Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
من اومدم یادآوری کنم یک بنده خدایی 27 دسامبر خودش رو کشت و طبق تحلیل های یک شخصی، بهترین کار ممکن که یک ایرانی خارج از کشور می تونست انجام بده رو انجام داد و قرار بود ایران از این رو به اون رو بشه و ایشون هم حکم یان پالاخ رو پیدا کنه و ...

امروز 14 ژانویست.بیش از دو هفته از اون اتفاق گذشته. تنها کسی که اون شخص رو یادشه فقط زنشه و بستگان درجه یکش ;)

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
دوستان بنده آدم می شناسم با کارشناسی از دانشگاه آزاد موفق شده دانشگاه خوب پذیرش و فاند بگیره :-"
سخت بودن که بله سخت هست کلا مهاجرت تحصیلی ولی خب از اون غیر ممکنی که یه سری دوستان فکر می کنن ممکن تره...
ببین من خودمم قبول دارم که صرف اسم و رنک دانشگاه ایرانی که توش درس خوندی، مستقیما رو شانس پذیرش ممکنه هیچ تاثیری نداشته باشه. اتفاقا دو روز پیش با یکی از دوستان اینجا هم داشتم صحبت میکردم و بهش گفتم همین موضوع رو. مسلما اکثر اساتید غیر ایرانی تا حالا اسم هیچ کدوم از دانشگاه‌های ایرانی رو نشنیدن و نسبت بهشون هیچ سنسی ندارن. قطعا قریب به صددرصد اساتید خارجی فرق بین دانشگاه علم وصنعت و موسسه آموزش عالی خیارشور رو نمیدونن. اما دو تا دلیل اصلی داره که من میگفتم دانشگاه خوب مهمه:
  • یکی اینکه افرادی که دور و ورت تو فکر و دنبال اپلای هستن خیلی زیادن. مثلا به فرض اگه یکی دانشجوی امیرکبیر باشه، اینقدر همکلاسی‌ها و سال‌بالایی‌ها اطلاعات مختلف و زیادی دارن که میتونه کمک بزرگی باشه. درسته که گروه‌های تلگرامی و... هم الان هستن که منبع مهمی برای کسب اطلاعات در مورد اپلای هستن، ولی هیچی واقعا جای اون محیطی که توش هستی رو نمیگیره. وقتی کسایی دور و ورت باشن که همزمان دارن باهات اپلای میکنن، میتونی ازشون درباره منابع مطالعه زبان بپرسی، ببینی چطوری اپلیکیشن رو پر کردن و... گاهی هم پیش میاد که دوستی داشته باشی که پذیرش گرفته باشه و رفته باشه، بعد استادش میگه از همکلاسی‌هات یکی دیگه هم معرفی کن دانشجو نیاز دارم. این مدل نتورک زدن‌ها تو دانشگاه‌های تراز اول بیشتره.
  • مورد دوم اینکه احتمال انجام دادن ریسرچ‌های بهتر تو این دانشگاه‌ها بیشتره. یه سری موارد استثنا رو بذاریم کنار، عموما برای گرفتن پذیرش با فاند، نیاز به RA شدن هست. معمولا هیچ استادی تو دانشگاه‌های خارجی حاضر نمیشه دانشجویی که هندونه سربسته هست رو قبول کنه. تو باید خودت رو یه جور پرزنت کنی که نشون بدی توانایی ریسرچ کردن رو داری. و خب روشش این هست که با سابقه ریسرچی که تو ایران انجام دادی بتونی این رو ثابت کنی. تو دانشگاه‌های تاپ‌تر، احتمال اینکه بتونی در فیلدهایی کار کنی که نظر اساتید دانشگاه‌های اونور رو به خودش جلب کنه بیشتره. قاعدتا اگه کسی پایان‌نامه‌ش رو روی زمینه‌ای که به موضوعات روز نزدیک‌تر هست انجام بده، احتمال اینکه بتونه پذیرش بهتری بگیره بیشتره. البته اینو قبول دارم که اینا همه‌ش احتماله. ممکنه یه استادی اصلا براش خیلی سابقه ریسرچ مهم نباشه. ممکن هم هست اصلا آدم تو ایران یه دانشگاه کوچیک تو یه شهر کوچیک درس بخونه و خروجی پژوهشی خوبی هم داشته باشه. بازم میگم اینا همه‌ش صرفا چیزایی هست که شانس پذیرش رو ممکنه افزایش بده، ولی قابل چشم‌پوشی هم نیستن.
اما در مورد غیر ممکن بودن، وقتی من گفتم مهاجرت تحصیلی برای اکثر افراد غیر ممکنه، منظورم کل جامعه بود. مثلا اینجا تو BC همه زبانشون قویه و با چند ماه مطالعه میتونن نمره‌های خیلی خوبی تو تافل و آیلتس بیارن. ولی چقدر از جامعه همچین سطح زبانی رو داره؟ بعدشم سختی و راحتی مهاجرت بسته به رشته هم فرق داره. شاید برای کسی که فنی مهندسی یا علوم پایه خونده مهاجرت تحصیلی به نسبت راحت باشه. اما برای کسی که انسانی خونده سخت‌تره.

آخرین ویرایش:

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
دوستان یه چیزی اضافه کنم اینه که من شخصا قصدم به هیچ وجه دلسرد کردن کسی از اپلای کردن نبود و نیست. درسته که گرفتن پذیرش سخته ولی بچه‌های این انجمن همه زبانشون خوبه و میتونن یه رزومه علمی خوب (در صورت نداشتن) هم برای خودشون در عرض چند سال جمع کنن. فقط میمونه بر اومدن از پس هزینه‌های اپلای و ویزا و سفر و...

اگه راهنمایی از دست من برمیاد، حتما من رو درجریان بذارید. با کمال میل انجام میدم و باعث خوشحالیمه بتونم کمکی بکنم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,532
نام
مــاکــان
این بنده خدا دستش از این تاپیک کوتاه بود گفتم من براش جبران کرده باشم.

Valhalla.JPG

حالا شما جون بکن برو شریف یا دانشگاه تهران و... که رهسپار شی.
دو خطی که مربوط به زیست و بیولوژی میشه رو بفرسته برای بهترین دانشگاه های دنیا رو هوا طرف رو جذب میکنن.
کامنتهای دانلود سریال وایکینگ والهالاست

• Smile
Reactions: m.a.t

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,979
نام
احمد
این عکسا رو میخواستم اول تو خود تاپیک ChatGPT بذارم، ولی دیدم حیفه که کاربرای بیشتری نبیننشون.

توضیح: اگه احیانا نمیدونید ChatGPT چی هست، یه مدل هوش مصنوعیه که یه ماه و نیم پیش راه‌اندازی شده. نه‌تنها میشه باهاش چت کرد، بلکه با توجه به توضیحاتی که بهش میدی میتونه برات متن‌هایی مثل مقاله، جوک، شعر و داستان به عنوان خروجی تولید کنه. مثلا میتونی بهش بگی برات یه جوک مطابق اون مشخصاتی که میخوای درست کنه. جواب‌هایی که میده اکثر اوقات فوق‌العاده طبیعی هستن و خیلی باورنکردنیه که ببینی یه هوش مصنوعی میتونه از پس همچین چیزی بربیاد.

من ازش خواستم یه قصه بنویسه در مورد ایلیدن، تیم استقلال، نیهیلیسم و سیب‌زمینی سرخ‌کرده.

View attachment 281556View attachment 281557
اینا حقیقتا اونقدرم عجیب نیست :-"
قسمت عجیب ماجرا اونجاس که شما بهش می گی یه کد بزن به زبان X که با کمک فریم ورک Y و تحت سرور Z روی local host ران می شه و با ssh به یک remote host وصل می شه و روی دیتابیس D کوئری Q رو انجام می ده و نتیجه رو نشون کاربر می ده و اگه تایید کرد commit می کنه...
بعد در کمال ناباوری کد رو می زنه...
واقعا یه چیز عجیبیه این chatgpt.
البته لازم به ذکره که هنوز غلط و چرت و پرت تو جواباش زیاد داره ولی خب نکته ش اینه که چرت پرتای خیلی گنده معمولا نمی گه

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
467
یه پست خارج از تاپیک گونه با اجازه بپرسم.
به نظرتون الان که وضع بحرانیه برای کمک به گرم موندن بخاری رو زیاد کنیم یا مثلا از هیتر اسپلیت در کنارش کمک بگیریم؟ کاملا بدون کنایه دارم میپرسم و خودم فک میکنم همون بخاری اگه بیشتر باشه باز بهتره تا بخوام کمترش کنم و از اسپیلت کمک بگیرم؛ ولی مطمئن نیستم...

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,124
نام
محمد علی
به نظرتون الان که وضع بحرانیه برای کمک به گرم موندن بخاری رو زیاد کنیم یا مثلا از هیتر اسپلیت در کنارش کمک بگیریم؟ کاملا بدون کنایه دارم میپرسم و خودم فک میکنم همون بخاری اگه بیشتر باشه باز بهتره تا بخوام کمترش کنم و از اسپیلت کمک بگیرم؛ ولی مطمئن نیستم...
اگر تولید برق وابسته به مصرف گاز باشه (که احتمالا این طوریه)، استفاده از وسایل برقی هم به صورت غیر مستقیم به شبکه گاز فشار میاره.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,931
نام
malek
از گرم کن برقی استفاده کنی هدر رفت انرژی خیلی بیشتر میشه.چون اولا بازده توربین ها خیلی پایینه و مقدار زیادی از سوخت فوسیلی طی پروسه تولید برق هدر میره و هم اینکه به علت فرسوده بودن خطوط برق اتلافات حین انتقال زیاده.ولی تو بخاری درصد خیلی بیشتری از ماده سوختنی تبدیل به گرما میشه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,532
نام
مــاکــان
این تاپیک وجودش برای این هست که بچه ها بیان نظراتی که جای دیگه نمیتونن ابراز کنن رو بنویسن.
اگه قرار باشه هرکسی یک کامنت بده و 10تا ریپلای مستقیم و غیر مستقیم بگیره که خب نمیشه اصلا.

این رو کاربرهای جدیدی که بطور جالبی اولین پستشون رو تو این تاپیک میدن نمیدونن!
کاربرهای قدیمی تر که باید بیشتر آشنا باشن با شرایط تاپیک و پخته تر باشن تا بازیچه 4-3 نفر نشن.
===========
بنظرم اگر تاپیک برگرده به همون نظرات جنجالی و کوتاه دادن در مورد گیم خیلی بهتر از شرایط الان هست.
حداقل دوستان جدید هرچندتا پست پرباری که میدید ، یکی دوتا هم در مورد ویدئو گیم (تو این تاپیک یا جای دیگه) بدین که ما فکرهای بیخود نکنیم!
از جای دیگه هم کپی پیست کردید اشکالی نداره ما قبولتون داریم.

شرایط الان بیشتر شبیه مدیریت و جهت دهی افکار میمونه ، اونهم توسط 4-3 تا که یا مارو نی نی فرض کردن یا خودشون رو.
این وسط همیشه چندتایی مثل من نوعی هم پیدا میشه که به دنبال نوای ساز چوپان بره.

کنتور نداره که بطور ساعتی نظر نامحبوب دارن برای اشتراک گذاشتن با ما.
خیلی هم عالی خب بزارید بدن.

ولی به نظرم اگه مخالفید ریپلای (مستقیم و غیر مستقیم) نکنین که خب فقط خوراک بیشتری بهشون دادید.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,931
نام
malek
بنظرم اگر تاپیک برگرده به همون نظرات جنجالی و کوتاه دادن در مورد گیم خیلی بهتر از شرایط الان .
در راستای رهنمودهای پدرانت :) یه موضوعی بود همیشه میترسیدم در مورد یه گیم خاص بگم،چون احتمال صدور حکم محارب از طرف جامعه ی گیمینگ شدیدا تحدیدم میکنه.
نمیدونم هم قبلا کسی جرعت کرده بگه یا نه،اونم اینکه تنفر شدید من از بازی GTA هستش.هیچ رقمه نمیتونم بازیش کنم و شور و شوق ملت رو هم در موردش درک نمیکنم

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
272
نام
آرش
در راستای رهنمودهای پدرانت :) یه موضوعی بود همیشه میترسیدم در مورد یه گیم خاص بگم،چون احتمال صدور حکم محارب از طرف جامعه ی گیمینگ شدیدا تحدیدم میکنه.
نمیدونم هم قبلا کسی جرعت کرده بگه یا نه،اونم اینکه تنفر شدید من از بازی GTA هستش.هیچ رقمه نمیتونم بازیش کنم و شور و شوق ملت رو هم در موردش درک نمیکنم
بزن قدش! منم هیچ‌وقت نتونستم از جی‌تی‌ای لذت ببرم. نهایتش نشستم و زورکی، بازی کردن بقیه رو تماشا کردم.

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
467
بزن قدش! منم هیچ‌وقت نتونستم از جی‌تی‌ای لذت ببرم. نهایتش نشستم و زورکی، بازی کردن بقیه رو تماشا کردم.
daaaaaaamn. آخه چطوری دلتون میاد؟
البته چند ثانیه که فکر میکنم میبینم منم یه مورد بسسسسیار شبیه بهش دارم. رد دد ریدمپشن دنیا رو ترکوند ولی من چند بار روی کنسول و پی سی سعی کردم برم ولی نتونستم. نمیدونم دقیقا مشکل جی بود ولی یکیش اون هاد شلوغ بازی و آیتم های زیاد قابل استفاده بود فکر کنم. و گرنه گرافیک خفن. دنیای اپن وورد محشر... نمیدونم شاید یه بار رفتم سراغش و تونستم باهاش کنار بیام چون خصوصیات بسیار زیادی برای عاشق شدن به این بازی وجود داره.

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,124
نام
محمد علی
من نسبت به GTA‌ کاملاً خنثی بودم. نه خوشم میومد و نه هیترش بودم. در حد تفنن هم GTA III و SA رو بازی کردم.
اما اون چیز جادویی که باعث می‌شد یه عده کشته مرده‌اش بشن رو هیچ وقت پیدا نکردم.
عین همین در مورد اسکایریم هم بود. اونم توی همین انجمن آدم هست که ۵۰۰ ساعت و ۱۰۰۰ ساعت و بیشتر روش زمان گذاشته اما من هیچ وقت باهاش ارتباط نگرفتم.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر