PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
وا :D پس نمیخونی کامنتارو اصلا ؟ :D اتفاقا الان ببینی خیلی ها میگن داستان نسخه ۱ قابل پیش بینی بوده و نسخه دوم خیلی برتره از نظرشون ! مگر این که این تعبیر تو رو که به خاطر دفاع از این نسخه راجع به نسخه اول چنین حرفی میزنن بپذیریم که این نه دیگه قابل بحثه نه کار اخلاقی محسوب میشه:D ولی در کل نظر سنجی جالبی میشه به نظرم و بعدا میشه اضافه کرد .
نگاه این که بگیم چون نسخه اول داستان کلیشه ای داشته ولی این نسخه چون اتقاقات غیر قابل پیش بینی داشته پس بهتره کاملا مسخرس
همه اون زمان اگه حرف از کلیشه میزدن درکنارش کلمه شاهکار رو میاوردن که میگفتن چطور یک کلیشه رو تبدیل به شاهکار کرده ناتی داگ
و همچنین صرفا یک داستان با داشتن لحظات غیرقابل پیش بینی خاص نمیشه
اما خب هر دو نسخه بازی شاهکار بودن و با وجود این که کاملا معلومه نسخه دوم خیلی خیلی به سمت حاشیه رفت و کلا خیلی ها بهش حمله کردن اما باز هم کسی منکر شاهکار بودن داستانش مثل نسخه قبل نمیشه فقط خیلیا بخاطر علایق شخصیشون از سمت و سویی که بازی رفت راضی نبودن
خودم به نسخه اول رای دادم درسته نسخه دوم از همه لحاظ مخصوصا شخصیت پردازی پیشرفت داشته اما من همونطور که موضوع نسخه اول عشق بود و نسخه دوم انتقام من به شخصه موضوعی که نسخه اول داشت یعنی عشق بیشتر حال میکنم اونم بخاطر حس خوبشه حتی دی السی بازی هم در همین مورد بود

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
وا :D پس نمیخونی کامنتارو اصلا ؟ :D اتفاقا الان ببینی خیلی ها میگن داستان نسخه ۱ قابل پیش بینی بوده و نسخه دوم خیلی برتره از نظرشون ! مگر این که این تعبیر تو رو که به خاطر دفاع از این نسخه راجع به نسخه اول چنین حرفی میزنن بپذیریم که این نه دیگه قابل بحثه نه کار اخلاقی محسوب میشه:D ولی در کل نظر سنجی جالبی میشه به نظرم و بعدا میشه اضافه کرد .
سوبرداشت نشه ها
چون من داستان شماره ۱ بنظرم اواخرش تا حدی قابل پیش بینی بوده دلیل بر بد بودنش نیست

شماره ۱ یه بازی پرفکت....قبلا هم فک کنم نوشتم تو امتیاز بازی که شماره ۱ رو من کامل میدونم و دو نیم الی یک نمره پایینتر برام

ولی سلیقم با شماره ۲ بیشتر جور‌....این فرق داره با پرفکت دونستن یا ندونستن

.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
اتفاقا من کاملا بر عکس تو فکر میکردم ! یعنی با توجه به این ولیو پروداکشن خفن بازی که شاید اواخر نسل بعد یه سری استودیو تازه بهش برسن ! و با توجه به این که کلا یک ماهم از تجربش نمیگذره فکر میکردم نسخه دوم با اختلاف خیلی خیلی زیاد رای بیشتری بیاره. وقتی با الی میخوابی زیر یه ماشین aim میگیری اصلا مگه میشه به بازی دیگه ای فکر کرد ؟ :Dولی وقتی میبینم بازی سال ۲۰۱۳ که تو تمام زمینه ها ی تکنیکی به واسطه اختلاف نسل ۷ ساله خیلی ضعیف تره. اینقدر نزدیک رای اورده به نسخه اول بیشتر افتخار میکنم :D تو الان خودت با اختلاف خیلی کم داستان نسخه دوم رو بهتر میدونی مثلا ، حالا فرض کن جای ولیو پروداکشن این دو تا با هم‌عوض بشه :Dحالا کاری ندارم من و تو نظرمون عوض بش یا نه از دید عموم و کلیت میگم .
راجع به شخصیت پردازی ها هم به نظرم یه نظر سنجی بذارن خیلی خوب میشه . مثلا دوست دارم بدونم شخصیت هایی که تو نسخه ۱ باهاش اشنا شدن رو ملت بیشتر پسندیدن یا شخصیت هایی که تو نسخه دوم اشنا شدن .
ربطش نده به چیزی که دلت میخواد :D
یعنی الان TLOU II بخاطر پیشرفت تکنولوژی و .... بیشتر رای آورده ؟!
100 تا مثال میارم که حرفت رو نقض میکنه .
Uncharted نظرسنجی بذاریم بدون شک U2 رای میاره .
Metal Gear بذاریم بین طرفدارهاش بدون شک MGS 3 رای میاره
Assassin's Creed و Gears و Halo و ....

در مورد شخصیت همون چیزی که تو مدنظرته رای میاره چون محبوبیتشون حتی برای افرادی مثل من که شماره 2 رو بهتر میدونن هم بیشتره. اما کلیت داستان فرق میکنه قضیه ش.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
ربطش نده به چیزی که دلت میخواد :D
یعنی الان TLOU II بخاطر پیشرفت تکنولوژی و .... بیشتر رای آورده ؟!
100 تا مثال میارم که حرفت رو نقض میکنه .
Uncharted نظرسنجی بذاریم بدون شک U2 رای میاره .
Metal Gear بذاریم بین طرفدارهاش بدون شک MGS 3 رای میاره
Assassin's Creed و Gears و Halo و ....

در مورد شخصیت همون چیزی که تو مدنظرته رای میاره چون محبوبیتشون حتی برای افرادی مثل من که شماره 2 رو بهتر میدونن هم بیشتره. اما کلیت داستان فرق میکنه قضیه ش.
باز اومدی سراغ من گیر بدی ؟ :D
نه اتفاقا فقط به خاطر پیشرفت تکنولوژی نیست قطعا ولی یکی از دلایلش میتونه باشه . یعنی ترجیح دادن نسخه دوم به واسطه پروداکشن ولیو خیلی خیلی برتر که یه شکاف ۷ ساله و یک نسلی بینشون هست و این قطعا یه اهرم سنگینه . استثناء هم وجود داره من نگفتم هر پروداکشن ولیو برتر تو هر سری بازی علت محبوبتر شدنش میشه . مثلا سری mgs که مثال زدی یا انچارتد و ... همشون یه سیر داستانی و شخصیت پردازی رو طی کردن و قضیش با اخرین ما خیلی فرق داره . قیاس نسخه اول و دوم در مورد داستان و شخصیت پردازی جریانش فرق میکنه . راجع به شخصیت پردازی که به قول خودت نتیجش مشخصه چی میشه :D بس که شخصیت پردازی های نسخه اول پرفکت بودن . ولی تو کلیت داستان میتونه انتخاب ها بر حسب سلیقه متفاوت و جذاب باشه و نظر سنجی جالبی میشه .

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
انیمه مورد علاقه آقامون

یعنی اگه بازی بعدی آقامون یه سایبرپانک خطی دارک میبود، کلیه که سهله ، قلب و ریه رو هم می‌فروختم ...
........
در کل امیدوارم بازی بعدی ناتی داگ چیز خیلی متفاوتی باشه ،، از یه بازی تاریخی پر از خیانت و بکش و بکش و قتل و شکنجه و اعدام هم استقبال میشه
اراداتم بهش چندین برابر شد با این پست . :D
تنها آرزوی گیمینگم تو این 30 سال که هنوز براورده نشده , همین ساخت یه بازی AAA تو سبک آکیراست.
سایبرپانکی که پراجکت رد میسازه مسیر خودش رو داره میره. خیلی دوست دارم ناتی داگ تو دنیایی شبیه به آکیرا همچین چیزی بسازه.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
من برعکس خیلی دوست دارم یه بازی فانتزی و آبرنگی از ناتی داگ ببینم. :D
منظورم یه پلتفرمر ساده و بدون داستان و اینا نیست. یه چیزی تو مایه‌های Jak & Daxter (فقط نسخه اول) می‌خوام ولی خب خیلی پیچیده‌تر و عظیم‌تر. یه بازی اپن ورلد با محیط‌های متنوع و رنگارنگ و جک جونورهای فانتزی جالب. مثلاً یه سری موجودات دایناسور مانند باشن که به جای وسیله نقلیه ازشون استفاده کنیم و یه جا با محیط آتشفشانی روبرو بشیم و یه جای دیگه جنگل سرسبز و... حتی تصورش هم برام لذت‌بخشه که ناتی داگ توی اون فضاها چه کارهای خفنی می‌تونه انجام بده! یعنی وقتی توی یه بازی واقع‌گرایانه مثل TLoU2 یه کاری می‌کنن که آدم دوست داره بره چمن‌های محیط رو بخوره از شدت قشنگی، دیگه توی یه بازی فانتزی و تخیلی که دست‌شون بازتر هست چه محیط‌های عجیبی می‌تونن طراحی کنن!
همچین بازی‌ای هم لزوماً نباید بیش از حد شاد باشه با مثلاً درجه سنی ۳+ سال. :D می‌تونه از نظر ظاهری خوش آب و رنگ باشه، ولی داستان نسبتاً جدی‌ای هم داشته باشه و اتفاقات مختلفی برای شخصیت‌های بازی بیفته و...
در حالت اول همچین چیزی می‌خوام و در حالت بعدی یه بازی علمی تخیلی فضایی! یه چیزی تو مایه‌های Mass Effect، ولی به سبک ناتی داگ. یه بازی فضایی با نژادهای مختلف و سیاره‌های متنوع و...
از استیل طراحی و توضیحات اون کارت‌های داخل TLoU2 هم زیاد خوشم نیومد و بازی اون مدلی نمی‌خوام و یه چیز متفاوت‌تر و عجیب‌تر دوست دارم با یه استیل طراحی دیگه. :D
-------------------------------
ولی کلاً بازی بعدی‌شون هرچی که باشه، از الآن توی لیست بازی‌های مورد انتظار اکثر ماها هست و واقعاً صبر و تحمل براش ساخته! Uncharted که خیلی بعیده بسازن. TLoU هم به شدت احتمالش پایینه که به این زودی سراغش برن. پس یا IP جدید هست یا مثلاً Jak جدید (که این رو هم بعید می‌دونم) و در مجموع بعد از سال‌ها که Uncharted و TLoU ساختن، می‌تونیم منتظر یه پروژه کاملاً متفاوت از ناتی داگ باشیم.
این وسط امیدوارم مشکلات کرانچ و مرانچ و اینا هم برطرف بشه یا حداقل کاهش پیدا کنه و از اون طرف هم بروبچ اصلی استودیو ازش خارج نشن. از نیل دراکمن و هلی گروس (نویسنده بازی در کنار دراکمن) تا آنتونی نیومن و کرت مارگنائو (کارگردان‌های بازی در کنار دراکمن) که این دو تا از نونهالی(!) توی ناتی داگ بودن و به تدریج اومدن جلو و رسیدن به اینجا. هر دو به شدت پتانسیل این رو دارن که تبدیل به دراکمن و بروس استریلی بعدی بشن، ولی از اون طرف انقدر توی این سال‌ها اتفاقات مختلف افتاده که می‌ترسم این دو تا هم دو روز دیگه جدا بشن و برن یه جای دیگه.
مثل شان اسکیگ (یا هرچی که تلفظ Escayg هست! لامصبا عجب فامیل‌هایی دارن اینا! :|) که یکی از دو کارگردان The Lost Legacy در کنار مارگنائو بود و بعدش جدا شد رفت روی پروژه درخشان Avengers کار کرد. آخه مرد مومن ناتی داگ رو ول کردی رفتی سراغ اون بازی؟ :| (حالا خوبه دو روز دیگه مشخص بشه بهترین بازی کمیکی تاریخ هست! :D)
از اون طرف بانو امی هنیگ که دیگه خیلی خیلی بعیده هیچ‌وقت به ناتی داگ برگرده، ولی یه امید نصفه نیمه‌ای دارم که عمو بروس یه روزی برگرده. هرچند احتمالش ضعیفه، ولی به هر حال آرزو کردن که گناه نیست. :D
فکر کنم فقط من و تو چنین بازی فانتزیی ازشون میخوایم:D
بقیه با TLOU اینفکتد شدن:p

• Smile
Reactions: vaan 2

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
والا فکر نکنم بازی قابل سانسور کردن باشه ! کلا داستان بازی باید سانسور بشه

:(:(
منظورم از سانسور داستانش نیست، طرز کشتن و نشون دادن بلاد و اینارو ميگما
چون فکر کنم تو ریجن 3 این محدودیت ها رو میزارن
میخوام ریجن 3 تلو 2 و گوست رو بخرم موندم تو دوراهی

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
در مورد ای پی جدید اگه تو مایه های عکس های زیر باشه من چیز دیگه ای نمیخوام :D

View attachment 155947

View attachment 155948

View attachment 155949

View attachment 155950

View attachment 155951

View attachment 155952
همینه ، من همین رو می‌خوام ... :bash::clap:

اراداتم بهش چندین برابر شد با این پست . :D
تنها آرزوی گیمینگم تو این 30 سال که هنوز براورده نشده , همین ساخت یه بازی AAA تو سبک آکیراست.
سایبرپانکی که پراجکت رد میسازه مسیر خودش رو داره میره. خیلی دوست دارم ناتی داگ تو دنیایی شبیه به آکیرا همچین چیزی بسازه.

ولی من فکر میکنم اگه سایبر بسازن با توجه به رشته که دراکمن توش درس خونده ( جرم شناسی بود, چی بود؟) تا خود آگاه به سمت ghost in the shell متمایل میشه

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
این ویدیو رو نمیدونم بچه‌ها گذاشتن یا نه ولی حتما ببینید خیلی از دیالوگ ها و وسایل این شماره رفرنس های جالب و قشنگی به شماره یک داره که بعضیاش واقعا حالتونو خوب میکنه این حجم توجه به ریزه‌کاریا واقعا فقط از ناتی داگ برمیاد

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
من برعکس خیلی دوست دارم یه بازی فانتزی و آبرنگی از ناتی داگ ببینم. :D
منظورم یه پلتفرمر ساده و بدون داستان و اینا نیست. یه چیزی تو مایه‌های Jak & Daxter (فقط نسخه اول) می‌خوام ولی خب خیلی پیچیده‌تر و عظیم‌تر. یه بازی اپن ورلد با محیط‌های متنوع و رنگارنگ و جک جونورهای فانتزی جالب. مثلاً یه سری موجودات دایناسور مانند باشن که به جای وسیله نقلیه ازشون استفاده کنیم و یه جا با محیط آتشفشانی روبرو بشیم و یه جای دیگه جنگل سرسبز و... حتی تصورش هم برام لذت‌بخشه که ناتی داگ توی اون فضاها چه کارهای خفنی می‌تونه انجام بده! یعنی وقتی توی یه بازی واقع‌گرایانه مثل TLoU2 یه کاری می‌کنن که آدم دوست داره بره چمن‌های محیط رو بخوره از شدت قشنگی، دیگه توی یه بازی فانتزی و تخیلی که دست‌شون بازتر هست چه محیط‌های عجیبی می‌تونن طراحی کنن!
همچین بازی‌ای هم لزوماً نباید بیش از حد شاد باشه با مثلاً درجه سنی ۳+ سال. :D می‌تونه از نظر ظاهری خوش آب و رنگ باشه، ولی داستان نسبتاً جدی‌ای هم داشته باشه و اتفاقات مختلفی برای شخصیت‌های بازی بیفته و...
در حالت اول همچین چیزی می‌خوام و در حالت بعدی یه بازی علمی تخیلی فضایی! یه چیزی تو مایه‌های Mass Effect، ولی به سبک ناتی داگ. یه بازی فضایی با نژادهای مختلف و سیاره‌های متنوع و...
از استیل طراحی و توضیحات اون کارت‌های داخل TLoU2 هم زیاد خوشم نیومد و بازی اون مدلی نمی‌خوام و یه چیز متفاوت‌تر و عجیب‌تر دوست دارم با یه استیل طراحی دیگه. :D
-------------------------------
ولی کلاً بازی بعدی‌شون هرچی که باشه، از الآن توی لیست بازی‌های مورد انتظار اکثر ماها هست و واقعاً صبر و تحمل براش ساخته! Uncharted که خیلی بعیده بسازن. TLoU هم به شدت احتمالش پایینه که به این زودی سراغش برن. پس یا IP جدید هست یا مثلاً Jak جدید (که این رو هم بعید می‌دونم) و در مجموع بعد از سال‌ها که Uncharted و TLoU ساختن، می‌تونیم منتظر یه پروژه کاملاً متفاوت از ناتی داگ باشیم.
این وسط امیدوارم مشکلات کرانچ و مرانچ و اینا هم برطرف بشه یا حداقل کاهش پیدا کنه و از اون طرف هم بروبچ اصلی استودیو ازش خارج نشن. از نیل دراکمن و هلی گروس (نویسنده بازی در کنار دراکمن) تا آنتونی نیومن و کرت مارگنائو (کارگردان‌های بازی در کنار دراکمن) که این دو تا از نونهالی(!) توی ناتی داگ بودن و به تدریج اومدن جلو و رسیدن به اینجا. هر دو به شدت پتانسیل این رو دارن که تبدیل به دراکمن و بروس استریلی بعدی بشن، ولی از اون طرف انقدر توی این سال‌ها اتفاقات مختلف افتاده که می‌ترسم این دو تا هم دو روز دیگه جدا بشن و برن یه جای دیگه.
مثل شان اسکیگ (یا هرچی که تلفظ Escayg هست! لامصبا عجب فامیل‌هایی دارن اینا! :|) که یکی از دو کارگردان The Lost Legacy در کنار مارگنائو بود و بعدش جدا شد رفت روی پروژه درخشان Avengers کار کرد. آخه مرد مومن ناتی داگ رو ول کردی رفتی سراغ اون بازی؟ :| (حالا خوبه دو روز دیگه مشخص بشه بهترین بازی کمیکی تاریخ هست! :D)
از اون طرف بانو امی هنیگ که دیگه خیلی خیلی بعیده هیچ‌وقت به ناتی داگ برگرده، ولی یه امید نصفه نیمه‌ای دارم که عمو بروس یه روزی برگرده. هرچند احتمالش ضعیفه، ولی به هر حال آرزو کردن که گناه نیست. :D
من خودم به شخصه بین استودیوهای AAA ساز، به غیر از ناتی داگ و سی دی پراجکت، هیچ استودیویی رو سراغ ندارم که بتونه با این کیفیت و با این ابعاد پای مسائل حساس و جدی رو به مدیوم گیم باز کنه. این مباحث رو معمولا تو بازی‌های ایندی می‌شه پیدا کرد. یا مثلا توی بازی‌هایی مثل Bloodborne و NieR: Automata، که باز هم با بازی‌های اون دوتا استودیو از نظر "presentation" فرق دارن. پس می‌بینی که من‌ برای ارضای خواسته‌هام گزینه‌های زیادی ندارم! :D برای همین مجبورم دست به دامن ناتی‌داگ و ذهن مریض نیل و هلی گروس بشم. :D خلاصه امیدوارم همین مسیری که توش قرار گرفتن رو ادامه بدن.

• Like
Reactions: Dinosaur

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
در مورد بازی بعدی ناتی داگ
اول اینکه خیلی زود دلم برای انچارتد تنگ شده :D
بنظر من حتی پتانسیلی که آنچارتد برا داشتن شماره جدید داره بیش از tlou هست. پیشنهاد من هم یه آنچارتد متفاوت تره. در گذشته ای دورتر .دوران سر فرانسیس دریک:D
اما تلو رو جوری تموم کردن که هم یه جوری داستان بسته شد هم اینکه میشه ادامه داد. حتی بعضی وقتا احساس می کنم نیل دراکمن کارش رو با تلو انجام داد و دوست نداره این آی پی ادامه داشته باشه و اگه ناتی داگ بخواد پارت سه بسازه کسی غیر دراکن به عهده بگیره
اما آی پی جدید. یعنی تصور هر مدل و سبک بازی ای که اینا بخوان بسازن لذت بخشه یعنی هر جی باشه اون سبک رو یک لول میبرن بالا
ولی به شخصه دوست دارم یه بازی علمی فضایی بسازن که همه چیز داشته باشه از اکتشافات و دنیا های مرموز سیاره ای ناشناخته تا چاشنی روابط احساسی و ترس و ....

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
در مورد بازی بعدی ناتی داگ
اول اینکه خیلی زود دلم برای انچارتد تنگ شده :D
بنظر من حتی پتانسیلی که آنچارتد برا داشتن شماره جدید داره بیش از tlou هست. پیشنهاد من هم یه آنچارتد متفاوت تره. در گذشته ای دورتر .دوران سر فرانسیس دریک:D
اما تلو رو جوری تموم کردن که هم یه جوری داستان بسته شد هم اینکه میشه ادامه داد. حتی بعضی وقتا احساس می کنم نیل دراکمن کارش رو با تلو انجام داد و دوست نداره این آی پی ادامه داشته باشه و اگه ناتی داگ بخواد پارت سه بسازه کسی غیر دراکن به عهده بگیره
اما آی پی جدید. یعنی تصور هر مدل و سبک بازی ای که اینا بخوان بسازن لذت بخشه یعنی هر جی باشه اون سبک رو یک لول میبرن بالا
ولی به شخصه دوست دارم یه بازی علمی فضایی بسازن که همه چیز داشته باشه از اکتشافات و دنیا های مرموز سیاره ای ناشناخته تا چاشنی روابط احساسی و ترس و ....
بنظرم یه بازی از همون ترید کارتایی که تو بازی ریختن درست کنن خودش نامزد گوتی میشه انقدر شخصیت پردازی قوی داشت اون کارتها در سطح یه بازی درجه یک بود خودش :D

• Like
Reactions: victor hogo

Jack.bauer

کاربر سایت
Jun 17, 2012
416
نام
Arash
برخلاف شماره 1 که بعد از تموم کردنش یه حس نسبتا خوبی به آدم دست میده تو این یکی آدم به پوچی میرسه.... چقدر تاریک بود بازی.....
من لست 1 بهترین بازی عمرم بوده چندین بار تمومش کردم..... ولی نمیدونم میتونم اینو یه حتی یه بار دیگه پلی بدم یا نه.... نه این که بد باشه! نه!ولی بیشرف فقط حال ما رو گرفت :D
خب بگذریم از اینا! بازی بی ایراد نیست.. من به 3 تا باگ برخوردم... دو بار یه جا گیر کرد ... یه بارم شکلیک کردم دوتا دشمن کنار هم بودن یک کاور گرفت کناریش عین گاو واستاده بود..
غیر از اینا چون محیط بزرگه تو وقتی یه سمت مپ شلیک میکنی دشمنا همون سمت متوجه میشن ولی دشمن های طرف دیگه اصلا صدا شلیکو نمیشنون و تو حالت عادیشوونن... عجیب ود از ناتیداگ با اون سابقه!
گیم پلی هم تقریبا همون شماره قبله با یه سری مکانیزمای جدید...من آهنگای شماره 1 رو بیشتر دوست داشتم! گرافیک که دیگه مشخصه اصلا راجبش حرف نزنیم ..داستان بازی ساده تر از شماره 1 ولی با روایت پیچیده تر بود... همین نوع روایت جذابش کرده بود... خیلی تاریک بود...بیرحم بود :D دیگه خبری از اون دیالوگای خفن تو بازی نیست....ولی درون مایه اجتماعی خیلی غنی تری داره! منظورمم بحث همجنسگرایی نیست بحث اعتقادیه!یه جاهاییش منو یاد بدبختی الان خودمون مینداخت و دلیلشم توضیح میداد! جالب بود!
در کل...برای من اون بار احساسی رو نداشت( غیر از ریختن پشمام در اوایل بازی)! مثلا یادمه دراکمن گفته بود سر یه صحنه گریش گرفته! من اصلا نفهمیدم کجاش! ولی وقتی تموم شد فقط پوچی حس میکردم... نمیدونستم الان راضیم.... ناراضیم.... خوشحالم.... ناراحتم.... نفهمیدم با خودم چند چندم!
در کل یه تجربه خاص و ناب بود برام...

• Like
Reactions: HalfLife G

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
اینم نقد ویدیویی بازی. خیلی طول کشید و خیلی خیلی هم براش زحمت کشیدم. امیدوارم خوشتون بیاد. میدونم که خیلی مشکلات دارم ولی سعی میکنم که با هر ویدیو بهتر بشم. یه سری از مشکلات هم به خاطر نبود امکانات درست حسابیه که نمیشه کاریش کرد. در کل امیدوارم خوشتون بیاد.

Annotation 2020-07-24 182913.png

ویرایش: خواهشا نظراتتون رو توی خود قسمت کامنت یوتیوب بزارید. ممنون میشم. اگه هم دیدید و خوشتون اومد حتما لایک و سابسکرایب کنید.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر