PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
مرسی که این سلیقه خود افراد و خواسته کارگردان رو درک میکنید و تمایلات شخصی رو به پای ضعف و ایراد و بد بودن داستان نمیذارید.

دقیقا یکی مثلا من این داستان تلخ و شاید زجر آور و پُر نوسان رو به داستان پارت 1 ترجیح میده و یکی هم مثل شما برعکس ...
داستان بازی به نظرم یک جور کامل کننده پارت 1 بود البته از دید من، به نظرم اگر یک به اون شکل نبود، قسمت دوم اینقدر خوب و تاثیرگذار نمیشد یک جورایی باید جوئل و الی رو توی یک اونطور نشون میدادن که اینجا بتونند این رو ازش بکشن بیرون، اگر 2 هم همون ادامه روند یک بود شاید این تاثیرگذاری نداشت. اصلا به نظرم این که اسمشو گذاشتن پارت 2، پارت 1 برای همین بود.
==============================

من پیارسال که میخواستم بازی کنم و وقتی اسپویل شد بیخیال شدم واقعا جبهه میگرفتم ولی الان که شروع کردم از بازی لذت بردم. خودم به عنوان گیمر همیشه دوست داشتم یک روزی بتونم یک بازی بسازم که بازیباز رو توی دو نقش قرار بدم چون ما همیشه روایت یک طرف داشتیم.
یکی از جذابیت های روایت داستان بازی اینجاست که از یک جایی به بعد دیگه خوب و بد معنی پیدا نمیکنه یک جورایی همه چیز خاکستری هست و جنگ برای بقاست حالا یک سری خشن تر یک سری رئوف تر، مثلا همین جوئل که ما خیلی دوستش داریم وقتی از دید ابی نگاهش کنیم یک آدم ظالم، قاتل و کلا وحشی هست یا خود ابی ...
روایت داستان از ابتدا تا جایی که به ابی میرسیم برای من جوری بود که منم اون خشم الی رو حس میکردم و عصبی بودم حتی جاهایی برای اینکه زودتر به ابی برسم مخفی کاری میزاشتم کنار تند تند میرفتم جلو ولی وقتی با ابی شروع کردم بازی کردن تازه دنیای جدیدی رو دیدم. این واقعا لذت بخش بود

کلا خیلی دوستش داشتم واقعا عالی بود نه کمتر از قسمت اول بهم چسبید نه بیشتر، همون میزان که قسمت اول برام جذاب بود این قسمت هم جذاب بود چون اگر میخواست ادامه قسمت اول باشه قطعا کسل کننده میشد چه از لحاظ روایت داستانی چه از نظر گیم پلی، تنها مشکل بازی این پاره پاره بودن بازی است یک جاهایی با فلش بک هایی که به نظرم زمان مناسب انجام نمی شدن اون پیوستگی رو از بین میبردن. پایان بازی خیلی خوب بود البته من یک اشتباهی کردم چند روز پیش پایان بازی رو اینجا خوندم :| قبل اینکه بازی تموم کنم یکی از دوستان همینطوری یهو نوشته بود فلانی ول میکنه میره ولی با این حساب باز هم به نظرم پایان خوبی داشت الی هم یک جایی فهمید که باید ول کنه این چیزارو ...

شخصیت رو مخ و متنفری که من واقعا باهاش مشکل داشتم دینا بود! واقعا شخصیت بیخودی بود : )

من تنها مشکلی که با بازی داشتم بالانس نبودن بازی از نظر میزان سختی بود و اینکه یک سری از سورپرایز های بازی دیگه خیلی مسخره و تکراری شده بودن مثلا از هر 4 دری که باز میکردی یا جای باریک رد میشدی یکیش یکی پشتش قائم شده بود میگرفتت خب این دیگه خیلی مسخره است! بعد تو محیط میگشتی یکی فلان متر اونوتر نفس میکشید در حالت فوکوس میدیدش ولی یکی که پشت درب مخفی شده رو بهت نشون نمیداد تا درو باز کنی این حالت های اسکریپت شده اش یک کم رو مخم بود

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
داستان و شخصیت سازی این نسخه رو من تو هیچ عنوان دیگه ایی ندیدم. انقدر تلخ و زهر؟ اصلا دیوانه میکرد آدمو. من خودم بخاطر گیم پلی طولانیش یکم اذیت شدم، ولی انقدر داستان دیوانه کننده بود که میخم کرد و باعث شد دوبار تمومش کنم.
روایت داستانی از اونور شاهکاره تمام عیاره. اول بازی که:
اَبی میزنه جول رو میکشه و تمام وجود شما از این کرکتر پر از نفرت میشه. بعد میاد وسط بازی یهو شما رو میزاره تو نقش همین ابی. اولش با نفرت و اکراه بازی میکنی. بعد که آروم آروم میری جلو میبینی ای بابا، اینکه شخصیتش سیاه نیست. بعد میبینی جول زده باباش رو کشته. بعد یکم بهش حق میدی. بعد الی اوون و مِل رو میکشه. زنی که باردار بوده. اونجاست که دیگه رسما دیوانه میشی. نمیتونی تصمیم بگیری حق با کیه. دوستشون داشته باشی یا ازشون متنفر باشی. بعد که ابی میخواد دینا رو بکشه دو دستی میزنی تو سرت :D تا الی التماس کنه و بگه اون حاملست. بعد که ابی ولش میکنه جیگرت حال میاد و ازش خوشت میاد. یعنی اون نویسنده رسما با روح و روان آدم بازی کرده. آخر بازی هم که شاهکار به تمام معناست. تا سر حد مرگ میجنگن و آخرش هیچی به هیچی. یعنی سازندگان دوتا شخصیت خلق کردن و وسط این این دو کرکتر یه برزخ درست کردن و پلیر رو تلپی انداختن وسطش. واقعا اعصاب و روان میخواد تحمل این داستان و نحوه روایتش

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
داستان و شخصیت سازی این نسخه رو من تو هیچ عنوان دیگه ایی ندیدم. انقدر تلخ و زهر؟ اصلا دیوانه میکرد آدمو. من خودم بخاطر گیم پلی طولانیش یکم اذیت شدم، ولی انقدر داستان دیوانه کننده بود که میخم کرد و باعث شد دوبار تمومش کنم.
روایت داستانی از اونور شاهکاره تمام عیاره. اول بازی که:
اَبی میزنه جول رو میکشه و تمام وجود شما از این کرکتر پر از نفرت میشه. بعد میاد وسط بازی یهو شما رو میزاره تو نقش همین ابی. اولش با نفرت و اکراه بازی میکنی. بعد که آروم آروم میری جلو میبینی ای بابا، اینکه شخصیتش سیاه نیست. بعد میبینی جول زده باباش رو کشته. بعد یکم بهش حق میدی. بعد الی اوون و مِل رو میکشه. زنی که باردار بوده. اونجاست که دیگه رسما دیوانه میشی. نمیتونی تصمیم بگیری حق با کیه. دوستشون داشته باشی یا ازشون متنفر باشی. بعد که ابی میخواد دینا رو بکشه دو دستی میزنی تو سرت :D تا الی التماس کنه و بگه اون حاملست. بعد که ابی ولش میکنه جیگرت حال میاد و ازش خوشت میاد. یعنی اون نویسنده رسما با روح و روان آدم بازی کرده. آخر بازی هم که شاهکار به تمام معناست. تا سر حد مرگ میجنگن و آخرش هیچی به هیچی. یعنی سازندگان دوتا شخصیت خلق کردن و وسط این این دو کرکتر یه برزخ درست کردن و پلیر رو تلپی انداختن وسطش. واقعا اعصاب و روان میخواد تحمل این داستان و نحوه روایتش
احسنت
تحلیل دقیقی از داستان بازی داشتی حسین جان.کاملا هدف نویسنده رو از داستان بازی و مدل روایتش درک کردی.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
فقط پایان نسخه 1و2 رو کنار هم بذارید همه چیز گویاست.واقعا یک چیز پشم ریزون بود پایان نسخه1.. یک چیز یونیک بود .... به نظرم نبود کار گردان بروس تو نسخه2 کاملا مشهود بود...داستان بازی اصلا منسجم بود.شخصیت های فرعی بیاد موندنی نبودن.کلا شخصیت های فرعی رو الان که دارم پست میکنم اسماشون از یادم رفته اینقدر ابکی بودن بر عکس نسخه 1
:| :| :|
نمیفهمم داستان یه بازی دقیقا باید چجوری باشه :|

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دوستان وضعیت بازی الان رو PS5 چجوریه؟
میشه 4K و 60 فریم رو همزمان داشت؟
با پچی که حدودا یه سال پیش منتشر شد بازی با رزولوشن 1440p و 60 فریم بر ثانیه اجرا میشه روی PS5.

پ.ن
یک لحظه تکون خوردن کیتلین منو ترسوند! :D :))

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
فقط پایان نسخه 1و2 رو کنار هم بذارید همه چیز گویاست.واقعا یک چیز پشم ریزون بود پایان نسخه1.. یک چیز یونیک بود .... به نظرم نبود کار گردان بروس تو نسخه2 کاملا مشهود بود...داستان بازی اصلا منسجم بود.شخصیت های فرعی بیاد موندنی نبودن.کلا شخصیت های فرعی رو الان که دارم پست میکنم اسماشون از یادم رفته اینقدر ابکی بودن بر عکس نسخه 1
داستان نسخه 2 شاهکار هست که فکر کنم در صنعت گیم بی همتا می باشد تا به امروز

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
:| :| :|
نمیفهمم داستان یه بازی دقیقا باید چجوری باشه :|
هیچی زدن شخصیت اصلی بازی رو کشتن که داستان در مورد انتقام باشه اخرشم انتقامی در کار نبود...
بگذریم.من یکی از ارزوهام اینه یک dlc در مورد گذشته جول بدن.مثلا میتونن نحوه شکل گیری رابطه عاشقانه جول با تس یا رابطش با بیل رو نشون بدن...قطعا ناتی داگ میتونه چیز خفنی ازشون دربیاره

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
آقا به ولله بروس کارگردان بازی (بخش گیم‌پلی) بود، نه نویسنده و خالق شخصیت‌ها! :D اون چیزی که بهش می‌گی پشم ریزون رو دقیقا همون آدمی ساخته که نسخه‌ی دوم رو ساخته. اگه خوشتون نیومده از پارت ۲ دیگه دلیل نمی‌شه واقعیت رو اینجوری بپیچونید انصافا.

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
آقا به ولله بروس کارگردان بازی (بخش گیم‌پلی) بود، نه نویسنده و خالق شخصیت‌ها! :D اون چیزی که بهش می‌گی پشم ریزون رو دقیقا همون آدمی ساخته که نسخه‌ی دوم رو ساخته. اگه خوشتون نیومده از پارت ۲ دیگه دلیل نمی‌شه واقعیت رو اینجوری بپیچونید انصافا.
بدتر شد که.... هر چی نسخه 1 شاهکار بود با نسخه 2 نابود کرد.:D..خیلی ایده برای ساخت نسخه دوم بود اینا رفتن سراغ بدترین ایده.. داستان نسخه 2 رو میتونستن درمورد گذشته جول درست کنن به نظرم خیلی جذابتر میشد...ولش کن. امیدوارم دیگه از last بکشن بیرون برن سر یک ای پی جدید و پشم ریزون....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر