Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

ParsaGolnia

کاربر سایت
Apr 1, 2019
21
اون توضیحاتی که وقتی آیتم جدید پیدا میکنیم رو صفحه میاد (مثلا شمشیر جدید) اونها هم میتونن فارسی کنن؟
بماند انقدر آیتم تو بازی هست که حد نداره. همون غذاها واقعا معلوم نیست چقدرن تمامم توضیح دارن
بعد این بازی در اصل از ژاپنی به سایر زبونها ترجمه شده. کسیکه ترجمه میکنه اینم باید حواسش باشه دقیقا هر چی تو انگلیسی میبینه با همون ظرافت ترجمه کنه (کلمات کم کاربرد خیلی داره باید مترجم حواسش باشه با همون دید ژاپنی ترجمه کنه)
اینو نمیدونم چطور توضیح بدم:D
کاش خود نینتندو آستین بالا میزد. برای چینی و کره ای و چند تا زبون دیگه پچ داده بود.
من که خودم برام فارسی بودن یا نبودن مهم نیست ولی به نظرم شدنیه. لازم هم نیست یکجا یهو همش انجام بشه. اولویت بندی داره دیگه. مطمئنا یکی که تو منو بازی مونده باشه، به توضیح غذا اول اهمیت نمیده:)

• Like
Reactions: che-jaleb and Z-fan

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
من که خودم برام فارسی بودن یا نبودن مهم نیست ولی به نظرم شدنیه. لازم هم نیست یکجا یهو همش انجام بشه. اولویت بندی داره دیگه. مطمئنا یکی که تو منو بازی مونده باشه، به توضیح غذا اول اهمیت نمیده:)
منم نمیگم یهو انجام شه! فقط پروژه ادامه دار باشه و تا آخرش برن و ضمنا عشقی نباشه مترجمای حرفه ای انجام بدن پولم بخوان خب مثل این بازیهایی که جدیدا ترجمه میکنن و میفروشن بگیرن من بشخصه حمایت میکنم
ضمنا اگه بخواد کار شکیل باشه، در حد اسم و رسم بازی باید برگردان 100% کل بازی به فارسی باشه
درسته کسی که تو منو مونده به توضیحات غذا و آیتم اهمیت نمیده ولی این بازی از بهترین عناوین تاریخ ویدیو گیمه! اگه بخواد ترجمه شه باید درخور اسمش باشه حتما!
حرفه ای چه به لحاظ ترجمه و فنی (که یه جا مشکل فونت و... نباشه)
و کامل (که همونطور که گفتم البته میتونه به مرور و فاز به فاز تکمیل شه)

• Like
Reactions: che-jaleb

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
منم نمیگم یهو انجام شه! فقط پروژه ادامه دار باشه و تا آخرش برن و ضمنا عشقی نباشه مترجمای حرفه ای انجام بدن پولم بخوان خب مثل این بازیهایی که جدیدا ترجمه میکنن و میفروشن بگیرن من بشخصه حمایت میکنم
ضمنا اگه بخواد کار شکیل باشه، در حد اسم و رسم بازی باید برگردان 100% کل بازی به فارسی باشه
درسته کسی که تو منو مونده به توضیحات غذا و آیتم اهمیت نمیده ولی این بازی از بهترین عناوین تاریخ ویدیو گیمه! اگه بخواد ترجمه شه باید درخور اسمش باشه حتما!
حرفه ای چه به لحاظ ترجمه و فنی (که یه جا مشکل فونت و... نباشه)
و کامل (که همونطور که گفتم البته میتونه به مرور و فاز به فاز تکمیل شه)

ولی حالا چدا متون زلدا اون قدره هم سنگین نیستن. ولی کلا همچین کاری همیشه ظرافت میخواد. مخصوصا برای دیالوگ های داستانی

• Like
Reactions: Cait Sith

ParsaGolnia

کاربر سایت
Apr 1, 2019
21
آقا من هفته پیش بالاخره بازی رو راه انداختم با شبیه ساز و تو 7 روز 100 ساعت بازی کردم:)).(اولین زلدایی که بازی کردم) به معنای واقعی کلمه معتاد بازی شدم. وقتی بازیش میکنی میفهمی که open world واقعی چیه و بقیه بازی ها چقدر محدود میکردن آدمو! مپ به اون بزرگی و نقطه به نقطه اش چیزای جذاب داره. گرافیک هنری بازی واقعا بی نقصه و همونجوریه که باید باشه.تنوع اسلحه ها و دشمن ها و محیط ها و لباس ها و غذا پختن (فقط چند ساعت فکر کنم مشغول غذا پختن بودم تا چیزای جدید کشف کنم و چقدر هم جذابه) بی نظیره. فقط یه چیزی که برام جالب بود اینه که 3 تا چیز هستن که دست و پنجه نرم کردن باهاشون از ganon هم سخت تره. یکی lynel ها. یکی Windblight ganon و از همه سخت تر هم خود محیط و آب و هوای بازی:)) بارون که عملا آدمو بیچاره میکنه. رعد و برق هم که تا وقتی thunder helm رو نگیری بلای جونه. سرد و گرم بودن محیط ها هم که مخصوصا اول بازی که لباس خاصی نداری خیلی کارو سخت میکنه. اون جاهایی که نقشه تو طوفان شن و... از دست میره هم که دیگه نیازی به گفتن نداره. (علاوه بر اینا، قبیله yiga هم که باهاشون بخوای درگیر شی بدبختت میکنن) فقط یه چیزی که آخرش اعصابم رو خرد کرد این بود که بعد از شکست دادن ganon بازی سیو نمیشه و باید از قبلش بازی کنی که البته انگار کلا سری زلدا همینجوریه. یه توصیه هم به کسایی که تازه شروع کردن بکنم: حداقل تا وقتی خیلی ماهر نشدین، سمت جزیره eventide نرین که بیچاره میشین:))))
پ ن: چرا تو بازی همه تو کف لینک هستن؟ زن و مرد هم نداره. همه بهش میگفتن چقدر cute هستی:)) اون بدبخت که لینک تیغش زد کفشاشو گرفت هم یادمون نره:))

mehran

کاربر سایت
Jul 16, 2006
809
نام
Wander
من میخوام بازی رو اجرا کنم ( روی سوییچ با اپدیت 7 ) پیغام اپدیت بازی میاد که برای اپدیت بازی میگه باید اول دستگاه اپدیت بشه.
راهی هست بدون اپدیت دستگاه بتونم بازی رو اجرا کنم ؟

• Like
Reactions: che-jaleb

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
530
نام
مسعود
بالاخره بعد از کلی کلنجار رفتن با مشکلات مالی یک عدد سوییچ دسته دوم با بازی ماریو ادیسه خریدم. قصدم فقط خرید مدل هکی بود که دغدغه پول بازی نداشته باشم. این مدلی که خریدم قابلیت هک کردن رو داره ولی هنوز هک نشده، اما همین که یکم باهاش کار کردم کلی با انلاینش حال کردم و فعلا هک کردنش از سرم پرید.
اقا عجب حالی میده بازی با این کنسول ،ماریو ادیسه رو تقریبا نیمه اش رو رفتم. فقط منتظرم این تموم بشه بعد تعویضش کنم با زلدا. هرچند زلدا رو با شبیه ساز رفتم ولی با خود کنسول یک چیز دیگه است. وارفریم رو هم گذاشتم دانلود، نظرتون در موردش چیه؟

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
بازی اپدیت جدید اومده البته یک مدت پیش
کلا لودینگا سریعتر شده بازیم که خودش عالی شده
چندتا گلیچ دیدم که مثلا کروک سید نامحدود باهاش میتونی بگیری اما اینطوری بازی یک طوری میشه

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
530
نام
مسعود
من این بازی رو روی پی سی با شبیه ساز پارسال بازی کرده بودم اما افت فریم و مشکلات گرافیکی دهنم رو سرویس کرده بود.
اما امسال بالاخره سوییچ خریدم و دارم بازیش می کنم. در یک کلام شاهکاره.
حس گشت و گذاری که تو این بازی به ادم دست میده مثالش هیچ جای دیگه ای نیست. با این که رو شبیه ساز تمومش کردم ولی دوباره که بازی می کنم انگار یک بازی دیگه است، به خاطر اوپن ورلد فوق العاده ی بازی،. اصلا هر جور دوست داری بازی می کنی و هیچ چی هم مانعت نمیشه. راهنمایی های باحال داره واسه جاهای مخفی بازی و همین باعث میشه که بزنی به دل رودخونه، کوه و غارها و دشت های بازی واسه پیدا کردنشون.
اقا یک کلام ختم کلام این بازی واجبه واسه تمام گیمرا.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
دوستان بازی که تموم میشه همین بود کلا؟ همین چند دقیقه زلدا و یاران؟
این همه وقت گذاشتم براششششششششش
کل بازی عالی بود اما پایانش خیلی مختصر و کوتاه بود!!!

Jebaited

کاربر سایت
Feb 5, 2018
739
اره دیگه باید صبر کنی نسخه جدیدی که تو e3 معرفی شد اگه میخای با زلدا بیشتر بازی کنی

• Like
Reactions: che-jaleb and all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
اره دیگه باید صبر کنی نسخه جدیدی که تو e3 معرفی شد اگه میخای با زلدا بیشتر بازی کنی
تشکر فکر کردم پایان و چیز خاصی داره
خوب تا ۲ ش بیاد.... داستان این قسمت تموم شد دیگه؟۲ ش تو تریلر هم مربوط میشد به ۱؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

عاره پایان خیلی خنکی داشت
(هر چند من عاشق کارگردانی باس آخرم... خدای اپیک بودنه :D مخصوصا با اون موسیقی پشت... اوففف)

ولی خب حداقل میشه منتظر بود ادامه اش چی میشه
چون این گنون ـه انصافا یک دهم ابهت گنوندورف اصلی خود سری رو نداشت

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
عاره پایان خیلی خنکی داشت
(هر چند من عاشق کارگردانی باس آخرم... خدای اپیک بودنه :D مخصوصا با اون موسیقی پشت... اوففف)

ولی خب حداقل میشه منتظر بود ادامه اش چی میشه
چون این گنون ـه انصافا یک دهم ابهت گنوندورف اصلی خود سری رو نداشت
دقیقا باس اخر عالی بود اما اونم راحت کشته شد
کو تا ۲ ش بیاد دی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر