milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,662
نام
milad
ببین اون دفعه هم گفتم اگه با PC میبینی و سایز تصویر اوکی هست
فکر نکنم 16:9 بزنی چزی از تصویر کم شه ، فقط شاید یکم کشیده تر شه تصویر
چون من خودم این وسواسو دارم
با تی وی میبینم
از پشتیبانب سینما هم پرسیدم این موضوع رو گفت تمام نسخه ها این black bar یا نوار سیاه بالا پایین رو دارن بجز نسخه های imax که تو بعضی از صحنه ها فول اسکرین میشه

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,518
با تی وی میبینم
از پشتیبانب سینما هم پرسیدم این موضوع رو گفت تمام نسخه ها این black bar یا نوار سیاه بالا پایین رو دارن بجز نسخه های imax که تو بعضی از صحنه ها فول اسکرین میشه
داداش شما ماشالا خیلی پیگیری. این نوار و غیره بستگی به فیلم داره و هیچ کاریش نمیشه کرد.

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
623
نام
Ali
با تی وی میبینم
منم برام خیلی مهم تمام صفحه رو پوشش بده حتی شده با VLC تصویر کشیده تر کردم و یکم از کناره های تصویر از دست دادم ولی اون نوار بالا و پایین که سیاه هست نباشه فقط

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,662
نام
milad
منم برام خیلی مهم تمام صفحه رو پوشش بده حتی شده با VLC تصویر کشیده تر کردم و یکم از کناره های تصویر از دست دادم ولی اون نوار بالا و پایین که سیاه هست نباشه فقط
واسه من هم قابل تحمل نیست نمیدونم چه دلیلی داره تازه تو محتوای 4k هم غیر قابل تحمل تره

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دوستان تو دانلود فیلم های 1080 و 4k به چه نکته ای توجه کنم تا فول اسکرین باشن و نوار بالا پایین سیاه نداشته باشن ؟؟؟
mad max رو من نتونستم نسخه ای که فول اسکرین باشه رو پیدا کنم حتی تو سایت سینما گلوبال که اکثر انکد ها به این صورت حال بهم زن نوار سیاه بالا پایین دارن
_
اشتراک سینما گلوبال رو تمدید کردم بعد دیدم بدون وی پی ان لینک ها کار نمی کنن از یه طرف وی پی ان از یه طرف هم لینک ها تمام بها
اکثرا نوار بالا پایین نداره، فک میکنی دارن چون داری روی یه اسکرین 16:9 تماشاش میکنی (غیر اونایی که سازنده هی با بلک بار بازی میکنه و خاموش روشنش میکنه)
در واقع Aspect Ratio ـه خود ویدیو یه چیزی حدود 21:9 هست، از اونجایی میگم که اگه روی مانیتور الترا واید نگاه کنی کاملا صفحه رو پر میکنه و بلک بار وجود نداره.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,662
نام
milad
اکثرا نوار بالا پایین نداره، فک میکنی دارن چون داری روی یه اسکرین 16:9 تماشاش میکنی (غیر اونایی که سازنده هی با بلک بار بازی میکنه و خاموش روشنش میکنه)
در واقع Aspect Ratio ـه خود ویدیو یه چیزی حدود 21:9 هست، از اونجایی میگم که اگه روی مانیتور الترا واید نگاه کنی کاملا صفحه رو پر میکنه و بلک بار وجود نداره.
درسته، یسری فیلم ها تو سایت سینما گلوبال هم که کلی نسخه از انکدر های مختلف داره اما باز همشون به این شکل black bar دارن مگه اینکه یه نسخه ۷۰ ۸۰ گیگی نداشته باشه
دلیل خاصی داره به این شکل 21.9 میزارن وقتی اکثرا هم از اسکرین 16.9 استفاده می کنن

• Like
Reactions: majidred2011

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دلیل خاصی داره به این شکل 21.9 میزارن وقتی اکثرا هم از اسکرین 16.9 استفاده می کنن
فریم التراواید میتونه واسه صحنه های اکشن جذاب تر باشه چون میتونه محیط افقی بیشتری رو کاور کنه، واقعا فک نمیکنم دلیل خاصی داشته باشه غیر از اینکه بلک بار تو ناخوداگاه ما از قدیم به عنوان سینماتیک/اکشن ثبت شده و حالا همون فرمول ادامه داده میشه.
بازم اگه دلیل علمی بهتری داره یکی مارو روشن کنه :D

تلویزیون هم که از سال هاست روی 16:9 بود (چون سریالو همه تو تلویزیون میدیدن نه پرده سینما) اونم از زمانی که مارول و ... وارد تلویزیون شدن بعضی از عناوین رفتن سمت التراواید و بلک بار.

البته چند سالی هست رشد مانیتورای التراواید خیلی رشد کرده، یادمه 5-6 سال پیش که میخواستم بخرم فقط یک سری مدل خیلی محدود تو بازار وجود داشت مخصوص طراحا و ادیتورا اما الان تقریبا همه برندا مدل گیمینگ التراواید دارن.
فیلم دیدن هم داخلش واقعا جذابه بخاطر همین فول اسکرین بودن البته اگه پنل خوبی داشته باشه.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
درسته، یسری فیلم ها تو سایت سینما گلوبال هم که کلی نسخه از انکدر های مختلف داره اما باز همشون به این شکل black bar دارن مگه اینکه یه نسخه ۷۰ ۸۰ گیگی نداشته باشه
مجید درست میگه. الان صفحه گوشی های سونی همشون نسبت 21 به 9 داره برای حالت سینمایی. وقتی داخلش فیلم میبینی، هیچ بلک باری وجود نداره چون فرمت سینمایی همینه. حالا شما داخل تلویزیون یا مانیتور عادی نگاه کنی، اون قسمت خود به خود به صفحه اضافه میشه. مگر اینکه مانیتور هایی با این نسبت تصویر خریداری کنی. من خودم دنبال یه مانیتور هواوی بودم اون باز نسبت صفحه ش 3:2 بود و فیلم نگاه میکردی از چپ و راست بلک بار داشت!!!

gsmarena_027.jpg

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
دوستان وقت بخیر
ببخشید سوالم را اینجا میپرسم.
برای تلویزیون، همانطور که میدونید، با بلوتوث فقط یه دیوایس، مثلا هدفون، بهش وصل میشه. حالا برای اینکه بشه همزمان دوتا هدفون به تلویزیون وصل کرد، یه چیزی مثل دانگیل مانند هست که تو گروه بلوتوث ترنزمیترها قرار میگیره که به تلویزیون از طریق USB و AUX وصل میشه. بعد 2تا هدفون به اون دانگیل وصل میشن، و همزمان شما صدا رو از دوتا هدفون میگیرید.
میخواستم بدونم کسی میدونه همچین دانگیلی در بازار ایران پیدا میشه یا نه.
مرسی

• Like
Reactions: TheGodfather

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
759
نام
Saeed
دیروز مراسم خاکسپاری متیو با حضور هر ۵ بازیگر فرندز و خانواده متیو برگزار شد.🖤

عکس ها و فیلمهای کمی ازش بیرون اومده که از اینجا میتونید ببینید:

متیو در همون آرامگاهی دفن شد که پیشتر مایکل جکسون و الیزابت تیلور و خیلی سلبریتیهای دیگه در اونجا دفن شده بودن.

همچنان دلیل اصلی مرگ گفته نشده ولی پلیس لس آنجلس گفته به زودی نتیجه سم شناسی و کالبدشکافی به صورت عمومی منتشر میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر