیم اما با اسم خلیج فارس مشکلی نداریم (بشخصه اصلا برای خودم اهمیتی نداره اسمش چی باشه) ولی کاش حداقل مثل اسمش واسه مردمش بود .
من بحثم سر حرف این کاربره که میگه تمام اقوام ایران پارس هستن البته از بقیه حرف هاش هم مشخصه سطح دانشش تا چه حدی پایینه
__
زیاد سر این مسائل اعصاب خودتون رو خراب نکنید حداقل ۱۵ ساله که تاریخ انقضای این مباحث گذشته
از نظر من هم واسه یه عرب حوزه خلیج فارس مهم نیست که اسم خلیج فارس چی باشه چون انقدر تو ثروت غرق هستن که بخوان به این مسائل پیش پا افتاده فکر کنن
تورک؟ مایل به تجزیه؟

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,942
الان میاد ریپلای میکنه میگه نه تجزیه طلب نیستم
شما اول یاد بگیر از الفاظی که تجزیه طلب ها ساختن استفاده نکنی بعد از دانش بنده حرف بزن

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,333
نام
امیرعلی
اشتباه بسیار بزرگی میکنی، از حوصله سایت خارجه که بیشتر بنویسم و باز کنم، اما حقیقتا این مطلبی که نوشتم صرفا یک نظر شخصی یا حتی اخلاقی نبود، یک بحث علمی هست، منم خودم از دیگران اموختم و بسیار در موردش تحقیق کردم و حتی درسشم میخونم، و خود به خود و تجربی یاد نگرفتم، حتی قوانینی در موردش وجود داره، یعنی به شدت روش فکر شده و همینجوری یک حساسیت یا بحث اخلاقی نیست،
ببین کافیه یک مقدار در موردش تحقیق کنی، در واقع پست شما تئوریزه کردن مسئله ای هست که من بهش انتقاد دارم، البته به هیچ عنوان به نظرم غیر عادی نیست که یک "قربانی" تجاوز به درستی توسط همه درک نشه، خب همه که این اتفاق رو تجربه نکردند یا با موارد انسانیش به گفتگو ننشستند یا در موردش تحقیق طبقه بندی شده نکردند یا اموزش درست رو ندیدند، اما بهت اطمینان میدم، موضوع به شدت وحشتناک تر از چیزیه که بشه تصور کرد،

**کشتن با تجاوز فرق داره، تراما های نرمال کودکان در خانواده هم در برابر "تجاوز" مثل کرونای پیشرفته قبل از واکسن(=> تجاوز) در برابر سرماخوردگی عادی و پیش پا افتاده است، مثلا در بحث کشتن، ما انسان ها از زمان پیشاتاریخ، از "کشتن" برای بقا، برای جمع اوری غذا، برای مقابله با تهدید، استفاده کردیم، کار درستی هم کردیم و به درستی نگهبانان یا شکارچی ها که تخصصشون "کشتن برای دفاع" بوده رو تحسین کردیم، چون بدون "کشتن در جهت مثبت" اصلا حیات ادامه پیدا نمیکرد، همین الان شما اگر با ارتش متجاوز فولان کشور در بهمان کشور مقابله به صورت "کشتن" نکنی فقط اجازه به ویرانی کشور خودت دادی، پس کشتن گاهی لازم هم هست، اما تجاوز "هیچ وقت" لازم نیست، هیچ وقت عادی نیست، هیچ وقت مفید نیست، حتی قبل از ما و در بین جانداران دیگر هم همینطور بوده و بین مثلا تجاوز و قتل فرق وجود داشته، پس تجاوز یک اتفاق عادی نیست و نمیشه حتی با "کشتن" مقایسه اش کرد، یک فرد تجاوز دیده، میتونه بعد از 40 سال، ده برابر دیگران دست و الت جنسیش رو بشوره، ناخن بجوه، استرس شدید و مخل زندگی داشته باشه، عدم اعتماد بنفس در یک ارتباط ساده با جنس مخالف/موافق داشته باشه، چون حساسیت پیدا کرده، اما کسی که شاهد یک قتل بوده، بعد از 40 سال معمولا تراماهای قابل کنترل تری داره، اگه کاملا گذر نکرده باشه، همینجا دقت کن، "شاهد" قتل بودن، "قربانی" تجاوز بودن، اینا با هم فرق دارند، چون قربانی قتل زنده نمیمونه که بخواد با قربانی تجاوز مقایسه شه،

*بحث شوخی با همه چیز، خب ببین امثال مهران مدیری هم از همین گزاره سواستفاده میکنند، مثلا مطمئن باش پاش بیفته تا چند سال دیگه، وقایع پاییز 1401 هم به لیست شوخی هاشون اضافه میشه، در واقع میشه عادی سازی در پوشش کمدی، مثل سواستفاده ای که عده ای از "ازادی بیان" میکنند، به نظرم گاهی نباید همه چی رو با هم یکسان در نظر گرفت، خیلی راحت میشه با دید تک بعدی در نظر گرفت که "حرف زدن تقلیل دادن به زبان هست" که دوستانه بهت بگم رفیق، این حرفت در کانتکستی که من عنوان کردم، به شدت اشتباست، البته کاملا میفهمم که شما منظور مثبتی داری 🙏 باور کن جدی میگم، اما به نظرم در یک نگاه جامع، اشکالات این "حرف" به قدرییی زیاد هست که اگر باهاش اشنا باشی، هیچ وقت این پست رو نمینویسی،

***حقیقتا نمیخواستم این پست رو ادامه بدم حتی میخواستم بنویسم به قول دوستمون ریپلای ندارد، چون بحث حساسیه و مجبورم خیلی بازش کنم، در حالی که واقعا به نظرم باز کردن یک همچین بحث حساسی به صورت "کژال" و نظر شخصی، اشتباه بسیار بزرگی هست، مثل این میمونه یک عده غیر متخصص بیان در مورد عمل جراحی نظر شخصی و کژال بدند، متوجه حرفم میشی؟ پس ممنون میشم اگر این بحث رو ادامه ندی، تکرار میکنم که پست قبلیم یک نظر شخصی نبود، یک مبحث شناخته شده در روانشناسی هست، پس همچنان رو پست قبلیم هستم، در واقع رو علمی که توسط دیگر متخصصین تعریف شده و من فقط اندکی اموختم، هستم...
دوست من این همه زحمت کشیدی نوشتی که داخل یک "شما اشتباه میکنی و من میدونم چرا اما شما نمیدونی" خلاصه میشه. ای کاش این مبحث شناخته شده‌ای که میفرمایی رو با چندتا لینک و رفرنس میذاشتی که حداقل من یا کسای دیگه بتونیم این دانشی که میگی رو یاد بگیریم.

من هم درباره تفاوت تجاوز با نوع‌های دیگه‌ی PTSD میدونم و با علائم روانیشش خیلی آشنام. داخل محیطی هم بزرگ شدم که تا دلت بخواد از نزدیک دیدم چنین قربانی‌هایی رو. اما در کل بحث من سر سانسور کردن واژه یا گزاره‌ای بخاطر خصم اون عملی هست که بهش رفرنس داره!
عرض هم کردم شوخی باید داخل Context و با مشاهده‌ی نیت طرف قضاوت بشه، به نظرت مهران مدیری قصدش پیدا کردن نقطه‌ی شیرین کمدی داخل مسئله هست؟ نه اون بهش گفته میشه چی بگه.
دقیقا به همین دلیل از دید من کمدی یکی از جذاب‌ترین فرم‌های هنره. اینکه کمدین با خلاقیتش میتونه فقط با حرف زدن و بازی در محدوده واژه‌ها تورو روی همچین لبه‌های خطرناکی ببره و درست همون موقع که تو فکر میکنی this is too far شروع کنه با مفاهیم بازی کردن و حرف زدن درباره چیزایی که قراردادهای اجتماعی میگن "نباید" دربارشون حرف زد.
من باب این اسم خلیج منتهی الیه به دریای عمان، بنده از عنفوان کودکی همیشه برام سوال بوده که چه فرقی می کنه حالا خلیج فارس با خلیج عربی یا با خلیج اصلا کردی یا آلمانی یا حتی آمریکایی؟ :D :-" به کشوری که اسمش روش باشه کاپ گردن کلفتی و قلچماقی می دن؟ :D
به قول یکی از دوستان عزیز مشهدی "مویوم همیرو میگُم"

DoomedToKill

همه جای دنیا آب‌های مشترک وجود داره، هر کشوری هم بسته به زبانشون اسمی رو روش گذاشته. آشوری‌ها به این خلیج میگفتن "دریای تلخ" (Bitter sea) یا قبل از اون اَکِدیان بهش میگفتن "دریای اَکِد" الان بازمانده‌هاشون بیان ادعا کنن که چرا اسمش شده خلیج فارس؟
مصری ها به دریای مدیترانه میگن "بحر الأبيض" یا دریای سفید. ترک ها بهش میگن "ﺁق دكيز". بعضی اعراب بهش میگن "بحرالمغرب". سوری ها بهش میگن "بحرالشام" و..
کلی از این مثال‌ها داخل جهان هست و اینجور دعواها برای سیاست‌مدارهاست اگر هم باشه، به من و شما مربوط نیست و تاثیری هم رومون نداره. تقسیم بندی یک آب مشترک قوانین خودش رو داره و ربطی هم به اسمش روی نقشه نداره. نمیشه ادعای حقوق بشر و دموکراسی داشت ولی حق همسایه رو خورد چون "تا بوده همین بوده" ! اصلا این بحث از ریشه اشتباه و تلف کردن وقته.

اون "اعرابی" هم که یه عده اینقدر تنفر دارن ازشون عموزاده‌های خودمونن. شما از کجا اومدید که خون پاک آریاییتون با همه پیشینیانتون فرق داره :)) chill بابا

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
الان میاد ریپلای میکنه میگه نه تجزیه طلب نیستم
شما اول یاد بگیر از الفاظی که تجزیه طلب ها ساختن استفاده نکنی بعد از دانش بنده حرف بزن
ناظم انجمن الان حاضره امیدوارم واکنشی نشون بده و با امثال شما تفرقه افکن ها برخورد مناسب داشته باشه اگه مشکل هم از من باشه با من برخورد کنه

• Like
Reactions: SNIPER II

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
نیاز به رفرنس داری برای اون کلمات؟ گوگل میکنی یا خودم رفرنس غیر فارسی بدم
من نیاز به گوگل ندارم ولی اگه تو داری پس اون رفرنس غیر فارسی هم از تاریخ چیزی نمیدونه.
مگه تو اونها احمق ، دزد ، نژادپرست ، خرافاتی ، دروغگو و... نیست؟

شما هر وقت تونستی نظرت رو تو این تاپیک بنویسی و به کسی توهین نکنی کسی ریپلای نمیکنه.
واقعا نیاز نیست برای اینکه بگی خلیج فارس از اول اسمش این بوده خودت و یک عده دیگه رو بکشی پایین.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر