PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
یه چند بار دیگه بازی کنی مثبت میشی :D
اصلا نیازی نیست مثبت بشه ... کل دنیای TLOU شخصیت‌هاش خاکستری هستند و اتفاقا همین حسی که الان داره درست‌ترین حسه.
هیچ قهرمان و شخصیت کاملا مثبت و صددرصد مُحقی در این بازی وجود نداره. اونایی که دنبال قهرمان بودن و قهرمان سازی کردن اکثرا مشکل دارن با بازی ...

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
اصلا نیازی نیست مثبت بشه ... کل دنیای TLOU شخصیت‌هاش خاکستری هستند و اتفاقا همین حسی که الان داره درست‌ترین حسه.
هیچ قهرمان و شخصیت کاملا مثبت و صددرصد مُحقی در این بازی وجود نداره. اونایی که دنبال قهرمان بودن و قهرمان سازی کردن اکثرا مشکل دارن با بازی ...
حرفت صد در صد درسته و منم دنبال قهرمان سازی یا مثبت نشون دادن کاراکتر ابی نبودم :D
من منظورم این بود که اگه برای بار دوم بازی رو انجام بدی شاید یه طور دیگه به کاراکتر ها نگاه کنی و نظرت در موردشون تغییر کنه
چیزی که برای خودمم اتفاق افتاد و نظرم مثبت تر شد در مورد ابی که من دو دلیل براش میارم

1 - وقتی که برای بار دوم بازی میکنی دیگه هایپ لانچ نیستی و ساعت هشت صبح جمعه بیدار نشدی که تایمر تموم بشه بشینی بازی کنی
به علاوه اینکه تمام اتفاقات بازی رو میدونی و شاید نکات ریز و جانبی رو متوجه بشی که بار اول بخاطر توجه به داستان اصلی حواست بهشون نبوده
کلا لانچ و بار اول بازی کردن یه تجربه ی خاصیه بخاطر گیمپلی جدید و داستان و ...

2 - این به جادوی ویدیو گیم برمیگرده . . . اینکه وقتی تو با یه کاراکتر بازی میکنی ، بهش اهمیت میدی و یه حس وابستگی بوجود میاد
خب طبیعیه که اگه برای دومین بار یه کاراکتر رو بازی کنی حس وابستگیت بهش بیشتر میشه
تازه ما در مورد یه کاراکتر معمولی هم حرف نمیزنیم . . . در مورد کاراکتری حرف میزنیم که دشمن کاراکتر قبلی بوده که باهاش بازی کردیم و نسبت بهش وابستگی و نظر مثبت بیشتری داریم
یعنی اگه نسبت به الی یا جول ما با یه دید خنثی بازی رو باهاشون شروع کردیم این در مورد ابی به شدت منفی بوده
همین اتفاق باز بیشتر باعث میشه که وقتی بار دوم با ابی بازی میکنی یه مقدار از نفرت و دشمنیه کمتر میشه و نظر یکم مثبت تر میشه راجع بهش

من پیش خودم میگم احتمالا اینکه من لست یک رو یوتیوب خور کردم در اینکه من الی رو بیشتر از جول دوست دارم تاثیر گذار بوده ... :D
کلا تو ویدیو گیم باید گفت : دیدن کی بوَد مانند بازی کردن ... :D

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,200
تنها نیستی برادر! :D ابی برای من یکی از بهترین شخصیت‌های نسل قبل بود و خیلی حال کردم با شخصیت‌پردازیش.
این اثر زیبا از بروبچ آلمان رو فکر کنم قبلاً گذاشته بودم، ولی چون ازش خیلی خوشم میاد دوباره می‌ذارم! :D

w906265_.jpg
اخه این کاراکتر دقیقا چه نکته مثبتی از لحاظ شخصیتی داشت که جذابش کنه!!؟؟؟.مثلا من میتونم برای جول 1000 دلیل بیارم ولی این چی داشت خداییش!!؟

• Like
Reactions: nero_devilhunter

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
اخه این کاراکتر دقیقا چه نکته مثبتی از لحاظ شخصیتی داشت که جذابش کنه!!؟؟؟.مثلا من میتونم برای جول 1000 دلیل بیارم ولی این چی داشت خداییش!!؟
من به شخصه اعتقاد دارم هنر نسبیه و هر کسی می‌تونه برداشت شخصی خودش رو داشته باشه.
اما در جواب سوالتون من سیر تکامل این شخصیت و روند پختگیش رو در کنار صداپیشگی کم‌نظیر لورا بیلی خیلی دوست داشتم.
بزرگترین نقطه قوت پارت دو به نظرم تقارن اخلاقی سه‌گانه سه شخصیت اصلی هست که در قلبش هم ابی قرار داره.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
تنها جمله ای که در وصف ابی میتونم بگم اینه که:
گور باباش😶😅
فحش نیستا واقعا گور باباش دیگه بازی کردین میدونین
در اخر هم گور بابای دراکمن😁
ربطی نداشت فقط خواستم وصف حالم در زمانی که این شاهکار رو بازی کردم بگم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
شاید نیازی به گفتن نباشه، ولی به هر حال تأکید کنم که این چیزهایی که می‌نویسم، نظر شخصی من هستن و می‌دونم که خیلی‌ها نظرشون کاملاً مخالف اینه. داستان یه چیز سلیقه‌ای هست و نظر من در مورد TLoU2 این بوده. :D
شخصیت ابی برای من از دو جهت جالب بود.
یکی خود شخصیت‌پردازیش بود که واقعاً دوست داشتم و روند تغییراتی که داشت و تبدیلش از یه ترمیناتور بی‌احساس انتقام‌جو به یه شمایل متفاوت و پُر از مهر و احساس، از نظر من خیلی خوب کار شده بود. ابی کسی بود که فقط و فقط دنبال انتقام بود و توی این مسیر، عشق و علاقه خودش و بقیه رو زیر پا می‌ذاشت و بدن خودش رو مطابق با همون انتقام شکل داده بود و کلاً زندگیش شده بود این قضیه. ولی بعد از انتقام و رسیدن به هدفش، تونست جنبه‌های دیگه زندگی رو هم ببینه و به عشقش برسه و یه حالتی از مادری رو هم تجربه کنه و کلاً وارد یه دنیای دیگه‌ای بشه. این وسط به خاطر همون ماجرای انتقام، کل اطرافیانش رو هم از دست داد و تلخی این قضیه خیلی روش تأثیر گذاشت و توی تصمیمش در برابر الی تأثیرگذار بود. در مجموع بالا و پایین‌های این شخصیت رو دوست داشتم و صداگذاری فوق‌العاده لورا بیلی هم به جذاب‌تر شدن شخصیتش کمک کرد.
ولی موضوع دیگه که باعث می‌شه بیشتر به قدرت نویسندگی و شخصیت‌پردازی سازنده‌های TLoU2 ایمان بیارم، این بود که ابی نه یه شخصیت معمولی یا بی‌اهمیت، بلکه یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سال‌های صنعت بازی رو کشت و اون هم به فجیع‌ترین شکل ممکن، ولی در نهایت تونستم بهش حق بدم. این اصلاً چیز کمی نیست و طراحی شخصیت تازه‌واردی که یه شخصیت محبوب رو نابود کنه و در نهایت آدم ازش متنفر نباشه و حتی بهش حق هم بده، واقعاً کار سخت و پیچیده‌ای هست و حداقل من مشابهش رو سراغش ندارم. نمی‌گم نیست، ولی من نمی‌شناسم. :D
حالا این رو بذاریم کنار ویژگی‌های ظاهری و فیزیکی ابی که اون حس هم‌ذات‌پنداری رو سخت‌تر هم می‌کنه. دیگه تعارف که نداریم! هر چقدر هم آدم بگه «صورت زیبای ظاهر هیچ نیست، ای برادر سیرت زیبا بیار» و از این صحبت‌ها، ولی باز نمی‌شه انکار کرد که اگه سازنده‌های بازی یه دختر معصوم و خیلی خوشگل و ســـکسی رو توی اون نقش قرار می‌دادن، مخاطب کمتر عصبانی می‌شد تا شخصیتی مثل ابی با اون ابعاد و هیکل پهلوونی و حال و هوای لاتی! :D یعنی قشنگ مشخصه که قصد داشتن با اعصاب و روان مخاطب بازی کنن و کسی سراغ قتل جول بره که در نگاه اول، به سختی می‌شه باهاش ارتباط برقرار کرد و حس نفرت رو به راحتی به آدم منتقل می‌کنه، ولی با ادامه روایت داستان و اطلاع از گذشته این شخصیت، می‌شه فهمید جریان چیه و بهش حق داد. همون‌طور که توی نسخه اول هم می‌شد به جول حق داد.
کلاً جذابیت شخصیت‌پردازی‌های TLoU توی هر دو نسخه، همین خاکستری بودن‌شون هست که نیما هم اشاره کرد. خود جول که برای اکثر ما شخصیت محبوبی بوده، به شدت خاکستریه و اصلاً یه قهرمان کلاسیک نیست که به نفع بشریت کار کنه. اتفاقاً اگه بخوایم خیلی گیر بدیم و رفتار جول رو در برابر همه انسان‌ها در نظر بگیریم، بُعد منفی جول بیشتر از بُعد مثبتش هست و به خاطر عشق و علاقه شخصی، امید بشریت برای مبارزه با اون مصیبت آخرالزمانی رو نابود کرد. این هم چیزی نیست که بگم تازه بعد از تجربه TLoU2 بهش رسیدم، بلکه همون سال ۲۰۱۳ که نسخه اول رو تازه تموم کرده بودم هم اینجا گفتم که:
جول با نجات دادن الی (که اون رو یاد دختر از دست رفته‌ش مینداخت که جلوی چشمش مُرد) باعث می‌شه که واکسنی که می‌تونست کل این مشکلات و بدبختی‌ها رو تموم کنه و درمانی برای این بیماری باشه، دیگه تولید نشه. یعنی جول به خاطر خودخواهی خودش باعث شد نسل بشر روز به روز اوضاعش بدتر بشه.
--------------
الآن داشتم اون پست قدیمی رو می‌خوندم و این تیکه که سال ۲۰۱۳ نوشته بودم هم برام جالب بود! :-"
نمی‌دونم چرا فکر می‌کنین مرگ جول باعث می‌شده دنباله‌ای در کار نباشه. کلاً مرگ جول تضادی با دنباله‌دار بودن بازی نداره و با مرگ جول هم بازی خیلی راحت می‌تونسته دنباله‌دار بشه. به شخصه فکر می‌کنم کاراکتر اصلی و مهم بازی الی بود و نقشش از جول مهم‌تر بود. الی بود که باعث شد این ماجرا شکل بگیره و حتی توی یه سری از بخش‌ها هم کنترلش رو بدست گرفتیم که جزو لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های بازی هم بود. حتی روی جلد بازی هم الی به دوربین نزدیک‌تره و بزرگ‌تر از جول دیده می‌شه.
به نظرم اصلاً بعید نیست که جول توی نسخه بعدی (اگه ساخته بشه که احتمالش هم زیاده) نقشش خیلی کم‌رنگ‌تر باشه. یعنی بالای ۸۰٪ احتمال میدم که توی نسخه بعدی یا از اول جول مُرده باشه و توی یه فلش بکی چیزی علت مرگش رو ببینیم ، یا توی خود بازی بمیره (سکانس اول بازی هم با مرگ جول می‌تونه خیلی خفن شروع بشه). بعدش هم یه کاراکتر دیگه جایگزینش می‌شه ولی الی باقی می‌مونه و حتی ممکنه ۱۰،۱۵ سال هم بزرگ‌تر شده باشه! :D چون TLoU از نظر داستانی مثل Uncharted نیست که هر نسخه نیتن و سالی و بقیه برن سراغ یه ماجرای جدید بی‌ارتباط با نسخه‌های قبلی. توی TLoU داستان یه حالت دیگه داره و برای اینکه کشش لازم رو داشته باشه، بعید نیست از این جور چیزها توش اتفاق بیفته.

ولی اصلاً فکرش رو نمی‌کردم که ناتی داگ کنترل شخصیتی که جول رو می‌کشه، به دست بازیکن بده و انقدر هم خفن این کار رو انجام بده که با ایفای نقش قاتل، از تنفر آدم نسبت بهش کم بشه و بهش حق بده بابت اون کار. این حق دادن هم به معنی این نیست که به جول علاقه نداشتم، بلکه برعکس عاشق این شخصیت بودم ولی رفتار ابی رو هم بابت اون ماجراها درک کردم.

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
دقیقا زدی به هدف نیما
یکی از مشکلاتی که بعضیا با لست ۲ دارن اینه که جوئل رو به چشم یه قهرمان می دیدن.غافل از اینکه در یه دنیای اخرالزمانی واقعی چیزی به نام قهرمان وجود نداره.همه فقط به فکر خودشون هستن.دقیقا مثل جوئل ، ابی یا هر شخصیت دیگه بازی.

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
یه چیزایی رو ما خودمون میدونیم ولی وقتی یکی دیگه میاد تو رومون میگه خیلی یهو برافروخته میشیم
مثلا ما میدونیم پدر مادرمون کارهای ناشایست کردن که ما به دنیا اومدیم ولی اگه کسی بیاد بگه بهمون ناراحت میشیم

ما از قسمت یک میدونستیم جویل هم کارای بدی کرده اما چون دوسش داشتیم چشم رو همه چی می بستیم
تو قسمت دو بازی با خشونت تمام هی اینو میکوبید تو صورتمون که حواستون باشه هاااا هر داستان دو رو داره
حتی اینکه دو شخصیت داشت هم در راستای همین بود. این بازی دو پیام خیلی بزرگ داشت که واقعا به دلیل خشونت بیش از حدش همیشه تو یاد من میمونن:
۱- انتقام بده
۲- هر داستان دو رو داره
اگه بازی این خشونت رو نداشت هیچوقت این دو پیام اینجوری تو ذهن من حک نمیشد. من تا وقتی زنده م این دو تا یادم میمونه تو زندگیم و مشکلاتی که پیش میاد واسم

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
کاش این بازیو ترجمه میکردن برای کنسول‌های هک شده فک کنم زیرنویس عربی بازی هم اومده
با این وجود که انگلیسی رو تا حدود زیادی متوجه میشم ولی با شما کاملا موافقم زیرا اولا داستان این بازی مثل نسخه اول معرکه و بی نقص بود ( نظر شخصی ) دوم این که زیر نویس شدنش باعث ایجاد انگیزه دوباره یا چندین باره بازی کردن میشه و میتونه لذتبخش باشه .

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,821
این عنوان با اینکه کاملا بی نقصه و چندین بار تمومش کردم ولی سرتاسر بازی حس زجراوری از کاراکتر و داستان و قصد کاراکتر به من منتقل میکرد و اون روح قسمت اول و اون تم عشقی و رابطه پدر و دختری یه لطافت خاصی به بازی داده بود که باعث شد قسمت اول رو خیلی بیشتر دوست داشته باشم . امیدوارم ریمیک پارت اول بتونه از هر نظر این بازی رو ارتقاع بده .

البته قسمت دوم یا پارت دو هم بازی لذت بخشی هست و دو سه بار توی درجه سختی هایی مختلف تجربه کردمش ولی اون حس بدی که اخر RDR 1 و 2 بهت میده و باعث میشه اخر بازی حس فقدان ... داشته باشی ، اینبار در این بازی این حس بده فقدان از اول بازی تا اخر بازی همراه شما هست .
البته این که کارگردان خواسته این مدلی داستان رو طراحی کنه ایرادی بهش نیست و سلیقه خود افراد هست .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
این عنوان با اینکه کاملا بی نقصه و چندین بار تمومش کردم ولی سرتاسر بازی حس زجراوری از کاراکتر و داستان و قصد کاراکتر به من منتقل میکرد و اون روح قسمت اول و اون تم عشقی و رابطه پدر و دختری یه لطافت خاصی به بازی داده بود که باعث شد قسمت اول رو خیلی بیشتر دوست داشته باشم . امیدوارم ریمیک پارت اول بتونه از هر نظر این بازی رو ارتقاع بده .

البته قسمت دوم یا پارت دو هم بازی لذت بخشی هست و دو سه بار توی درجه سختی هایی مختلف تجربه کردمش ولی اون حس بدی که اخر RDR 1 و 2 بهت میده و باعث میشه اخر بازی حس فقدان ... داشته باشی ، اینبار در این بازی این حس بده فقدان از اول بازی تا اخر بازی همراه شما هست .
البته این که کارگردان خواسته این مدلی داستان رو طراحی کنه ایرادی بهش نیست و سلیقه خود افراد هست .
مرسی که این سلیقه خود افراد و خواسته کارگردان رو درک میکنید و تمایلات شخصی رو به پای ضعف و ایراد و بد بودن داستان نمیذارید.

دقیقا یکی مثلا من این داستان تلخ و شاید زجر آور و پُر نوسان رو به داستان پارت 1 ترجیح میده و یکی هم مثل شما برعکس ...

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,200
فقط پایان نسخه 1و2 رو کنار هم بذارید همه چیز گویاست.واقعا یک چیز پشم ریزون بود پایان نسخه1.. یک چیز یونیک بود .... به نظرم نبود کار گردان بروس تو نسخه2 کاملا مشهود بود...داستان بازی اصلا منسجم بود.شخصیت های فرعی بیاد موندنی نبودن.کلا شخصیت های فرعی رو الان که دارم پست میکنم اسماشون از یادم رفته اینقدر ابکی بودن بر عکس نسخه 1

آخرین ویرایش:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,821
مرسی که این سلیقه خود افراد و خواسته کارگردان رو درک میکنید و تمایلات شخصی رو به پای ضعف و ایراد و بد بودن داستان نمیذارید.

دقیقا یکی مثلا من این داستان تلخ و شاید زجر آور و پُر نوسان رو به داستان پارت 1 ترجیح میده و یکی هم مثل شما برعکس ...
این شرایط زندگی هست که شخصیت هر ادمی رو شکل میده

طرز فکر و نظر هر شخصی قابل احترامه حالا یکی با تجربه ی زجرکشیدن و تلخ بودن و حس عذاداری و ... حال میکنه به خودش ربط داره و یکی هم برعکس مثل من حس بدی ازش میگیره .

این بستگی به سبک زنگی و شرایطی که توش بزرگ میشیم و چیزایی که تجربه میکنیم داره .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما

طرز فکر و نظر هر شخصی قابل احترامه حالا یکی با تجربه ی زجرکشیدن و تلخ بودن و حس عذاداری و ... حال میکنه به خودش ربط داره و یکی هم برعکس مثل من حس بدی ازش میگیره .

این بستگی به سبک زنگی و شرایطی که توش بزرگ میشیم و چیزایی که تجربه میکنیم داره .

چه ربطی داره؟!

الان سبک زندگی من چی بوده یعنی که با تلو۲ حال کردم ؟! 😂

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر